Pirmąją savaitės dieną, labai anksti, dar neišaušus, Marija Magdalietė atėjo pas kapą ir pamatė, kad akmuo nuverstas nuo rūsio angos.
Jėzus Kristus
© Shutterstock nuotr.

Ji nubėgo pas Simoną Petrą ir kitą mokinį, kurį Jėzus mylėjo, ir pranešė jiems: „Paėmė Viešpatį iš kapo, ir mes nežinome, kur jį padėjo.“

Petras ir tas kitas mokinys nuskubėjo prie kapo. Bėgo abu kartu, bet tasai kitas mokinys pralenkė Petrą ir pirmas pasiekė kapo rūsį. Pasilenkęs jis mato paliktas drobules, tačiau į vidų nėjo.

Netrukus iš paskos atbėgo ir Simonas Petras. Jis įėjo į rūsį ir mato paliktas drobules ir skarą, buvusią ant Jėzaus galvos, ne su drobulėmis paliktą, bet suvyniotą ir atskirai padėtą.

Tuomet įėjo ir kitas mokinys, kuris pirmas buvo atbėgęs prie kapo. Jis pamatė ir įtikėjo. Mat jie dar nebuvo supratę Rašto, kad jis turėsiąs prisikelti iš numirusių. (Jn 20, 1–9)

Gyveno kartą mažas vikšrelis, kuris savo smulkutėmis kojytėmis iš visų jėgų ryžtingai keliavo saulės link. Jį pamatė žiogas ir, būdamas smalsus, paklausė: „Kur keliauji?“

Nelėtindamas žingsnio vikšras atsakė: „Šiąnakt mačiau sapną: buvau šio kalno viršūnėje ir žavėjausi slėniu. Man labai patiko tai, ką pamačiau, tad nutariau užlipti ant kalno.“

„Ar iš proto išėjai? Nė nesvajok ten užkopti! Juk tau net akmenėlis yra didžiulis kalnas, balutė – jūra, o šakelė – neįveikiama kliūtis.“

Vikšrelis nesiklausė, rangydamasis ir vinguriuodamas jis skubėjo į priekį. Jį pamatė tarakonas juodais, blizgančiais šarvais: „Vikšre, kur taip skubi?“

Sunkiai gaudydamas orą vikšrelis atsakė: „Mačiau sapną ir noriu jį įgyvendinti. Užlipsiu į kalną ir pažvelgsiu iš aukštai į mūsų pasaulį.“ Tarakonas tik bjauriai nusikvatojo.

Visi, kas sutikdavo vikšrelį: vorai, kurmiai, varlės, gėlės, net ir pelės, kartojo tą patį: „Liaukis. Tau niekada nepavyks!“ Bet vikšras keliavo toliau.

Tačiau jo jėgos seko, kol visai nuvargęs vikšrelis sustojo pailsėti. Bet iš pradžių jis susisuko nakčiai slėptuvę – tokį tvirtą tarsi odinį maišelį, į kurį visas susisupo.

Visi miško gyvūnėliai susirinko pažiūrėti į kapą to, kurį manė esant pačiu kvailiausiu kūriniu Žemėje ir kuris mirė stengdamasis įgyvendinti neprotingą savo svajonę.

Vieną rytą, kai saulė ypač maloniai švietė, daug jų susirinko prie vikšrelio kapo, kuris tapo paminklu kvailumui ir atminimu bepročiams, siekiantiems neįmanomų dalykų.

Staiga gyvūnėliai pastebėjo, kad standus apvalkalas perplyšo ir iš jo išlindo du ūseliai, o paskui lėtai lėtai ir du nuostabūs vaivorykštiniai sparnai bei mažytis drugelio kūnelis, kuris pakilo į orą ir išskleidė visu gražumu puikiuosius sparnus.

Gyvūnėliai sutrikę tylėjo. Jie suklydo ir dabar jautėsi labai kvailai. Vikšrelis lengvai įgyvendino svajonę, dėl kurios gyveno, mirė ir atgimė, – svajonę pasiekti klano viršūnę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paskaičiavo, kiek Lietuvai kainuoja jos gyventojų įpročiai: skaičius įspūdingas (51)

Lietuvos ekonomikai šalies gyventojų fizinis pasyvumas kainuoja 1,5 mlrd. eurų per metus,...

Auksinio smėlio paplūdimiais garsėjančiuose kraštuose apsilankę lietuviai: jautėmės kaip sąvartyne (5)

Dalindamasis įspūdžiais apie viešnagę Rytų Timore gavau pastabų, kad labai neigiamai atsiliepiu...

Baltarusio poilsis Druskininkuose: tvirtina buvęs sumuštas policijos pareigūnų (9)

Baltarusijos piliečio poilsis Druskininkuose pasibaigė ne itin maloniai. Anot vyriškio, jis buvo...

Iš „meistriuko“ apsimokės imti kvitą – leis susigrąžinti mokesčius (149)

Nuo 2019 metų oficialiai apskaitytas remonto, statybos ir kitas namų ūkyje suteikiamas paslaugas...

Stojo mūru už Jasikevičių: kam kam, bet graikams reikėtų ne verkšlenti dėl teisėjavimo, o patylėti Spanoulis – vertas Holivudo (17)

Pirmuose Eurolygos ketvirtfinalio susitikimuose užfiksuotas tik vienas netikėtumas, o jo autoriumi...

Odontologas įvardijo pagrindinę dantų netekimo priežastį: jos išvengti – labai paprasta (4)

Norėdami apibūdinti Lietuvos gyventojų odontologinę sveikatą, galėtume tiesiog pasakyti –...

Šiuolaikiniai mokytojai vadovėliams taria „ne“ ir leidžia naudotis mobiliaisiais telefonais (81)

Ketvirtadienio popietę Švietimo ir mokslo ministerijoje ( ŠMM ) apdovanoti geriausi 2017-ųjų...

Treniruotę surengęs „Olympiakos“ ieško rezervų: bandys grįžti vienas lyderių specialiai Krepšinis.lt iš Pirėjo (2)

Ketvirtadienį vakare surengtoje Pirėjo „Olympiakos“ komandos treniruotėje džiaugsmo buvo...

Į vestuves nepakviestas Meghan Markle įbrolis nusprendė netylėti: ji nėra ta, kuo dedasi (4)

Princo Harry sužadėtinės Meghan Markle įbrolis karališkosios šeimos nare netrukus tapsiančią...

Žinomų moterų rankinės – kokios jos?

Rankinė – kokią turėtume pasirinkti? Subtilią ir kompaktišką, o gal priešingai – tokią,...