„Adolfą Ramanauską-Vanagą palaidos šalia Brazausko“, – skelbia antraštės. Natūralu, kad daliai žmonių iškart kyla susierzinimas ar net pasipiktinimas.
Arnoldas Pikžirnis
© Facebook nuotr.

Kas taip nusprendė? Kas taip neišmano istorijos, kad šalia okupacinės Komunistų partijos Centro Komiteto vadovo palaidos Lietuvos kovų už Laisvę didvyrį? „Ekspertai“ ir komentatoriai akimirksniu pasinaudoja proga pasisakyti apie „gyvenimišką ironiją“ ir šią temą „paskanina“ gera doze sarkazmo.

Etika ir elementari pagarba mūsų skausmingai šalies istorijai čia negalioja. Socialinių tinklų burbulams užtenka antraštės. Nesvarbu, kad, švelniai tariant, kiek stokojančios tikslumo.

Kaip yra iš tikrųjų? Ar tikrai valstybinė komisija Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvėms organizuoti priėmė tokį sprendimą?

Sensacijų medžiotojams teks gerokai nusivilti. Tokios antraštės gal ir naudingos skaitytojų srautui generuoti, bet, deja, nėra tikslios. O ir visuomenės priešinimui čia – ne vieta.

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos vadovas ir ginkluotųjų pajėgų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas bus palaidotas Antakalnio kapinėse esančiame valstybės vadovų panteone. Jis, tikrosios – kovojančios – Lietuvos vadas, atguls amžinojo poilsio ten, kur ir priklauso.

Esminė detalė: tokia yra vado Adolfo Ramanausko-Vanago artimųjų – dukters Auksutės ir anūkės Ingos – išreikšta valia. Valstybinė komisija, gerbdama šeimos pasirinkimą, atsižvelgia į tai ir sudarys visas sąlygas tinkamam mūsų Tautos didvyrio pagerbimui.

Artimieji pasirinko labai konkrečią vietą valstybės vadovų panteone, o Krašto apsaugos ministerija bei Lietuvos kariuomenė artimiausiu pateiks konkrečius pasiūlymus dėl taikytino laidotuvių ceremonialo tokios svarbos atsisveikinimui.

Nepamirškime, tai nėra palaikų perlaidojimas: būtent spalio 6 dieną, praėjus 61-eriems metams nuo nužudymo, Adolfas Ramanauskas-Vanagas atguls į šventintą kapinių žemę. Tad viskas yra ir bus daroma tik suderinus su šeima ir gavus jų pritarimą. Turime suprasti, kad vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas – ne vien didvyris Lietuvai, bet ir tėvas Auksutei Ramanauskaitei-Skokauskienei.

Vien dėl šios priežasties būkime atsakingi už savo žodžius. Ne tas atvejis, kuomet reiktų naudoti taip pamėgtus „sarkazmus“ ir „ironijas“.

Man sunkiai suprantamas noras ieškoti greitų sensacijų ir konflikto regimybės ten, kur turime retą progą būti vieningi. Spalio 6-osios dienos atsisveikinimas su Adolfu Ramanausku-Vanagu yra mūsų Tautos susitelkimo ir valstybės sąžinės klausimas.

Turime istorinę galimybę šiais, Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo metais, parodyti: Lietuvos Laisvės kovų atmintis gyva šiandieninėje modernioje Lietuvoje. Spalio 6 d. susirinkime sostinėje ir į amžinąją kelionę palydėkime mūsų šalies didvyrį, mūsų Laisvės kovotojų vadą. Tai geriausiai atspindės mūsų pagarbą praeičiai ir šiandienos Lietuvos stiprybę.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (294)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (602)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Ulevičius: Palangoje sustabdytas „Cadillac“ – ne Karbauskio patikslinta 00.20 (329)

Ketvirtadienio vakarą naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad Palangos prieigose vykdyto...

Po dailidžių ir studentų sviesto iššūkio „Žalgirio“ treneris prabilo apie būtinas permainas (9)

5 tūkst. gyventojų neturinčio Klaksviko (Farerų salos) futbolininkai nepasimetė šimtą kartų...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (125)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (54)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Alikantėje įstrigę lietuviai kelias valandas duso lėktuve (41)

Ketvirtadienio popietę iš Alikantės į Kauną turėjęs skristi „Ryanair“ oro linijų...

Kaip aš sužinojau, kad mano vyras vedė kitą moterį (9)

Yve Gibney, nacionalinės sveikatos tarnybos medicinos sesuo iš Mersisaido, buvo laimingai...

Keleivis nufilmavo paskutines akimirkas prieš lėktuvo katastrofą (26)

Praeitą savaitę prie Pretorijos miesto Pietų Afrikos Respublikoje sudužo lėktuvas. Du žmonės...

Romantiškiausia Lietuvos vieta – čia jums reikės daug pinigų (68)

Nors romantika ir pinigai dažniausiai neturi nieko bendro, vis tik norėdami pasiekti...