aA
Kol ekonomikos ir inovacijų ministrė kone po kiekvieno posėdžio viešai dūsavo, kaip jai gaila užsmaugto ir toliau smaugiamo, ypač smulkaus, verslo, tarsi ji nebūtų Vyriausybės narė ir negalėtų tų klausimų aptarti Vyriausybės posėdyje ar tiesiogiai su premjere, pasiūlyti sprendimus, iškilo dar vienas keistokas nesusipratimas tarp ministerijų. Tarsi tai būtų atskiros feodalinės tvirtovės, o ne vyriausybinės žinybos, kurios privalo veikti kartu, suprantama, jei reikia ir pasiginčydamos.
Gediminas Kirkilas
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Domantas Pipas

Vidaus reikalų ministrė, pagrįstai demonstruodama susirūpinimą pareigūnais, kurie dirba betarpiškai su žmonėmis, paragino kolegas iš Sveikatos apsaugos ministerijos leisti paskiepyti beveik 8 tūkstančius pareigūnų anksčiau. Į tai nelabai kolegiškai Sveikatos apsaugos ministerija atsakė, jog prioritetų keisti neplanuojanti.

Cituoju biurokratinio Oskaro, jei toks būtų, vertą SAM atsakymą: „Pareigūnai tikrai svarbi visuomenės dalis, kuriai yra teikiamas prioritetas susivakcinuoti, tačiau prieš juos turi būti suskiepytos kitos prieš tai įvardytos grupės... mes labai tikimės, kad suvienijus jėgas... ir tuomet galėsime labai greitai pereiti prie itin svarbias funkcijas atliekančiųjų“.

„Labai greitai“ paskiepyti, panašu nepavyks, nes, anot pareigūnų profesinės sajungos atstovų, „kasdien pareigą atliekantys pareigūnai vis dar eilės gale“. Matant, kaip chaotiškai vyksta vakcinavimas, gana akivaizdu, jog pareigūnai anksčiau birželio mėnesio paskiepyti nebus, o tai reiškia, jog betarpiškai kasdien kontaktuojantys su žmonėmis, jie ir toliau dar pora mėnesių rizikuos savo sveikata.

Tačiau šiuo atveju įdomesnis klausimas yra kitas – ar tokių problemų, kaip pareigūnų vakcinavimas, nebuvo galima aptarti ir išspręsti Vyriausybės posėdyje, o ne siuntinėjant viešus pareiškimus nuo vieno ministerijos prie kitos? Pagaliau valdančiojoje koalicijoje, jei Vyriausybėje nepavyksta.

Apskritai yra keista, kad du dar ir vienos politinės jėgos deleguoti ministrai tokiu gana paprastu darbiniu klausimu nesusikalba ir aiškinasi santykius viešai. Ar Vyriausybė jau nebe kolektyvinis organas, kur tokie klausimai turi būti sprendžiami ministrų diskusijoje posėdžių ar pasitarimų metu?

Dar keisčiau yra tai, jog vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministerijos yra pagrindinės žinybos, kurioms tenka svarbiausioji kovos su pandemija dalis. Jos tiesiog privalo kasdien koordinuoti savo veiksmus ir operatyviai. Negi jos to nedaro?

Ir, pagaliau, ar neįmanoma priimti sprendimo, nesilaikant anksčiau patvirtinto sąrašo? Kas yra svarbiau – popieriuje ar instrukcijoje surašyti prioritetai, ar jų negalima pajudinti? Iš tiesų tokioje karantino situacijoje daug kas keičiasi kasdien, politikams būtina į tai reaguoti, keisti, jei reikia ankstesnius sprendimus, išmaniai, kaip anksčiau mėgdavo pabrėžti ypač konservatoriai, o ne tik biurokratiškai apsidrausti.

Negi pareigūnams vietoje jų ir šiaip nelengvo darbo dar teks gaišti laiką ir piketuoti prie Vyriausybės su lozungu „Atsargiai, aš nevakcinuotas“? Nelabai iš tiesų suprantama ir kodėl tiesiogiai su žmonėmis dirbantys, juk nuotoliniu būdu pareigūnai, akivaizdu, negali, nebent tie, kas kontroliuoja socialinius tinklus, nepateko į prioritetinę skiepijimosi grupę?

Į šiuos klausimus atsakyti tikrai nepadės ir naujas biurokratų išrastas žanras – ministerijų (nesusi)kalbėjimas viešai. Nebent tai daroma tik tariamam susirūpinimui pareikšti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.3667

Top naujienos

Diagnozę moteris išgirdo netikėtai: nesureikšminau raginimų išsitirti rimčiau, o vėžys jau buvo trečios stadijos (12)

Jums vėžys – diagnozė, kurios tikrai nenori išgirsti nei vienas. Tokie daktaro žodžiai gali...

Mobilumo paketas virsta šnipštu: darbuotojai pokyčių net nepajuto, bet vežėjai skaičiuoja didesnes išlaidas (77)

Mobilumo pakete numatytos naujos darbo ir poilsio laiko taisyklės galioja jau daugiau nei pusę...

Darbo inspekcija tiria galimą nelegalų darbą aplinkos ministro Gentvilo pajūryje statomame name (20)

Griuvus laiptams aplinkos ministro Simono Gentvilo statomame name pajūryje sužaloti du darbininkai.

Technologijų milžinės keičia gaidelę dėl nuotolinio darbo (61)

Trečiadienį, kovo 31 d., „ Google “ žmogiškųjų išteklių vykdomoji viceprezidentė Fiona...

Landsbergis neatmeta Rusijos įsiveržimo į Ukrainą tikimybės papildyta (260)

Negalima atmesti Rusijos įsiveržimo į Ukrainą tikimybės, sako Lietuvos užsienio reikalų...

Vokiečių leidinys apie Rusijos pajėgų telkimą: Putinas jau ieško preteksto (30)

Maskvai reikia preteksto Ukrainoje dislokuoti Rusijos karių, o štai neseniai vykęs Rusijos...

Titaniškas Valančiūno ir „Grizzlies“ pastangas niekais paskutinę sekundę pavertė Dončičiaus „kosmosas“ (25)

Jonas Valančiūnas ir Memfio „Grizzlies“ (27/25) komanda buvo visiškai greta pergalės prieš...

Vaida Kurpienė | D+

Ką valgyti? Su Vaida Kurpiene: ar tikrai miltiniai produktai yra dietos „baubas“? Dietistė paaiškina, ko tikrai reikėtų atsisakyti

Nusprendėte laikytis dietos, tad ką daryti su miltiniais produktais? Negi tai visai yra tabu?...

„Bloomberg“: aukštesnės siuntimo išlaidos niekur nedings, o su jomis augs ir kainos (12)

Atkakliai aukštos verslo siuntimo išlaidos be kalbų įtraukiamos į ateinančių 12 mėnesių...

„Pravalfesto“ įkūrėjas Vytautas Mikaitis – apie neeilinį susitikimą su Eugenijumi Ostapenko ir pažadą: esame jam skolingi (24)

Estrados atlikėjo, dainų kūrėjo Eugenijaus Ostapenko dviratukas sustojo. Garsus dainininkas mirė...