aA
Vėlinės yra gražu, kai jos tęsiasi vieną ar dvi dienas po Visų Šventųjų, bet kai su ankstyva politine mirtimi mirusiomis partijomis ir valstybės vadovais tenka gyventi ilgesnį laiką, tai jau darosi panašu į kažkokią postapokaliptinę komediją.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Visi jie buvo šventi, kol nepaaiškėjo kitaip. Paskui tapo pamėklėmis, bet patys to dar nežino. Trumpėjančios dienos prieš rinkiminius metus verčia tas pamėkles grįžti iš Europos Parlamento, kaip Viktorą Uspaskich ir Rolandą Paksą, arba vidinės emigracijos, kaip Arvydą Juozaitį. Nes kaip čia dabar šventė prasidės be jų. Apvilksim nauju kostiumu, palyginsim plaukus, kiek pagrimuosim ir atrodys kaip naujas, panašesnis į gyvą negu buvo iki politinės mirties.

Mirusi Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija lėtai iro jau nuo 2017 m. rugsėjo, kai prokuratūra jai suteikė įtariamosios statusą, politine prasme reiškiantį mirties nuosprendį. Bet artimieji buvo tokie mandagūs, kad su ja dar beveik metus elgėsi kaip su gyva. Jei kas praeidamas paspirdavo savitus kvapus skleidžiančią velionę, ji nė nesujudėdavo, o aplinka stengėsi apsimesti, kad nieko nenutiko.

Reikėjo sulaukti Vėlinių, kad plati mirusiosios giminė, drauge atėjusi į kapines, pagaliau apsispręstų ją ten ir palikti: gražu, žvakutės dega, prisėsk ant suolelio, o mes jau eisim savais keliais. Žilabarzdis pirmininkas pasiliko ją globoti iki galo. Kuo natūraliau jam pavyks keiksnoti skubančius išeiti, tuo lengviau šiems bus pradėti gyvenimą iš naujo, tarsi niekada tos partijos nė nepažinojusiems. O paskutiniai liesiai, baubliai ir varkaliai galės ramiai derėtis su žaliavalsteičiais dėl valdžios nuograužų.

„Premjere, atsistatydinkit!“ – rašo svarbiausias Lietuvos patarėjas Skirmantas Malinauskas. Pavadinimas teisingas, tai straipsnio neskaičiau. Komentuoti perskaitęs tik antraštę ir pažiūrėjęs į autoriaus nuotrauką išmokau iš jūsų, mieli neskaitytojai.

Juk vis tiek aišku, kad Saulius Skvernelis politinę savižudybę įvykdė tada, kai uždraudė žurnalistams leisti perklausyti vyriausybės pasitarimo garso įrašą. Per Vėlines Lietuvos žurnalistų sąjunga ir kelių redakcijų žurnalistai kreipėsi į teismą, prašydami apginti jų konstitucinę teisę gauti informaciją. Skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui pasirašė naujienų portalų delfi.lt, 15min.lt, naujienų agentūros BNS, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ir Laisvės TV žurnalistai.
Bet kas bus toliau ir kada tikėtis vyriausybinių laidotuvių, nuomonės išsiskyrė. Apžvalgininkas Rimvydas Valatka feisbuke teigia, kad teisingas S. Skvernelio ėjimas dabar būtų prisipažinti klydus, kuo skubiau pateikti pasitarimo įrašą ir atsiprašyti tautos už daugkartinius melus. „Pjautuvu per mentiško įvaizdžio pautus, bet vis geriau nei prakišti teismo procesą“, – rašo R. Valatka.
Aš gi dėl šito „vis geriau nei prakišti teismo procesą“ kiek abejočiau ir netgi manau, kad tokią galimybę S. Skvernelio darbdavys jau numatė.

Na, praloš bylą, pasakys ką nors tokio, kad mes čia, matote, buvom teisūs, bet va, teismas kitaip išaiškino, tai dabar jei kas naujų įrašų paprašys, galėsim duoti, o tas jau ištrintas – nebėra. Ir viskas.
Antai Druskininkų patvaldys jau ne vieną bylą prapylė, bet Vijūnėlės dvaras tebestovi, o dosniai propaganda pamaitinti miestelėnai jį beveik neabejotinai išrinks dar vienai kadencijai didesne persvara, negu rusai Vladimirą Putiną.

S. Skverneliui reputacijos nuostolių LVŽS rinkėjų akyse beveik nebus, nes jiems jau paaiškinta, kad tai tėra kelių su buvusiu isteblišmentu (negaliu pakęsti šito žodžio) susijusių žurnalistų problema. Va, pigiai parduodamas „Minfo“ ir kokie nors televiziniai „Patriotai“ jokių įrašų nereikalauja. Net „Sputnikas“ nereikalauja. O kol byla praeis visas teismų instancijas, tai ne tik 2019-ųjų bet ir 2020 m. rinkimai bus pasibaigę, tai yra S. Skvernelis arba sėdės Daukanto aikštės rūmuose ir skirs teisėjus, kurie tą bylą nagrinės, arba dirbs Ramūno Karbauskio observatorijos apsauginiu ir žiūrės, kad danieliai tvoros neperšoktų.

Kiekvienas siaubo filmų mėgėjas puikiai žino, kad pačios bjauriausios pamėklės po Vėlinių neišsisklaido – mes patys turime parodyti joms kelią į mirusiųjų pasaulį. O kitoje filmo dalyje jos vėl sugrįžta, sukaupę dar daugiau pagiežos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (496)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (436)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (208)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (7)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (67)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (165)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...