aA
Visiems, kurie išgirdo mano žinią, suprato ir pasitikėjo, tariu nuoširdų ačiū.
Ingrida Šimonytė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Ačiū už net trečdalio į rinkimus atėjusiųjų išreikštą palaikymą pirmajame prezidento rinkimų ture. Tvirta ir su kiekviena diena auganti parama, tiek iš gyvenančių mažuose miesteliuose, kaimuose, tiek ir didmiesčiuose bei užsienyje, įpareigoja. Stengtis, dirbti, nepailsti ir telkiant įvairių pažiūrų žmones bei politines jėgas įrodyti, jog Lietuva gali būti geresnė valstybė visiems ir kiekvienam.

Nežadu, ko negalėčiau įgyvendinti. Tai nėra mano kelias, netinka mano asmenybei ir mano vertybėms. Siūlau savo patirtį, kurią sukaupiau ne vienerius metus dirbdama Lietuvos viešajame sektoriuje, ir žinias apie tai, kaip veikia mūsų šalis šiandien ir kaip ji galėtų veikti, jei lygiuotumėmės į sėkmingiausius Europos pavyzdžius.

Sulaukusi jūsų pasitikėjimo, per ateinančių penkerių metų kadenciją siekčiau teisingesnės Lietuvos valstybės, kurioje neliktų užmirštų žmonių, o tėvai turėtų viltį, kad jų vaikai gyvens geriau nei jie patys. Sieksiu, kad Lietuva būtų saugi ir stipri, kad žmonėse rastųsi daugiau pasitikėjimo vieni kitais ir drauge kurtume valstybę kokios norime.

Tokia yra mano pamatinė vizija Lietuvai ir visiems žmonėms, nepriklausomai nuo lyties, pajamų, amžiaus ir vietos kurioje gyvename. Tikiu galimybių lygybe ir socialiai teisinga valstybe, kuri geba ištiesti pagalbos ranką kiekvienam tada, kai to reikia. Valstybe, kuri palaiko ir skatina iniciatyvus žmones ir padeda tiems, kuriems reikia paramos.

Kviečiu telktis, įveikti laikinus pykčius, įžeistas ambicijas ir pasitikėti vieni kitais. Šiuose rinkimuose dalyvauju, kad juose galėtų laimėti kiekvienas ir kiekviena, kad galėtume į Lietuvos ateitį pažvelgti su viltimi ir užtikrintumu.

Nepakantumo korupcijai kultūra

Šiandien ypač svarbu atkurti pasitikėjimą teisingumu. Reikia dorų ir sąžiningų žmonių lyderystės. Aiškaus ir stipraus politinio stuburo. Todėl dirbant kartu su Seimu ir Vyriausybe būtina tęsti teismų sistemos skaidrinimą, nepakantumo korupcijai liniją.

Tai daryčiau remdamasi aiškiomis vertybėmis ir neišskirdama nieko. Negalima manyti, kad kažkas, sėdintis Daukanto aikštėje, gali kapoti galvas, teigdamas, kad pats viską supranta. Išklausysiu, įvertinsiu ir tik tada darysiu lemtingus sprendimus.

Ne kartą sakiau ir pakartosiu, kad mano pagrindinė vertybė – vadovautis nepakantumo korupcijai kultūra. Tai daryčiau visomis Konstitucijos suteikiamomis galiomis. Skirdama ir siūlydama skirti tik sąžiningus žmones, kurie savo postus būtų užsitarnavę tik sąžiningu darbu. Ypač kreipsiu dėmesį į profesionalumą. Skaidrią ir teisingą sistemą gali kurti ne lojalūs, o profesionalūs ir savo autoritetą užsidirbę žmonės.

Manęs nevedžios už rankos neaiškūs tarpininkai ir aš pati pas tokius nevaikštau ir nevaikščiosiu. Taip pat neprašysiu ir nepriimsiu politinės paramos iš korupcija įtariamų asmenų bei tų, kurie turi didelių reputacinių problemų. Turiu tvirtą politinį stuburą ir nebijau atsiriboti nuo tų, kurie bando valdyti valstybę iš galinės sėdynės.

Už manęs nestovi galios žaidimų žaidėjai, neaiškios grupelės. Mano komanda, politinė aplinka ir vertybės aiškiai deklaruotos ir atvirai pateikiamos jūsų sprendimui.

Puikiai žinau, kad Prezidentas vienasmeniškai korupcijos panaikinti negali – tas kuris sako, kad „aš ateisiu ir sunaikinsiu korupciją“ – tiesiog meluoja. Korupciją įveikti galime tik veikdami kartu, kurdami pasitikėjimo ir profesionalumo kultūrą.

Vertinsiu pareigūnus už jų nuoširdų ir sąžiningą darbą. Tik nepakantumas, tik nuoširdus pripažinimas sau patiems, kad korupcija nėra sprendimas, mus palaipsniui išves iš nepasitikėjimo vieni kitais pelkės.

Todėl sieksiu, kad Lietuvoje ugdytume pasitikėjimą, mažintume norą ieškoti lengvesnių kelių, lengvesnio, bet neteisėto uždarbio, lengvesnės šlovės. Tik aukštai iškėlę kartelę patys sau, galime ją kelti ir kitiems.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(69 žmonės įvertino)
3.7246

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (32)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (74)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (20)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (21)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (190)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (32)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (48)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis (2)

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...