aA
Daugiau nei milijonas buitinių vartotojų iš „Ignitis“ gavo pranešimą, kad nuo Naujųjų metų jiems apie 15 proc. brangs elektra. „Ignitis“ teigia, kad didžiausią įtaką elektros kainų augimui turėjo daugiau kaip 17 proc. išaugusios elektros įsigijimo kainos biržoje, taip pat padidėjusios perdavimo bei skirstymo kainos.
Birutė Vėsaitė
Birutė Vėsaitė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Tačiau ta pati „Ignitis grupė“ džiugiai pranešė, kad lapkritį vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržoje Lietuvos zonoje buvo 19 proc. mažesnė nei 2018 m. Lyginant su 2019 m. spalio mėn., kaina sumažėjo 4,8 proc.

„Ignitis“ pelnas augo iki 57,7 mln. eurų. Pagrindinė to priežastis – mažesnis skirtumas tarp reguliatoriaus nustatytos elektros energijos kainos ir faktinės rinkos kainos. Taigi suprantu vartotojų apmaudą dėl šių viena kitai prieštaraujančių žinių ir nematau realaus pagrindo elektros kainų kėlimui.

Juolab, kad 100 proc. „Ignitis grupės“ akcijų priklauso valstybei: pagrindinis akcininkas yra Finansų ministerija su profesionalų vyriausybės finansų ministru Šapoka priešaky.

Pripažįstu, kad reikia atnaujinti perdavimo ir skirstomuosius tinklus. Suprantu ir „Ignitis“ ambicijas tapti tarptautine energetikos bendrove, orientuota į atsinaujinančią energetiką. Tačiau nereikia lupti kailio ir savo piliečiams.

Nesuprantu ir Kainų komisijos, kuri tyliai, be jokių diskusijų su visuomene pritarė elektros kainų šuoliui. Nors mes visi, Lietuvos piliečiai, esame šios grupės akcininkai. Gal tai nauji demokratijos, valdant „valstiečių“ profesionalams, ypatumai Lietuvoje?

Tikroji elektros kainų šuolio priežastis galimai nusakoma „Ignitis grupės“ tinklapyje: „Ignitis grupės“ strategijoje ambicingiems tikslams įgyvendinti būtina sustiprinti kapitalo bazę.“ O čia ir jūs, visi buitiniai elektros vartotojai, privaloma tvarka prie to prisidėsite, mokėdami už elektrą daugiau. Kaip sakoma, drumstam vandenyje lengviau žuvis gaudyti.

Kokios įtakos šis kainų šuolis turės labiausiai vargstantiems – pensininkams, nepasiturinčioms šeimoms, auginantiems vaikus? Akcizų degalams, elektros kainų šuolis neabejotinai pabrangins maistą, kuris vargstančiųjų krepšelyje sudaro liūto dalį.

Nors dujos pinga, tačiau Lietuvos vartotojai dėl pernelyg galingo Lietuvai SGD terminalo priversti mokėti saugumo dedamąją, o tai sąlygoja didesnę dujų kainą nei kaimyninėse šalyse.

Šįmet maisto produktų krepšelis brango 10 proc., nepaisant valdančiųjų pastangų stabilizuoti kainas, tai ko galima tikėtis ateinančiais metais?

Nenoriu būti blogu pranašu, tačiau pensijų indeksavimas, taip pat Nausėdos 3,5 euro, o ir vaiko pinigai, vargu, ar padengs augančias pragyvenimo išlaidas. Todėl, kai viena ranka dovanoja, o kita atima – gauname šnipštą ir dar didesnį nusivylimą valdančiaisiais.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.6250

Top naujienos

Šaltasis karas tarp JAV ir Kinijos bus visiškai kitoks: laukia pasaulio padalijimas (140)

Antrasis šaltasis karas , vykdomas žmonių perpildytoje planetoje, kur baimę didina socialiniuose...

Žingsnius link WNBA dedančiai Jocytei tenka atsiprašinėti Parkerio už „Žalgirio“ marškinėlius specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (7)

„Trenerių požiūris į žaidėjus. Nesvarbu, ar berniukai, ar mergaitės. Į visus žiūri...

Vietoj lauktos siuntos – varvanti lūženų krūva: paštas vilniečiui turėjo paaiškinimą (147)

Permirkusi lūženų krūva, – štai taip gautą siuntą, siųstą iš Kinijos ir atsiimtą Lietuvos...

Atradimas imuninėje sistemoje gydant vėžį: yra vilties, kad bus galima padėti visiems sergantiems (12)

Mokslininkų ką tik atrastas naujas žmogaus imuninės sistemos aspektas, anot ekspertų, gali būti...

Koronavirusas sparčiai plinta už Kinijos ribų: vis daugiau žmonių suserga ir kitose šalyse prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 12.10 (330)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Ištyrus darbo rinką Anglijoje – perspėjimas: milijonai rizikuoja tapti bedarbiais (1)

Ištyrus darbo rinkos poreikius Didžiojoje Britanijoje, paaiškėjo, kad milijonai žmonių dėl...

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto (218)

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Ką daryti, jei žmona pasiuntė į turgų parnešti geros mėsos (11)

Kalvarijų turguje kartu su profesionaliu virėju Jevgenijumi Volkovu renkamės kokybišką mėsą,...

Po princo Harry ir Meghan Markle pasitraukimo – nauji karališkieji titulai Williamui ir Kate (1)

Pastarasis metas karališkajai šeimai nepagailėjo išbandymų ir pokyčių,. Po to kai princas...

Aurelija Karaliūtė

„Aš lavonų nevalgau!”: kaip tarpukariu vegetarai Lietuvoje radosi

XIX ir XX amžių sandūroje pasaulyje vyko dideli pokyčiai įvairiose mokslo srityse, farmacijos bei...