Kiekvieni rinkimai žada kažką naujo. Žmonės tikisi pokyčių, gyventi saugiai bei oriai. To norėjo ir širvintiškiai – išsirinko jauną, veržlią bei kupiną įvairių idėjų ir pažadų merę. Pažadai puikūs – dirbti žmonėms, stabdyti išlaidavimą, mažinti valdininkų armiją! Taupyti, optimizuoti ir dar kartą taupyti!
Anna Kuznecovienė
© Asmeninis archyvas

2015 metų vasarą Širvintų rajono savivaldybės taryba patvirtino savivaldybės administracijos struktūrą su 122 pareigybėmis, tuo metu panašus darbuotojų skaičius ten ir dirbo. Netrukus paskelbta savivaldybės administracijos reorganizacija, kurios tikslas – efektyvesnis savivaldos valdymas ir sutaupytos mokesčių mokėtojų lėšos.

Po pusmečio atleisti 24 administracijos darbuotojai (t. y. 20 proc.), o 2016 m. vasarį be teisinio pagrindo atleidžiamos gerbiamos medikės: poliklinikos vadovė N. Dimšienė ir ligoninės direktorė L. Meškauskienė, taip pat ir kitos ilgus metus Širvintų labui dirbusios asmenybės. Galima tvirtai teigti, kad visi atleidimai buvo neteisėti, o visų atleistųjų nuodėmė – priklausymas ne Darbo partijai, arba tiesiog taip panorėjo merė.

Reformos rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Teismo sprendimu darbuotojai vienas po kito grąžinami į darbą, o administracijos darbuotojų pareigybių skaičius padidinamas nuo 122 iki 130, t. y. daugiau, nei jų buvo prieš reorganizaciją.

Bet didžiausia skriauda ta, kad lėšos, skirtos viso rajono žmonėms, panaudotos neracionaliai dėl neteisėtų sprendimų. Suma išties įspūdinga, siekianti kone ketvirtį milijono eurų: darbuotojų kompensacijos už priverstines pravaikštas, bylinėjimosi išlaidos ir t. t.

Paprastas pavyzdys – vasario 7 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas grąžino L. Sargelienę į prieš tai eitas arba lygiavertes valstybės tarnautojo pareigas. Jai iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos priteisti 7755 eurai, tad neatskaičius mokesčių gaunasi apie 10 000 eurų, o kur dar priverstinės pravaikštos, bylinėjimosi išlaidos… Nutartis neskundžiama. Ji ypač svarbi, nes pagal ją bus formuojama kitų teismų praktika panašiose bylose. Ir tai tik teismo priteistos išlaidos, neskaičiuojant nuolatinių savivaldybės sąnaudų bylinėjantis. O jei šį skaičių dar padaugintume iš 24 darbuotojų?

Dėl sutaupytų lėšų, manau, klausimų jau nekyla. Taip pat akivaizdu, jog merė sukūrė netinkamą psichologinę atmosferą ne tik Širvintų rajono savivaldybės administracijoje, bet ir pasėjo baimę visame rajone.

Įdomu, ar šito tikėjosi ją rinkę žmonės? Manau, kad ne, bent jau didžioji jų dalis. Deja, Ž. Pinskuvienės surengtas Širvintų rajono politinis spektaklis, neteisėtai atleidžiant darbuotojus, yra tik viena iš klaidų. Dar vienas spektaklis – per kraštus besiliejantis populizmas, kurį puikiai iliustruoja milžiniškos reprezentacinės išlaidos 2017 metams – 100 000 eurų (tuo tarpu prieš tai buvusi valdžia tam skirdavo 5000 litų).

Reziumuojant – ketvirtis milijono bus skirtas skoloms už neteisingus sprendimus apmokėti, o 100 000 eurų – tik vieno žmogaus tuštybei patenkinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

M. Garbačiauskaitė-Budrienė. Kai miegi ant parako statinės (50)

Lengvas yra gyvenimas santuokoje, bendrame versle ar partijoje, kai nekamuoja nepriteklius ir viskas...

Tęsiama dingusio baikerio paieška: apie 80 žmonių kartu su ugniagesiais tikrina mišką ir vandens telkinius (134)

Šeštadienio rytą Aivaro Kilkaus šeima, draugai ir geros valios žmonės susirinko dar vienai...

Arbatpinigių dilema: kur, kiek ir už ką? (149)

Restorane, viešbutyje, bare ar net taksi automobilyje jau tapo įprasta palikti didesnių ar...

Gyvenimo drama: vos 32-ejų, o prieš akis – tik skurdas ir badas (622)

32-ejų Irina viena tris dukras augina vos iš 160 eurų siekiančių mėnesinių pajamų. Maža to,...

Disleksijos priežastis glūdi akyse: į ką atkreipti dėmesį

Mokslininkai nustatė, kad disleksi kams būdingas neįprastas akių ląstelių išsidėstymas, dėl...

Turtais ir prabanga besigiriančios buvusios „Olialia pupytės“ vyras pratrūko: visa tai – melas (143)

Milijonai sąskaitose, akcijos prestižinėje įmonėje, pilys Didžiojoje Britanijoje, prabangus...

L. da Vinci menas pilnas paslapčių: ar matote, kas yra ne taip šiame paveiksle? (2)

„Salvator Mundi“ („Pasaulio gelbėtojas“) – Leonardo da Vinci tapytas Kristaus portretas....

Spintos SOS: kaip tinkamai skalbti šalikus ir skareles?

Nors moterys daug dėmesio skiria higienos užtikrinimui, vis tik spintoje neišvengiamai atsiranda...

Kalvis: plieno ir stiklo era namų kiemuose baigiasi (2)

Neseniai išgyvenome laikotarpį, kai populiariausias pageidavimas kalviams buvo minimalistinė stiklo...

Gyvai / Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynės: „Šiauliai-Universitetas“ - „Vilkmergė“

Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynės: „Šiauliai-Universitetas“ - „Vilkmergė“....