aA
Nepateikę jokios bent kiek įtikinamesnės alternatyvaus biudžeto versijos, konservatoriai prašo Prezidento vetuoti biudžetą. Jei taip atsitiktų, tai reikštų, jog Lietuva dirbtų viena dvyliktąja nuo šių metų biudžeto arba, kitaip sakant, pasitrauktų bent jau kuriam laikui iš vadinamo NATO 2 proc. klubo, nes gynybai skirtų lėšų būtų skiriama mažiau, nei esame įsipareigoję. O tuo būtų pademonstruota, jog mūsų įsipareigojimai Aljansui nėra tvarūs, nepaisant to, kad visur aiškinam, jog turim visų šalies partijų ir Prezidento konsensusą šiuo klausimu.
Gediminas Kirkilas
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Konservatorių ir jų opozicinės koalicijos satelitų įvairiarūšių liberalų ir paluckininkų taktika biudžeto svarstymo metu buvo ganėtinai primityvi. Kritikuoti reikalingas mokestines pataisas, kurios duoda biudžetui papildomas pajamas, o iš kitos pusės nuolat demagogiškai reikalauti papildomų išmokų.

Nemažesnį „susirūpinimą“ jiems kėlė biudžeto subalansavimas, nors, jeigu būtų pritarta jų pasiūlymams, biudžetas neabejotinai išsibalansuotų. Galima sutikti, jog opozicijos reikalas ir priedermė yra kritikuoti, tačiau bent jau senesnės demokratijos šalyse laikomasi protingumo kriterijų, nesiūloma to, kas neįvykdoma ar prieštarauja sveikam protui.

Gana akivaizdu, jog margasapalvė ir ideologiškai prieštaringa opozicinė koalicija apart neracionalaus priešiškumo daugumai jokių rimtesnių argumentų kritikuoti biudžetą ir neturėjo, o juolab neturėjo pasiūlymų, neparuošė alternatyvaus biudžeto apmatų. Todėl ir nuėjo pigiu populizmo keliu, net ir rizikuodama šalies gynybos interesais, kuriais nuolat, neva, rūpinasi...

Apskritai, o kokia būtų biudžeto vetavimo prasmė apart destrukcijos? Ir ką reikėtų vetuoti? Šalies gynybos dviejų procentų įsipareigojimus, kuriems, pasirašydamos susitarimą, visos partijos pritarė?

Gal pensijų padidinimą? O gal opozicija nepatenkinta didinama parama vaikams, daugiavaikėms šeimoms? Ar didėjančiais mokytojų, gydytojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimais?

Ko gero, taip, nes bijo, jog žmonės pritaria socialinio teisingumo krypčiai, kurios laikosi ši valdančioji koalicija. Todėl jie propagandiniu triukšmu, tariamais skandalais norėtų užgožti realius dabartinės valdžios sprendimus, kurie naudingi Lietuvos žmonėms, o artėjantys rinkimai užgožia ir sveiką protą. Opozicija, kaip jau minėjau, rimtesnėmis alternatyvomis pasigirti negali, jokių realių pasiūlymų taip ir nepateikė, nekalbant jau apie opozicinį biudžetą, kuriuo būtų parodyta, jog keistoji kairiųjų t.y paluckininkų ir daugiausia dešiniųjų opozicinė koalicija gali pasiūlyti bendrą alternatyvą, jei tokia apskritai įmanoma.

Vis tik įdomiausias klausimas yra ar po naujų rinkimų pasirinktoji socialinio teisingumo kryptis būtų išlaikyta, ar konservatoriai kartu su savo satelitais mėgintų sukti atgal? Atsimenant konservatorių ir liberalų valdymo metus, socialinį nejautrumą, pataikavimą bankams, gėdingą krašto apsaugos biudžetą ir daugelį antikonstitucinių sprendimų, neteisėtai mažinant žmonių pajamas, to atmesti negalėtum.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
3.2500

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (130)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Tikra legenda, kuri aikštėje lietuvius skriaudė, o už jos ribų – glostė laida „Krepšinio zona“ (54)

2020-ieji krepšinio pasauliui prasidėjo tiesiog tragiškai: po ilgamečio NBA komisaro Davido Sterno...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei (4)

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Birutė Navickaitė pakliuvo į absurdišką situaciją: neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir automobilio pradėjo gauti baudas (71)

Palangiškė Birutė Navickaitė sako, kad sunku ir patikėti, į kokią absurdišką situaciją ji...

Orai: naujas ciklonas atneš eilinę kritulių bangą (2)

Šiandien prie mūsų krašto iš vakarų priartės naujas Atlanto ciklonas. Vakariniuose rajonuose...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Stilistė papasakojo, į ką reikia atsižvelgti renkantis džinsus: viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį (43)

Jei paprašytume jūsų įvardinti pagrindinį spintos drabužį, kas tai būtų? Mes nemirktelėję...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (92)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Kameros įamžino neįtikėtiną vairuotojų žioplumą: situacijos primena veiksmo filmus (11)

Pašalinė veika prie vairo ir išsiblaškymas neretai vairuotojams sukelia nemažai streso, kai...