aA
Taip galima pavadinti trijų ministrų išmetimą. Kodėl Premjeras Saulius Skvernelis iš karto atleido tris ministrus, galima paaiškinti keliomis priežastimis.
Jurgis Razma
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pirma, Premjerui reikia gelbėti savo postą ir dar menką galimybę dalyvauti prezidento rinkimuose. S. Skvernelis daug kartoja apie savo ir jo kabineto „profesionalumą“, reformas. Bet kokias galima išvardinti, be Premjero skelbiamos „kovos“? „Kovojama“ su kainomis, su „tinginiaujančiais“ mokytojais, bankais, kovojama su šeimomis, negebant įgyvendinti vaikų teisių apsaugos. Tačiau po dviejų metų rinkėjai jau nori matyti veiksmus ir rezultatą, o ne „kovą“.

O ką žadėjo R. Karbauskis prieš dvejus metus? Kad laimės visus rinkimus. Išsvajotos pergalės tolsta. Už poros mėnesių savivaldos rinkimai, o nepasitenkinimas ir nepasitikėjimas valstiečių-žaliųjų valdžia spartėja.
Jurgis Razma

Antra, S. Skvernelis nėra savarankiškas. Jis priklausomas nuo Ramūno Karbauskio. Tik pastarajam paliepus buvo „nuimti“ kultūros ir aplinkos ministrai. Jei Premjeras tikrai dirbtų su ministrais kaip „komanda“ – būtų išdrįsęs apie atleidimą su ministrais pasikalbėti. O ne paskelbęs apie išmetimą spaudos konferencijoje. Vietoj „komandinio“ darbo Vyriausybė yra valdoma kaip „Agrokoncernas“. Tokie yra verslininko R. Karbauskio metodai.

Trečia, toks būdas atleisti ministrus rodo ir R. Karbauskio bei jo vadovaujamos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kovos su Prezidente užkulisius. Apie planuojamus atleidimus Prezidentė net nebuvo informuota (o derėtų, tiek pagal Konstituciją, tiek vadovaujantis bendru atsakomybės už valstybę principu). R. Karbauskis žadėjo kojos nekelti į prezidentūrą, kol joje bus D. Grybauskaitė. S. Skvernelis pralenkė savo patroną ir „darbdavį“ – nusprendė net nepaskambinti.

Ir pabaigai. Atleisti ministrai labai susiję su regionais. Mokytojai vietoj žadėto atlyginimo didėjimo gavo sumaištį, supriešinimą, buvo išvadinti netikėliais. Ar per dvejus metus kultūros darbuotojai regionuose pajuto kokias nors teigiamas permainas? Ne, tik „optimizaciją“. Ar urėdijų reforma padėjo regionams išlaikyti darbo vietas? Kadangi atsakymai į šiuos klausimus neigiami, nesunku nuspėti, kad nepasitenkinimas dabartine valdžia regionuose vis labiau auga.

O ką žadėjo R. Karbauskis prieš dvejus metus? Kad laimės visus rinkimus. Išsvajotos pergalės tolsta. Už poros mėnesių savivaldos rinkimai, o nepasitenkinimas ir nepasitikėjimas valstiečių-žaliųjų valdžia spartėja. Todėl ir griebiamasi tokių „Agrokoncerno“ valdymo metodų. R. Karbauskis ir S. Skvernelis, matyt, tikisi, kad jei ne „kova“, tai bent nepopuliarių pareigūnų atleidimai rinkėjams padarys įspūdį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (420)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (2)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems dvi vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (22)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (108)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (73)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (147)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (316)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1222)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (179)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...