aA
Kas yra tikras vyras, žino visi. Visuomenės standartai apibrėžia, kad jis būtinai stiprus fiziškai – gerai užkočiojęs bicepsą, tricepsą ir turi „six packą“, todėl vienu metu gali ir duoti į galvą, ir atlikti nešulinio asilo funkciją.
Sandra Vilimaitė
© DELFI / Domantas Pipas

Jei vyras yra liesas „slabakas“ arba storas pliuškis, bet turtingas – tada irgi gali vadintis tikru vyru, nes solidi sąskaita banke visada atperka raumenų silpnumą.

Be to, už tuos pinigus visada gali pasisamdyti ir apsauginį, ir „grūžčiką“, ir nusipirkti tikrą moterį. Blogiausiu atveju – jei nei raumeny, nei piniginėje stebuklų neturi, tada bent tegu būna žinomas selebritis. Čia jau toks labiau „tikras vyras iš bėdos“.

Dar tikras vyras būtinai turi kietą mašiną – dažniausiai tai BMW su dujomis, kurių oriai užsipila degalinėje naktį, kad niekas nepamatytų. Be to, jis dar geriausiai vairuoja visame mieste, nors keliuose, pasak tikro vyro, vieni idiotai važinėja. O jis yra tiek protingas ir išmintingas, kad geriausiai žino, jog posūkio svirtelė ir stabdžių pedalas sugalvoti bailiams ir boboms, o automatinė pavarų dėžė – gėjams.

Tiesa ta, kad vyras, demonstruojantis labai silpną emocinę reakciją į sudėtingas situacijas ar įvykius bei nesuvokiantis kito žmogaus jausmų, – paprasčiausiai yra psichopatas.
Sandra Vilimaitė

Tikras vyras privalo normaliai „pakelti“ stiprių alkoholinių gėrimų, įkalti vinį, išrinkti ir surinkti automobilį, pataisyti kompiuterį, pastatyti bobą į vietą, niekada neverkti ir nerodyti emocijų.

„Nieko nėra baisiau už suskydusį, bliaunantį vyrą“, jums patvirtins bet kuri tikra moteris. Ta pati moteris sako: „noriu tikro vyro, su kuriuo jausčiausi kaip už mūro sienos. Noriu, kad jis būtų vyriškas ir nuspręstų už mane, kai pati nežinau, ką daryti ar ką rinktis. O kai nerimauju ar esu pikta be pagrindo, kai isterikuoju dėl šūdniekio ar kai žliumbiu be reikalo – jis mane nuramintų ir pasakytų, ką daryti. Nes jis šeimos galva ir už viską atsakingas, ir viską žino“.

Žinoma, žmonės yra laisvi norėti ir svajoti. Bet tiesa ta, kad vyras, demonstruojantis labai silpną emocinę reakciją į sudėtingas situacijas ar įvykius bei nesuvokiantis kito žmogaus jausmų, – paprasčiausiai yra psichopatas. Pasak neurologų, psichopatai niekada neverkia, nejaučia nerimo ir baimės, nes jų smegenų dalis, siunčianti baimės, sąžinės graužimo ir nerimo signalus į centrinę nervų sistemą, – prastai veikia.

Be to, net kantriausias vyras nėra nemokama kempinė visoms moterų emocijoms sugerti, ypač jei emocijos nepagrįstos ar kyla iš neturėjimo ką veikti. „Kažkaip šiandien bloga nuotaikytė, žiūriu, vyras grįžo – tai net akyse prašviesėjo – turėsiu ant ko išsilieti“, sako vyro po darbo sulaukusi žmona. „Eik daugiau dirbti ir mažiau norėsis kabinėtis“, galėtų jai atsakyti vyras, bet negali, nes tikro vyro pareiga parnešti pinigų namo, o ne moterį į darbą varinėti.

Noras, kad kažkas spręstų tavo gyvenimą už tave, yra elementarus atsakomybės vengimas ir brandos stoka. Tai mažos mergaitės, prisisvajojusios apie ją išgelbėsiantį princą, vaikiška svajonė. Arba elementarus tingėjimas galvoti.
Sandra Vilimaitė

Nėra pasaulyje ir tokio vyro, kuris žinotų visus atsakymus ir galėtų išspręsti savo moteriai kylančias problemas. Jis net savo visų problemų negali išspręsti.

Be to, elementariai negali visada patarti, nes pats nežino, ką daryti. Galiausiai, kam tada moteriai skirta galva?

Noras, kad kažkas spręstų tavo gyvenimą už tave, yra elementarus atsakomybės vengimas ir brandos stoka.

Tai mažos mergaitės, prisisvajojusios apie ją išgelbėsiantį princą, vaikiška svajonė. Arba elementarus tingėjimas galvoti. Tam tikrose feisbuko grupėse moterys atvirai pripažįsta, kad tingi galvoti, nes „o kam vargintis bei sukti galvą, kai yra Petras, čia jo pareiga“.

Be to, kaip patogu, nes jei kas nepavyks ir pasisuks bloga linkme – durniumi liks Petras.

Tai sakykite dabar, kaip tam Petrui išlikti stipriam ir užsirakinus vonioje neverkti su pasikūkčiojimais iš nevilties, kokią kvailą partnerę išsirinko, nes ji dažniausiai nieko nežino arba tingi gilintis, ir dar jai beveik visada bloga nuotaika, ir visa tai yra Petro atsakomybė.

Tada dažniausiai nutinka taip, kad Petras pamatuoja savo vyriškumą, gerai pagalvoja ir nusprendžia, kad tikru vyru būti nebenori ir pabėga nuo žmonos. Arba nepabėga, o toliau tyliai kenčia, bet tada nuo Petro pabėga jo žmona Jolanta. Bet kuriuo atveju Jolanta turi aiškų santykių reziumė: NEBELIKO JAU TIKRŲ VYRŲ.

Bet iš tiesų to TIKRO VYRO, kuris visada stiprus, niekada nepalūžta, neverkia ir visada žino, ką daryti – niekada ir nebuvo. Nei šiandien, nei prieš tūkstantį metų. Tokių žmonių tiesiog šiame pasaulyje nėra.

O jei visgi tvirtinate, kad sutikote žmogų be empatijos ir be jausmų – sveikinu, jūs atsidūrėte įstaigoje su minkštomis sienomis ir durimis be rankenų, kur jums tikrai visada pasakys, ką daryti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (42)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (464)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (12)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Atsarginis Rusijos planas apraizgyti Europą dujų vamzdžiais realizuojamas pietuose (38)

Pradėjus veikti dabar tiesiamam dujotiekiui „Turkish Stream“, Ankara taps labiau priklausoma nuo...

SADM: situacija su N. Zelandijoje įvaikinama mergaite – visai kita (366)

„Dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į Naująją Zelandiją“,...

Kalėdų stalas. Tikriems saldumynų gerbėjams – kalėdinio aguonų pyrago receptas

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (81)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Planai dėl migrantų Jungtinėje Karalystėje sukėlė tikrą sąmyšį (30)

Šią savaitę Britanijos valdžia planuoja paviešinti pranešimą, kuriame bus skelbiama, jog...

Užkalnis: Kalėdų nuotaiką griauna moterys, kurias nudrožė gyvenimas, o šventės pribaigia (67)

Prieš šventes blogiausia ir liūdniausia yra ne kamščiai mieste. Labiausiai Kalėdų nuotaiką...

Dovanų pirkimo bumas: kokiomis džiaugsimės, kurių nekęsime ir kiek tam išleisime? (7)

Likusią savaitę iki Kalėdų ryto galima pavadinti kalėdinių dovanų paieškos bumu – visi,...