aA
Neseniai užregistravau įstatymo projektą, kuris leistų Seimui atsisakyti skandalų nuolat lydimo Seimo viešbučio ir jį parduoti.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Žiniasklaida pastaruoju metu atskleidė ne vieną atvejį, kai Seimo viešbutis buvo naudojamas ne pagal jo pirminę paskirtį – suteikti gyvenamąjį plotą Seimo nariams, kurie neturi nekilnojamojo turto Vilniuje. Skelbiama, jog Seimo viešbutyje kai kurie Seimo nariai patys negyvena, kiti – turi nekilnojamojo turto Vilniuje, bet jį yra išnuomavę ir tuo pat metu naudojasi galimybe nemokamai gyventi Seimo viešbutyje. Seimo viešbutį skandalai lydėdavo ir anksčiau.

Šie detektyvai ir nuolatinės ašarų pakalnės pasibaigtų, jeigu viešbučio tiesiog atsisakytume. Taigi siūlau Seimo Statuto pakeitimus, kurie leistų atsisakyti Seimo viešbučio paslaugų ir jį privatizuoti. Tai ne tik sutaupytų valstybės lėšų, bet ir būtų atsisveikinta su nuolat skandalų lydimu atgyvenusiu objektu pačiame Vilniaus centre.

Ruošiant įstatymo projektą pasikonsultavome su kolegomis kitose Europos valstybėse. Paaiškėjo, jog tokia praktika Vakarų Europoje neturi analogų, kai pati valstybė nuosavybės teise turi savo viešbutį, kurį prižiūri ir išlaiko. Vėliau paaiškėjo, kad panašų viešbutį turi Lenkija.

Savo ruožtu aš siūlau sekti Estijos pavyzdžiu. Šalyje nėra specialaus parlamento viešbučio, o tie parlamentarai, kuriems reikia nakvynės Taline, nuomos išlaidas gali kompensuoti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Estijoje parlamentarai gauna papildomas parlamentines lėšas (jų paskirtis panaši, kaip ir Lietuvoje – parlamentinei veiklai skirtos lėšos), už kurias gali nuomoti būstą. Tačiau daug parlamento narių tokia galimybe netgi nesinaudoja. Panaši tvarka egzistuoja ir Latvijoje – ten parlamentarai gauna kompensacijas būstui ir automobilių degalams. Jų dydis priklauso nuo atstumo – kuo toliau parlamentaras gyvena nuo Rygos, tuo didesnė kompensacija ir atvirkščiai.

Prancūzijos parlamentarams yra apmokamos nakvynės privačiuose viešbučiuose, Didžiojoje Britanijoje valstybė subsidijuoja nuomą arba suteikia ją viešbučiui išsinuomoti. Švedijoje pasiūloma nuomoti vieno kambario butą arba suteikiama subsidija būsto nuomai, Vengrijoje parlamentarams yra nuomojami butai, o Ukrainoje parlamentarų kambariai nuomojami privačiuose viešbučiuose arba suteikiamos lėšos nuomai savarankiškai.

Girdžiu pasisakymus, jog kompensacijos parlamentarams galėtų kainuoti brangiau nei turėti viešbutį. Bet ar tikrai? Mes net nežinome, kiek realiai jis mums šiandien kainuoja: vertintas paskutinį kartą 2007 m., jo išlaikymas kainuoja 123 tūkst. eurų kasmet, tačiau čia nėra įskaičiuotos išlaidos už pastato atnaujinimą naujos kadencijos pradžioje – remontą, įrangos, baldų ir kt. įsigijimą, darbo užmokestį pastato administratoriams, apsaugai t.t.

Tuo tarpu Seimo nariai ne vilniečiai Vilniuje praleidžia tris dienas per savaitę – antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį. Kitomis savaitės dienomis jie būna apygardose. Girdžiu pasisakymus, jog visuomenei būtų sunku sukontroliuoti, kur ir su kuo Seimo narys gyventų Vilniuje. Tai, mielieji, gal jau metas rinkti tokius Seimo narius, kurių darbai ir įsitikinimai domintų labiau nei nakvojimo vieta?

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.4545

Top naujienos

Specialistė papasakojo apie permanentinio makiažo tragedijas: viena medžiaga net gali sukelti vėžį (29)

Stovėdamas parduotuvėje nevalingai užsižiopsai į greta stovinčios moters veidą. Iš pradžių...

Kelionė su deportuojamu lietuviu – kaip siaubo trileris: kai kurie keleiviai net atsisakė skristi (91)

Keliaujant lėktuvu bendrakeleivių nepasirinksi ir vidury kelio neišlipsi, todėl orlaivyje...

Po konflikto namuose Agnė Zuokienė dalijasi keistais prisiminimais (296)

Antradienį į Agnės ir Artūro Zuokų namus vyko policija dėl buitinio smurto atvejo....

Gentvilas apie Bako pateiktą informaciją: situacija atrodo nuodinga kai kurių saugumo institucijų atžvilgiu (21)

Buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pateikė naujos...

Aurimas Kuckailis

Apie vyrų gyvenimo prasmę: paskutinį dvidešimtmetį su vyrais – kažkas negerai (12)

„Šiuolaikinėje šeimoje moterys yra stiprios. Vyrai sako, kad jos turi tapti silpnesnės,...

Feisbuke plinta #metoo liudijimai apie garsų fotografą: dalijamasi šokiruojančia patirtimi „Delfi“ prabilo dar viena galimai nukentėjusioji (286)

Pastarąsias dienas socialiniuose tinkluose netyla tema, kurioje šmėžuoja fotografo Iridijaus...

Prasta idėja: pasaulio čempionato dalyves išgąsdino už šaudyklos pasirodęs „mirtininkas“ (6)

Italijoje vykstančiose planetos pirmenybėse dalyvaujančios Norvegijos biatlono rinktinės atstovai...

Marija Serbintaitė. Kodėl „boba su kiaušais“ – visai ne komplimentas (13)

Tu gali būti bet kuo! Kiek kartų tai sakome savo mergaitėms? Sakysi dažnai, gerai, džiaugiuosi....

„Kieti vyrai“ turi rimtų problemų: mokslinis tyrimas parodė, kas nutinka, kai vengiame jausmų (3)

Tai tikrai liūdna statistika, tačiau vyrai žudosi net 3,5 kartus dažniau nei moterys. Tokia...

43 metus tą pačią moterį mylintis vyras – apie dvi jį intriguojančias žmonos paslaptis (17)

1977 metų šaltą vidurį vasario mėnesio atsitiko tai, kas tapo kertiniu akmeniu mano gyvenimo...

|Maža didelių žinių kaina