aA
Jei kas nors, kada nors, jūsų klaus, ar giedrą dieną esate matęs žaibą, drąsiai sakykite – taip. Nes praėjusią savaitę driokstelėję Eligijaus Masiulio ir liberalų skandalas savo žala gali būti lyginamas su gamtos reiškiniais, sukeliančiais katastrofiškus padarinius.
GIntaras Paluckas
© DELFI / Tomas Vinickas

Man Eligijaus žmogiškai gaila. Ir ne todėl, kad pats kadaise buvau žiurkių spąstų skaudžiai kąstas. Griūna žmogaus viltys ir planai. Tiek jo, tiek šeimos gyvenimas jau nebus toks, koks buvo. Tačiau viltys ir lūkesčiai akyse nyksta ne tik E. Masiuliui, bet ir nemenkai daliai liberalų rėmėjų.

Ši istorija ypač skaudi akivaizdžiai kairiųjų pažiūrų liberalų rėmėjų daliai. Perskaitėte teisingai. Mane taip pat nuolat stebina, kodėl liberalai, savo genetiniame ideologijos kode turėdami polinkį flirtuoti su stambiojo kapitalo atstovais, sulaukia kairiųjų pažiūrų jaunimo paramos. Nors, jei atvirai, tai daugiau jaučiu apmaudą nei nuostabą.

Kita vertus, puikiai suprantu, kad pastarųjų metų liberalų skelbtas ir rodytas atvirumas, skaidrumas bei imlumas naujoms idėjoms stipriai lenkė mūsų, socialdemokratų, stagnuojantį stabilumą.

Liberalų veiklos forma ir įvaizdis buvo tiek patrauklūs, kad sugebėjo atsverti kairiajam jaunimui alergiją keliantį ideologinį turinį – socialinių garantijų dirbantiesiems mažinimą, turtingųjų rėmimą valstybės pinigais, viešųjų paslaugų privatizavimą. Tačiau ši vizija baigėsi.

Šiandien sutrikę liberalai lipdo sudaužyto įvaizdžio detales ir ieško naujo lyderio. Juo pretenduoja tapti ir ponas Antanas Guoga.

Pretenduoja – gal kiek per švelniai pasakyta. Tiksliau būtų sakyti veržiasi, kaip skystis iš suplaktos coca-colos skardinės. Tačiau kartu su A. Guogos lyderyste liberalai pereina nuo flirto su stambiuoju kapitalu prie „sanguliavimo". Suprantu, kad tai skamba ganėtinai drastiškai, tačiau tai yra akivaizdi tiesa.
A. Guoga yra lietuviška brolių Kochų (broliai milijardieriai mėgstantys finansuoti ir įtakoti politikus ir partijas) iš JAV versija. Skirtumas tik tas, kad brolius Kochus tenkina jų milžiniška, bet šešėlinė politinė bei finansinė įtaka politinio lauko veikėjams bei procesams JAV, o ponas A. Guoga eina toliau ir nori procesus vairuoti asmeniškai.

Akivaizdus partijos lyderio polinkis atstovauti stambiajam kapitalui ir sunkiai priimtina ideologija kairiųjų pažiūrų liberalų rėmėjams yra per sprangus darinys. Jo „praryti“ tiesiog neįmanoma.

Ir tai šią dalį rėmėjų (buvusių rėmėjų?) palieka apsisprendimo kryžkelėje – likti su formą praradusiais ir ideologiniu turiniu nepriimtinais liberalais ar atsigręžti į socialdemokratus.

Aš nesu naivus ir matau socialdemokratus savikritiškai (partiečiai kartais sako, kad per daug savikritiškai, bet, patikėkit, tik gero siekdamas). Patyrę, bet jau pabodę veidai, pasitaikančios komunikacijos klaidos, nesusikalbėjimas su visuomene nėra kairiųjų pažiūrų jaunimui patrauklus derinys. Tačiau šiuo atveju aš norėčiau perfrazuoti vieną amerikiečių mėgstamą posakį – galite nekęsti konkrečių socialdemokratų, bet nebūtina nekęsti socialdemokratijos.

Pasimetusiems ir nusivylusiems aš siūlau su nedideliu pasitikėjimo avansu pažvelgti į socialdemokratus. Mūsų daug, mes įvairūs, bet, gerai įsižiūrėję, pamatysite progresyvių, atvirų ir imlių naujovėms tikrų europietiškų socialdemokratų.

Su jūsų parama mes pasiryžę keistis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Brexit“ skandina svarą: ar dar verta vykti dirbti į Jungtinę Karalystę? (83)

Kol pasaulis laukia, kada bus paskelbtas naujasis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, kuris toliau...

Lietuva skelbs karą dyzeliniams automobiliams (307)

Lietuva ketina sekti kitų Europos Sąjungos šalių pavyzdžiu ir greičiausiai skelbs karą...

Artėjant rinkimams Ukrainoje – intriguojantis Putino pasiūlymas Zelenskiui (16)

Rusija teigia, kad svarsto galimybę apsikeisti kaliniais, konkrečiai – Ukrainos jūreiviais,...

Keičiasi tvarka keliuose: degant raudonam signalui, neliks lentelės su žalia rodykle (72)

Nuo kitų metų, degant raudonam šviesoforo signalui, neliks lentelės su žalia rodykle į...

Nausėdos pirmojo vizito į Lenkiją metu – skirtis tarp jo ir Grybauskaitės (50)

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį atvyko pirmojo vizito į Lenkiją, kur...

Besipuošdamas renginiui Žilvinas Grigaitis įsisegė svetimą apdovanojimą: paaiškėjo, kad už tai gresia bauda (94)

Savaitgalį Turniškėse iškiliai paminėta Bastilijos paėmimo diena, kurioje dalyvavo ir pramogų...

Įvertino realiausius kandidatus į auksinį postą: kiekvienas turi rimtų minusų (70)

DELFI šaltinių duomenimis, eurokomisaro postą gali užimti vienas iš trijų pareigas šiuo metu...

Seimas linkęs keisti Vėlinių statusą: iš atmintinų dienų į šventes

Seimas , praėjusią savaitę atsisakęs išbraukti Vėlines iš atmintinų dienų sąrašo,...

Sankcijos dėl karo Ukrainoje neveikia: Vokietijos investicijos Rusijoje auga rekordiniu greičiu (389)

Vokiečių verslo apimtys Rusijoje ir toliau užtikrintai auga, skelbia Rusijos ir Vokietijos...

Už telefono laikymą rankose nubaustas vyras apstulbo: Kauno pareigūnai viską ne taip suprato (12)

Neseniai įvyko labai nemalonus įvykis. Kadangi mečiau rūkyti ir turiu keistą įprotį vis kažką...