aA
Žmonės gauna valdžią tokią, kokios nusipelnė, pasakyta šimtą tūkstančių kartų. Niekada tai nebuvo aiškiau negu pas mus Lietuvoje šiandien.
Andrius Užkalnis
Andrius Užkalnis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Valdžia, kurią turime, yra tikrai šlykšti. Pasiekimai po rinkimų? Drakoniški alkoholio įstatymai, pavertę mus Naujuoju Teheranu, su nuliniais rezultatais: kas norėjo gerti, tas ir geria, tik vis daugiau pinigų pasilieka Latvijoje ir Lenkijoje.

Dėl alkoholio reklamos draudimo vienintelė rinkodaros priemonė liko žema kaina: kitaip tariant, valdžia moko žmones gerti kuo pigesnį šamurliaką.

Idiotiškos pardavimo valandos priverčia normalius žmones visą laiką galvoti apie alkoholio pirkimą, jį planuoti ir juo rūpintis, kai žmonės turėtų užsiimti darbu ir kūrybine veikla. Nes gerovė sukuriama dirbant ir užsiimant naudingais darbais, o ne planuojant, kaip čia šnapso nusipirkus, kol valandos nesibaigė.

Apribojimai ir draudimai neneša nieko gero ekonomikai. Ekonomika auga ir darbo vietos kuriamos iš laisvės, o ne iš apribojimų. Sekmadienis, antra valanda popiet, dar nepirkai? Mesk viską, varyk pirkti, laikas nelaukia. Visi geria kaip gėrę, tik Lietuvos biudžetas gauna mažiau pinigų.

Bet valdžia apsimeta, kad viskas gerai, ir kad mes taip ir planavome.

Pati valdžia tuo tarpu atsikrenkščia ir spjaudo į veidą. Seime gerti negalima, bet šampanas ne alkoholis, todėl iki dugno ir kliuku kliuku, mes įstatymus ne sau priiminėjam. Jūs, kumečiai, laikykitės savo taisyklių, o mes, ponai, savo gyvenimą turim. Šampanas ne alkoholis.

Idiotiškos pardavimo valandos priverčia normalius žmones visą laiką galvoti apie alkoholio pirkimą, jį planuoti ir juo rūpintis, kai žmonės turėtų užsiimti darbu ir kūrybine veikla. Nes gerovė sukuriama dirbant ir užsiimant naudingais darbais, o ne planuojant, kaip čia šnapso nusipirkus, kol valandos nesibaigė.
Andrius Užkalnis


Bet ne tai bjauriausia. Valdžioje patologinių melagių ir išsisukinėtojų gauja: premjeras, kuris sakė, kad atsistatydins, jei pralaimės prezidento rinkimus, ir be rūpesčių pasilikęs poste, lyg to pažado nebūtų buvę, ir daugumos lyderis, visiems šnekėjęs, kad vienus rinkimus po kitų laimi, nors visi žino, kad jis pralaimi viską iš eilės.

Dabar galų gale prigavo balandėlius su tomis suktomis trąšomis. Apie tai, kad Karbauskio „Agrokoncernas“ sukčiauja, veždamas rusiškas trąšas, visiems buvo žinoma. Net jei jūsų mama nieko nenusimano apie trąšas, ji, turbūt, žinojo, kad vyksta sukčiavimas iš peties, kad vežamos suktos trąšos, apeinant įstatymą.

Dabar valdžios žmonės, kurie turi galias paskyrinėti muitinės, mokesčių ir teismų pareigūnus, po teismus valkioja muitinę, nes valdžios atstovas tam ir yra Seime, kad galėtų savo įmonę saugoti ir delspinigių bei baudų nemokėti. Jeigu kam nors reikėtų pavyzdžio į enciklopediją, kaip atrodo korupcija, kaip einama į valdžią, kad tvarkyti savo reikaliukus, kaip visa valstybė veikia vieno didelio koncerno naudai ir pagal jo užgaidas, tai štai jums prašom.

Čia net ne ministro nemokami pietūs ir net ne premjero asfaltuojamas kelias, čia stambūs sukčiai valdžioje tam, kad gintų savo sukto verslo reikalus, ir vilktų milijonais.

Ir niekas nieko. Žmonės nueina į televizijos ir radijo laidas ir paburba, kad negerai, apžvalgininkai parašo ir pasišaipo, ir toliau viskas kaip buvę. Milijoninės bylos valkiojamos teismuose, valstybei vietoje delspinigių ir baudų – špyga taukuota, Karbauskis kaltina konservatorius sąmokslu, ir, kaip sakiau, niekas nieko. Ateis rinkimai, daugelis vėl už tą apgavikų šutvę balsuos ir vėl.

O žinote, kodėl taip bus? Nes sukčių valdžia yra sukčių valstybėje. Nes paprastas Lietuvos žmogus yra dvasinis kolūkietis, kuriam bendro gero vagystė yra jo kraujyje ir genuose – valdiškas amoniako vanduo savo agurkams, valdiški pašarai savo veršeliams, jis nekenčia greičio matuoklių, ir nenori važinėti leistinu greičiu, bet nori, kad jį įspėtų apie tai, kada jį tikrins, kad jis tada galėtų palėtinti, o šiaip lakstys, kaip varijotas.

Lietuvos žmogui normalu yra mašina su atsuktu skaitliuku, suklastota techninė apžiūra, sutartas netikusio pastato priėmimas, paslėptas brokas, supuvę obuoliai tarp gerų, jei niekas nepastebėjo, pasenusios salotos restorane, nusuktas techninis patikrinimas dujų katilui – nes lietuvis yra sukčius, pratęs meluoti kaip Karbauskis, kuris meluoja taip, kaip kvėpuoja.
Andrius Užkalnis


Lietuvos žmogui normalu yra mašina su atsuktu skaitliuku, suklastota techninė apžiūra, sutartas netikusio pastato priėmimas, paslėptas brokas, supuvę obuoliai tarp gerų, jei niekas nepastebėjo, pasenusios salotos restorane, nusuktas techninis patikrinimas dujų katilui – nes lietuvis yra sukčius, pratęs meluoti kaip Karbauskis, kuris meluoja taip, kaip kvėpuoja.

Žmonės, kuriems meluoti yra įprotis, yra gana baisūs: jie net giriasi artimoje aplinkoje, kad gerai meluoja, jie tai mato kaip savo stipriąją pusę, ir jie įsivaizduoja, kad čia yra tiesiog miela, kad mokėti meluoti yra tas pats, kas mokėti megzti arba važinėti dviračiu, toks nekaltas įgūdis. Aš tokių pažįstu. Jie šlykštūs. Ir jie labai įsižeidžia, kai juos vadini melagiais.

Neatsitiktinai lietuviai labai stebisi, kai jų neįleidžia į Ameriką, nepaisant bevizio režimo – pasienio kontrolėje jie meluoja, kaip yra įpratę namuose, meluoja apie savo kelionės tikslą, meluoja, iš ko gyvena, meluoja, kuo verčiasi, meluoja, ką veiks Amerikoje, ir mano, kad to niekas nepastebės, o jeigu pastebės, tai nekreips dėmesio, nes namuose niekas nekreipia dėmesio, ir kaip juos prigauna, jie būna baisiai įsižeidę, ir sako, kad jų neįleido, nes pareigūno buvo bloga nuotaika. O nuotaika nebuvo bloga, tiesiog lietuviai taip įpratę meluoti kiekviename žingsnyje, kad jiems patiems viskas normalu, ir jie nesupranta, kad kitiems jų melagystės labai matomos.

Lygiai taip ir Ramūnas Karbauskis, sukčius, visiems šnekantis apie laimėtus rinkimus, kuriuos jis pralaimėjo, turbūt nesupranta, kaip jis atrodo iš šalies. Saulius Skvernelis, apsimelavęs apie būsimą atsistatydinimą, bent jau jautėsi nepatogiai ir lyg ir pripažino melavęs, arba neištesėjęs pažadų, bet kolūkiečiai neturi jokių stabdžių ir jokio gėdos jausmo.

Kas pasikeis? Niekas nepasikeis. Mūsų laukia nauji rinkimai, kur apgavikai ir sukčiai balsuos už kitus smulkius sukčius. Jei manote, kad aš neteisus, įrodykite, kad aš neteisus, ir balsuokite kitaip. Ar turite valios ir kiaušų balsuoti vieną kartą už nemelagius?

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(705 žmonės įvertino)
4.4454

Top naujienos

Žinia apie pareigūno pasiūlymą išžagintai merginai pasiekė ir Vilniaus policijos viršininką papildyta 12:06 (435)

Vilniaus „Metelicos“ klube naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo įvykdytas žiaurus...

Gabrielius Landsbergis – apie sąrašo lyderį: laukiam per susitikimą su Nausėda paliesta ir galimos koalicijos tema (43)

Prezidentas Gitanas Nausėda nesiremia nei į vieną politinę partiją, šalies vadovo pagrindinė...

Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje: nevalytos nuotekos keliauja ir iš daugiabučių (63)

Taršos ir smarvės skandalas Klaipėdoje netyla: prokuratūra surado AB „ Grigeo Klaipėda “...

Aplinkos ministras – apie skandalingos medžioklės dalyvius: aš tų žmonių nepažįstu, tad man šios pavardės nieko nesako (36)

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad nepažinojo įtakingų verslininkų, dalyvavusių...

Prorusiški separatistai puolė Ukrainos pajėgas, šaudyta Minsko susitarimais uždraustais ginklais sureagavo Zelenskis (357)

Vasario 18 d. ryte prorusiški separatistai puolė Ukrainos kariuomenės pozicijas, esančias netoli...

Koronavirusas miesto gyvenimą pakeitė neatpažįstamai: gyventojai mokosi kitaip pirkti ir dirbti (9)

Pagal Johns Hopkins universiteto tyrėjų parengtą žemėlapį, šiuo metu yra žinoma, kad pasaulyje...

KT padėjo tašką dėl atliekų deginimo jėgainių: statybų ribojimai prieštarauja Konstitucijai (84)

Konstitucinis teismas (KT) antradienį paskelbė sprendimą dėl valdančiųjų priimtų Atliekų...

Go_Barcelona

Palikau avansą už perkamą būstą. Ar galiu jį susigrąžinti?

Prieš perkant nekilnojamąjį turtą paprastai tarp pirkėjo ir pardavėjo ar jį atstovaujančio...

„Maximos“ tragedijos Latvijoje atomazga: nuteistas tik vienas žmogus (55)

Rygos Pardaugavos teismas, išnagrinėjęs Zolitūdės tragedijos baudžiamąją bylą, kaltu...

Žiemos nėra ne tik Lietuvoje: Antarktidoje užfiksuotas šilumos rekordas, atskilo milžiniškas ledkalnis

Remiantis Europos kosmoso agentūros ( ESA ) palydovų surinkta medžiaga, nuo Pušų salos ledyno...

|Maža didelių žinių kaina