aA
Broliai ir seserys!

Visi, vedami Dievo Dvasios, yra Dievo vaikai. Jūs gi esate gavę ne vergystės dvasią, kad ir vėl turėtumėte bijoti, bet gavote įvaikystės Dvasią, kurioje šaukiame: „Aba, Tėve!“
© Shutterstock

Ir pati Dvasia liudija mūsų dvasiai, kad esame Dievo vaikai. O jei esame vaikai, tai ir įpėdiniai. Mes – Dievo įpėdiniai ir Kristaus bendraįpėdiniai, jeigu su juo kenčiame, kad su juo būtume pagerbti. (Rom 8, 14–17)

Švęsti Švenčiausios Trejybės šventę, tai tolygu švęsti Dievo šventę. Kaip žinia, šią šventę mes turėtume švęsti kasdien, „juk mes Jame gyvename, judame ir esame“ (Apd 17, 28).

Švenčiausioji Trejybė – tai gyvenimo slėpinio atskleidimas, leidžiantis suvokti, kas yra gyvenimas, mirtis, meilė, o mums visiems aiškiai pasakoma: visa tai kyla iš bendrystės.

Dievas nėra savyje užsisklendusi vienatvė, bet bendrystė. Dievo būties esmė atsiskleidžia tada, kai pradedame mąstyti apie nesiliaunančią meilę, tarpusavio ryšį, susitikimą, šeimą, šventę.

Žmogus buvo sukurtas pagal Dievo paveikslą ir panašumą. Kai, anot Šventojo Rašto, „pradžioje“ Dievas sako: „Padarykime žmogų, į mus panašų“ (Pr 1, 26), šis panašumas susijęs ne su Kūrėju, ne su Dvasia, netgi ne su Amžinuoju Dievo Žodžiu, bet apima viską kartu.

Sukurtas žmogus yra Švenčiausiosios Trejybės atvaizdas, nes tiek Dievo, tiek žmogaus esmę nusako bendrystės sąvoka. Vadinasi, žmogus buvo sukurtas santykiui, kadangi Dievas yra amžinu santykiu. Adomas ir Ieva tik būdami santykyje, būdami vienas su kitu, pasijuto laimingi.

Galbūt todėl mes taip bijome vienišumo, bijome pasilikti vieni, vengiame pasilikti vieni, siekiame kažkaip užpildyti mūsų vienatvę, kadangi čia paliečiame giliausią tiesą apie mus, apie mūsų sukūrimą: kas esame ir kam esame pašaukti.

Tokiu būdu tampa aišku, kodėl žmogų slegia ir gąsdina vienatvė: ji yra svetima žmogaus prigimčiai. Kaip tik todėl mylėdami ar užmezgę draugystę jaučiamės patenkinti ir laimingi, nes tai yra mūsų gyvenimo pašaukimas, net nežinia: pirmasis ar antrasis.

Švenčiausios Trejybės ir mūsų tarpusavio santykiai yra lyg darnus koncertas; visi mes suskambame būdami kartu, taip kaip orkestras: atskiras instrumentas ir daug instrumentų sudaro vieną harmoningą ir vieningą muziką.

Esame kviečiami, šioje kasdieninėje šventėje, prisiminti: kas esame, pagal kieno paveikslą sukurti, kam esame pašaukti. Juk Dievas – tai žmogaus gyvenimo stilius.

Mes negalime negyventi Dieve, jei iš tiesų norime būti tuo, kuo esame pagal Dievo sumanymą ir pašaukimą; esame pašaukti santykiui taip, kaip Dievas yra amžinu meilės santykiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
4.1250

Top naujienos

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (356)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (57)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Orai: po saulėtų dienų trumpam sugrįžta lietus

Šiandien Lietuvos orus lems nedidelio per Baltiją keliaujančio ciklono pietinis pakraštys. Per...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (290)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

„Real“ paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos

Klemenas Prepeličius paliko be žado visą Stambulo „ Daruššafaka “ komandą. 26-erių...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (57)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Širdį verianti ištikimybė: prie degalinės paliktas šunelis šeimininkų laukė 4 metus (35)

Su posakiu, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, sutiktų daugybė žmonių. Šimtai istorijų...

„Lietkabelis“ iki pabaigos nepasidavė gęstančių žvaigždžių ir debiutavusio lietuvio kompanijai (5)

Panevėžio „Lietkabelis“ vos nepasekė Klaipėdos „Neptūno“ pėdomis ir FIBA Čempionų...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (83)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...