aA
Kovo 5 dieną į didžiausio Baltarusijoje startuolių centro „Imaguru“ patalpas įsiveržė nenustatyti vyrai, dėvintys kaukes, jie buvo ginkluoti. Užblokavo išėjimą, sustatė tuo metu vykusio renginio dalyvius prie sienos ir išvežė į policijos nuovadą.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Domantas Pipas

Balandžio 16 dieną startuolių centro vadovybė gavo oficialų raštą, jog privalo iki balandžio 30 dienos išsikraustyti iš patalpų, kuriose veikė nuo 2013 metų, kurias patys sutvarkė, investavo ir laikė savo namais.

Nuo veiklos pradžios „Imaguru“ padėjo daugiau nei 300 Baltarusijos startuolių įsitvirtinti globalioje rinkoje. Tarp jų – ir lietuvių kilmės startuolis „TrackDuck“. Centre buvo sukurta 250 darbo vietų, surengta daugiau nei 3500 renginių. Skaičiuojama, kad per pastaruosius metus „Imaguru“ startuoliai Baltarusijai pritraukė per 100 mln. JAV dolerių investicijų.

„Imaguru“ centras veikė ne tik kaip technologijų verslų bendruomenė. Tai už demokratines ir žmogaus teisių idėjas drąsiai pasisakantys žmonės, kuriems vertybės yra ne ką mažiau svarbios nei jų verslo sėkmė. Visame demokratiškame pasaulyje progresyvūs technologijų verslai paprastai tuo pasižymi.

Kodėl pasakoju „Imaguru“ istoriją? Todėl, kad tai gyva, ką tik įvykusi istorija, kuri gali padėti geriau suprasti, kodėl mums reikia Investicijų, Užimtumo, Užsieniečių teisinės padėties įstatymų pataisų ir kitų reguliavimo pakeitimų Lietuvoje.

Mūsų Seimui siūlomos pataisos leistų įmonėms savo darbuotojus ir jų šeimos narius į Lietuvą perkelti paprasčiau. Užimtumo tarnyba nevertintų užsieniečio darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams, t. y., užsieniečiui nereiktų gauti leidimo dirbti, pats investuotojas spręstų, ar užsienietis atitinka darbuotojui keliamus reikalavimus. Be to, leidimas laikinai gyventi šeimos nariui būtų išduodamas tokiam pačiam laikotarpiui, jis turėtų tokią pačią teisę dirbti. Darbuotojų perkėlimas taptų automatiniu ir leistų pritraukti daugiau talentų.

Šiais pakeitimais galėtų pasinaudoti įmonės iš trečiųjų šalių, investuojančios ne mažiau kaip 1 448 100 eurų kapitalo investicijų, įsipareigojančios sukurti bent 20 naujų darbo vietų ir savo darbuotojams mokėti ne mažesnį nei 1,5 VDU savivaldybėje, kurioje investuojama.

Į Lietuvą jau persikėlė ne viena technologijų verslų įmonė. Tarp jų – baltarusių įkurta JAV IT milžinė „Epam Systems“, populiaraus žaidimo „World of Tanks“ kūrėja „Wargaming“, moterų sveikatos programėlę kurianti „Flo Health“, programinės įrangos bendrovės „Coherent Solutions“, „Godel Technologies“ ir kitos. Galimybėmis investuoti ir persikelti į Lietuvą domisi dar apie 110 Baltarusijos įmonių, iš kurių 42 jau pradėjo perkėlimo į Lietuvą procesus.

Mes galime atverti erdvę šiems ir kitiems kūrybingiems žmonėms veikti Lietuvoje: saugiai vystyti savo idėjas, pritraukti investuotojus, kurti pridėtinę vertę, mokėti mokesčius ir tuo pat metu būti šalia savo namų, nenutolti, prisidėti prie pokyčių ten.

Simboliška, kad šį Vyriausybėje jau patvirtintą įstatymų paketą Seime pristačiau Gegužės 3-iąją – visiems laisvai mąstantiems Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos žmonėms svarbią dieną. Šiuolaikinė Lietuva turi semtis daugiau atvirumo iš tuometinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
3.2667

Top naujienos

Ukrainos viltys dėl kontrpuolimo: rusų laukia didelės staigmenos, svarbiausia išvengti vieno scenarijaus (5)

Parengiamieji veiksmai, klaidinantys manevrai, reidai – visa tai jau vyksta, laukiant, kada...

Dailius Dargis

Garsiausio Vilniaus sprogdinimo paslaptys: kodėl nusikaltimo užsakovus bandė užstoti net elitiniai šalies politikai? (8)

Nors 1995 m. gegužės pabaigoje Vilniaus centre prabangiajame „Mersedese“ susprogdinto keistos...

Nauja savaitė didelių pokyčių neatneš, o artėjant savaitgaliui orai atvės

Pirmadienio dieną per mūsų šalį slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Dangumi...

Rinkimai Turkijoje: Erdoganas paskelbė savo pergalę Turkijos antrajame rinkimų ture Zelenskis pasveikino Erdoganą su pergale (11)

Erdoganas paskelbė savo pergalę Turkijos antrajame rinkimų ture

Delfi Mokslas

Pikantišką eksperimentą pažinčių svetainėje atlikę mokslininkai išsiaiškino, kokiems žmonėms neištikimybė yra pati saldžiausia

Savo partneriui neištikimi asmenys praranda gerą reputaciją, bet naujas tyrimas rodo, kad...

Baltarusei rankos nepaspaudusi Ukrainos tenisininkė – nušvilpta Paryžiuje

Ukrainos tenisininkė Marta Kostiuk (WTA-39) pirmame atvirojo Prancūzijos teniso čempionato rate...

Noriu, kad mane išlaikytų: uždirba tik 2000, tai tegu pasistengia (57)

Man atsibodo, kad problemų sako turinčios tos, kurios gyvena ar turi santykius su alkoholikais...

Žiniasklaida: po susitikimo su Putinu kritinės būklės Lukašenka paguldytas į ligoninę (33)

Aliaksandras Lukašenka po susitikimo su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu buvo paguldytas į...