aA
Antradienį Agnė Širinskienė pranešė, kad aš plagijuoju skiepus. Ne, rimtai?Mokslininkai dešimtmečiais kuria vakcinas, o čia – prašom, ėmė ir nuplagijavo. Dar Agnė užblokavo ir neleido pateikti Seimui rezoliucijos, kuria būtų atkreiptas dėmesys į augantį sergančių tymais skaičių, pasiūlytos priemonės Vyriausybei ką daryti. Anot dr. Agnės, ji šiame nenorminiame dokumente įžvelgia korupcinių elementų ir prašytų STT išvados. Ūmus beprotybės priepuolis? Praleistų tymų skiepų pasekmė ir komplikacija?
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Viskas daug paprasčiau. Pamėginsiu paaiškinti remdamasis viena istorine analogija. Prieš dvejus su puse metų valstiečių strategai nusprendė pradėti visą apimantį politinį karą su Tėvynės sąjunga. Puolimas bus gudrus, apsukti, izoliuoti, įveikti. Pamenu, kad buvo pramestos pirmosios iniciatyvos Seime, neleisti įtraukti įstatymai.

Po pirmosios Prezidentės metinės kalbos Seime, kai buvo vos alkūnėle užkabinti kuklūs valstiečių pasiekimai, valstiečių vadų galvose gimė naujas planas – kam turėti vieną priešą, jei gali turėti du? Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė dar spėjo pasakyti – "rietenų Seimelis”, ir jau pati tapo didžiojo Valstiečių politinio karo (2016-2019) dalyve.

Kaizeriui 1914 vienas kariuomenės vadų Schlieffenas, matyt, irgi užsiminė, kad naujų frontų atidarymas yra rizikingas biznis. Kaizeris nusišluostęs alaus putą nuo tankių ūsų, tarė (manomai), pažiūrėkime, ar atlaikys amerikiečių laivai mūsų U-boat šūvius. Iš pradžių neatlaikė Luzitanija. Tada neatlaikė U-boatai. Galų gale neatlaikė ir Kaizeris.

Taip panašiai, sakyčiau ir Premjeras Skvernelis šūktelėjęs „Tėvynės labui, vyrai (nes jo aplinkoje moterims tik spaudos konferencijoje leidžiama sudalyvauti)” plėtė karo lauką. Socialdemokratų Paluckas nepritarė urėdijoms? Raus. T. y. Lauk. Dar pakeliui partiją padėsime padalinti į 92 paluckininkus ir 8 bebrus (kaip jau dabar paaiškėjo). Liberalų net nelabai yra dėl ko mušt. Bet pakeliui dar galima Gentvilui Vaitkaus vadovaujamo uosto rankomis bylą įpaišyti. Tegul žino.

Komisijos buvo kuriamos greičiau negu jas spėdavo aprašyti dvi BNS atstovės sėdinčios prie pulto Seime. Apkaltos Majauskui, viena – nepavyko, pradėsime kitą. Nepavykus antrajai, kovotojas Jakeliūnas sako – darysiu, kad ir šešias. Man turi pavykti! Uždėkite tam žmogui šaltą kompresą, akivaizdžiai karščiuoja. Kiek vėliau tas pats žmogus, matyt netyčia į karą įtraukė ir Lietuvos banką, Revolutą ir Skandinavijos bankus.

Azartas auga bevalgant. Kaizeris ėmėsi Afrikos, Skvernelis, Karbauskis ir Širinskienė profsąjungų. Jos, jei nespėjot pamiršti – Kremliui tarnauja, kartu su konservatoriais, žinoma. Tapinas? Priešas. Jakilaitis? Jau pusantrų metų priešas. LRT? Fake news. 15min – turit dar klausimų? Lietuvos Rytas? O pamenate dronus Ispanijoje?

Brauko strateginiame susirinkime Širinskienė iš sąrašo pavardes, pavadinimus įmonių, kurie dar nedalyvauja kare. Mato, kad nelabai kas likę. Net į laidą nebelabai pas ką nors nueisi. Ha, kelia piršta dangun Agnė. Austėja Landsbergienė. Ją buvom pamiršę. „Brangioji, Agne, jau gal keturiolika kartų ėmėt šį visuomenės priešą. Gal jau gana?”, mėgina protinti valstiečių frakcijos atstovai. Kaizeris kadaise sakė – nelipsim iš apkasų. Negi Agnė prastesnė? Nejau jos haubicos jau nieko neišgąsdins?

Taigi patrankų šūviai į, atrodytų, nekaltą skiepų temą nebestebina. Belieka džiaugtis dar, kad be proto retais kartais dar galime Seime užregistruoti kokią iniciatyvą, kurios valstiečiai neapskųstų, neišbrauktų, nenumarintų Teisės ir Teisėtvarkos komitete, kuris tapęs vieta, kur įstatymai, o ir teisingesnės politikos viltis keliauja numirti.

Totalinio karo (arba kaip istorijos entuziastai atsimena – Totaler Krieg) bėda ta, kad jį pradėjusieji dažniausiai pralaimi. Visi oponentai, netikėtai patiems sau pradeda vienytis, telkti jėgas. Britai į prancūzus žiūrėjo labai atsargiai, todėl daug kam sunku buvo patikėti kai britų pajėgos išsilaipino Belgijoje, pasiruošusios ginti Europos nuo Keizerio atakos. Taip ir Lietuvoje totalinis karas sukuria aljansus, kurie atrodė sunkiai įtikėtini. Draugai gimsta pačiose keisčiausios vietose. O karą pradėjusieji po savivaldos rinkimų lieka ketvirti.

Versalio taika mūsų atveju bus paprastesnė. Ji įvyks per rinkimus, kai karą pradėjusios partijos balsai ir mandatai bus padalinti kitiems. Reparacijų, deja, rinkėjams už prarastus ketverius metus niekas nesumokės, bet gal nors viena istorinė pamoka bus išmokta.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(70 žmonių įvertino)
3.7857

Top naujienos

Paauglei per klaidą buvo sulašintas dezinfekcinis skystis: paaiškino, kaip tai įvyko papildyta 13.28 (121)

Praėjusį penktadienį per Lietuvą nuaidėjo žinia apie Kauno klinikose įvykusią slaugytojos...

Gaisro gesinimo realybė Alytuje: skambinome per visą Lietuvą, maldavome verslininkų papildyta 13:20 val. (195)

Šeštą parą Alytuje kovojama su gaisru padangų perdirbimo įmonėje. Mieste yra paskelbta...

Kauno r. sugalvojo atkirtį Matijošaičiui, pasiryžusiam per dieną už vaiką reikalauti kone 10 eurų (201)

9,20 euro už vieną Kauno vaikų darželiuose praleistą dieną. Tiek kitais metais reikės mokėti...

Finalas gali būti skandalingas: jei į Pranckiečio ir valdančiųjų konfliktą dėl posto būtų įtraukta net policija (303)

Antradienį Seimo posėdžių salę pasieks ne tik kitų metų biudžeto projektas ir jo pateikimas....

Sveikatos apsaugos ministerija siekia įteisinti, kad skiepyti galėtų ir vaistininkai (1)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia įteisinti skiepus vaistinėse, numatyti galimybę...

Gyvai / Krepšinio zona su Grigu: „Žalgirio“ supersavaitė ir „Ryto“ sutemos (1)

Pirmadienį 13 val. 50 min. DELFI TV eteryje – laida „ Krepšinio zona “ su treneriu Rimantu...

Vėjaraupiai: kodėl reikėtų pamiršti briliantinę žalumą, rimtai pagalvoti apie skiepus ir klausytis sąžinės

Daugelis šiandien gerai prisimena, kaip vaikystėje vaikščiojo žaliomis dėmėmis išmargintas....

Stilistė palygino pigius ir brangius drabužius – atrodo taip pat, o kainos skiriasi dešimtis kartų (28)

Žinomas prekinis ženklas – tai tik žmogaus puikybės ženklas ar, vis dėlto, nepriekaištinga...

Įtarusi galimą dokumento klastojimą, Širinskienė kreipėsi į Seimo kanclerę (134)

Dėl tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimo spalio 15 d. nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio...

Apie jūsų amžių išduoda ne tik raukšlės: mokslininkai pristato, kas dar atidžiai stebi, kaip senstame

Naujas JAV bendrovės „Insilico Medicine“ tyrimas rodo, kad jūsų žarnyno bakterijos atidžiai...