aA
Tuo metu, kai skaitysite šitą straipsnį, mudu su sutuoktine keliausime iš savo atokaus kaimelio, įsiterpusio tarp Dzūkijos pelkių ir miškų, į sostinę gauti skiepo nuo COVID-19. Nes pasiskiepyti Lazdijų rajone, kuriame gyvename, dar neturime teisės, o mano gimtasis Vilnius, mus myli labiau.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Jau pavydite? O jei dar parašysiu, kad sąmoningai pasirinkome skiepytis garbingo Oksfordo universiteto ir farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ sukurta vakcina „Vaxzevria“, nes būtent jos reputaciją ypatingai stengėsi pakirsti Kremliaus propaganda? Informacijos apie tai, kad visų dvejonių dėl šios vakcinos šalutinio poveikio pradiniai šaltiniai yra susiję su Rusijos tarnybomis, vykdančiomis informacinį karą prieš Vakarus, daugiau negu pakanka. Tačiau nenorintiems ja pasitikėti nors kuolą ant galvos tašyk, vis tiek nepatikės.

Po 4 savaičių nuo pirmojo skiepo, birželio pradžioje tikiuosi gauti Galimybių pasą, suteiksiantį teisę dalyvauti renginiuose uždarose erdvėse bei prisėsti ne tik lauko kavinėje, bet ir prie staliuko jos viduje. Naudos iš to daugiausiai turės renginių organizatoriai ir restoranų šeimininkai, nes pats vasarą, jei tik nesmarkiai lyja, labiau mėgstu atviras erdves.

Iš pradžių net abejojau, ar man išvis verta rūpintis gauti tą Galimybių pasą, bet jo neatsisakyti įtikino antivakserių panika: čia juk naujoji segregacija, bus pažeidžiamos invazijos į savo kūną neleidžiančių piliečių teisės, tai niekuo nesiskiria nuo reikalavimų žydams per Holokaustą prisiūti prie drabužių geltonas žvaigždes.

Tačiau šiandien Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos valstybė, kurios Bendrasis vidaus produktas viršijo priešpandeminį lygį, nors dėl paskutinių švelnių karantino pabaigos suvaržymų tebezyziam taip, tarsi dėl jų ne mažiau kaip du trečdaliai ekonomikos būtų uždaryti ir policijos postai prie miesto ribos tebestovėtų.
R. Sadauskas-Kvietkevičius


Puiku, jeigu taip jaučiatės, tai man to Galimybių paso būtinai reikia. Nes tai bus elektroninis dokumentas, kuris leis atskirti normalų žmogų nuo kliedinčio fanatiko. Ypač tada, kai laisvai pasiskiepyti jau turės galimybę visi norintieji. Pagal šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerijos atnaujintą skiepijimo grafiką, tai galėtų nutikti kaip tik birželį.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas šią savaitę pasakė, kad amerikiečiai liepos 4-ąją švęs kaip „nepriklausoma nuo viruso tauta“. Tai gal reali ir mūsų prezidento Gitano Nausėdos svajonė išsilaisvinti nuo viruso iki Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos? Kai jis tą datą viešai paminėjo pirmą kartą, sulaukė daugiau patyčių, negu pritarimo, nes tuo metu Lietuva skiepijo tik COCID-19 ligoninių skyriuose dirbančius medikus, o mes visi tūnojome uždaryti karantine be teisės kirsti savo savivaldybės ribas.

Tačiau šiandien Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos valstybė, kurios Bendrasis vidaus produktas viršijo priešpandeminį lygį, nors dėl paskutinių švelnių karantino pabaigos suvaržymų tebezyziam taip, tarsi dėl jų ne mažiau kaip du trečdaliai ekonomikos būtų uždaryti ir policijos postai prie miesto ribos tebestovėtų. Kas nutiktų, jeigu pabandytumėm, užuot bambėję, pasidžiaugti, kad Lietuva su pandemija kovojo geriausiai Europoje, o Šimonytė su savo Dulkiu ir Skvernelis su savo Veryga, nepaisant smulkių klaidelių, visi drauge verti Vytauto Didžiojo pirmojo laipsnio ordinų su aukso grandinėmis? Man tikrai nėra lengva atidėti į šalį politines simpatijas bei antipatijas ir tai viešai pripažinti.

Iš pradžių net abejojau, ar man išvis verta rūpintis gauti tą Galimybių pasą, bet jo neatsisakyti įtikino antivakserių panika: čia juk naujoji segregacija, bus pažeidžiamos invazijos į savo kūną neleidžiančių piliečių teisės, tai niekuo nesiskiria nuo reikalavimų žydams per Holokaustą prisiūti prie drabužių geltonas žvaigždes.
R. Sadauskas-Kvietkevičius


Už tokią ereziją turėčiau sulaukti pasmerkimo ir iš dabartinės, ir iš buvusios valdžios šalininkų. O dar daugiau iš tų, kurie patys į rinkimus niekada neateina, tačiau geriausiai žino ir tautos vardu skelbia, kad visi 141 Seimo narių yra vagys bei parazitai ant švento vargšės Lietuvėlės kūno.
Jeigu manote, kad pandemiją mūsų vyriausybės suvaldė blogai, susiraskite nuotraukas iš Indijos, kur neapžvelgiamuose plotuose vienas prie kito liepsnoja tūstančiai lavonų kremavimo laužų.Man į jas bežiūrint kilo sumanymas, kad dabar, kol dar neturime nacionalinio susitarimo dėl miškų, reikėtų paskubinti jų kirtimą ir laivais per vėl veikiantį Sueco kanalą brangiai eksportuoti į Indiją malkas.

Mano feisbuko draugas Martynas, perskaitęs tokius pamąstymus apie šaunius abiejų vyriausybių darbo rezultatus, siūlė Skverneliui su Veryga „tomis aukso grandinėmis per kuprą gerai pertraukti“. Nes, jo teigimu, turėjo visas galimybes padaryti taip, kad būtume dar geresnėje padėtyje.

Galėčiau sutikti, kad 2020 m. rudenį artėjantys Seimo rinkimai tuometiniams valdantiesiems rūpėjo labiau, negu augantys užsikrėtimų skaičiai, o valdžios perdavimo procesas po rinkimų neatrodė labai garbingai. Nesutinku, kad visų padėkų ir liaupsių nusipelno tik medikai, atlaikę visas pandemijos bangas. Vyriausybė galėjo labai lengvai visiškai sužlugdyti jų darbą, bet to nepadarė.

Įsivaizduokite, jei Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovu LVŽS vyriausybė būtų paskyrusi, pavyzdžiui, Dainių Kepenį arba nusprendusi įsiteikti viruso egzistavimą neigusiai savo rinkėjų daliai ir visai neužsakyti per Europos Komisiją Lietuvai skiepų. Vertinant bendrą abiejų vyriausybių darbo rezultatą per visą pandemiją, tarpuvaldžio klaidas galima nurašyti kaip nereikšmingas. Vargu ar kas jas prisimins, kai rašys istorijos vadovėlius po 50 arba 100 metų.

Beveik laukiu to laiko, kada mes, išgyvenusieji pandemiją, pasakosime apie ją savo anūkams, tarsi kokie karo veteranai: šitą medalį gavau už tai, kad pareigingai dėvėjau kaukę viešose vietose, o tą užkabino už tėvų nelankymą. Turbūt tie medaliai – tik įsivaizduojami, tačiau Pergalės prieš koronavirusą dieną, kai bus užbaigtas karantinas, kalendoriuje pažymėti raudonai tai jau tikrai verta.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(118 žmonių įvertino)
3.9407

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Šaltinių Rusijos valdančiajame elite turintis ekspertas: jau netrukus Rusijoje prasidės represijų banga (7)

Rusijos valdžia spręs, kam leisti išvykti į užsienį, o kam – ne, autokrato Vladimiro Putino...

Produktas, be kurio pasaulis neišsiverstų: naudojame kasdien, tačiau apie šokiruojančius padarinius gamtai nežinome

Jei atidžiai perskaitytume kasdien valgomų maisto produktų ar naudojamų higienos priemonių...

Užkalnis – apie besiskundžiančius kainomis Palangoje: ko jie važiuoja, jei jiems brangu?

Atostogos pajūryje ir šįmet bus dar brangesnės. Verslininkai skaičiuoja, kad kainos kilo 10-15...

Delfi PliusKristina Pocytė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Po išskirtinės kibernetinės atakos prieš Lietuvą – įspėjimas: įžvelgia dar vieną pavojingą momentą

Lietuvoje tiek valdiškos institucijos, tiek privačios įmonės sulaukė išskirtinės kibernetinės...

Karas Ukrainoje. Rusų pajėgos įsitvirtina Lysyčanske, dėl paleistų raketų į Belgorodą Rusija kaltina Kijyvą

Per sprogimus Rusijos Belgorodo mieste netoli sienos su Ukraina, regiono gubernatoriaus duomenimis,...

Delfi PliusEdita Rouge

Draugystė tarp moters ir vyro: kokias sąlygas ji turi atitikti, kad tai neperaugtų į intymų ryšį?

Šešėliniais santykiais vadinami tokie santykiai , kai žmogus turi itin artimą, dažniausiai...

Sausakimša Šventoji stebina net rekordinės infliacijos laikais: už tokią kainą miegoti kone kopose atrodo nerealu Apžvelgtos ir maisto bei pramogų kainos (3)

Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga...

Marijampolietei virtuvėje gimusi idėja tapo sėkmingu verslu – norintieji išbandyti eilėje laukia mėnesį

Kažkada marijampolietė Alberta Saukaitytė (30 m.), keramikos studijos „Molinė Virtuvė“...

Delfi PliusLeidykla „Kitos knygos“

Žmonės įveikė marą, nuskrido į Mėnulį, bet negali nustoti riję: atsakymas užkoduotas mūsų genuose

Amerikietė Donna Simpson išgarsėjo 2008 m. žurnalistams papasakojusi, kad svajoja tapti storiausia...