aA
Dienos jau trumpėja, visi mano varnėnai išskrido, o drauge su rudeniu politikams artėja kas ketverius metus juos ištinkanti Paskutiniojo teismo diena, kada rinkėjai spręs, ką palikti Seime kitai kadencijai. Ar nerinkiminiais metais kas būtų įsivaizdavęs, kad atidėjęs visus darbus Seimas gali skubos tvarka aptarinėti Lukiškių aikštėje Vilniaus mero išpiltą smėlį?
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Visos reformos jau užbaigtos, biudžetas braška nuo perteklinių pajamų, kaip grybautojo pintinė. Mokytojai, slaugės ir ugniagesiai džiaugiasi šalies vidurkį pralenkusiais atlyginimais, o emigrantai iš visų Europos pakraščių skuba grįžti pasimėgauti gerovės valstybės privalumais. Sakot, ne viskas taip gražu, net ir tie pinigai, kuriuos valdžia prieš rinkimus kam ne kam padalino, yra pasiskolinti arba, kaip neištvėrusi pakomentavo Dalia Grybauskaitė, „išėjimo iš krizės priemonių pasekmės pernešamos ateities kartoms“.

Tačiau kaip apie tai kalbėti rinkėjams, kurie džiaugiasi padalintomis išmokomis, kaip penktą dieną neišsiblaivantis Jonas su nuvytusiu ąžuolo vainiku ant kaklo, gavęs kaimo krautuvėje dar vieną butelį į skolą?

Opozicijos nuogąstavimų niekas negirdi ir nesiklauso, „valstiečiai“ čiupinėja per karantiną užaugusį savo reitingą ir patys negali patikėti – dar mėnuo, kitas ir pralenks konservatorius. Kai jau atrodo, kad nieko svarbaus nutikti negali, gerovės valstybėje neliko jokių audrų, Remigijus Šimašius išpila aikštėje tą smėliuką, tarsi Anuška iš Bulgakovo „Meistro ir Margaritos“ aliejų, ant kurio turės paslysti, patekti po tramvajum ir likti be galvos susireikšminęs Maskvos rašytojų organizacijos valdybos pirmininkas Michailas Aleksandrovičius Berliozas.

Pas mus galvas nurovė pusei Seimo, pradedant Kultūros komiteto pirmininku Ramūnu Karbauskiu ir baigiant „bekiaušiais homoseksualais“ aikštės paplūdimio lankytojus pavadinusiu Petru Gražuliu. Tėvynės sąjungos krikdemai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas staiga tapo bendraminčiais su „valstiečiais“, o buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas nepraleido progos įgelti buvusiems bendražygiams iš Laisvės partijos. Penktadienį prie jų suskubo prisijungti ir prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, kad neįžiūri smėlyje laisvės.

Truputis smėlio į akis suteikė galimybę padaryti tai, ko centro dešinės politikai seniai siekė – išskirti Laisvės partiją, Liberalų sąjūdį ir TS-LKD, nes oponentams iš tolimosios dešinės ir kairės buvo beveik pavykę įteigti visuomenei, neva jie visi vienodai suliberalėję. Dabar R. Šimašius pasislenka toliau į kairę ir žvejoja balsus beveik prie pat snūduriuojančių socialdemokratų krantų, Liberalų sąjūdis paima Viktorą Pranckietį ir kuria santūraus liberalizmo įvaizdį, o TS-LKD lieka viskas į dešinę nuo centro bei visiškas patriotizmo monopolis.

Prisipažinsiu, iš pradžių ir aš maniau, kad paplūdimiu Lukiškių aikštėje susidomės tik „Laisvės kalvos“ maketą dažais apipylusi mokytoja ir keli Vytauto Sinicos diriguojami senoliai. Na, gal dar ponia Stanislava iš Telšių rajono, kuri valgo smėlį. Ir kokios trys Gedimino prospekto katės. Suklydau, nes užmiršau, kad TS-LKD ir Liberalų sąjūdyje kaip tik dabar vyksta partiniai kandidatų į Seimą sąrašo reitingavimai. Kas gi pražiopsos progą priminti savo partiečiams, kad yra tvirti kaip ąžuoliniai rūpintojėliai laisvės kovų atminimo ir šventų vietų gynėjai.

Konservatoriams žarstant R. Šimašiaus smėlį gali pavykti susigrąžinti bent dalį rūsčiai patriotiškai nusiteikusių rinkėjų, išbarstytų į smulkius tolimosios dešinės sambūrius, pradedant Vytauto Radžvilo Nacionaliniu susivienijimu ir baigiant Rimanto Dagio Krikščionių sąjunga. Laisvės partijai – įtikinti liberaliųjų pažiūrų miestiečius, kad būtent ji geriausiai sugebėtų tapti tuo saugikliu būsimajame Seime, kuris apgintų piliečių teisę džiaugtis gyvenimu ir laisvai pasirinkti būdus, kaip mylėti Tėvynę.

Tik vienam R. Karbauskiui šita smėlio audra gali baigtis liūdnai, jei nepavyks ištesėti pažado, kad jau kitą savaitę Lukiškių aikštėje paplūdimio neliks, o Vilniaus meras pasirodys už jį stipresnis. O kadangi Kultūros komiteto pirmininkas leptelėjo, kad toje vietoje, kur dabar yra paplūdimys, kadaise stovėjo kartuvės, tai belieka laukti, kol jos bus atstatytos, vos tik Seimas įves tiesioginį aikštės valdymą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(159 žmonės įvertino)
4.2516

Top naujienos

DELFI

Rusijos politologas: Putinas ką tik patyrė du rimtus smūgius iš „saviškių“

„Po dviejų smūgių Vladimiras Putinas tapo kitoks, jo aparatas jau nebelaiko jo fiureriu....

Nutolusios saulės elektrinės pirkėjo sunkumai: už „dingusį“ kilovatą norėtų atgauti pinigus

Saulės elektrinę nutolusiame parke įsigijęs gyventojas sumokėjo tūkstančius eurų, tačiau...

Seksualinę prievartą patyrusiai mergaitei – smūgis: sulaukusi pasmerkimo motina stojo ginti pedofilą (10)

Tai, kas įvyko viename nedideliame Lietuvos miestelyje, netelpa į jokius sveiko proto rėmus –...

Kas didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką: kardiologė prakalbo apie slaptąjį žudiką

Ar gali būti, kad mirtis yra pirmas ir paskutinis širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) simptomas?...

Lietuvos ambasadoms užsienyje – grasinimai susprogdinti (7)

Šią savaitę penkios Lietuvos ambasados užsienyje sulaukė elektroninių laiškų su grasinimais...

„Delfi TV“ laida „Iš esmės“

Putino režimas siunčia žinutę Rusijos gyventojams: „dovanėlė“ gali atskristi į patį Kremlių (6)

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychaila Podoliakas šią savaitę įspėjo,...

Taavi Minnikas, delfi.ee

Ukrainos žvalgybos pulkininkas: deja, bet Putiną gydo geriausi Vakarų gydytojai (16)

„Pavasaris ir vasara karui bus lemiami. Jeigu Rusijos tam metui planuojamas didelis puolimas žlugs,...

Vytautė Merkytė

Asmenybės sutrikimas, kurio gydymas situaciją tik pablogins: tokiais žmonėmis mes smarkiai susižavime, o vėliau kenčiame

„Tas tai visiškas psichopatas “, – veikiausiai bent kartą esate girdėję tokį pasakymą. O...

Ekonomistai mato vien teigiamą rekordinės imigracijos pusę: užkamšė darbo rinkos skyles, kelia vartojimą ir pensijas (16)

Lietuvoje gyvena beveik 190 tūkst. užsieniečių – šis skaičius per metus beveik padvigubėjo ir...

Parengė Jurga Grigienė

Visuomeninis maitinimas sovietmečiu: iškreiptas požiūris į skanų maistą ir kuo baigėsi bandymai gaminti mėsainius (3)

Sovietmečiu maisto prekių parduotuvėse stingant elementariausių produktų, pavalgyti valgykloje...