Šios socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės, finansų ministro ir premjero žodžiai, kaip ir darbai, smarkiai primena scenas iš puikaus animacinio filmo „Mikė Pūkuotukas“.
Eligijus Masiulis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Vienoje serijoje, kuri, beje, vadinasi „Mikė Pūkuotukas. Asiliukas ir rūpesčių diena“ Mikė draugiškai susiginčija su pelėda, sakydamas, kad ji ką tik nusičiaudėjo. Pelėda gi atsako, kad ji nečiaudėjo, nes „negalima čiaudėti ir pačiam nežinoti, kad čiaudai“.

Mikė tada pateikia neatremiamą argumentą: „Bet ir negalima žinoti, kad kažkas čiaudėjo, jeigu niekas nečiaudėjo“!

Kaip animacinėje juostoje, taip ir šioje socialdemokratų Vyriausybėje. Finansų ministras R. Šadžius nusičiaudėja – pasako, kad pakėlus PVM šildymui nuo 9 iki 21 proc. triumfuos socialinis teisingumas ir „turtingieji“ pagaliau sulauks savo atpildo dienos. Premjeras A. Butkevičius rugsėjo 30 d. irgi pakartoja, kad priėmus sprendimą dėl PVM kėlimo 700 tūkst. daugiabučiuose gyvenančių žmonių gali būti ramūs. „Šilumos kaina, pabrėžiu, nedidėtų“, – žadėjo premjeras.

Realybė socialdemokratams negailestinga. Ji vėl priminė tiek finansų ministrui, tiek premjerui, kad negalima čiaudėti ir po to sakyti, kad niekas nečiaudėjo.

Sulaukėme spalio 24 dienos, kai premjerui paaiškėjo, kad padidinus PVM tarifą šildymo kainos vis dėlto išaugs. Kadangi tuo premjerą eilinį kartą netikėtai įtikino Vyriausybės specialistai (ne kolega finansų ministras), A. Butkevičius pasiūlė 9 proc. PVM šildymui pratęsti, cituoju, „neterminuotam laikui“! Kas yra tas neterminuotas laikas – šios Vyriausybės kadencijos pabaiga, šimtmetis, o gal tūkstantmetis? Atsakymą turbūt žino tik premjeras (arba dar sužinos vėliau).

Liberalai nuo pat pradžios sakė, kad PVM mokesčio centriniam šildymui ir karštam vandeniui kėlimas, aiškinant, kad šildymas žmonėms nebrangs, yra akių dūmimas.

Apskritai – idėja kelti komunalinius mokesčius žmonėms, kurie iš esmės neturi realių galimybių pasirinkti šildymo būdą, nėra nei socialiai teisinga, nei pagrįsta. Kitas dalykas – vieniems mokėti dar didesnes kompensacijas, o iš kitų sąžiningai dirbančių ir mokesčius mokančių žmonių papildomai nugręžti 200 milijonų litų? Keistas tas socialdemokratinis teisingumas.

Liberalai įsitikinę, kad pirmiausia reikia priimti būtinus sprendimus ir pagaliau mažiau apmokestinti žmonių pajamas, o tada jau galima kalbėti apie kitų mokesčių, kurių negalime išvengti, tarifus ar jų peržiūrėjimą.

Kadangi socialdemokratų darbotvarkėje šio klausimo nėra, liberalai siūlytų Vyriausybės vadovui ir visam ministrų kabinetui pasitvirtinti naujas vidaus darbo taisykles:

1. Negalima keisti nuomonės daugiau nei 10 kartų per mėnesį ir daugiau nei du kartus per dieną. Ypač – mokesčių klausimais.

2. Premjero žodis po 13 val. yra lemiamas ir neatšaukiamas.

3. Negalima kalbėti apie socialinį teisingumą, prieš tai nesužinojus, ką konkretūs politiniai sprendimai reiškia realiame gyvenime. 

4. Finansų ministerijos ir finansų ministro sprendimai mokesčių klausimais turi aukštesnę galią, nei atskirų anoniminių Vyriausybės specialistų.

5. Negalima čiaudėti ir pačiam nežinoti, kad čiaudai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perbraižomos Lietuvos verslo ribos kursto nesutarimus (36)

Ketvirtadienį ryte kalbėdamas Žinių radijuje premjeras Saulius Skvernelis sukritikavo jį į...

Užkalnis. 10 prašymų Kalėdų seneliui (92)

Dabar toks laikas, kai vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui ir prašo dovanų.

Vežėjai skambina pavojaus varpais: mus gali sužlugdyti

Krovinių gabenimo automobiliais įmonei „Telmento transportas“, turinčiai 260 darbuotojų...

Kariniuose Donecko objektuose – sprogimai, Zacharčenka uždraudė apie juos komentuoti (56)

Naktį iš lapkričio 22 d. į 23 d. dviejuose Donecko kariniuose objektuose aidėjo sprogimai, per...

Aukšto Plungės r. savivaldybės valdininko atsisveikinimas: priešpaskutinę darbo dieną girtas sudaužė tarnybinę „Hondą“ (1)

Sutrikdyta žmogaus sveikata, du sudaužyti automobiliai – tokios eismo įvykio, kurį lapkričio...

„Eurovizinį“ Latvijos duetą „Walters & Kazha“ supurtė liga: po diagnozės Valteris tapo neatpažįstamas

Penktąją vietą Latvijai „Eurovizijoje“ 2005 metais pelnęs duetas „Walters & Kazha“...

Byloje dėl kompozitoriaus Dobrovolskio nužudymo – naujas posūkis: prokuroras prašo nuteisti tik vieną kaltinamųjų siūlo įkalinti 12 metų (124)

Į prieštaringai vertinamą Vilniaus barą „Vingrių 17“ (buvusį „Psichbarį“), prie kurio...

Įkvepiantys plius dydžio merginos stiliaus pokyčiai (11)

Kiek dažnai pamatę užrašą „pokytis“ tikitės pamatyti standartinį paveikslą su plius...

Rekordinę sumą Kalėdoms skyręs Kaunas žada parodyti, ko Lietuvoje dar nebuvo (39)

Pastarosiomis dienomis Kauno miesto rotušės aikštėje tikras darbymetis. Čia jau gerokai...

Ekstremalaus kultūristo Richo Pianos mirties aplinkybėms skendint migloje – Ironvyto pamoka jaunimui (22)

Prieštaringai pagarsėjusio ekstremalaus kultūristo Richo Pianos mirties aplinkybės vis dar...