aA
„Kreipiamės į jus visų darbuotojų, suinteresuotų gauti oficialiai apskaitomus atlyginimus, vardu, kadangi kreipdamiesi po vieną bijome bendrovės vadovo susidorojimo ir darbo praradimo, o šis darbas daugumai iš mūsų – vienintelis pragyvenimo šaltinis. Bendrovė dalį atlyginimų moka iš oficialiai neapskaitomų pajamų, dėl to nukenčia mūsų, kaip darbuotojų socialinės garantijos.“
Antonis Mikulskis
Antonis Mikulskis
© DELFI / Karolina Pansevič

Tokių ir panašių laiškų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba gauna dažniausiai bent vieną per dieną. Nors atlyginimų mokėjimų vokeliuose atvejų, lyginant su situacija prieš 10 metų, mažėja, kai kurie verslininkai vis dar galvoja, kad įstatymai jiems negalioja. Džiugu, kad darbuotojams nebetinka tokia padėtis, ir jie supranta, kad darbdavys, mokėdamas atlyginimą vokelyje, juos skriaudžia.

Šiuo konkrečiu atveju oficialūs atlyginimai išmokami banko pavedimu kiekvieno mėnesio 15 dieną, o po 15 dienos bendrovės direktorius atveža pinigus grynais, kuriuos išdalina kiekvienam darbuotojui, priklausomai nuo išdirbtų valandų skaičiaus. Išdirbtos valandos žymimos neoficialioje buhalterijoje, naudojant visiems darbuotojams matomo Google disko funkciją. Dauguma įmonės darbuotojų uždirba 1 000 eur ir daugiau, tačiau oficialiai išmokamo atlyginimo dalis tesiekia 600 eur.

Kas įvyksta po to? Jeigu darbuotojas suserga, jo ligos pašalpa skaičiuojama nuo tų 600 eur. Jeigu jis nori išeiti atostogų, jo atostoginiai taip pat skaičiuojami nuo mažesnės algos. Spėkite ar tokiems asmenims bankai išduos paskolą naujam butui ar automobiliui įsigyti? Juk turimų pajamų „popieriuje“ tam paprasčiausiai nepakaks.

Jeigu pažiūrėtume plačiau, tas pats įmonės direktorius apgaudinėja ne tik savo darbuotojus, bet ir visą valstybę, net savo tėvus pensininkus. Juk mokant mažesnius mokesčius nuo dirbtinai sumažintos įmonės apyvartos nesurenkami pinigai į valstybės biudžetą, iš kurių nepavyks mokėti didesnių pensijų, atlyginimų mokytojams, gydytojams, gaisrininkams, kitiems biudžetinio sektoriaus darbuotojams, per metus bus išasfaltuojama mažiau kelių, pastatoma mažiau mokyklų ir darželių, prasčiau aprūpinamos šalies poliklinikos ir ligoninės, bibliotekoms bus nupirkta mažiau knygų, išmokama mažiau socialinės paramos ir t. t.

Įdomu tai, jog mūsų minimos bendrovės vadovas toliau laikosi „vokelių politikos“ ir apgaudinėja valstybę bei savo darbuotojus. Oficialiai gaunamą atlyginimą nuo praėjusių metų jis padidino apie 100 eurų, nors, kaip teigia įmonės darbuotojai, turi visas galimybes mokėti oficialias algas, kadangi įmonė gerai žinoma rinkoje.

Ką gi, neilgam, nes tokiais atvejais įmonės vadovams tenka ne tik atsakyti už savo veiksmus pagal Baudžiamąjį kodeksą, bet ir atlyginti valstybei padarytą žalą. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba užtikrins, kad tai būtų padaryta.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.7000

Top naujienos

Už Matijošaičio dvare atliktus darbus jų vykdytojas turės atlyginti tūkstantinę žalą valstybei: baudų bus daugiau

Metų pradžia Kauno merui V. Matijošaičiui priklausančiame Kačiūniškės dvare darbus...

Šaltasis karas tarp JAV ir Kinijos bus visiškai kitoks: laukia pasaulio padalijimas (213)

Antrasis šaltasis karas , vykdomas žmonių perpildytoje planetoje, kur baimę didina socialiniuose...

Žingsnius link WNBA dedančiai Jocytei tenka atsiprašinėti Parkerio už „Žalgirio“ marškinėlius specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (22)

„Trenerių požiūris į žaidėjus. Nesvarbu, ar berniukai, ar mergaitės. Į visus žiūri...

Vietoj lauktos siuntos – varvanti lūženų krūva: paštas vilniečiui turėjo paaiškinimą (164)

Permirkusi lūženų krūva, – štai taip gautą siuntą, siųstą iš Kinijos ir atsiimtą Lietuvos...

Atradimas imuninėje sistemoje gydant vėžį: yra vilties, kad bus galima padėti visiems sergantiems (24)

Mokslininkų ką tik atrastas naujas žmogaus imuninės sistemos aspektas, anot ekspertų, gali būti...

Koronavirusas sparčiai plinta už Kinijos ribų: vis daugiau žmonių suserga ir kitose šalyse prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 12.10 (351)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Ištyrus darbo rinką Anglijoje – perspėjimas: milijonai rizikuoja tapti bedarbiais (17)

Ištyrus darbo rinkos poreikius Didžiojoje Britanijoje, paaiškėjo, kad milijonai žmonių dėl...

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto (251)

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Ką daryti, jei žmona pasiuntė į turgų parnešti geros mėsos (22)

Kalvarijų turguje kartu su profesionaliu virėju Jevgenijumi Volkovu renkamės kokybišką mėsą,...

Po princo Harry ir Meghan Markle pasitraukimo – nauji karališkieji titulai Williamui ir Kate (10)

Pastarasis metas karališkajai šeimai nepagailėjo išbandymų ir pokyčių,. Po to kai princas...