Po praeitos mano apžvalgos „Moteriškumas – blogas įprotis, kurio reikia atsikratyti“ kilo tokia jausminga reakcijos banga, kad buvo juokinga, bet kartu ir kiek baugu žiūrėti.
© DELFI / Andrius Ufartas

Juokinga, nes vyrai ir moterys plėšėsi marškinius komentaruose, įrodinėjo, kad jie niekuo nesiskiria nuo žiurkės, šuns ar beždžionės.

„Pažiūrėk, kaip gamtoje, taip ir pas mus“, „mes – patinai ir patelės, mes – gyvuliai“, mušėsi į krūtinę savo teisumu įsitikinusi didžioji dalis komentatorių. Ir, tiesą sakant, paskaičius tokius jų pamąstymus negali sakyti, kad jie nėra teisūs taip save apibūdindami.

Didžiausi mano gerbėjai negailėjo savo laiko rašyti oficialių atsakymų. Štai Mykolo Romerio universitete lektore dirbanti Kristina Zamarytė-Sakavičienė tikino, kad jau gimdoje kūdikiai elgiasi „stereotipiškai“ pagal lytį. Tad kol visas pasaulis vaiko lyčiai nustatyti naudoja ultragarso tyrimą, mes galime pasižymėti neregėtu inovatyvumu ir visiems nušluostę nosį būti pirmieji pasaulyje, kurie žmogaus lytį nustato pagal Kristinos parengtą „gimdos stereotipų“ metodologiją.

Grįžtant prie baugių dalykų – tai jie buvo du: pirma, kad „patinai ir patelės“ turi teisę balsuoti rinkimuose, ir antra – baugu dėl ponios Kristinos studentų.

Visuomenė linkusi smerkti ne smurtautoją, o auką, nes ji pati „prisiprašė“, ji „kalta“, kad neišsikrausto iš savo namų ir nepalieka smurtautojo. O tai tas pats, kas ne jus apvogusį nusikaltėlį į belangę sodinti, o jus patį iškraustyti iš nuosavo buto, kad daugiau jūsų tame bute neapvogtų.
Sandra Vilimaitė

Šventojo „moteriškumo“ išpažinėjai šaukė, kad aš esu antikristas, atėjęs į žemę sutrypti pagrindinės moterų „misijos“ šiame gyvenime – vaikų gimdymo.

Nors visada pasisakau už laisvą žmonių pasirinkimą turėti vaikų arba jų neturėti. Tačiau dėl savo menkų teksto suvokimo gebėjimų ne visi pažįstantys raides geba skaitydami suprasti, apie ką rašoma.

Todėl, kaip tikri krikščionys, demonstruodami meilę artimui, jie man prilinkėjo baisiausių ir šlykščiausių dalykų. O iš tiesų slapta svajojo, kaip asmeniškai man sukurtų laužą Rotušės aikštėje. Nors viešai jie visada pasisako prieš smurtą ir patyčias.

Visi „moteriško“ švelnumo, trapumo ir nuolankumo gynėjai tvirtino, kad šios „prigimtinės“ savybės – moters gyvenimo esmė ir raktas į pilnavertę laimę. Jie dėkojo dievams, kad didžioji dalis Lietuvos moterų yra normalios ir supranta savo vietą, o štai tų – išsišokėlių, turinčių savo nuomonę, – niekam nereikia, tokios niekada neturi partnerio. Tad tuomet sakykite, kodėl tas „normaliąsias“, tuos švelnumo ir nuolankumo įsikūnijimus daužote kumščiais ir žodžiais kiekvieną dieną?

Tokia patologinė meilė savo artimui mūsų visuomenėje yra įprasta, priimama ir net pateisinama. Žmonės kalba apie kūdikio gimimo stebuklą, apie dievišką misiją būti tėvais, o tada krato ir visokiais žodžiais išvadina savo vaiką žaidimų aikštelėje, arba kartais mirtinai sumuša namuose.
Sandra Vilimaitė

Statistika rodo, kad kas trečia moteris artimoje aplinkoje patiria smurtą.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ne kartą sakė, kad smurto mastai rodo, kad tai lyg virusas, apkrėtęs mūsų visuomenę. Su moterims, patiriančiomis smurtą artimoje aplinkoje, dirbantys žmonės jau kalba, kad mes gyvename smurtinėje visuomenėje.

Visuomenė linkusi smerkti ne smurtautoją, o auką, nes ji pati „prisiprašė“, ji „kalta“, kad neišsikrausto iš savo namų ir nepalieka smurtautojo.

O tai tas pats, kas ne jus apvogusį nusikaltėlį į belangę sodinti, o jus patį iškraustyti iš nuosavo buto, kad daugiau jūsų tame bute neapvogtų.

Ir tokia patologinė meilė savo artimui mūsų visuomenėje yra įprasta, priimama ir net pateisinama. Žmonės kalba apie kūdikio gimimo stebuklą, apie dievišką misiją būti tėvais, o tada krato ir visokiais žodžiais išvadina savo vaiką žaidimų aikštelėje, arba kartais mirtinai sumuša namuose.

„Vyriški“ vyrai myli „moteriškas“ moteris, būdami blaivūs pasisako už tradicines šeimos vertybes, kurių viena – padauginus alkoholinių gėrimų vaikytis savo moterį su kirviu rankoje.

Tą patį galime matyti ir iš sadomazochistinių žmonių pasakojimų, kaip jie nekenčia vieno ar kito apžvalgininko, politiko, verslininko ar prekės ženklo, dainininko ar socialinių tinklų selebričio, bet vis tiek skaito ir seka tuos žmones, klauso jų dainas ir perka gaminius.

Jie nemėgsta, jiems nepatinka, jie blogai jaučiasi, jiems koktu ir „neskanu“, bet vis tiek yra ištikimiausi sekėjai. Nes jų gyvenime: muša, reiškia – myli.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (122)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Vienintelė tokia Lietuvoje: bažnyčios rūsyje laukia šiurpi akistata su mirtimi (41)

Liškiava – senas dzūkų kaimelis, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas dar nuo XI a....

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (612)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1594)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Orai: tvankuma ir lietus nesitrauks

Šią naktį būti užkluptiems trumpo lietaus su perkūnija didžiausia tikimybė pietinėje šalies...

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką (39)

JAV pareigūnai sulaikė 29 metų rusę dėl pasikėsinimo daryti neteisėtą įtaką Jungtinių...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (720)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Futbolo taktikos evoliucija: kodėl Kroatija pasaulio čempionate buvo balta varna? (34)

Kroatija nusipelnė neutralių gerbėjų simpatijų, bet ji nediktuoja globalių madų. Taip mano...

Temstant Rokiškyje įvyko avarija – sužalotas žmogus (9)

Pirmadienio vakarą Rokiškyje įvyko avarija, kurios metu sužalotas žmogus. Laimė, ne stipriai.

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (257)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...