aA
Judas Iskarijotas, vienas iš Dvylikos, nuėjo pas aukštuosius kunigus, pasiryžęs išduoti Jėzų. Tai išgirdę, jie apsidžiaugė ir pažadėjo jam pinigų. Jis ėmė ieškoti progos Jėzų išduoti.
Sekmadienio Evangelija. „Pasigailėk mūsų!“
© K.Šatūno nuotr.
Pirmąją Neraugintos duonos dieną, kada aukojamas Velykų avinėlis, mokiniai sako Jėzui: „Kur paruošti tau Velykų vakarienę?“ Jis išsiunčia du mokinius, tardamas: „Eikite į miestą. Ten jus sutiks žmogus, vandens ąsočiu nešinas. Sekite iš paskos ir, kur jis nuves, sakykite namų šeimininkui: „Mokytojas liepė paklausti: kur man skirtoji menė, kurioje galėčiau su mokiniais valgyti Velykų vakarienę?“ Jis parodys jums didelį aukštutinį kambarį su baldais. Ten ir paruoškite mums“. Mokiniai išėjo ir nuvyko į miestą. Jie rado visa, kaip buvo sakęs Jėzus, ir paruošė Velykų stalą.

Vakare jis atėjo su Dvylika. Bevalgant prie stalo vakarienę, Jėzus prabilo: „Iš tiesų sakau jums: vienas iš jūsų, valgančių su manimi, išduos mane“. Jie labai nuliūdo ir ėmė už kits kito klausinėti: „Nejaugi aš?“ O jis tarė: „Vienas iš Dvylikos, kuris dažo su manimi viename dubenyje. Tiesa, Žmogaus Sūnus eina savo keliu, kaip apie jį parašyta, bet vargas žmogui, kuris išduos Žmogaus Sūnų. Geriau jam būtų buvę negimti“. (Mk 14, 10-21)

Šv. Romano Melodo († apie 560) homilija

Kas, tai išgirdęs, nebuvo apstulbintas? Kas, tai išvydęs, nesudrebėjo? Jėzus, pasveikintas išdavikiško bučinio, Kristus, parduotas pavydo, Dievas, savanoriškai atsiduodantis pančiams! Kaip visata tebeegzistavo tą valandą, kai Juo buvo prekiaujama, kai Jį pardavinėjo, kai buvo išduodamas Teisėjas? Pasigailėk, pasigailėk mūsų Tu, kuris pakeli visas kaltes, kuris lauki visų atgailaujančiųjų!

Kai jis, mylimasis, kuris Tave atmetė, pašauktasis, kuris Tave apleido, karūnuotasis, kuris Tave įžeidė, tebesvarstė apie savo žabangus, planuodamas Tavo žmogžudystę, Tu, o gailestingasis ir kantrusis, trokšdamas iki mirties parodyti savo neapsakomą meilę žmogui, pripildei dubenį, palenkei nugarą, tapai tarnų Tarnu. O Judas Tau, o Išganytojau, ištiesė kojas, kad jas nuplautum! Pasigailėk, pasigailėk mūsų Tu, kuris pakeli visas kaltes, kuris lauki visų atgailaujančiųjų!

Vandeniu Tu nuplovei kojas, bėgusias Tave išduoti, ir mistiniu maistu Tu maitinai savo gailestingumo priešą. Tu pradžiuginai vargšą savo malonėmis, savo dovanomis auginai apgailėtiną būtybę, padarydamas ją turtinga ir laiminga. Pasigailėk, pasigailėk mūsų Tu, kuris pakeli visas kaltes, kuris lauki visų atgailaujančiųjų!

Judai, visais atžvilgiais ir visą laiką tu buvai turtingas, nes savo rankose turėjai iždą, o širdyje nešiojai Kūrėją. Kas gi tau atsitiko, nelaimingasis, kad šiandien lyg neturtėlis tu nuėjai susirasti tų, kurie neturi tau ką duoti? Tikrai, ką gi jie tau duos, ką gausi iš jų mainais už Tąjį, kurį parduodi? Dangų ir žemę, visą visatą mainais už Jį? Pasigailėk, pasigailėk mūsų Tu, kuris pakeli visas kaltes, kuris lauki visų atgailaujančiųjų!

Tu gavai trisdešimt sidabrinių? Paskaičiuok, Judai, ir pamąstyk, kuris pranašas jau yra buvęs tokio sandėrio auka? Garsusis Juozapas: jis vaizduoja Jėzų, už kurį tu gavai užmokestį. Pasigailėk, pasigailėk mūsų Tu, kuris pakeli visas kaltes, kuris lauki visų atgailaujančiųjų!

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kokia galinga ginkluote remti Ukrainą sutarė Vakarai: detalės nutylimos neatsitiktinai (1)

Prieš tai, kai padėtis pagerės, bus blogiau. Tokie įspėjimai ukrainiečius lydi nuo pirmųjų...

Pasaulyje plintant „skrydžio gėdos“ judėjimui, Lietuvoje stebimas paradoksas (5)

Kad gali būti gėda sėsti į lėktuvą, skamba kiek keistai, tačiau Švedijoje prasidėjęs...

Karo ekspertai: yra viena priežastis, kodėl ukrainiečiai detaliai nepasakoja apie savo nuostolius

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad po...

Delfi PliusDalia Vaitkutė-Šiaulienė

Paskaičiavo, kiek kainuoja vasaros atostogos Lietuvoje ir užsienyje: kainų skirtumai – dvigubi

Vasara jau beveik ant slenksčio, tad pats metas apsispręsti, kur praleisti artėjančias...

„Azov“ vadas susisiekė su žmona (3)

Po tris mėnesius trukusios plieno gamyklos „ Azovstal “ apgulties į rusų nelaisvę patekę...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Severodoneckas šluojamas nuo žemės paviršiaus, ten sprendžiamas šalies likimas (1)

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos atstovo Oleksandro Motuzianyko, Rusijos puolimas Ukrainoje...

Kissingeris: Ukraina turi atiduoti dalį savo žemių Rusijai Podoliakas: jis ir Lietuvą atiduotų (41)

Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Henry Kissingeris pareiškė, kad...

„Barcelonos“ prezidentas neslepia nusivylęs rezultatu finalo ketverte: palaukime sezono pabaigos

„Barcelonos“ sporto klubo prezidentas Joanas Laporta ilgame interviu su „L'Esportiu Catalan“...

Viceministras: skiepas nuo raupų turėtų būti efektyvus ir prieš plintančią beždžionių raupų atmainą

Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas teigia, kad dar nuo 1980 metų Lietuvoje...

Verslas PliusJulija Leimonė

Lietuviai nebeišlaukia grybų sezono pradžios: bando juos auginti namuose

Niekas nepasiginčys su faktu, kad Lietuva yra tikrų grybautojų šalis – vos atšyla oras,...