aA
Kol didieji miestai dar nepradėjo varžytis Kalėdų eglučių įmantrumu, Lietuva pasidabino žaliais kryžiais, bene geriausiai simbolizuojančiais, kur atvedė kaimą naivokas tikėjimas, kad agrokoncerno šeimininko partija norės ir galės apginti smulkių šeimos ūkių interesus.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Nusivylimas žaliaisiais valstiečiais pasivadinusia valdžia, prasidėjęs nuo didžiųjų miestų, tarsi rudeniniai rūkai apgaubė visą šalį. Kai reitingų lenktynėse Ramūno Karbauskio partiją pralenkė politinė jėga, 2016 m. Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neiškovojusi nė vieno mandato, vadovaujama sektos pranašo žodžiais kalbančio lyderio, LVŽS vadui belieka apsimesti, kad turi kažkokius kitus rinkėjų apklausų rezultatus, kurie atrodo geriau. Dėl visko kaltas Karabasas – tas, kurį sugalvojo konservatoriai. O Pjus geras, tik apkvailinta liaudis nesupranta, nes per seniai matė „Naisių vasarą“.

Kodėl nusivylusieji LVŽS nepapildo tradicinių partijų elektorato? Juk po kelių iš eilės bandymų rinkti į Seimą pažadukus kada nors galėtų ateiti ta diena, kai po žaliu kryžium parimęs kaimietis atsigręžtų į tradicines partijas, kurios, kaip senas arklys, bent jau vagos negadina.

Sakote, tos partijos kažkokios blogos, neteisingos ir neatitinkančios rinkėjų lūkesčių? O gal problema yra absoliučiai nerealūs maždaug trečdalio rinkėjų lūkesčiai, kurie negali būti patenkinti? Gal todėl tas trečdalis pasmerktas blaškytis nuo vienų gelbėtojų prie kitų ir kaltinti visą pasaulį dėl savo nesėkmių, užuot problemų ieškojęs savyje.

Jei audringuose skęstančių reitingų vandenyse nusivylusiam partijomis rinkėjui reikia už kažko laikytis, savo petį išsiverkti laiku pakiš nepartinis Gerovės valstybės prezidentas. Tos, kuri, anot Gitano Nausėdos, „nėra vien finansai, didesnės pensijos ir mažėjanti socialinė atskirtis“, bet pirmiausia „bendrystės jausmas, kuomet jaučiamės esą vienoje valtyje, kur stipresnis padeda silpnesniam“. Net susigraudinau skaitydamas, taip jautru ir miela.

Ko dabar stebitės G. Nausėdos pasisakymu apie galimybę kurti valstybinį komercinį banką? Juk yra beveik šalių, kur valstybiniai komerciniai bankai beveik sėkmingai veikia. Pavyzdžiui, Luhansko Liaudies Respublika. Svarbiausia, kad mūsų banko pavadinime būtų žodis „gerovės“. Nes juk viskas – tik dėl jos.

Vis dar manote, kad sulaukę gerovės valstybės turėsite daugiau pinigų, nes valdžia paims juos iš skandinavų bankų, prekybos centrų bei prabangaus nekilnojamojo turto savininkų ir išdalins jums? Anądien pats mačiau, kad „Maximos“ kasose pinigų yra. „Norfos“ – irgi. Bankuose jų dar daugiau, tik pačiupinėti negaliu, nes mano rajone bei gretimame kurorte beveik visi uždarė savo skyrius ir išsikėlė į Alytų. O paskui paleido reklamą per televizorių, kaip „didžiuojasi būdami čia“.

Kas iš to didžiavimosi, jei paprastam žmogui jie neskolina, tik turčiams, kurie ir taip pinigų turi? O jums būtinai pasakys, kad va, dar kabo per aną krizę neišmokėtas lizingas už žvaigždžių skyrybas rodantį televizorių, žmonos alga minimali, vaikai nemokamus pietus gauna, o uždarbis už parvežamas iš Baltarusijos cigaretes negali būti įskaičiuotas į pajamas. Argi tai ne patyčios?

Valstybiniame gerovės banke bus kitaip: įėjus nereikės atsispausdinti kvituko su numeriu, tai iškart suprasite, kad esate ne skaičius buhalterinėse lentelėse, bet ori asmenybė. Už langelio sėdės tokios pat mielos kasininkės gražiai nupieštais antakiais, kaip 1980 m. „Taupomojoje kasoje“. Visos finansinės paslaugos bus nemokamos, o jei leisitės įkalbamas imti paskolą, jums dar primokės, kaip Danijoje. Jeigu netikite, kad taip gali būti, paklauskite Voldemaro Tomaševskio, jis pakeliui iš Europos Parlamento nekart važiuodamas per Lenkiją matė, kaip gyvenimas ten pagerėjo įvedus bankų mokestį.

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija streikuoti vėl susiruošusiems mokytojams vietoje didesnės algos sugrąžins autoritetą, nelaukdama nė 2025 metų. Politikai to jau ėmėsi itin rimtai – sumanė uždrausti mokyklose mobiliuosius telefonus.

Kai kiekvienas vaikėzas turi galimybę pagūglinti, ar tikrai mokytojas jam sako tiesą, iš kur atsiranda vaikai, autoritetas gali bet kurią akimirką nuvysti. Ir išvis tie mokinukai per daug teisių turi. Vien uniformų ir veryginio maisto neužtenka, reikia mokyklą paversti visiškai panašia į laisvės atėmimo vietą, kad žinotų mažieji lepūnėliai, jog ne pramogauti ten eina. Telefonų draudimas, visai kaip Alytaus pataisos namuose, labiausiai šitam reikalui tinka, nes, kaip sako Seimo narys Zenonas Streikus, „vaikas sau to neuždraus, kaip ir saldainių neuždraus“.

Žinokit, mažieji nenaudėliai, kad pas blogus vaikus Kalėdų naktį per kaminą įlipa ne Šventasis Mikalojus, o Rūstusis Zenonas, kuris ne dovanų atneša, bet atima ir susikrauna į savo maišą saldainius bei telefonus.

Pabėgti iš įkalinimo įstaigomis virstančių valdiškų mokyklų į privačias irgi greitai nebus galimybės, nes Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pakeliui atims mokinio krepšelį. Juk reikia kažkaip nubausti akis draskantį pelną uždirbančią TS-LKD pirmininko sutuoktinę. Jos darželius ir mokyklas pro padidinamąjį stiklą tyrė dar anos kadencijos Seimo komisijos, bet nieko, išskyrus pavardę, nusikalstamo neiškapstė. Šioje kadencijoje tos Landsbergių pavardės pakanka, kad vien dėl jos būtų galima sunaikinti visą privataus švietimo sistemą, o už sutaupytus 22 mln. eurų pratęsti kelių be mokinių likusių bažnytkaimių mokyklėlių gyvavimą savo vienmandatėse apygardose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(148 žmonės įvertino)
4.4459

Top naujienos

Ant branduolinio karo slenksčio: kodėl 2020-ieji gali tapti lemtingi (313)

Netikėtai kilus didelei tarptautinei krizei kurį laiką trunka apsižodžiavimai, raginimų sėsti...

Savaitės orai: pirmadienį gresia rekordas, vėliau bus blogiau (6)

Pirmadienį Lietuva pateks į galingo ciklono pietvakarinę šiltąją dalį. Dangumi plaukiantys...

Žydų gydytojas parodė dar nepažįstamą Aušvico pusę (112)

„ Aušvicas neturi pasikartoti – šis troškimas, atsiradęs tėvo širdyje, vokiečiams palikus...

Išskirtinį Europoje karaliavusios dinastijos atstovų veido bruožą nulėmė kraujomaiša: išnyko visa giminė (34)

Daugeliui karalių ir karalienių, priklausiusių Austrijos Habsburgų dinastijai, valdžiusiai...

Miestas, kadaise tituluotas prekybos sostine: prasiautęs pirmasis pasaulinis karas paliko tik apokaliptinius vaizdus (13)

Prieš pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų,...

Derbis, kurio galėjo ir nebūti: LKL lyderių galvose kirba kitokie klausimai (8)

Kalbant juokais, Kauno „Žalgirio“ tritaškių pataikymo procentas nemeluoja. Žvelgiant į jį,...

Hobį darbu pavertęs panevėžietis: veikla prasidėjo todėl, kad valgyti norėjosi (27)

Panevėžio rajone gyvenantis menininkas Erikas Hincas jau trisdešimt metų užsiima keramika ir...

Kaip geriau nepakuoti dovanų, jei nenorite nuvilti (1)

Kuklios dovanos, supakuotos į prašmatnias, daug žadančias pakuotes, sukuria apgaulingų...

Atėjus šeimyniniams džiaugsmams, išėjo vyriški: viskas dėl to prakeikto sekso... (273)

Rašau, nes nebeturiu ko prarasti. Tegu perskaito kas tik nori, tegu tai būna šauksmas į tyrus, bet...