aA
Biržų politikų išvykos į renginius, kuriuose anksčiau jų niekada nebuvo, pasipylę nuomonės ir kritiniai pasisakymai spaudoje primena, kad artėja rinkimai. Kai kurie pastebėjimai apie rajono problemas išties taiklūs ir teisingi, bet kai kurie panašūs į po daugiadienių išgertuvių atsibudusio piliečio pagalbos šauksmą – „gelbėkite, man rodosi“.
Audrys Šimas
© DELFI / Andrius Ufartas

Neliesdamas kitų klausimų, šiandien norėčiau pasidalinti mintimis apie akciją „Gelbėkime ligoninę“. Norėčiau dar pridėti – gelbėkime sveikatą. Prieš praėjusius rinkimus neįgyvendinamus pažadus dalinęs meras, matyt, atsibudo ir suprato, kad reikia naujų būdų žmonėms mulkinti, nes arabų šeichais ir atgimstančia Biržų pienine turbūt niekas jau nepatikės. Tad buvo pasirinktas ligoninės gelbėtojo vaidmuo.

Įdomi ir Biržų ligoninės vadovų pozicija. Jos naujasis direktorius Petras Bimba turėtų kuo greičiau išanalizuoti realią ligoninės padėtį, jei jos nežino iki šiol daugelį metų joje dirbdamas gydytoju, ir pateikti ministerijai konkrečius siūlymus dėl jos ateities – ko atsisakoma, kas paliekama, kur link einama, kaip turėtų atrodyti biržiečių sveikatos apsauga po 3, 5 ar 10 metų. Neabejoju, kad dar ne vėlu tai padaryti. Bet direktorius su visa savo komanda nuėjo lengviausiu keliu – pasiūlė žmonėms pasirašyti ant lapų, kuriuose suformuluotas tik vienas teiginys: „Aš nepritariu, kad VŠĮ Biržų ligoninė po reformos taptų tik slaugos ligonine“. Į parašų rinkimą įtraukta net bažnyčia, kurioje tikintieji visada labai jautriai įsijungia į gelbėjimo misiją. Tik ar šito reikia?

Sveikatos įstatymas prezidentės grąžintas svarstyti Seime, o Biržų ligoninės nėra nei vadinamuose „juoduosiuose“ ar kitokios spalvos sąrašuose. Žmogiškai suprantu gerb. Petrą Bimbą – laimėjus konkursą ir tapus ligoninės vadovu norisi įtikti merui. Bet vis dėlto – garbingam žmogui nederėtų dalyvauti negarbinguose žaidimuose. Noriu priminti, kad mūsų, biržiečių Seimo narių, pastangomis į Biržus ne kartą buvo atvykę Sveikatos ministerijos vadovai, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Seimo nariai. Organizavome rajono ir ligoninės vadovų susitikimą Sveikatos ministerijoje. Ne kartą savivaldybės vadovams ir ligoninės buvusiam direktoriui N. Jelozai ir kitiems ligoninės vadovams buvo priminta: „Išanalizuokite savo padėtį ir pateikite konkrečius pasiūlymus dėl ligoninės ateities“.

Ministerija skyrė lėšas ligoninės renovacijai užbaigti. Biržų ligoninės veikla daugeliu atžvilgių vertinama teigiamai, tad dar kartą sakau: nevyksta jokia ligoninės naikinimo akcija, tad nėra nuo ko ją gelbėti. O Biržų rajono savivaldybei, ligoninės steigėjai, siūlau daugiau domėtis ligoninės reikalais, ne šaipytis ir atsikalbinėti, kai ji prašo lėšų konkrečiam reikalui, kad ir rentgeno aparatui įsigyti, bet konkrečiai finansiškai ją remti. Aišku, tai kur kas sunkiau, negu manipuliuojant žmonių jausmais bandyti kelti savo reitingus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (442)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (61)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (68)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (2)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (679)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (7)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (35)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (66)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (11)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (4)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...