aA
„Jums stinga džiaugsmo“, dar taip neseniai sakiau ir buvau iš esmės teisus, nes ne pinigų ar gero oro Lietuvoje stinga, ne vasaros karščio ir ne geresnių automobilių. Ir ne pigesnio maisto.
Andrius Užkalnis
Andrius Užkalnis
© DELFI / Domantas Pipas

„Lietuvoje vien blogos naujienos“, sakiau ir taip pat buvau teisus, nes geros naujienos tirpsta ir skęsta blogose, kaip kibiras švaraus vandens, supiltas į dumbliną ir dvokiančią kūdrą su žaliais maurais ir rudais puvėkais, jokio apčiuopiamo skirtumo nepadaro.

Sutinku, laikai dabar neprilygstamai niūrūs. Nuo Rolando Pakso apkaltos laikų taip nebuvo. Net Klonio gatvės spektaklis su pedofilais, keturračiais, vyndėmėm ir policijos šturmu buvo linksmiau: ten, pavyzdžiui, plaikstėsi psichotropinė kaldrutė, maskatavo aštuonios rankos (kaip itin prabangiame masaže) ir vyko gatvės koncertai, tai buvo lyg mūsų karališkos vestuvės ubagų variante.

Atsikelia lietuvis iš ryto, susiraukęs pasikaso subinę ir ieško, kuo čia pabūt nepatenkintu.
Andrius Užkalnis

Dabar liūdniau. Korupcijos bylos, įtakos dalybos, slapti laiškai, jau nebeslaptos saugumo pažymos, alkoholio draudimai, vaistinių ūdymas, žvaigždžių skyrybų dramos ir kiti negatyvūs dalykai, viskas kreiva, šleiva ir pikta.

Sakytum, už ką mums tokia valdžia ir toks gyvenimas? Na, kaip už ką? Viską tiksliai turim, ko nusipelnom.

Atsikelia lietuvis iš ryto, susiraukęs pasikaso subinę ir ieško, kuo čia pabūt nepatenkintu.

Buvo Eurovizija, tai susirietę pūliavo ir pagieža taškėsi – tai ne tą išrinkom, tai bloga daina, tai pats konkursas, žinoma, nesąmonė ir korupcija, ir per žemas lygis mums, tokiems subtiliems. Kai kurie rašantys ir kalbantys yra visai jauni žmonės, o stena ir inkščia, ir vaitoja kaip kokie pensininkai, kuriems viską skauda ir visur jie mato tik blogąją pusę.

Zyzlos, niurzgos, ištižėliai. Amžinai įsižeidę ir kraujuojantys bei laistantys tulžį.

Pasiskaitykite komentarus internete: net nuo odontologės patarimų apie dantų higieną lietuvį susuka baisi neapykanta. Vieni rašo, kad čia odontologai, girdi, siūlo procedūras, kurios visai nereikalingos, tik pinigus lupa iš žmonių, tai dabar reklamuojasi, kad išluptų dar. Kiti aiškina, kad nuo higienos dantys kaip tik ir iškrenta. Dar kiti sako, kad čia turbūt patarimai bedarbiams, nes kas gi gali tiek laiko turėti, kad dantis kruopščiai valytųsi.

Nori sunervinti lietuvį? Palinkėk jam geros dienos ir tvirtos sveikatos, o taip pat smagios kelionės ir linksmų atostogų. Suurgs ir grybštels dantimis taip, kad maža nepasirodys.

Krepšinis, ir tas dabar nedžiugina – nebe tas „Žalgiris“, nebe tas žaidimas, o net jei laimi, tai vis tiek blogai, nes Dalia Grybauskaitė nuvažiavo į Serbiją ir kam ten jos išvis reikia, fu, tik šventę sugadino.

Šventės lietuviams niekas negali sugadinti, nes jie visada ją susigadina patys: sumauname šventes ir naikiname džiaugsmą geriau, mikliau ir patikimiau negu bet kas kitas.

Nori sunervinti lietuvį? Palinkėk jam geros dienos ir tvirtos sveikatos, o taip pat smagios kelionės ir linksmų atostogų. Suurgs ir grybštels dantimis taip, kad maža nepasirodys.
Andrius Užkalnis


Tobulas pavyzdys buvo karališkos vestuvės Anglijoje, kurias lietuviai kruopščiai žiūrėjo per visus kanalus, bet tik tam, kad galėtų pasipiktinti ir papurkštauti.

1. Kam čia man tas vestuves rodo, kas man darbo, kad čia kažkas Anglijoje tuokiasi? Kodėl niekas nerodo, kaip mano dukterėčia Gitana iš Jurbarko išteka, klausia lietuvis.

2. Kokie čia išvis XXI amžiuje gali būti karaliai ir princai, ir hecogai, koks nesusipratimas ir anachronizmas? Kam čia tų pasakų išvis reikia?

3. Kokių ten įžymybių prisirinkę, fu, tuštybės mugė tose vestuvėse, tik reklamuojasi pseudo žvaigždės, o Eltonas Džonas išvis gėjus, kam čia mums demonstruoja tą nuopolį, fu, kaip dabar atmatyti visa tai?

4. Nors mums ir neįdomu tos vestuvės, bet galim apstumti jaunuosius. Tas princas, žinokite, tai atrodo kaip velionės princesės Dianos nesantuokinis vaikas, o jau ta mergaitė tai išvis, Dieve Dieve, ir vyresnė už princą, ir jau ištekėjusi buvo, ir išsiskirti spėjo, ir apskritai amerikietė, ir dar pusiau juodaodė, pusiau baltaodė, o dar jos suknelė mums negraži ir karūna ne tokia turi būti.

Na ir, žinoma, kiek čia viskas kainavo ir kam šito visko reikia, tokie pinigai, geriau mums pensijas padidintų ir minimalų atlyginimą, negu ten toms karietoms švaistę.

Jei šiandien (arba, iš bėdos, rytoj) atsitiktų antrasis Kristaus atėjimas ir Išganytojas vėl sugrįžtų pas mus gyvųjų ir mirusiųjų teisti, ir jei visas pasaulis susidomėjęs stebėtų jo turą per pasaulį, susitikimus su tikinčiaisiais stadionuose ir jo interviu per įvairias pasaulio televizijas, lietuviai tikrai nepatenkinti burbuliuotų.
Andrius Užkalnis

Lietuviai geriausiai už visus žino, kokia turi būti jaunosios karūna, nes mūsų samantos ir džeraldinos iš Petrašiūnų ir Grabučiškių, kai teka už savo deimantų ir skaistvydų su apeigom Kreivarūriškio bažnyčioj ir puota kaimo turizmo sodyboje prie Smirdučio ežero, tai jau ten tai būna gero skonio aukštumos ir pakylėtas dizainas.

Kur jau ten Anglijos karalienei ir jos anūkams iki mūsų supratimo ir išlavinto skonio.

Jei šiandien (arba, iš bėdos, rytoj) atsitiktų antrasis Kristaus atėjimas ir Išganytojas vėl sugrįžtų pas mus gyvųjų ir mirusiųjų teisti, ir jei visas pasaulis susidomėjęs stebėtų jo turą per pasaulį, susitikimus su tikinčiaisiais stadionuose ir jo interviu per įvairias pasaulio televizijas, lietuviai tikrai nepatenkinti burbuliuotų.

Kam mums čia rodo, kas man ta Brazilija ar Amerika, kur Kristus dabar nuvažiavęs, kiek čia jam reikia reklamuotis, kaip jis apsirengęs per televiziją ir kodėl su džinsais, argi taip turi Atpirkėjas atrodyti, nusipirktų normalius rūbus, ir kiek čia kainuoja tokie renginiai, pažadinkit mane, kai nors Lietuvoj jis apsilankys, ir jeigu atvažiuos, tegu padaro stebuklą ir padovanoja mums nacionalinį stadioną, nes kitaip tai neužskaitysim.

Lietuviai negali niekuo džiaugtis ir švęsti irgi nemoka. Viskas, apie ką mes galim kalbėti, kaip kokie surūgę seniai arba kaip visus mirtinai užknisę Palangos verslininkai, kurie jau vėl įjungė savo snarglių vyniojimo mašinėlę: jiems ir vėl blogesnio sezono nėra buvę. Taip ir mums – iš visko pasaulyje tėra mūsų ligos, nelaimės, skriaudos, skurdas ir suirzimas.

Kam jums šiltesnė vasara ir geresnis gyvenimas? Vis tiek niekas jūsų nepradžiugins. Gyvenimą turite tik tokį, kokio nusipelnėte, o nusipelnėte tikrai ne kažką.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Šiurpą keliančios monstrų „linksmybės“ Vilniuje: visą laiką meldžiausi, kad tik likčiau gyvas (128)

Tai buvo tikrų tikriausia trijų jaunų monstrų puota Vilniuje – prie prekybos centro esančiame...

Amžina kova, kur pigiau – Turkijoje ar Palangoje: atsakymas akivaizdus (115)

Metai iš metų Lietuvoje kyla arši diskusija, kur pigiau atostogauti: mūsų Palangoje ar tolimoje...

Beprotiškas savaitgalis pajūryje: Palangoje – žmonių minios, Neringoje – kilometrinė eilė link kelto (140)

Ypatingai šiltą gegužės savaitgalį nemažai žmonių plūstelėjo į pajūrį. Portalas...

Mirgantis šviestuvas gali įspėti apie didžiulę grėsmę: į tai pažiūrėjusių pro pirštus laukia milžiniški nuostoliai (5)

Vakare namuose pastebite keistai mirguliuojantį šviestuvą? Įjungus keletą prietaisų, išmuša...

Jei ant Vilniaus kristų raketos: laiku neišmokus šių pamokų pasekmės būtų tragiškos (250)

Įsivaizduokite, sukaukia sirenos, gaunate žinutę, kad būtina skubiai ieškoti priedangos –...

Vaidas Mikaitis | D+

Lietuvių kelionė į nepripažintą ir sugriautą valstybę: norėdami čia išgyventi turite apsimesti rusais

Jau esu pasakojęs, kad planuojant keliones, mano dėmesį labiau patraukia visokie frykiški...

Populiarųjį projektą „Didysis šou burbulas“ laimėjo favoritu laikytas dalyvis

Jau šio sekmadienio vakarą įvyko ilgai lauktas TV3 ir Go3 projekto „Didysis šou burbulas“...

Stebuklingas „Liverpool“ triumfas: paskutinę akimirką pergalę išplėšė vartininko pelnytas įvartis (3)

Fantastišką pergalę Anglijos „Premier“ futbolo lygoje iškovojo „Liverpool“ futbolininkai....

Karantinas Europoje laisvėja: gyventojai tai vadina nauja pradžia (1)

Europoje įsibėgėjus skiepijimui apsilankyti kviečia barų ir restoranų terasos Belgijoje, bei...

Julija Mackevičiūtė | D+

Pavydėti gali ir patys Valdovų rūmai: mistinėje Siesikų pilyje randami kvapą gniaužiantys lobiai

1998-ieji, paskelbtas Siesikų dvaro sodybos nuomos konkursas. Jame dalyvaujanti UAB „Fondas...