aA
Kaunas, visuomet buvęs laisvės ir demokratijos lopšiu, šiuo metu išgyvena žanro krizę. Tačiau ji jaučiama tik daliai kauniečių – tiems, kurie nebalsavo už vienos šeimos įsigalėjimą mieste. Galbūt ir daliai jau atsivertusiųjų, kuriems toliau neužpudruosi smegenų pigiais populistiniais sprendimais ir viešųjų ryšių mašina iš mokesčių mokėtojų pinigų. Kodėl taip nutiko? Ir kas bus toliau?
Andrijana Filinaitė
Andrijana Filinaitė
© Asmeninio archyvo

Sakoma, jog dėl skonio nesiginčijama, bet šį kartą pasiginčykim, ypač kalbėdami ne apie savo asmeninį kiemą, o apie bendrą visų aplinką – miestą. Tai – tik viena iš situacijų, kuri puikiai iliustruoja dabartinę padėtį Kaune.

Neseniai vieną iš pagrindinių miesto arterijų – Vilniaus gatvę – „papuošė“ nauji, modernūs šviestuvai, primenantys apverstus pieno butelius, šampano taures, o kai kam – ir korupcijos skandalo savivaldybėje metu išpopuliarėjusius slojikus, kuriuose buvo slepiami galimi kyšiai grynaisiais. Nors pirminiame Vilniaus gatvės, kurią už 4,6 mln. eurų remontuoja itin savivaldybės mėgstama „Autokausta“, projekte buvo numatytas senųjų gatvės žibintų restauravimas bei grąžinimas į vietas – nutiko nutikimas, kaip ir įprasta Kauno miesto savivaldybės kuruojamuose projektuose. Netikėtai po komisijos (kurios sudėtis nėra viešai žinoma) sprendimo paaiškėjo, kad stulpų būklė yra kritinė.

Man kyla klausimas – kokie ekspertai sudaro šią komisiją? Ar jos sprendimai užtvirtinami viename iš kabinetų savivaldybės antrajame aukšte? Kelių išlietų, architekto Rimvydo Palio projektuotų stulpų būklė yra kritinė? Kodėl nebuvo galima padaryti jų kopijų, o galbūt sukurti alternatyvą, derančią prie Senamiesčio – valstybės saugomos vietovės – kraštovaizdžio?

Visuomet kartojau ir kartosiu, kad miestas prasideda nuo Senamiesčio – senosios istorinės dalies su savo autentiškumu ir vientisumu. Tai tik vienas iš kičo Kauno mieste pavyzdžių. Prisiminkime paminklą aliuminiui – Dariaus ir Girėno stadioną – bei jo dermę su kraštovaizdžiu ir šalia esančia Ąžuolyno sengire, kuomet vietoje medienos buvo pasirinktas paprastesnis variantas. Atkreipkime dėmesį į kičines LED juostas, einant link to paties stadiono, primenančias takus kapuose per Vėlines. O kur dar grojantis ir šviečiantis kurortų tipo Laisvės alėjos fontanas. Gal to miestui ir užtenka? Ten, kur šviesos, garsas, butaforija, pasimiršta tikrosios problemos: korupcija ir nepotizmas, mero šeimos verslas Rusijoje, želdynų niokojimas, sklypų ir žemių klausimai Kaune, chamizmas, demokratijos spragos ir t. t.

Šiuo metu Kaunui reikia žmonių ir naujos komandos, kuriems visai nejaukus visa valdančio vado prieglobstis, žmonių, kuriems svetimi tokie reiškiniai kaip korupcija, nepotizmas. Žmonių, kuriems artima diskusija ir noras įsiklausyti kito nuomonės. Tų, kurie suvoktų efektyvios miesto vadybos principus ir žinotų, kaip juos pritaikyti savivaldybės valdyme, tų, kurie eitų vakarietiškos politinės kultūros kryptimi, o ne savo šeimos protekcionizmo labirintais.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(37 žmonės įvertino)
3.3243

Top naujienos

Po kilusio skandalo Bajarūnas atsakė į svarbiausius klausimus: esu naudojamas politinėje kovoje dar papildyta (20)

Delfi paviešinus Užsienio reikalų ministerijos ( URM ) inspektorių situacijos vertinimą...

Verslas PliusArūnas Milašius

Rado sprendimą atstatyti daugiametėms pievoms – ūkininkus apipils pinigais ir šie jau rado schemą, kaip gauti didžiausią naudą dalis ūkių jaučiasi apgauti

Žemės ūkio ministerija ieško sprendimų, kaip gelbėtis, kad daugiametės pievos nebūtų...

Į Lietuvą atkeliavusi gripo atmaina – pavojingesnė nei įprastai: gydytoja priminė pirmuosius simptomus

Santaros klinikos pranešė, kad praėjusią savaitę nustatytas pirmasis gripo A atvejis. Pasak...

„Politico“: Turkijoje slapta susitiko ES, JAV ir Rusijos atstovai (2)

Įtakingi Jungtinių Valstijų bei Europos Sąjungos atstovai Turkijoje susitiko slaptoms deryboms...

Pateikė daugiau detalių apie pastojusią 11 metų mergaitę: pranešė medikai, kreiptasi į policiją (5)

Antradienį žiniasklaida pranešė apie pastojusią mažametę, kuriai yra 11 metų. Tarnybos apie...

Vilniaus oro uoste milžiniškos eilės tęsiasi toliau, keleiviai stringa dar tarpduryje

Dar praėjusią savaitę ėmė plūsti žmonių pasakojimai apie susidariusią košmarišką...

Nežinomųjų vis mažiau: aiškėja, kas bandys tapti TS-LKD kandidatu į prezidentus papildyta (25)

Premjerė Ingrida Šimonytė nusprendė dalyvauti konservatorių pirminiuose rinkimuose dėl...

ELTA

Putinas vyks į pirmąją užsienio kelionę po arešto orderio išdavimo (4)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kitą savaitę lankysis Kirgizijoje, trečiadienį pranešė...

Policija atlieka tyrimą dėl nėščios 11-metės išžaginimo (1)

Antradienį pasklidus žiniai apie nėščią 11-metę, užsiminta, kad įvykį tiria teisėsauga....

Perspėja nesusigundyti Lietuvoje aptiktomis pigesnėmis „Apple“ produktų klastotėmis – kaip jos atrodo?

Įvairiuose skelbimų portaluose internete gausu sukčių, kurie pardavinėja populiarius...