aA
Pusę dienos, kai Lietuvos kelius vagojo buto Vilniuje kainą atitinkantys Lietuvos ūkininkų traktoriai, stebėjausi, kaip čia taip yra? Kaip čia atsitiko, kad prieš „valstiečių“ Vyriausybę į kelius išvažiavo „valstiečių“ rinkiminis elektoratas? Nuo Seimo narių iki savivaldybių merų išėjo į gatves – kaip anais laikais, pamojuoti gatve bepravažiuojančiai traktorių ir kombainų kolonai.
Vilma Danauskienė
Vilma Danauskienė
© DELFI / Andrius Ufartas

„Lietuva, tavo kaimas miršta!“ – graudeno vienodo dizaino šūkiai ant lizinginių Lietuvos žemdirbių technikos. Tos pačios, kurios 70 procentų kainą apmokėjome Europos Sąjungos pinigais, o likusią ūkininkai pasiėmė pamažintomis palūkanomis iš Lietuvos bankų.

„Valstietis“ Arvydas Nekrošius, taip – Seimo vicepirmininkas, protestavo drauge su Raseinių ūkininkais ant žvyrkelio. Lietuvos savivaldybių asociacijos viceprezidentė ir Lazdijų rajono merė „valstietė“ Ausma Miškinienė Lazdijų žemdirbius sveikino nuo šaligatvio ties savivaldybės rūmais, o šalia jos abiem rankom važiuojančiai kolonai plojo Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas į Seimą Lazdijų vienmandatėje, buvęs Algirdo Butkevičiaus patarėjas Justas Pankauskas.

Trūko tik balionų. Arba srutvežės. O aš sukau galvą, kieno gi tada jau Vyriausybę turime, jei „valstiečiai“ į gatves išėjo, o juos palaiko pačios tų pačių „valstiečių“ viršūnėlės.

Vienu momentu net įtariau, kad čia tokia subtili Ramūno Karbauskio užuomina premjerui Skverneliui, girdi – Sauliuk, tvarkykis su biudžetu, nes mano jėga – ant plentų ir žvyrkeliuose.

Tik šitą sąmokslo teoriją lyg pernykštį sniegą ištirpdė vakare visuose televizijų kanaluose pamatyti žalių kryžių ir traktorių akcijos organizatorių veidai.

Krūvą geriausio eterio vakar geriausiu laiku gavęs jaunasis ūkininkas ir žemdirbių maršo organizatorius Ignas Jankauskas net užkimdamas aiškino, kaip čia šitam pigaus gazolio vakarėly nėra jokios politikos. Nėra, ir nors žemėn lįsk!

Tai žiūrim, ką turim. O turim Igną Jankauską – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos 2019-ųjų metų rinkimų kandidatą į Kėdainių merus ir tos pačios Žmonių partijos Kėdainių skyriaus pirminYką!

Šioje partijoje šiaip sau nei PirminYku, nei kandidatu netampama. Čia reikia ne tik sudalyvauti, bet ir laimėti Demokratijos šventę.

Oficialiai ponaitis Ignas yra Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas. Mažiau deklaruojama kitos vieno iš traktorių akcijos organizatoriaus pareigos – narystė bent dviejose kredito unijose, kurių valdybos nariu ir pajininku ponaitis esąs.

Kiek iš jų, ant kelių išvažiavusiųjų, savuosius traktorius ir priekabas pirko su šių kredito įstaigų parama, ir savo palūkanomis krauna turtus varguolių ūkininkų gynėjui – klausimas atviras.

Kitas iš „nepolitinės“ protesto akcijos organizatorių – buvusios Andriaus Kubiliaus Vyriausybės buvusio žemės ūkio ministro, dabartinio Seimo nario Kazimiero Starkevičiaus buvęs viceministras Aušrys Macijauskas.

Oficialiai – tos pačios Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas, mažiau oficialiai – žemės ūkio kooperatyvo (čia tokia kolchozų atmaina, jeigu ką) „Mūsų ūkis“ ir vandens sporto klubo „Vandenis“ vadovas.

Meskit dabar akmeniu, ar už viso to traktorių parado nekyšo Seimas‘2020 reklama?
Vilma Danauskienė

Ar ne prie Starkevičiaus Lietuvoje ūkininkais buvo įteisinti visi tie, kurie norėjo gražesnėse paežerėse statytis sodybas ir reikėjo kažkaip apeiti teritorijų planavimo reglamentų griežtumus?

Ar ne tuomet „sofų ūkininkai“ tapo vienais iš pagrindinių europinės paramos gavėjų?

Ar ne nuo tada iki dabar Seime tebesitęsia „gyvulių ūkis“ su 5 ir 15 procentų apmokestinimų pajamoms iš ūkių, beakcizinių degalų ir kitų mokestinių privilegijų era?

Jeigu ir ne nuo jo, tai pats eksministras per pora dešimtmečių buvimo Seime nepajudino nei piršto tam „gyvulių ūkio“ panaikinimui. Atvirkščiai, kone visuomet Seime rėmė išlygas ir privilegijas šiai visuomenės grupei.

Dar vienas „nepartinis“ žalių kryžių ir traktorių akcijos veikėjas – Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas ir Lietuvos socialdemokratų partijos 2019-ųjų metų rinkimų į (koks sutapimas!) Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narius atstovas Jonas Talmantas.

Pridėkime dar garsųjį Prienų pienininką Joną Vilionį, kurio sodyboje Karbauskis partijos suvažiavimus rengia, ir ką gausime? Iš keturių „nepolitinės“ akcijos organizatorių – du konservatoriai, socdemas ir „valstietis“!

Tai meskit dabar akmeniu, ar už viso to traktorių parado nekyšo Seimas‘2020 reklama?

Taip, tai yra ėjimas žirgu aukščiausiu lygiu, nes kitu atveju, bent jau opoziciniams konservatoriams, – dar ketveri metai ant atsarginių suolelio.

Tai yra ėjimas žirgu aukščiausiu lygiu, nes kitu atveju, bent jau opoziciniams konservatoriams, – dar ketveri metai ant atsarginių suolelio.
Vilma Danauskienė


Viskas paprasta ir aišku – sukiršini escaladinius oligarchus su smulkiaisiais trihektarininkais, sukiršini ūkinYkus su fūristais, gazolio akcizų tūzus su mokytojais, medikus su studentais, vėliau visus po truputį išvedi į gatves, ir toje streikų baloje žvejoji nuo paluckininkų atliksiančius balsus. Tikslas pateisina priemones!

Tik šioje pokerio partijoje jos autoriai „pamiršta“ vieną dalyką – VALSTYBĖS prestižą. O jis šiuo atveju ir yra (bent jau turėtų būti) pats svarbiausias.

Ne paslaptis, kad jau dabar šalyje reziduojantys užsienio valstybių ambasadoriai gūžiasi, nežinodami, kas vyksta šioje „maršų“ šalyje, investicijos bėga arba žiūri iš saugaus atstumo, kuo čia viskas baigsis, vartojimas krenta, krizė grasina...

Bet mes varykim toliau pilnu tempu – #UžLietuvąVyrai!

Ridenkim bačkas į aikštes, dalinkim diplomus #UžAčiū, statykim žalius kryžius, tikėdami, kad grįš #KaipPrieStarkevičiaus ir #ValdžEbusMūsų.

Tik ar ne per didele – Valstybės garbės – kaina viso to siekiate, vyrai? Jei dabar nesiskaitote su priemonėmis, tai ko, vardan savųjų tikslų laimėti Seimą, griebsitės ateinantį rudenį?

P. S. Atskiras sveikinimas Ramūnui Karbauskiui, pasimovusiam ant šito jauko. Kaip sakoma, jei iš kišenių styro plūgo rankenos, ne rankas į kišenes kišti reikia, o siūles kelnėse užsiūti...

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(219 žmonių įvertino)
3.9954

Top naujienos

Profesorius Ambrozaitis siūlo pamiršti laikus, kai nedėvėjom kaukių: jų reikės kasmet (717)

Lietuva pagal sergamumą koronavirusu jau yra trečioje vietoje Europoje. Naujausi gruodžio 3...

Pigūs bilietai lietuvius vilioja spjauti į karantiną: lėktuvai pilni, o bilietai išperkami akimirksniu (159)

Be kelionių negalintys europiečiai masiškai bėga slėptis po Meksikos saule. Pilnuose lėktuvuose...

Savaitgalio prognozė: sugrįš rudeniški orai (6)

Šiandien, visą savaitgalį ir dar ateinančios savaitės pirmoje pusėje orų sąlygos mūsų...

Prasčiausius COVID-19 rodiklius fiksuojanti savivaldybė – apie kritinę situaciją: žmonės per daug atsipalaidavo (114)

14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų Kėdainių rajone – prasčiausias šalyje. Situacijai...

Vaizdo įraše – tikroji reakcija: ginkluotas Lukašenka juoką sukėlė net omonininkams (399)

Iniciatyva „By_Pol“, kuri vienija Baltarusijos jėgos žinybų darbuotojus, perėjusius į...

Kaunietį papiktino prie parduotuvių susidarančios eilės: prašo eiti apsipirkti tik turint konkretų sąrašą (85)

Ketvirtadienio vidurdienį keliose parduotuvėse ir paslaugų vietose apsilankiusiam kauniečiui teko...

Latvijoje vyriškių kompanija pavogė kalakutą, jį prigirdė degtine ir kartu išvažiavo į kurortą (64)

Imante miestelyje, Latvijoje, vyriškių kampanija iš vietos pramogų parko pavogė kalakutą, jį...

Proeuropietiškai Moldovos prezidentei – šalies parlamento akibrokštas (61)

Moldovos įstatymų leidėjai ketvirtadienį priėmė įstatymą, kuriuo apribojami prezidentūros...

COVID-19 pasiglemžė 37-erių Lietuvos stipruolio gyvybę (113)

Nuo koronaviruso infekcijos Kuršėnuose mirė sunkiaatletis, daugkartinis Lietuvos štangos...

6 pavojai, kuriuos jūsų kūnui kelia alkoholis: kenčia ne tik kepenys (38)

Visi žinome, kad piktnaudžiavimas alkoholiu labai kenkia sveikatai , tačiau ar žinote, kaip...

|Maža didelių žinių kaina