Korupcija yra kiekvieno vidaus reikalas? Matyt tokią žinią norėjo paskleisti partijos Tvarka ir Teisingumas, Vidaus reikalų ministerijos vadovai.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nes jei įtariamieji partijos nariai, tai žinoma, jog tai - tik politinis užsakymas ir susidorojimas ar dar kokiu nors paprastesniu gestu visuomenei parodoma jos vieta – geriau neklauskit!

Tačiau klausimai lieka, ir jie nėra atsakyti. Pats premjeras A.Butkevičius šiek tiek anksčiau prisipažino, kad į rankas pateko (?) Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymos, kuriose esą rašoma apie neskaidrumus miesteliuose (Tauragėje, Prienuose...), kuriuose šildomasi biokuru. Tačiau premjero spaudos tarnyba tai paskubėjo paneigti – esą informacija melaginga. Reikia suprasti, kad tai tik valdančiųjų „vidaus reikalas“.

Dar vienas „vidaus reikalas“, senokai subrendęs įtakingo (ir matyt tikrai įtakingesnio) A.Butkevičiaus bendražygio valdose Druskininkuose. Dar pavasarį nusprendė, kad dėl nustatytų statybos pažeidimų Druskininkų merui socialdemokratui Ričardui Malinauskui priklausančioje sodyboje partija kol kas jokių žingsnių nedarys, lauks „teisėsaugos institucijų išvadų“. Sulaukė.

Dabar Ratnyčios upelio tvora – tai tik partijos „vidaus reikalas“. Kitas „vidaus reikalas“ tvarkomas sulaukus ne teisėsaugos, bet teismo išvadų. Vilniaus apygardos administracinis teismas, atmetęs Druskininkų savivaldybės tarybos, administracijos, administracijos direktoriaus ir Švietimo centro skundą, kuriuo be pakeitimų buvo paliktas galioti Žurnalistų etikos inspektorės sprendimas – „savivaldybė, leisdama nemokamą laikraštį „Mano Druskininkai“, padarė įstatymų pažeidimus“.

Nors A. Butkevičius visus įtikino, kad tai tik savivaldybės tarybos „vidaus reikalas“ ir „turi būti atsižvelgta į teismų priimtus sprendimus“, tačiau „nemokamas“ spausdintas popierius ir toliau pasiekia kiekvieną druskininkiečių šeimą.

Tiesa, kiekvienas nemokamas sūris kainuoja. Šio kaina yra kaip itin retos rūšies – net pusė milijono litų per metus. Pasak žurnalistų etikos inspektorės, „viešosios informacijos rengėjai, skleisdami informaciją visuomenei, neturi iškraipyti teisingos, nešališkos informacijos bei nuomonių ir panaudoti tai savanaudiškiems tikslams“. Kol kas tie savanaudiški tikslai yra tik premjero partijos „vidaus reikalas“. Mat teismo sprendimas dar neįsiteisėjo.

Dabar korupcijos skandalas palietė valdančiųjų partnerius ir tiesiogiai Vidaus reikalų ministeriją. Galima pajuokauti, kad regionus ir savivaldybių europinius projektus kuruojanti ministerija pasigavo iš koalicijos partnerių virusą, tačiau neima juokas.

Teisėsaugos sistemą kuruojantys politikai patys nebegalės žiūrėti policininkams į akis. O gal galės? Kaip sako premjeras – „reikia palaukti teisėsaugos išvadų“. Ar tikrai reikia palaukti, kol teisėsaugos pareigūnų pasitikėjimas politikais nusileis žemiau nulio?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Mentas, bankininkas, fabrikantas ir kiti (10)

Mentas , bankininkas ir fabrikantas, piktinosi skaitytojai komentaruose prie „Spinter tyrimų“...

Kelias į namus toks, kad automobiliai lūžta (13)

Panevėžio miesto Stetiškių kvartalo gyventojai Kalėdų Senelio šiais metais gali ir...

Verygos antausis Gabrieliui Landsbergiui: gyvuliams skirtas tirpalas – ne skystis lęšiams papildyta: žodžių mūšis feisbuke tęsiasi (924)

Socialinėje erdvėje – dviejų politikų žodžių mūšis. Pirmadienį konservatorius Gabrielius...

Po bemiegės nakties klaipėdiečiai jau tikisi blogiausio (103)

Klaipėdoje jau ne pirmą parą kylantis Danės upės vanduo užtvindė pravažiavimą į Baltijos...

Pristatė naują mokėjimo būdą papildyta 11:41 val. (40)

Investavęs milijonus eurų į mokėjimų sistemą Lietuvos bankas žada, kad jau netrukus...

Neryje rastas ilgiau kaip mėnesį ieškotos moters kūnas (79)

Lapkričio 20 d. apie 12.20 val. Trakų r., ties Žemųjų Semeniukų kaimu, Neries upėje, rastas...

Prie Argentinos krantų dingusiam povandeniniam laivui – liūdnas scenarijus papildyta 11.40 (33)

Remiantis Argentinos laivyno atstovų pateikiamais duomenimis, pietinėje Atlanto vandenyno dalyje...

5 dažniausi gedimai namuose: patarimai, kurių negalima ignoruoti (2)

Dažniausiai net nesusimąstome apie daugiabučio, kuriame gyvename, būklę. Susigriebiame tik...

Į rinktinę sugrįžęs Vasiliauskas svarbią misiją atliks ir pasibaigus atrankos kovoms

Šarūnas Vasiliauskas , kaip ir Kšyštofas Lavrinovičius, Lietuvos vyrų rinktinei paskutinį...

7 drabužių derinių idėjos, kad per darbo vakarėlį atrodytumėte nepriekaištingai kam reikėtų ištarti griežtą „ne“ (1)

Artėjantys kalėdiniai darbo vakarėliai - tikras galvos skausmas neapsisprendžiantiems dėl savo...