aA
Įsivaizduokite, kad vidury nakties jus pažadina kaukiančios sirenos, kurios įspėja, jog per mažiau nei 15 sekundžių jūsų namas gali būti sunaikintas.
Amiras Maimonas
© DELFI / Domantas Pipas

Jūs autopilotu bėgate per gatvę į artimiausią slėptuvę. Vos patekus į vidų išgirstate kurtinantį sprogimą, – tai reiškia, kad raketa sprogo vos už kelių gatvių. Jūsų kūnas pradeda nevaldomai drebėti, nes suprantate, kad jei nebūtumėte palikęs savo lovos prieš kelias sekundes, dabar jūsų nebebūtų gyvo.

O dabar įsivaizduokite milijonus eilinių piliečių, kurie išgyvena būtent tai. Kaukiančios sirenos ir be paliovos sproginėjančios raketos, motinos, griebiančios vaikus iš žaidimų aikštelės, tėvai, kelkraščiuose sustoję ir savo kūnu lyg šydu dengiantys naujagimius, seneliai, iš paskutiniųjų lipantys laiptais iš penkto aukšto – visi jie gelbstisi patys ir gelbsti savo šeimas nuo mirties, tikėdamiesi pasislėpti iki kito raketos sprogimo.

Dabar įsivaizduokite, kad namai ir darželiai sunaikinti, dūžtantis stiklas ir skeveldros skrieja visomis kryptimis, o keturių vaikų tėvas Moshe Agadi, gamyklos darbuotojas Ziyad Alhamamdah, arba automobilio vairuotojas Moshe Feder, taip pat Pinchas Menachem Prezuazman, kurio sūneliui tik pusantrų metukų, žuvo. Žuvo todėl, kad jie – izraeliečiai.

Per pastarąsias trisdešimt šešias valandas teroristinės organizacijos – „Hamas“ ir palestiniečių grupuotė „Islamo džihadas“, geležiniu kumščiu kontroliuojančios Gazos ruožą, iš Gazos ruožo į Izraelio teritoriją paleido daugiau kaip 650 raketų (toks skaičius fiksuotas sekmadienį, 16.30 val.).

Šios teroristinės organizacijos tęsia apšaudymą raketomis, nutaikytomis į civilius Izraelio gyventojus, paleistomis iš tankiausiai apgyvendintų Gazos vietų, ir panaudodamos vietinius Gazos gyventojus kaip žmogiškuosius skydus. Taip kiekviena paleidžiama raketa tampa dvigubu karo nusikaltimu.

Nuo 2005 m. Izraelio nebėra Gazos ruože, o po 2007 m. kruvinojo perversmo Gazos teritorija yra valdoma brutalaus „Hamas“ režimo. Žudikiškos „Hamas“ ir „Islamo džihado“ grupuotės laiko Gazos gyventojus įkaitais, nors jie tikrai nusipelnė visiškai kitokio gyvenimo. Gyvenimo be teroristinės diktatūros.

„Hamas“ ir „Islamo džihadas“ kasdien vykdo karo nusikaltimus tiek prieš Izraelio, tiek ir prieš Gazos gyventojus, tačiau tarptautinė bendruomenė vis dar dvejoja ir neįvardija agresorių tikraisiais jų vardais: „Hamas“ ir „Islamo džihadas“.

Tas pats moralinis kompasas turi būti taikomas visiems smurtiniams diktatoriams. Nėra jokios galimybės išteisinti „Hamas“ ir „Islamo džihadistų“ dėl jų žiaurumo prieš Gazos žmones ir jų nuolatinės teroristinės veiklos.

Jei išties norima priartėti prie taikaus sprendimo, demokratinės šalys ir žmogaus teisių gynėjai turi moralinę pareigą įvardinti „Hamas“ ir palestinos grupuotę „Islamo džihadas“ tikraisiais jų vardais: tai – teroristinės organizacijos.

Kadangi milijonai izrealiečių patiria raketų antskrydžius iš Gazos ruožo, Izraelis ir toliau gins savo piliečius ir užtikrins jų saugumą, kaip tai darytų bet kuri kita demokratinė valstybė.

Geležinio kupolo gynybos sistema sulaikė daugybę iš Gazos paleistų raketų ir išgelbėjo daug gyvybių. Kol „Hamas“ ir „Islamo džihadas“ tęsia atakas iš Gazos ruožo prieš Izraelio bendruomenes, Izraelis reaguoja naikindamas teroristų infrastruktūrą, įskaitant mokymų bazes, teroristinius tunelius ir raketų paleidimo įrenginius, kartu visomis išgalėmis vengdamas civilių aukų.

Tad šį rytą, kai jūs kėlėtės iš šiltos ir patogios lovos ir ruošėtės eiti į mokyklą ar darbą, šimtai tūkstančių Izraelio jaunuolių gūžėsi šaltose slėptuvėse. Ir kurį laiką ten užsibus. Nenutrūkstamos raketų atakos iš Gazos ruožo atima iš Izraelio ir Gazos jaunimo galimybę eiti į mokyklą, sportuoti ir tiesiog normaliai gyventi.

Ar jūs leistumėte teroristams diktuoti, kaip jums gyventi?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(26 žmonės įvertino)
4.8462

Top naujienos

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (30)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (66)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (77)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (133)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (127)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Nemaloni tiesa: šie baisuokliai gyvena ant jūsų veido ir kasnakt rengia puotas (33)

Nepulkite į paniką, bet ant jūsų veido veikiausiai yra kelios dešimtys voragyvių, gyvenančių...

Į kovą dėl Davieso parašo jungiasi „Barcelona“: pasiūlymas gerokai pelningesnis nei kitų (9)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas – dar vieno Eurolygos grando radare. Pasak...

Kodėl daliai žmonių sunkiau pajusti orgazmą ir ką jiems daryti (12)

Žmonės nepatiria orgazmo taip dažnai, kaip rodoma Holivudo filmuose ar kalbama prie savaitgalio...

Grilio mylėtojų šventėje – nuodėmingo maisto lavina: kepimo virtuozai pranoko patys save (9)

Saulėtą šeštadienio popietę būrys žmonių rinkosi į didžiausios Baltijos šalyse grilio...

Norėdami išvengti odos vėžio, privalote apsižiūrėti: gydytoja įvardijo, kam rizika susirgti didžiausia (5)

Anot gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės , odos vėžio prevencija Lietuvoje...