aA
Spėkite, apie kokią personą Kazimiera Prunskienė, kai iš jos buvo bandoma paveržti partijos pirmininkės regalijas, pasakė: „Tik tegu nebando apsimesti baudžiauninku ar valstiečiu!“?
Domas Petrulis
Domas Petrulis
© Asmeninio archyvo nuotr.

O koks žmogus, valdantis agrokoncerną ir tūkstančiais tonų importuodamas trąšas bei pesticidus, bando apsimesti žaliuoju? O nuostabų Naisių miestelį pavertė ne tiek kultūriniu rezervatu, kiek prekės ženklu, reklamuojančiu minimą personą?

Nesuklydote, tai – Ramūnas Karbauskis, žmogus, kuris vis dažniau artėjančių Seimo rinkimų kontekste šmėkščioja nauju lietuviškos politinės padangės mesiju, kažkuo viršpartiniu, kažkuo tarp Robino Hudo ir Supermeno, lyg su žaliai baltu kombinezonu ir ant krūtinės įsprausta gandro sparnų mostu apkabinto Lietuvos žemėlapio emblema.

Jis pavergia gausybės žmonių simpatijas savo sveikintinu požiūriu į kultūrą, literatūrą, teatrą. Ir jis išties primena tą šviesiąją mūsų išnykusios aristokratijos pusę, lyg koks garbus LDK laikų didikas, linkęs mecenuoti menus. Tiesa, žmonės kalba, kad Ramūnas Karbauskis labiau primena ankstyvuosius mecenatus. Štai Radviloms užsakius ir globojant Jonui Abromavičiui XVI a. pabaigoje buvo sukurta Mikalojų Radvilą Rudąjį (m. 1584) išaukštinanti Vilniaus poeto Jono Radvano poema „Radviliada“. O jaunojo Ramūno kančias ir epinį žygį laimės žiburio link dalis žmonių atpažįsta „Naisių vasaros“ serialo epizoduose.

Ir todėl jam niekaip neprilipdysi įprasto oligarcho, įtikėjusio savo nežemiška pinigų galia, etiketės. Priešingai, jo pinigai – labai žemiški. Tiesa, ne viską mums lemta žinoti, bet ką galime žinoti, tuo pasidalinkime.

Jis ir jo valdomas koncernas deklaravo beveik 27 tūkst. ha pasėlių ir vien tik per vienerius metus gauna apie 2 mln. eurų išmokų. Trys R. Karbauskio pieno ūkių bendrovės 2015 m. gavo virš 1 mln. eurų pajamų. O kur dar pinigai skirti nuo Rusijos embargo ir kitos paramos priemonės. Jo valdomo koncerno žemės ūkio įmonės pagal SAPARD per 16 metų iš viso gavo 5,6 mln. eurų. Taigi prie Ramūno Karbauskio gerovės prisidedame ir mes visi – mokesčių mokėtojai.

Tačiau jis kitoks oligarchas – „apšviestasis oligarchas“. Tiesa, sklando gandas, kad dar ir absoliutas, ypač savo partiečiams, tiems šauniems, nuoširdžiai tikėjusiems ir ilgai dirbusiems žmonėms, ypač žaliesiems, kurie dabar nustumti į antrąjį planą. Nes jis neperka futbolo ar krepšinio klubų, jachtų ar jaunų gražių moterų. Jis perka visą lietuvišką kaimą ir buria Lietuvos gelbėtojų komandą – Valstiečių ir žaliųjų sąjungą Lietuvos Respublikos Seimo lygai.

Buria į ją kviesdamas politikos legionierius ir žvaigždes su antpečiais ir be jų tam, kad rudenį būtų didesnės galimybės laimėti. Nes Ramūnas ilgisi valdžios. Nepaisant deklaracijų, kad į jokius postus nepretenduos, sėkmės atveju, matyt, bus pilkuoju partijos kardinolu arba lietuviškuoju Jaroslavu Kačinskiu, diriguojančiu asmeninių užgaidų batuta.

Tokį energingą Ramūną jau matėme ir už savo... t. y. kaimo gerovę kovojantį. Tiesa, tada jis postų nesibaidė ir buvo net Seimo vicepirmininku. Ar prisimenate jo palikimą? Aišku tik viena, Ramūnui Karbauskiui patinka daryti įtaką valstybės valdymui ir jis dabar tikrai nepraleis tokios galimybės.

Gal ir gerų ketinimų turi Ramūnas. Gal. Ir sėkmės jam. Tačiau mes ir pasaulis matėme ne vieną gelbėtoją – oligarchą, kad ir apšviestąjį. Nusvilome ir mes, ir kiti. Pokyčiams reikia dialogo, o ne monologų ir vieno žmogaus kuriamo pasakojimo, primetamo kitiems.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis pripažino: mano kūryba yra paveikta Indijos kvaišalų (65)

Žinoma, apie jokias nelegalias medžiagas ar receptinius sąmonę plečiančius preparatus aš...

Prokuroras įvardijo sukčių purvinus metodus: prašo kreiptis ir praradus menkiausias sumas (140)

Klaipėdos prokuroras Simonas Genys į „Delfi“ kreipėsi norėdamas įspėti apie sukčių...

Maudynių eketėje entuziastas: pas gydytojus einu tik tada, kai reikia pasikeisti vairavimo teises (64)

Spaudžiant šalčiui ne visiems norisi užsidaryti šiltuose namuose. Panevėžiečiai kaip tikri...

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, SAM abejoja dėl prezidento iškelto tikslo iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. gyventojų (119)

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, būtų drąsu teigti, jog Lietuvai iki vasaros vidurio pavyks...

Rimas Šapauskas | D+

Rimas ir kunigas. Pokalbis su vyskupu Arūnu Poniškaičiu: nusikaltęs kunigas vis tiek lieka Bažnyčios nariu

Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai...

CSKA ir „Loko“ patiesęs Maksvytis laukia darbo pasiūlymų iš Lietuvos: be abejo, domintų laida „Krepšinio zona“ (3)

Kai tris kartus per sezoną Kauno „Žalgirį“ apžaidęs Kazys Maksvytis prieš pusantrų metų...

Kineziterapeutas Žilvinas Pušnys | D+

Tai – vienas geriausių pratimų pilvo presui, bet dažnai atliekamas klaidingai: štai kaip jį daryti teisingai

Šis pratimas laikomas vienu veiksmingiausių pilvo presui . Pratimas apima daugiau nei vieną...

Laura Vagonė: man nieko niekada nereikėjo imti grožiu (115)

Ryški, drąsi ir energinga švenčių planuotoja Laura Vagonė atvira, dažnai ji veidrodyje nemato...

Šviesa tunelio gale: Dulkys dalijasi pozityvia koronaviruso statistika (200)

Lietuvai jau daugiau nei mėnesį gyvenant antrojo griežto karantino sąlygomis, sveikatos apsaugos...