aA
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis lieka savo pareigose. Slaptame balsavime dalyvavo tik 11 Seimo narių ir tai liudija, jog daugelis tiesiog nepanoro dalyvauti intrigose, kurias, pasijutęs kažkieno asmeniškai įžeistas ir neįvertintas, nuolat rengia Ramūnas Karbauskis. Ir prieš savus, ir prieš opoziciją.
Bronislovas Matelis
© DELFI / Domantas Pipas

Beveik prieš trejus metus viešai sakiau, kad, jeigu R. Karbauskis liks Seime, neatsistatydins, tai malsimės nuolatiniuose skandaluose visą kadenciją. Kai kas šį mano pasakymą galėjo priimti kaip mano emocijų protrūkį, bet tokią išvadą dariau remdamasis tuo, ką tomis dienomis teko išgirsti apie šį žmogų.

Dabar vėl esame verčiami prognozuoti, o ką dar iškrės R. Karbauskis? Ir iškrėtė – nuo šiol, sakė jis, už Seimo pirmininko darbą bus atsakinga opozicija.

Palauk, palauk, o kiek valdančiųjų dalyvavo balsavime atstatydinant Seimo pirmininką? Jeigu visi to siekę pilvu būtų atšliaužę, jeigu būtų pakloję tam tikslui visas savo jėgas, tada suprasčiau R. Karbauskio virkavimą. Dabar – net pirštelio nepajudino, kad pasiektų tą saldainį, tik užpakalius lauk išnešė, ir dabar, lyg įsižeidęs vaikas, rodo pirštu į opoziciją.

Estų policija kelių eismo taisykles pažeidusiems vairuotojams taiko įdomią bausmę: arba moki didelę baudą, arba pastovi ramiai skirtą laiką šalikelėje, apmąstai savo elgesį, ir tik tuomet grįžti į kelią. Balsavome ne dėl V. Pranckiečio, o dėl R. Karbauskio. Tuo balsavimu beveik visas Seimas – ir valdantieji, ir opozicija – pasiuntė prasižengėlį R. Karbauskį į politikos šalikelę. Pastovėti ir pamąstyti.

Labai juokinga, tačiau R. Karbauskis jau pareiškė, kad to balsavimo nelaiko savo pralaimėjimu. O tai kaip kitaip! Po trejų iš eilės neva laimėtų rinkimų šis balsavimas tikra pergalė, nors prieš diskusiją valdantieji tiesiog išsilakstė...

Balsavome ne dėl V. Pranckiečio, o dėl R. Karbauskio. Tuo balsavimu beveik visas Seimas – ir valdantieji, ir opozicija – pasiuntė prasižengėlį R. Karbauskį į politikos šalikelę. Pastovėti ir pamąstyti.
Bronislovas Matelis


Kodėl šis balsavimas pasiuntė R. Karbauskį į šalikelę? Visi valdantieji staiga pamatė, kad jis nebėra alfa patinas ir dabar viskas pamažu pradės keistis tik gerą. Bent jau aš to tikiuosi.

Dar kokią savaitę ar dvi matysime R. Karbauskio politines konvulsijas, jis dar viską neigs, prirašys krūvą skundų, įtikinės savo frakciją, kad jis teisus, ragins dar vieną apkaltą rengti, bet juo tikės vis mažiau ir mažiau.

Visą valdžią savo rankose sukaupęs lyderis ilgai šūkavo, kad jis bus arba Seimo pirmininkas, arba pavaduotojas, kad prisiims atsakomybę, ir staiga paaiškėja, kad niekam jo atsakomybės nebereikia, o jo galios labai menkos, jeigu nesugeba užimti sau priskirtų postų ir suvaldyti situacijos. Naujos intrigos ir raginimas toliau maištauti bei kelti chaosą, nebeįtikins ir saviškių.

Būkime teisingi – Seimui labai reikia, kad tie likę vieneri metai būtų skirti racionaliam darbui, jeigu toks dar įmanomas. Tačiau iš valdančiųjų jau sklinda kalbos, kad kitų metų biudžetas gali būti atmestas, nes valdantiesiems pritrūks balsų jį patvirtinti.

Vieni nori daugiau pinigų vienai sričiai, kiti kitai, treti jaučiasi įžeisti, kad žadėtų postų negavo, dar kiti nebalsuos už naujų mokesčių paketą, socdarbiečiai kojų ir rankų neteks, bet Žemės ūkio ministerijos į Kauną neiškels, visi valdančiųjų gretose kažkuo nepatenkinti.

Tikslas tokio balsavimo prieš biudžetą būtų tiesiog priversti trauktis premjerą S. Skvernelį. Likęs vienas lyderis R. Karbauskis, jau sužeistas, be to, nebegalintis pasigirti itin gera reputacija, būtų lengvas grobis koalicijos partneriams.

Atėjo laikas konstatuoti, kad R. Karbauskis tiesiog nebeturi draugų, kuriais galėtų pasikliauti politikoje. Ilgai jis savanaudiškai naudojosi kitais, melavo, blefavo ir išsisukinėjo, tačiau jam suteiktas pasitikėjimo kreditas šiuo metu išseko. Ir tai įsitikinsite artimiausiu metu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
4.4186

Top naujienos

Jasikevičius „nuleido galvą“, bet savo sistemos keisti nesiruošia: dėl jos nepralaimėjome nė karto (124)

„Nauji žaidėjai dar apstulbę nuo Eurolygos, veteranai dar džiaugiasi finalo ketvertu ir...

Lietuviai Sankt Peterburge gali jaustis turtuoliais: paskaičiavo, kiek kainuoja prabangus savaitgalis dviem (285)

Neigiamus ir baisius dalykus Rusijoje būtų galima vardinti ilgai, bet DELFI Kelionių ambasadorius...

Po naujo meniu pristatymo vyno bei maisto žinovė kirto „Stikliams“: nusileiskite ant žemės (142)

Maisto žinovai ir kritikai apniukusį lapkričio trečiadienį susirinko į šviesų restorano...

Žiema ateina: oro temperatūra artės prie nulio (3)

Naktį stiprokas pietryčių vėjas plėšė debesų skraistę, o pragiedrėjus paryčiui oras...

Prekybos tinklai apsisprendė dėl darbo per Kalėdas – nedirbs nė vienas (86)

Didieji prekybos tinklai Lietuvoje jau nusprendė, kaip dirbs didžiųjų švenčių metu. Kaip ir...

Kissingeris piešia labai niūrų scenarijų: rezultatas gali būti net blogesnis nei Europoje (166)

Vienas žymiausių JAV valstybės sekretorių Henry Kissingeris įspėjo, kad tarp Jungtinių...

Kurtinaitis su „Chimki“ iš Ispanijos grįžta tuščiomis – nusileido ir „Žalgirį“ pralenkusiai Valensijos ekipai

Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ (6/4) kariauna Eurolygoje per dvigubą...

Pro šalį vėl šaudęs „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo ketvirtą kartą paeiliui

Kauno „Žalgirio“ (3/7) komanda Eurolygoje patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą paeiliui. Namuose...

Degutienė: dabar medicinos studentai neištvermingi – mokytis 14 val. per parą yra norma (173)

Medikų bendruomenę pastaruoju metu krečia labai skaudūs įvykiai. Vakar pranešta apie medicinos...

Ar daugiau sekso atneš daugiau laimės: mokslininkai turi atsakymą (19)

Visą gyvenimą vaikomės meilę, pinigus ir laimę. Pinigus teks uždirbti, o ar laimę galima...