aA
Lietuva pasitiko popiežių Pranciškų rudenine dargana ir švytinčiais iš džiaugsmo tikinčiųjų veidais. Šitoje šalyje dar liko tikėjimo, nors jis ir stumiamas į viešojo gyvenimo užribį, išjuokiamas savireklamos tikslais ir laidojamas dar gyvas.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Vienas feisbuko draugas prieš porą dienų parašė, kad šitas popiežius yra leftistas ir užbaigė šūkiu: „Bring back Urban II“. Kad jums nereikėtų gūglinti, priminsiu, jog Urbonas II buvo tas popiežius, kuris paskelbė pirmąjį kryžiaus žygį.

Pranciškus iš tikrųjų yra nepatogus popiežius visiems, kam norisi katalikybę palaidoti anksčiau, negu išmirs, jų manymu, paskutinės kiekvieną sekmadienį į medines bažnytėles atokiuose miesteliuose susirenkančios senolės. Nes juk dar 1961 m. Jurijus Gagarinas skrido į kosmosą ir Dievo danguje nerado, o joms niekas to nepasakė.

Būtų labai paranku matyti šv. Petro soste piktą, draudžiantį, baudžiantį ir keikiantį nusidėjėlius popiežių. Tada kovingiesiems ateistams lengviau būtų išjuokti Katalikų Bažnyčią ir palaidoti ją kaip atgyveną. Radikalaus politinio islamo mokytojams reikia Katalikų Bažnyčios, kuri skelbtų kryžiaus karus ir taip palengvintų jiems darbą verbuojant savižudžius sprogdintojus. Kremliui reikia klastingus sąmokslus rengiančio Vatikano, kuriuo būtų galima gąsdinti Vladimiro Putino režimo visiškai kontroliuojamos Rusijos stačiatikių bažnyčios tikinčiuosius.

Jiems visiems popiežius Pranciškus yra iki pasiutimo nepatogus. Popiežius, kuris šypsodamasis kviečia pažinti tikėjimo džiaugsmą, o ne smerkia mūsų klaidas. Popiežius, kuris asmeniniu pavyzdžiu moko atsisakyti besaikės prabangos ir todėl turi teisę kalbėti apie solidarumą su vargstančia ir kenčiančia žmonijos dalimi. Didįjį ketvirtadienį Romoje nuplauna kojas pabėgėliams, kuriuos naujoji Italijos populistų vyriausybė mielai susodintų atgal į kiauras pripučiamas valteles ir dar pamurkdytų, kad greičiau nuskęstų.

Todėl ir pačioje Katalikų Bažnyčioje Pranciškus aršiai puolamas šventesniais už popiežių pasijutusių fariziejų. Vos Pranciškus paskelbia, kad „mirties bausmė yra nepriimtina, nes kėsinasi į žmogaus asmens neliečiamumą ir orumą“, tradicionalistai mieliau pasilieka su Leonu XIII, rašiusiu, jog „mirties bausmė yra reikalinga ir veiksminga priemonė Bažnyčiai pasiekti savo tikslą, kai maištaujantys prieš ją trukdo bažnytinę vienybę, ypač užkietėję eretikai, negalintys jokiu kitu būdu būti sulaikyti nuo bažnytinės tvarkos griovimo“. Jūs rimtai norite grįžti prie eretikų deginimo praktikos ar tik jaučiate nostalgiją tiems laikams?

Man labai norisi tikėti, kad popiežiaus Pranciškaus apsilankymas ne tik suteiks progą įsitikinti, jog tikėjimas Lietuvoje nėra miręs, jeigu tokios įspūdingos jaunų žmonių minios susirinko jo pasitikti. Paslapčia svajoju, kad Pranciškaus nešama Katalikų Bažnyčios atsinaujinimo žinia pasieks ir mūsų tikinčiuosius, iki šiol labiau veikiamus po parapijas kalėdojančių į kūno apatinės dalies teologiją susitelkusių lenkiškos katalikybės versijos propaguotojų.

Galima sakyti, kad Lietuvos Katalikų Bažnyčia yra gerokai palankesnėje situacijoje, negu daugelio Vakarų Europos ir Amerikos tikėjimo broliai, nes mūsų neslegia kelių dešimtmečių senumo vaikų seksualinio išnaudojimo skandalų šleifas. Tuo metu, kai katalikiškoje Airijoje Katalikų Bažnyčia turėjo vaikų globos namus, kuriuose įvykdyti tie visi nemalonus nutikimai ir nusikaltimai, mūsų kunigai kentė sovietų valdžios represijas ir net paprasčiausias tikėjimo tiesų mokymas ruošiant vaikus Pirmajai Komunijai buvo labai suvaržytas. Todėl pedofiliškų polinkių turintiems asmenims nebuvo jokios prasmės rinktis kunigystę, kai savo tikslus gerokai lengviau galėjo pasiekti valstybinėje švietimo sistemoje, spaliukų ir pionierių organizacijose.

O jei gyvenate Vilniaus Senamiestyje ir dėl popiežiaus Pranciškaus vizito negalėjote išvažiuoti iš savo kiemo, jūsų autentiškais ateizmo klasikų šūkiais padabintas pasipiktinimas kam nors rūpi ne ką labiau, negu tuomet, kai dėl to paties keiksnojote Vilniaus maratono bėgikus ir Kaziuko mugės prekeivius. Metas suaugti ir išmokti iš anksto susirinkti informaciją apie tuos ypatingus įvykius, kada eismas bus ribojamas, ir atitinkamai suplanuoti savo buitį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujas partnerių santykių įstatymas netenkina oponentų: jie neslepia, kad siekia kitokių tikslų papildyta (4)

Seime pirmadienį buvo pristatytas naujasis projektas, reguliuojantis partnerių santykius. Įstatymo...

Baisiau nei kreiseris „Moskva“: žiniasklaida skelbia, kad rusai patyrė itin didelių nuostolių

Baisiau nei kreiseris „Moskva“. Taip Ukrainos naujienų agentūra UNIAN įvertino Rusijos patirtus...

Po Partnerystės įstatymo alternatyva Raskevičiaus parašo nebus

Ankstesnio liberaliojo projekto vienas iniciatorių, Laisvės partijos atstovas, Seimo Žmogaus...

Pamatęs trešnių kilogramą po 35 eurus analitikas atliko kainų palyginimą ir konstatavo: lietuviškų verslininkų stebuklas (16)

Lietuvoje pirmųjų trešnių kilogramas, kai jos buvo gabenamos iš Peru, kainavo 40 eurų, dabar,...

Stambi pinigų kontrabanda: Kauno pareigūnai vilkike rado pusę milijono eurų

Gegužės 11 dieną pareigūnai sulaikė trijų anksčiau neteistų vyrų (Kauno r. ir Vilniaus m....

Laisviečiai pripažįsta, kad teikiamas įstatymas juos nelabai tenkina: susiskaičiavo potencialius balsus (1)

Seime rengiamasi teikti civilinės sąjungos įstatymą, kuriuo siekiama teisiškai sureguliuoti...

Blinkevičiūtė – apie infliaciją ir kainas: valdantieji visai atitrūko nuo realybės ir žmonių gyvenimo

„Sodrai“ paskelbus, kad pirmąjį šių metų ketvirtį infliacija buvo didesnė nei gyventojų...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! Ukraina atrėmė Rusijos bandymą pasiųsti karius į Sumų sritį

Ukraina pirmadienį rengiasi naujam Rusijos puolimui rytiniame Donbaso regione, Kyjivui pareiškus,...

Įvertino Turkijos prieštaravimus dėl Švedijos, Suomijos narystės NATO: tai išsprendžiama

Ankaros prieštaravimai dėl Suomijos ir Švedijos narystės NATO yra išsprendžiami, sako Lietuvos...