aA
Du kartus iš eilės Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio nepavyko iškrapštyti iš užimamos kėdės. Seimo pirmininkas parodė nepaprastą užsispyrimą ir tai davė rezultatą – iki Seimo kadencijos pabaigos jis turbūt liks šiose pareigose.
Valentinas Mitė
Valentinas Mitė
© DELFI / Valdas Kopūstas

Iš karto po savo pergalės Pranckietis pareiškė, jog sieks paankstintų Seimo rinkimų. Gal net ateinantį pavasarį. Tai, ko gero, palanku „valstiečiams“, nes dar koks nors vienas panašus pasistumdymas, o toks gali įvykti, ir „valstiečių“ galimybės Seimo rinkimuose dar labiau sumažės.

Labai abejotina, ar ir pats Pranckietis, buvęs vienu iš „valstiečių“ vadovų, o dabar žmogumi, nepriklausančiu jokiai partijai, vėl pateks į Seimą.

Noriu tikėti, jog Pranckietis supranta, kad opozicija jo nerems, o pirmą kartą balsavo ne kiek už Pranckietį, kiek prieš Karbauskio-Širinskienės daugumą. Rusijos kriminalo posakis „mušk savus, kad svetimi bijotų“ Karbauskiui nepasiteisino.

Bėda, jog Ramūnas Karbauskis atvedė į Seimą daugumą, kurios didelės dalies pavardes žmonės išgirdo iš viso pirmą kartą. Bet kas, tik ne tradicinės arba sisteminės partijos buvo gerai. Politikos išmanyti nereikėjo iš viso. Taip ir katinas Rainis būtų patekęs į Seimą, jei tik būtų buvęs „valstiečių“ sąraše.

Norint vairuoti automobilį, reikia išlaikyti vairavimo teises, o „valstiečiai“ kaip ir Vakarų šalių populistai atėjo neturėdami jokio supratimo, kur yra vairas, kur stabdžiai ir kad važiuoti negalima, degant raudonam šviesoforo signalui.

Norint vairuoti automobilį, reikia išlaikyti vairavimo teises, o „valstiečiai“ kaip ir Vakarų šalių populistai atėjo neturėdami jokio supratimo, kur yra vairas, kur stabdžiai ir kad važiuoti negalima, degant raudonam šviesoforo signalui.
Valentinas Mitė


Vienas iš tokių politikų ir yra Pranckietis, kuris su Karbauskiu elgiasi vadovaudamasis principu myliu-nemyliu. Panašiai ir Karbauskis, partija jam kaip koks nors verslo susivienijimas, kur visi privalo klausyti generalinio direktoriaus. Kitos nuomonės nėra. Bet kas, neklausantis pono direktoriaus, jau yra priešas, kurį arba reikia atleisti iš darbo, arba sumažinti atlyginimą, arba kaip nors pažeminti.

Dažnai politika vadinama kompromisų menu. „Valstiečiai“ kompromisų nedarė net tarpusavyje, o ką jau kalbėti apie opoziciją ar bendrai visus kitaip manančius.

Ši valdžia išliks istorijoje kaip draudimų bei nurodymų iš viršaus šalininkė. Dauguma rinkėjų net ir pasibaigus visai kadencijai nežinos daugumos „valstiečių“ frakcijos narių pavardžių, nes jie tik kilnojo rankas. Pranckiečiui pavyko. Bent jau kurį laiką jį atsimins kaip užsispyrėlį, įsikibusį į Seimo pirmininko kėdę. Kitiems pavyko mažiau.

Vienas „valstiečių“ frakcijos narys privačiai man yra sakęs, jog partija iš tikro nežino, kas yra jų rinkėjas. Labai retai, net ir tuoj po rinkimų, beveik visi dievagojosi už „valstiečius“ nebalsavę. Vėliau, tiesa, sekė keli vieši atsiprašinėjimai, tačiau ta rinkėjų dauguma taip ir liko anonimine dauguma. Nors daug išminties nereikia suprasti, kad už „valstiečius“ balsavo nusivylę socialdemokratų bei „darbiečių“ rinkėjai, kurie tikriausiai grįš prie ankstesnių pasirinkimų arba nebalsuos iš viso.

Pranašauju „valstiečių“ pralaimėjimą rinkimuose. Politikoje vis tik turi dalyvauti profesionalai, o ne asmeninių ambicijų apimti piliečiai. Tai tinka ir Karbauskiui, ir Pranckiečiui, ir tai anoniminei „valstiečių“ parlamento narių daugumai, kuri Lietuvą valdo jau kelerius metus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
3.8696

Top naujienos

Pastebėję bent vieną iš šių 3 simptomų, kuo greičiau kvieskite greitąją pagalbą: kiekviena minutė yra aukso vertės (48)

Lietuvoje per metus insultą patiria apie 10 tūkst. žmonių, o 3,5 tūkst. lietuvių insultas...

Kremlius apsimelavo net švenčiausią sau dieną: milijonams žiūrovų pasiūlė klastotę (514)

Gegužės 9-oji arba Rusijoje vadinamoji Pergalės diena dešimtmečius neatsiejama nuo karinio...

Po metų pertraukos sugrįžta legendinės, aukso amžių menančios kelionės, kuriose uždrausti džinsai (3)

Pasaulinė pandemija metams sustabdė ir istorinį Rytų ekspresą. Aišku, metai pertraukos – tik...

Daktaras Rauba įvertino savo imuniteto būklę po antro skiepo: antikūnų tyrimo rezultatas – iškalbingas (209)

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Vienintelis rusų filmas, kurį reikia pamatyti (4)

Žinoma, tai ne vienintelis rusų filmas, kurį reikia pamatyti. Čia taip tik pasakiau, kad jūs...

Joana Balčiuvienė | D+

Laidotuvių etiketas, arba kaip nedera elgtis šarvojimo metu: gėda buvo klausytis (2)

„Negaliu kalbėt, Danute, aš pagrabe... Pagrabe, sakau!“ – rikteli dėdulė šarvojimo metu...

Pasaulis gręžiasi į Kiniją vakcinų: kitos išeities nėra (28)

Pasaulis sparčiai tampa vis labiau priklausomas nuo Kinijos dėl vakcinų , kai Indijoje...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Papai – aštuntasis pasaulio stebuklas ir aš juos turiu (142)

Jūs veikiausiai esate pratę, kai kokia selebritė , o gal net ne viena, bet kartu su seserimi, kad...

Švedas pyškino pro šalį – „Lokomotiv“ su Kuzminsku iš savo kelio eliminavo „Chimki“ ekipą CSKA netikėtai paslydo (4)

Tragiškas krepšinio sezonas Maskvos srities „Chimki“ komandai pagaliau baigtas. Agonija nutrūko...

Pražilusios 40-metės patirtis: pateikė svarių argumentų, kodėl ji nedažo plaukų (17)

Kaip ir daugelis vyresnių nei 40 metų moterų, vis susimąstydavau, ar dažyti plaukus, ar visgi...