aA
Lietuva pasitiko popiežių Pranciškų rudenine dargana ir švytinčiais iš džiaugsmo tikinčiųjų veidais. Šitoje šalyje dar liko tikėjimo, nors jis ir stumiamas į viešojo gyvenimo užribį, išjuokiamas savireklamos tikslais ir laidojamas dar gyvas.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Vienas feisbuko draugas prieš porą dienų parašė, kad šitas popiežius yra leftistas ir užbaigė šūkiu: „Bring back Urban II“. Kad jums nereikėtų gūglinti, priminsiu, jog Urbonas II buvo tas popiežius, kuris paskelbė pirmąjį kryžiaus žygį.

Pranciškus iš tikrųjų yra nepatogus popiežius visiems, kam norisi katalikybę palaidoti anksčiau, negu išmirs, jų manymu, paskutinės kiekvieną sekmadienį į medines bažnytėles atokiuose miesteliuose susirenkančios senolės. Nes juk dar 1961 m. Jurijus Gagarinas skrido į kosmosą ir Dievo danguje nerado, o joms niekas to nepasakė.

Būtų labai paranku matyti šv. Petro soste piktą, draudžiantį, baudžiantį ir keikiantį nusidėjėlius popiežių. Tada kovingiesiems ateistams lengviau būtų išjuokti Katalikų Bažnyčią ir palaidoti ją kaip atgyveną. Radikalaus politinio islamo mokytojams reikia Katalikų Bažnyčios, kuri skelbtų kryžiaus karus ir taip palengvintų jiems darbą verbuojant savižudžius sprogdintojus. Kremliui reikia klastingus sąmokslus rengiančio Vatikano, kuriuo būtų galima gąsdinti Vladimiro Putino režimo visiškai kontroliuojamos Rusijos stačiatikių bažnyčios tikinčiuosius.

Jiems visiems popiežius Pranciškus yra iki pasiutimo nepatogus. Popiežius, kuris šypsodamasis kviečia pažinti tikėjimo džiaugsmą, o ne smerkia mūsų klaidas. Popiežius, kuris asmeniniu pavyzdžiu moko atsisakyti besaikės prabangos ir todėl turi teisę kalbėti apie solidarumą su vargstančia ir kenčiančia žmonijos dalimi. Didįjį ketvirtadienį Romoje nuplauna kojas pabėgėliams, kuriuos naujoji Italijos populistų vyriausybė mielai susodintų atgal į kiauras pripučiamas valteles ir dar pamurkdytų, kad greičiau nuskęstų.

Todėl ir pačioje Katalikų Bažnyčioje Pranciškus aršiai puolamas šventesniais už popiežių pasijutusių fariziejų. Vos Pranciškus paskelbia, kad „mirties bausmė yra nepriimtina, nes kėsinasi į žmogaus asmens neliečiamumą ir orumą“, tradicionalistai mieliau pasilieka su Leonu XIII, rašiusiu, jog „mirties bausmė yra reikalinga ir veiksminga priemonė Bažnyčiai pasiekti savo tikslą, kai maištaujantys prieš ją trukdo bažnytinę vienybę, ypač užkietėję eretikai, negalintys jokiu kitu būdu būti sulaikyti nuo bažnytinės tvarkos griovimo“. Jūs rimtai norite grįžti prie eretikų deginimo praktikos ar tik jaučiate nostalgiją tiems laikams?

Man labai norisi tikėti, kad popiežiaus Pranciškaus apsilankymas ne tik suteiks progą įsitikinti, jog tikėjimas Lietuvoje nėra miręs, jeigu tokios įspūdingos jaunų žmonių minios susirinko jo pasitikti. Paslapčia svajoju, kad Pranciškaus nešama Katalikų Bažnyčios atsinaujinimo žinia pasieks ir mūsų tikinčiuosius, iki šiol labiau veikiamus po parapijas kalėdojančių į kūno apatinės dalies teologiją susitelkusių lenkiškos katalikybės versijos propaguotojų.

Galima sakyti, kad Lietuvos Katalikų Bažnyčia yra gerokai palankesnėje situacijoje, negu daugelio Vakarų Europos ir Amerikos tikėjimo broliai, nes mūsų neslegia kelių dešimtmečių senumo vaikų seksualinio išnaudojimo skandalų šleifas. Tuo metu, kai katalikiškoje Airijoje Katalikų Bažnyčia turėjo vaikų globos namus, kuriuose įvykdyti tie visi nemalonus nutikimai ir nusikaltimai, mūsų kunigai kentė sovietų valdžios represijas ir net paprasčiausias tikėjimo tiesų mokymas ruošiant vaikus Pirmajai Komunijai buvo labai suvaržytas. Todėl pedofiliškų polinkių turintiems asmenims nebuvo jokios prasmės rinktis kunigystę, kai savo tikslus gerokai lengviau galėjo pasiekti valstybinėje švietimo sistemoje, spaliukų ir pionierių organizacijose.

O jei gyvenate Vilniaus Senamiestyje ir dėl popiežiaus Pranciškaus vizito negalėjote išvažiuoti iš savo kiemo, jūsų autentiškais ateizmo klasikų šūkiais padabintas pasipiktinimas kam nors rūpi ne ką labiau, negu tuomet, kai dėl to paties keiksnojote Vilniaus maratono bėgikus ir Kaziuko mugės prekeivius. Metas suaugti ir išmokti iš anksto susirinkti informaciją apie tuos ypatingus įvykius, kada eismas bus ribojamas, ir atitinkamai suplanuoti savo buitį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kalėdos šiemet bus kitokios: Veryga jau braižo scenarijų, kaip viskas gali atrodyti (179)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga laidoje Delfi diena sako, kad šiais metais...

Meksiką paskelbus saugia šalimi, Mantas įsigijo bilietą į vieną pusę ir išvyko: daug labiau bijau įstrigti Lietuvoje (48)

Praėjusiais metais prodiuseris ir aistringas keliautojas Mantas Bertulis aplankė 20 šalių, o...

Andriukaitis: aš nieko nekaltinu, bet siunčiu žinutę rinkėjams (435)

„Norėtųsi siųsti žinutę – ateikite, priešingu atveju nenustebkite, jog konservatorių bus...

Kova Eurolygoje: „Žalgiris“ – „Valencia“ (181)

„Žalgirio“ krepšininkai šiemet prie Eurolygos stalo demonstruoja neįtikėtiną apetitą: jie...

Dailius Dargis | D+ nariams

Bušido kovotojo Morkevičiaus nužudymo byloje – naujos detalės: estų samdomų žudikų darbas?

Kas bendro tarp dviejų garsiausių pastarojo metų užsakytų žmogžudysčių - šaltakraujiškai...

Pats laikas atrasti klitorį: ginekologė papasakojo, ką daryti, kad moteris pasijustų it devintam danguje (28)

Kalbėti apie tai, kas vyksta už uždarų miegamojo durų, daugeliui vis dar yra tabu. Bet be...

Gydytoja dermatovenerologė: kodėl kai kurie mūsų sensta greičiau ir kaip „užkonservuoti“ jaunystę (30)

Moterys dažnai sako, jog norėtų sustabdyti laiko tėkmę, o kartais – net atsukti laiką atgal....

Nuo kitos savaitės ugdymo įstaigos dirbs kitaip: svarbiausi pokyčiai (36)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ( ŠMM ) primena, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d....

Į kaimą iš Vilniaus grįžusi studentė atsivežė kavalierių – kaimynas tuoj iškvietė pasirungti (15)

Vyrukas žinojo, kad tame pačiame kaime, kaimynystėje gyvenusi panelė, jo vaikystės žaidimų...

Laura sūnų pagimdė miegodama: pabudo nuo seselės šauksmo (1)

Laura Thompson pabudo nuo seselės šūksnio: „Kūdikis lovoje!“ Miegodama moteris pagimdė...

|Maža didelių žinių kaina