aA
Šią savaitę nepaisant prasto oro teko bent kelissyk pasivaikščioti pagrindine sostinės gatve – Gedimino prospektu. Keliaudamas nuo Žvėryno iki Katedros ir atgal pastebėjau keistą tendenciją – daugybę sugedusių automobilių, mirksinčių avariniu signalu. Rodos, sostinės autoūkis jaunėja, tačiau kasdien visame Vilniuje dėl įvairių smulkių gedimų viduryje gatvės netikėtai sugenda šimtai mašinų. Paprastai netikėti gedimai užklumpa ten, kur mokestis už stovėjimą didžiausias, prie kavinių, kurioms reikia pristatyti prekes ar kai vairuotojai kažko laukia. Kartais atrodo, kad jau nebepastebime tokių „mirksėtojų“, nes tai tampa norma. Taip būti neturi. Turiu idėją, kaip išspręsti šią sostinės problemą.
Dainius Kreivys
© DELFI / Andrius Ufartas

Vilniaus mieste jau senokai egzistuoja ši sunkiai pastebima, tačiau tiek automobilių, tiek viešojo transporto eismą reikšmingai apsunkinanti problema. Centrinėje miesto dalyje pristatymo automobiliai ir sunkvežimiai, juos iškraunant, yra pastatomi ant važiuojamosios dalies krašto su įjungtu avariniu signalu. Vairuotojai be skrupulų stoja ten, kur patogu, norėdami išleisti keleivius ar jų palaukti. Kiti dar įžūliau – sustoja ir bėga kažkur „trumpam“, galvodami, kad tai niekam nepakenks. Visgi tai reikšmingai prisideda prie miesto kamščių, trukdo dviračių ir pėsčiųjų eismui, o dažnu atveju konkrečioje gatvėje kuriam laikui išvis paralyžiuoja eismą.

Galima padaryti parodomąjį automobilio traiškymą šarvuočiu, o tada nieko iš esmės stipriai nepakeisti. Galima pridėti ženklų, neleidžiančių laikinai sustoti, tačiau per kadenciją nieko esmingai nesutvarkyti. O galima pasižiūrėti į Europos miestus, patiriančius tokias pačias problemas, ir pasinaudoti jų pavyzdžiu. Būtent tai ir gali būti sprendimas Vilniui. Tikiu, kad sugriežtinusi prekių pristatymo automobiliu eismo sąlygas sostinė gali reikšmingai sumažinti kamščius miesto centre.

Kasdien kelkraščius nuklojantys „mirksiukai” yra paprasta problema, su kuria susiduria bene kiekvienas vilnietis: pėstysis, dviratininkas, tvarkingas vairuotojas. Neabejoju, kad visiems eismo dalyviams „mirksiukai” yra įgrisę iki gyvo kaulo.
Dainius Kreivys

Vilniuje dažnu atveju pristatymo automobiliai prekes pristato intensyviausiu transporto eismo metu. Tai yra darbo metu, kai miestas ūžia, o „ant mirksiukų“ trumpam pastatyti automobiliai ypatingai trukdo kasdieniam eismui.

Paryžiuje, Barselonoje, Kopenhagoje, Dubline ir kituose Europos miestuose ši problema yra sprendžiama, nustatant, kad pristatyti prekes galima laiku nuo vėlyvo vakaro ik ankstyvo ryto. Paryžiuje bandelių kepėjai jas pardavėjams atveža iki 6 val. ryto. Nuo to bandelių kokybė tikrai nesuprastėja.

Tokio prekių pristatymo principo, mano akimis, reikia ir Vilniui.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad toks sprendimas nepagrįstai apsunkintų prekių pristatymą. Visgi Vakarų šalių̨ miestų patirtis rodo, jog nakties metu prekės gali būti pristatomos iki 50 proc. greičiau nei dieną, iškrauti prekes yra žymiai lengviau, o naktinio darbo kaštai dėl padidėjusio efektyvumo yra absorbuojami.

Kalbant paprasčiau – jei prekių išvežiotojai tai darytų nuo 20 valandos vakaro iki, tarkime, 6 valandos ryto, tai ne tik ženkliai atlaisvintų miestą nuo rytinių kamščių, bet ir įvestų miestui daugiau tvarkos, o ilgesnėje perspektyvoje užsakovams sutaupytų pinigų.

Žinoma, Jums gali kilti klausimas, kaip tai bus įgyvendinta? Kas sukontroliuos? Kas bus su paprastais nekultūringais vairuotojais. Tikiu, kad ir čia sprendimai yra seniai rasti ir išbandyti – tereikia juos pasiimti ir įgyvendinti. Kalbant apie logistikos transporto priemonių sustojimą su avariniu signalu ant šaligatvio, tą galima išgyvendinti ne tik nustačius konkretų pristatymo laiką, bet ir įdiegiant išmanias technologijas (pvz., automatinius laikmačius, rodančius stovėjimui skirto laiko viršijimą̨).

O vairuotojai, laukiantys keleivių ar juos išleidžiantys, tačiau imituojantys gedimą ar piktnaudžiaujantys avarinio signalo teise, būtų griežtai vertinami pagal Kelių eismo taisykles.

Kasdien kelkraščius nuklojantys „mirksiukai” yra paprasta problema, su kuria susiduria bene kiekvienas vilnietis: pėstysis, dviratininkas, tvarkingas vairuotojas. Neabejoju, kad visiems eismo dalyviams „mirksiukai” yra įgrisę iki gyvo kaulo.

Sprendimas šiai įsisenėjusiai problemai yra labai elementarus – keisti prekių pristatymo laiką mieste, o KET nesilaikančius lengvųjų automobilių vairuotojus, piktnaudžiaujančius avariniu šviesos signalu, bausti administracine tvarka. Toks paprastas žingsnis galėtų reikšmingai pagerinti kasdienį Vilniaus transporto sistemos gyvenimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: šaltis parodys savo nagus (5)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (62)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (416)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (26)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (178)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (20)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Puikų Messi smūgį atrėmęs vartininkas nesulaikė „su mėsomis“ taranavusio Suarezo epizodo įrašas

Ispanijos „ La Liga “ čempionate 20-ame ture sunkią pergalę pasiekė namuose rungtyniavusi...

Po vandentiekio avarijos Vilniuje pagaliau gera žinia vairuotojams

Ketvirtadienį, sausio 17 d., apie 16.23 val., Vilniuje , Žemaitės g., trūko vandentiekio...

Rimvydas Valatka. Antrasis Mesijo atėjimas – iš Rusnės betliejaus (1085)

Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo (10)

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...