Stebint įvykius Graikijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Bulgarijoje ir Vilniuje neapleidžia jausmas, kad budulizmo virusas tapo užkrečiamas. Jei anksčiau buduliai tik be jokios prasmės birbindavo savo „mašinikių“ variklius, gerdavo ir vienas kitam makaules daužė, tai dabar jie patraukė į politiką.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Bent jau Centrinėje Europoje, keleri metai ekonominio augimo ir į kairę bei dešinę sklaidomi pinigai nulėmė, jog dalis budulių nusipirko kompiuterius, naudojasi internetu, skaito politines naujienas bei diskutuoja apie jas. Taip išsipildė daugelio Lietuvos visuomenininkų svajonė – jaunimas ėmė dalyvauti politikoje.

Šis dalyvavimas savotiškas – skaitomos tik naujienų antraštės ir nesigilinama į jų esmę ir kontekstą. Paprasčiausiai buduliai nei mokykloje, nei namie, nei visuomenėje negavo jokių žinių - kas yra politika, atstovavimas, rinkimai. Jie žino savo teises ir labai gerbia savo nuomonę, tačiau vertybių klausimui jie neturėjo laiko. Internetas ir vertybės jiems šiek tiek nesuderinamos sąvokos. Jie priprato būti nebaudžiami.

Jų tėvai taip pat neskyrė daug dėmesio auklėjimui – jie dirbo ir intensyviai vartojo – vieni Lietuvoje, bet nemaža dalis Airijoje.

Netgi tie, kurie nėra buduliai – mokosi universitetuose ir turi studentų vardą – kartais yra linkę labiau reikalauti nei dalyvauti. Reikalauti gėrio sau ir užmiršti pareigą kitiems.

Į mitingą prie Seimo jie ėjo todėl, kad norėjo pramankštinti nuo žiemos šalčių sustingusius kaulus. Jiems nesvarbu kur muštis – savo kieme, Naujųjų metų sutikime ar paežerėje.
Sigitas Babilius:

Taigi turime prieš akis visą masę žmonių, kurie gimė Atgimimo laikotarpio ir Nepriklausomybės audrose. Jie nieko bendro neturi su skurstančiais pensininkais ar dėl didėjančių mokesčių kenčiančiais smulkiaisiais verslininkais. Jeigu per klaidą jie nueitų į rinkimus (greičiausiai pirmuosius savo gyvenime), be pensininkų pagalbos vargu ar sugebėtų užpildyti biuletenį. Mokesčių našta jų taip pat neslegia – jie nedirba. Abejoju, ar jūs norėtumėte turėti tokį darbuotoją savo įmonėje – kvailą, įžūlų ir be įgūdžių. Ir šiaip - žmogus neturi laiko visą dieną Seimo langų daužyti.

Jų politinė programa – šūkiai „vagys“ ir „mentai gaidžiai“ bei chaosas. O didžiausias noras – daužyti ir lieti kraują – kitų, ne savo. Budulis, net ir nuėjęs į politiką, yra lengvai atpažįstamas. Jį puošia sportinio stiliaus „kepurikė“ ir „treningiukai“. Juokingiausia, jog visoje Centrinėje Europoje jie vienodi!

Į mitingą prie Seimo jie ėjo todėl, kad norėjo pramankštinti nuo žiemos šalčių sustingusius kaulus. Jiems nesvarbu kur muštis – savo kieme, Naujųjų metų sutikime ar paežerėje.

Visi profsąjungų ir „frontų“ lyderiai nesugebėjo suprasti, kad demagogijai ir kiršinimui yra ribos, todėl į sąjungininkus ir gavo draugus budulius. Tačiau galima neabejoti, jog šie buduliai neprarastų progos „subaladoti“ po mitingo, „Maximoje“ apsipirkusį ir namo einantį pensininką.

Stebuklas, bet ši budulių karta užaugo sąlyginio klestėjimo laikotarpiu – per paskutinius 8 metus. Todėl galvoje vis kirba mintis, kad galbūt ne taip jau ir blogai, jog tas pinigais ir vartojimu paremtas laikotarpis baigėsi.

Visuomenė ir policija iki šiol tik protarpiais piktindavosi siaučiančiais buduliais, nors kai kuriuos provincijos kaimus ir miestelius, užėjus sutemoms jie kontroliuoja visiškai. Belieka tikėtis, kad išdaužyti Seimo langai ir chuliganizmas „Lietuvos širdyje“ paskatins imtis kruopštesnio prevencinio darbo ir daugiau dėmesio skirti viešajai tvarkai bei budulių auklėjimui. Visų pirma, juos turi prižiūrėti tėvai ir mokykla. Jie to nedarė – netgi tada, kai krizės nebuvo. Vadinasi, mes ėjome blogu keliu...

Ir nekalbėkite apie krizę, Kubilių ir riaušes – tai kas darėsi Vilniuje, buvo paprasčiausias grubus chuliganizmas ir visi politikai, kurie bandys jas išnaudoti politiniams tikslams, nusipelnys ašarinių dujų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Linas Kojala. Nenurašykime Trumpo žodžių (81)

Vienas įdomiausių pirmadienio Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimo aspektų buvo...

Artėja rizikingiausias Ignalinos AE uždarymo etapas: nežino, ką ras atidarę reaktorius (16)

2023 metams suplanuotas Ignalinos atominės elektrinės reaktorių išmontavimas iššūkiu bus ne...

Jau rugsėjį Lietuva gali turėt naują koaliciją (7)

Jau rugsėjį Lietuva gali turėti naują frakcijinę koaliciją – tai DELFI patvirtino „Tvarkos...

Įtemptame pokalbyje su amerikiečių žurnalistu – suirzęs Putinas atsisakė paimti dokumentą (10)

Po savo susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Helsinkyje ir po to surengtos bendros spaudos...

Naujausi reitingai parodė žmonių reakciją į reformas vidurvasarį (350)

Birželio pabaigoje Seime svarstant mokesčių ir pensijų reformas smuktelėjo jas parengusios...

Karių pasilinksminimas baigėsi mįslinga jauno vyro mirtimi (25)

Praėjusį savaitgalį sodyboje vykusios karių linksmybės baigėsi netikėta ir paslaptinga vieno...

Europa nesiveržia didinti gynybos finansavimo, nes turi buferį – Baltijos šalis? (195)

Baltijos šalims ir Lenkijai esant NATO , Vakarų šalyse mes esame traktuojami kaip buferis, kur...

Avarija Vilniuje: susidūrė 4 transporto priemonės, formuojasi spūstys (20)

Antradienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., susidūrė 4 transporto priemonės. Pirminiais duomenimis,...

Gyvai / Sprendžia, kiek Pijus padėjo „valstiečiams“ ateiti į valdžią nuolat pildoma (110)

Vyriausioji rinkimų komisija ( VRK ) antradienio rytą ėmėsi iš esmės nagrinėti darbo grupės...

Ieva Narkutė: hormonai po gimdymo didžiausią įtaką padarė mano vyro gyvenimui, o ne kūrybai (9)

Dainininkė ir dainų autorė Ieva Narkutė -Šeduikienė (31) šiandien drąsiai į savo gyvenimo...