aA
Žmonės, išrinkę Lietuvos atstovus į Europos Parlamentą, tikisi nuoširdaus darbo, o ne atsainumo, ypač kai vyksta balsavimas svarbiais klausimais, darančiais įtaką Lietuvos ekonomikai.
Eduardas Šablinskas
Eduardas Šablinskas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Didelis naujienų portale paskelbtos publikacijos skaitomumas apie Mobilumo paketą ir Lietuvos europarlamentarus, nesugebančius laiku atvykti balsuoti, gausybė komentarų, rodo aiškų žmonių domėjimąsi šiomis temomis. Ar europarlamentarai perskaitė nors vieną pasipiktinusio žmogaus komentarą? Tai svarbu, gal tuomet suprasime, koks reikšmingas mobilumo paketo klausimas mūsų žmonėms, kiek daug šioje srityje dirbančių vyrų ir moterų, ir kokią įtaką turi parlamentarų sprendimai arba nesugebėjimas laiku jų priimti.

Kaip tyčia, skrydis vėlavo ir europarlamentarai iš Lietuvos nespėjo į balsavimą. Jei paklausytume visuomenės, greitai rastume išeitį – savo darbo vietose visi būtų atsidūrę laiku, jei į parlamentą skristų ne paskutinę minutę, o iš vakaro. O dabar situacija kaip iš anekdoto – atsikėliau per vėlai, nes jau buvo per vėlu atsikelti anksčiau. Bet jei gali sau tai leisti...

Mobilumo paketas, koks jis buvo pateiktas, anot specialistų, nėra naudingas mūsų šaliai, bet šis klausimas buvo įtrauktas į Europos Parlamento darbotvarkę dėl to, kad „Lietuvai politiškai silpnai atstovaujama Europos Parlamente“ – apie tokius neva gaunamus signalus kalba susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Tik ar ministras įspėjo europarlamentarus asmeniškai apie tokį svarbų balsavimą – žinoma, neprivaloma, bet draugiškai įspėti dėl bendro tikslo buvo galima, pvz., „pirmadienį svarbus balsavimas, būkime vieningi“. Bet, deja, laiko atsiranda tik viešam pasipiktinimui.

Ir kaip tyčia – ant nosies rinkimai į Europos Parlamentą. Ar ne stebuklas, kad į juos kandidatuojantis Antanas Guoga visur suspėja ir net suspėja pasigirti viešojoje erdvėje, kad suspėjo. Taigi iš tokių situacijų kai kas kraunasi politinį kapitalą.

Ir dar, labai įdomi citata, kuri leidžia daryti išvadas, kad pirmadieniais europarlamentarų niekad nebūna: „Čia buvo netikėtas smūgis Lietuvos interesams. Jie žinojo, kad daug mūsų žmonių iš mažų valstybių nebus ir jie galės šitą „pramušti“.“ Trūko dviejų balsų ir būtume galėję ilgam atidėti šį klausimą, bet tai kad tomis dienomis mūsų atstovai ten nedirba. Tik nebijokit, sako Valentinas Mazuronis, bus dar tų balsavimų. Ir iš tiesų balsavimas dar bus. Bet turbūt šioje situacijoje svarbus pats išrinktųjų požiūris. Na ir, žinoma, dokumentas dėl kurio balsuojama.

Kuo neįtinka Mobilumo paketas? Lietuvos vežėjai dėl šio įstatymų paketo patirtų bankrotų, prarastume gausybę darbo vietų, nes pakete taikomi bendri reikalavimai sukurtų neproporcingą administracinę naštą mūsų šalies vežėjams. Pavyzdžiui, reikalavimas periodiškai grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį, kuris yra itin nepalankus ES pakraščiuose esančioms valstybėms – tai laisvės suvaržymas ir našta. Netenkina lietuvių ir siūlymas uždrausti vairuotojų savaitinį poilsį kabinoje, nes Europos kelių tinklo infrastruktūra nėra pritaikyta tinkamam vairuotojų poilsiui, trūksta ne saugių aikštelių, bet ir vietų vairuotojui elementariai nusiprausti. Pačios Europos Komisijos skaičiavimais, Europos keliuose poilsiui tinkamų aikštelių užtenka vos 7 tūkst. vilkikų. Tai išeitų, kad tokiu reikalavimu būtų užkirstas kelias dirbti likusiems 393 tūkstančiams.

Ši istorija turi ir tam tikrą pliusą – gal visuomenė dažniau ims kontroliuoti, kaip savo darbą atlieka į Europos Parlamentą išrinkti Lietuvos atstovai, o tie kurie eina atstovauti Lietuvai – gal bent jausdami rinkėjų kvėpavimą į nugarą – dirbs sąžiningiau. Žinoma, bus visokių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
4.5714

Top naujienos

Gydytojas infektologas įvertino vakcinų efektyvumą: vienu aspektu „Astra Zeneca“ tikrai išsiskiria (43)

Lietuvoje netyla diskusijos, ar nereikėtų ilginti intervalo tarp dviejų vakcinos nuo koronaviruso...

Aistė Žebrauskienė | D+

Neramina vis labiau vėluojantys įmonių tarpusavio atsiskaitymai: ekonomistai įspėja apie didesnes problemas

2021-ųjų pradžia Lietuvos ekonomikai buvo geresnė, nei tikėtasi, – šalies BVP augo 1 proc....

Lietingas pavasaris artėja prie pabaigos: šeštadienį sulauksime paskutinės nedidelio lietaus porcijos (1)

Šeštadienio rytą beveik visoje Lietuvoje bus sausa, drėgnesni debesys sukiosis ties vakariniais...

Buvęs imtynininkas gailisi dėl savo poelgio „Metelicoje“: jis mane „kabino“, manė, kad aš – gėjus (195)

Po incidento prie populiaraus Vilniaus naktinio klubo „ Metelica “ buvęs imtynininkas ne tik buvo...

Sukrečianti istorija apie motiną, kuri tapo žudike maniake ir kankino savo pačios šeimos narius (35)

Be to, kad smurtaudavo prieš savo podukras ir jas žemindavo, Shelly Knotek kviesdavosi į namus...

Žiniasklaida: po galimų mainų – antrasis Westermanno sugrįžimas į Kauną (60)

„Barcelona“ ir Kauno „Žalgiris“ veda derybas dėl galimo gynėjų apsikeitimo: ispanų „El...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Apipjaustymas – populiarėjanti mada ar naudinga procedūra? Urologo nuomonė nustebins

JAV, Kanada, Pietų Afrikos Respublika, Naujoji Zelandija, Jungtinėje Karalystė, Pietų Korėja –...

Kol lietuviai stovi eilėse prie vakcinų, rusai savo „Sputniku“ skiepytis nenori net už pinigus (999)

„Milijonas prizų“ – tokią programą nusprendė įgyvendinti Maskva, norėdama prisivilioti...

Lietuvių noras dirbti Anglijoje blėsta: nebetraukia sezoninis darbas, keičiasi kryptys (175)

Darbą užsienyje siūlančios Lietuvos kompanijos pastebi, kad nuo šių metų Europos rinkoje vyksta...