aA
Šie 2020 metų Seimo rinkimai ypatingi tuo, jog juose pirmą kartą užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai turės galimybę balsuoti atskiroje, tik jiems skirtoje Pasaulio lietuvių apygardoje.
Aušrinė Armonaitė. Kodėl renkuosi Pasaulio lietuvių apygardą?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Savo ruožtu asmeniškai nusprendžiau kelti savo kandidatūrą būtent šioje naujoje rinkimų apygardoje. Prašau palaikymo užsienyje gyvenančių mūsų piliečių ir mainais pažadu kovoti už tai, kad visi Lietuvos žmonės būtų vertinami vienodai.

Nesvarbu – gyveni Kaune, Lazdijuose, Toronte, Londone ar Bergene. Nesvarbu, ar nusprendei gyventi Lietuvoje, ar ieškoti naujų galimybių užsienyje – tu esi vienodai svarbus ir Lietuvai tavęs reikia.

Lietuva turi drąsiai priimti įvairias užsienyje įgytas patirtis, nes mūsų stiprybė ir galimybė yra viso pasaulio lietuvių protai. Tikiu, kad lietuviams sklindant po pasaulį, kuriant gyvenimą ir šeimas užsienyje, Lietuva tik didėja ir stiprėja.

Tačiau turime tinkamai pasiruošti priimti ir vis dažniau sugrįžtančius.

Turime paruošti savo švietimo sistemą, kuri leistų greičiau atsiskleisti su tėvais grįžusiems vaikams. Turime pagaliau savo valstybės teikiamas paslaugas padaryti lengvai prieinamas iš bet kurios pasaulio vietos, lanksčiai reguliuoti darbo rinką, kuri leistų grįžusiems greitai susirasti darbą.

Pagaliau privalome kurti atvirą ir tolerantišką visuomenę, kuri nereikalauja sodinti jaunuolio už suktinę į kalėjimą ir sprendžia mažumų lygybės klausimus – tai ne ką mažiau svarbu emigravusiems ir sugrįžti svarstantiems mūsų tautiečiams.

Sėkmingesni Lietuvoje būsime, kai išmoksime susitelkti ir kartu kurti savo ateitį. Kai nebeliks rūšiavimo „miestietis“ ir „kaimietis", „jaunimas“ ir „pensininkai“, „emigrantas“ ir „pasilikęs“.

3,5 metus Seime mačiau, kaip Seimo nariai kovoja ne už mūsų šalies žmonių ateitį, o už savo vienmandatės apygardos euroremontą ir pinigų įsisavinimą. Taip prekiaudami savo politine valia balsuojant. Šiose lenktynėse nedalyvavau ir dalyvauti neketinu.

Apmaudu, kai dažnas Lietuvos politikoje atsisako suprasti elementarią tiesą, jog pasaulyje įvairios patirties įgiję mūsų piliečiai (ir pilietybės neturintys!) ženkliai ir svariai prisideda prie šios šalies kūrimo. O sėkmingi, galimybes atveriantys Lietuvos miestai padeda aplink juos esantiems rajonams. Ir atvirkščiai – pridėtinė vertė Biržuose ar Šilutėje duoda pozityvų efektą vilniečiams, klaipėdiečiams ir visai Lietuvai.

Susitelkę mes įveikiame visas krizes ir galime pasiekti daug pergalių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, turės iš anksto užpildyti elektroninę registraciją. Registracijos pradžia numatoma nuo birželio 1 d.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
2.4783

Top naujienos

„Ignitis“ padavė į teismą už kaimyno skolą: prašė sumokėti beveik tūkstantį eurų

Kaimynas nemoka už elektrą, tačiau atsakyti už tai – kitam. Skaitytoja pasakoja atsidūrusi...

Profesorius Kubilius – apie tai, kas gali nemokamai pasitikrinti dėl širdies ligų, ir kokie įpročiai padeda jų išvengti (1)

Nuo gegužės 1 dienos atnaujinta prevencinė širdies ir kraujagyslių ligų patikros programa....

Mokytojas turi ką pasakyti apie lietuvių kalbos egzaminą: mokiniai vieną temą tiesiog išbraukė (4)

Šiandien lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu Lietuvos mokyklose prasidėjo brandos egzaminų...

Rusijoje ištransliuotas suklastotas Putino kreipimasis (3)

Keliuose Rusijos regionuose per radiją nuskambėjo suklastotas šalies lyderio Vladimiro Putino...

Karas Ukrainoje. JAV pareigūnai įžvelgė, jog Ukraina pradėjo kontrpuolimą Ukraina skelbia vykdanti „puolamuosius veiksmus“: turime tam tikrų laimėjimų (1)

Rusijos gynybos ministerija tvirtino, kad sekmadienį ryte sutrukdė didelio masto Ukrainos...

Andrius Užkalnis

Užkalnis dirba vairavimo mokytoju: sovietinis lietuvis prie vairo (2)

Žiūrint mūsų įpročius ir manieras, bus ypač svarbu paimti virtualų diržą (o gal net ir su...

Lukašenka užsipuolė Baltijos šalis (15)

Birželio 5 d. Aliaksandras Lukašenka susitiko su Kaliningrado srities gubernatoriumi Antonu...

Siūlo įrengti sostinėje metro: techniškai įmanoma (2)

Vėl kyla kalbos, kad sostinėje reikia įrengti metro . Tą siūlosi padaryti statybininkų...

Transliacija / Pakvaišę dėl grožio. Indrė Stonkuvienė: su Vidu įvykių neskubiname, bet vestuvės tikrai bus

Laidoje „Pakvaišę dėl grožio“ šį kartą svečiavosi socialinių iniciatyvų autorė, laidų...

Vestuvinius žiedus sumainęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis išvyko į medaus mėnesį: darbotvarkėje numatytos atostogos (1)

Praeitą savaitę vestuvinius žiedus sumainęs Visvaldas Matijošaitis su savo išrinktąją Loreta...