aA
Praeitą savaitę Marijonas Mikutavičius labai neigiamai atsiliepė apie mūsų Seimą. Jį nuliūdino parlamento planas nupirkti saldainių už daugmaž 180 tūkstančių eurų. Aš Marijonui nepritariu. Seimas turi nusipirkti daugiau saldainių. Ir ne tik jų.
Tomas Sinickis
© DELFI

Mūsų scenos žmonės nepasižymi toliaregiškumu. Tai yra suprantama. Popmuzikoje viskas labai greitai keičiasi. Jei esi populiarus, turi stengtis uždirbti čia ir dabar. Apie ilgalaikius planus, kūrybinį palikimą ir įsirašymą į kultūros istoriją niekas jau nebegalvoja. Ne tie laikai. Tūkstantmečio karta (ar kaip jie ten vadinami) dėmesį išlaiko penkiolika minučių, Z karta – dar trumpiau. Rytoj tavęs jau niekas neprisimins. Todėl viską susigriebk šiandien, jei gali, kol gali.

Tačiau, kalbant apie Seimo saldainius, viską reikia vertinti iš ilgalaikės perspektyvos, o analizuoti saldumynų problematiką – plačiau ir giliau. Jei ponas Mikutavičius būtų atidžiau viską išanalizavęs, jis būtų supratęs, kad šitas sumanymas mūsų tėvynei tikriausiai išeis į naudą. Dabar svarbiausio žinių portalo platybėse aš detaliai išanalizuosiu susiklosčiusią padėtį, o jūs – kaip visada – nepatingėkite savo įžvalgas surašyti komentaruose.

Pradėkime nuo to, kad saldainiuose neišvengiamai rasime šokolado. Na, nebent jie planuoja nusipirkti keliasdešimt tonų karamelinių ledinukų, kuo aš abejoju. Visi prisimename, kad paauglystėje laikydami egzaminus ar rašydami kontrolinius darbus mes neretai užvalgydavome juodojo šokolado. Nežinau, ar tai tiesa, bet man tėvai sakė, kad šokoladas stimuliuoja smegenų veiklą.

Spėju, kad ne vien mano tėvai taip manė, mat ne viena bendramokslė kramtė šokoladą, uoliai spręsdama lygtis tiksliųjų mokslų gimnazijoje. Čia tegul ponas Mikutavičius gerai pamąsto ir atsako – sau ir mums visiems – į klausimą: ar mūsų parlamentarams nebūtų pravartu pastimuliuoti smegenų veiklos? Taigi. Būtent todėl man asmeniškai neramu ne dėl to, kad planuojama išleisti nemažą sumą. Man neramu, kad jos gali nepakakti.

Nežinau, ar tai tiesa, bet man tėvai sake, kad šokoladas stimuliuoja smegenų veiklą. Šioje vietoje tegul ponas Mikutavičius gerai pamąsto ir atsako – sau ir mums visiems – į klausimą: ar mūsų parlamentarams nebūtų pravartu pastimuliuoti smegenų veiklą? Taigi.
Tomas Sinickis


Kita – ir ne mažiau svarbi – saldainių sudedamoji dalis yra cukrus. Cukrus savaime nieko gero nežada. Daugelis puikiai žino, kokią neigiamą įtaką žmogaus organizmui daro perteklinis cukraus vartojimas. Štai tik keli galimi neigiami padariniai, kuriuos man pasufleravo visažinis internetas: antsvoris, padidėjusi infarkto rizika, cukraligė, kraujagyslių ligos, aknė, padidėjusi vėžio rizika, padidėjusi depresijos rizika ir t. t. Be to, cukrus greitina ląstelių ir odos senėjimo procesus.

Visa tai skamba baisiai. Parlamentaro profesija ir be cukraus vartojimo nebuvo lengva. O su cukrumi tampa tiesiog gyvybiškai pavojinga.

Kita vertus, galbūt šiuo atveju saldainiai padės įvykdyti natūralią atranką: kam šokoladas įjungs smegenis, tas sėkmingai dirbs tėvynės labui ir išmoks kontroliuoti vartojimą; o tie, kurių smegenys neįsijungs, galbūt paliks mus anksčiau laiko, jauni, perspektyvūs, aukštumų nespėję pasiekti. Gamta yra negailestinga. Cukrus – žiaurus.

Taip pat verta paminėti, jog cukraus vartojimas dideliais kiekiais gali būti tiesiog desperatiška organizmo reakcija į stresines situacijas. Aš nesakau, kad mes turime tikrinti Seimo psichinę būklę. Ne. Be visa ko, tam tikriausiai neturime lėšų. Bet visuomenė galėtų solidarizuotis su tautos išrinktaisiais ir pabandyti padėti sumažinti parlamentarų streso lygį. Pavyzdžiui, galima būtų leisti parlamentarams trumpiau dirbti. Arba ilgiau atostogauti. Galbūt, atradus darbo ir asmeninio gyvenimo balansą, sumažėtų polinkis į savidestrukciją.

Kol šios akivaizdžiai reikalingos reformos nebus įgyvendintos, saldainiai, deja, bus vartojami. Tačiau aš neabejoju, kad niekam šalyje nekyla noras kas mėnesį eiti prie balsadėžių dėl to, kad (ir vėl) užsilenkė eilinis parlamentaras. Taip, kaip kiekvienas darbdavys rūpinasi savo darbuotojais (pvz., prekybininkas – kasininkais arba vežėjas – vairuotojais), taip mes – rinkėjai – turime rūpintis išrinktaisiais. Galų gale jie dirba mums. Ir už viską, ką turime, ką gauname, ką gauna mūsų vaikai ir tėvai, žodžiu, už visą gerovę, mes turime būti dėkingi jiems.

Telaimina Viešpats Seimą bendrai ir kiekvieną parlamentarą asmeniškai. Amen.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(164 žmonės įvertino)
4.2744

Top naujienos

Su alkoholiku tėvu užaugusi dukra: norėjau tik vieno – kad jis numirtų (11)

Vaikystę praleidusi su nuo alkoholio priklausomu ir smurtaujančiu tėvu 35-erių Lina (tikrasis...

Politikams griebiantis paskutinio šiaudo, siūlo alternatyvą: padidinkime Seimo narių skaičių (267)

Seimas imasi siūlymų, kuriais rinkimų kartelė partijoms, patenkančioms į Seimą, siektų 4, o...

Dirba Lietuvoje – gyvena užsienyje: apie kai kuriuos sunkumus nė nesusimąstė (11)

Atšalus orui Lietuvoje taip ir norisi keliauti ten, kur šilta. Kai kurie Lietuvos gyventojai tokio...

Estija: Rusija aneksavo penkis proc. mūsų teritorijos Kremlius: laikome tai nepriimtinu dalyku (176)

Estija nori, kad Rusija sugrąžintų jos teritoriją, kurią, šalies teigimu, buvo aneksavusi...

„Stiklių“ restoranas atsinaujino ir atvertė naują lietuviškos gastronomijos puslapį (16)

„Relais & Châteaux Stikliai Hotel“ restorane šefas Gerdvilas Žalys , kurdamas naują...

9 šaunūs kardiopratimai nekenčiantiems bėgiojimo (1)

Bėgiojimas yra paprasta ir veiksminga širdies ir kraujagyslių sistemos pratimų forma,...

„Olialia pupytės“ Grafininos byloje dedamas taškas: priimtas netikėtas sprendimas (93)

Buvusios „Olialia pupytės“ Sandros Grafininos dingimo istorijoje įvyko reikšmingas pokytis....

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (85)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (678)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...