aA
Įsistebeilijęs į sparčiai augančius COVID-19 susirgimų skaičius ir taip pat mažėjantį savo reitingą Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atrado genialią išeitį susieti prievolę dėvėti kaukę kavinėse ir restoranuose su sėdmenų padėtimi.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Naujoji tvarka, pasak daktaro A. Verygos, inicijuota „įsiklausius į SAM pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus, kai prie stalo reikėdavo būti su kauke, kol nevalgai ar ko nors negeri“. Iki šiol galioję prievolės tikrai buvo juokingos, bet ir dabartinė – ne ką logiškesnė. Ar sėdėjimas prie stalo sumažina riziką ką nors užkrėsti arba pačiam užsikrėsti? Pakeli sėdmenis nuo kėdės – užsidedi kaukę, nuleidi – nusiimi. Genialu.

Gal yra kokios slaptos Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijos, paremtos viešai neskelbiamais tyrimais, kad tuo metu, kai sėdmenys prispaudžiami prie kėdės žmogaus kūno svorio, oras nustoja cirkuliuoti ir nebeiškvepiame virusų? O jei kėdės sėdimoji vieta ne itin sandariai prisispaudžia arba yra skylėta, gal vis tik kaukę dėtis reikėtų?

Jei jau pradėjau retorinius klausimus uždavinėti, tai gal ir nesustosiu. Pavasarį, kai buvo fiksuojama po 50-60 užsikrėtimų COVID-19 per dieną, reikėjo uždaryti ne tik mokyklas, bet ir parduotuves, restoranus bei riboti eismą tarp miestų. Aš pats šv. Velykų išvakarėse vežiau žmoną į darbą kitame rajono pakraštyje, tai prie Veisiejų mus stabdė pasieniečiai, prie Lazdijų – policijos pareigūnai. Specialiai vežėmės jos darbo sutartį ir keleto skirtingų sodybų nuosavybės pažymėjimų išrašus, kad galėčiau grįžti namo.

Rugsėjo viduryje susirgimų skaičius muša pavasarinius rekordus, bet šį kartą užtenka kaukių parduotuvėse. Tai ar dabar Vyriausybė ignoruoja pandemiją, ar pavasarį mus be reikalo buvo užkarantinavę ir visi ekonominiai nuostoliai buvo beprasmiai?

Tokie nemandagūs klausimai skatina abejoti, ar pelnytai Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas ir premjeras prisiskyrė sau pandemijos nugalėtojų titulus. Gal ir SAM valdininkams išdalintus medalius reikėtų grąžinti laikinai pasaugoti kokiame seife, kol paaiškės, kuris ten iš jų neįsipainiojęs į COVID-19 testų pirkimą išpūstomis kainomis? O pirmiausia – grąžinti Ginklų fondui nepelnytai įteiktą A. Verygai vardinį ginklą.

Nes tokioje situacijoje palikti pistoletą politikui, kuris užvakar jautėsi tautos gelbėtoju, o šiandien mato, kaip jo reputacija byra į šipulius, būtų tiesiog neatsakinga. Jo profesijos medikų šalyje tikrai nėra per daug, dar bus Lietuvai naudingas net ir tada, kai rinkėjų valia nebeliks valdžioje, o gal ir išvis politikoje.

Kuo mažiau laiko lieka iki rinkimų, tuo labiau valdantieji praranda savitvardą, bijo atsakinėti į žurnalistų klausimus, bando permesti sprendimų dėl vakcinos pirkimo priėmimą Prezidentūrai ir Valstybės gynimo tarybai. Net ir provincijos derliaus šventėse LVŽS kandidatai jau vis mažiau vaikšto iškelta galva, nes iš rinkėjų sulaukia ne padėkų už esą nuveiktus darbus, o pašaipių žvilgsnių.

Ramūno Karbauskio išdidžiai pristatytas leidinys apie didžiąsias Landsbergių nuodėmes nustebino net nuosaikesnius LVŽS šalininkus: negi tikrai jo partijai gresia toks sutriuškinimas, kad tenka imtis nuo Rolando Pakso išrinkimo prezidentu laikų nematytų purvinųjų politikos technologijų?

Rinkimų baigtis man jau daugmaž aiškėja, bet lieka dar vienas kvailas klausimas: kai dabartiniai valdantieji smarkiai prapils Seimo rinkimus, bet jų Sauliaus Skvernelio vyriausybė dar turės keletą mėnesių dirbti, kol bus suformuota nauja, ar Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas A. Veryga galės viską užkarantinuoti, kad naujai valdžiai nebūtų per saldu gyventi?

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(196 žmonės įvertino)
4.5357

Top naujienos

Slapti kariniai pajėgumai Baltijos šalių pasienyje: šiame žaidime Lietuva turi savų siurprizų (202)

Tiesioginės karinės grėsmės iš Baltarusijos ir Rusijos Lietuvai šiuo metu nėra – sąlygos kol...

Lukašenkos turtų labirinte – ir jo marčios pavardė: moteris „labai meniškai uždirba pinigus“ (75)

Nepripažintą Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką šeimos ryšiai saisto su...

Lietuva renka naują Seimą: iš viso balsavo jau trečdalis rinkėjų, policija gavo 22 pranešimus apie pažeidimus balsuojama vangiau nei pirmo turo metu, iki 16 val. balsavo 21,42 proc. (1556)

Sekmadienio rytą prasidėjo antrasis Seimo rinkimų turas. Savo balsą rinkėjai gali atiduoti nuo 7...

Paskutinioji „liaudies ultimatumo“ diena: į Lukašenkos rezidenciją pasiųsta 10 šarvuočių uždarytos metro stotys, stringa mobiliojo interneto ryšys (210)

Sekmadienį, kai sukanka Baltarusijos opozicinės Koordinacinės tarybos paskelbto „liaudies...

ECB ieško būdų, kaip atgaivinti infliaciją

Europos centrinio banko spartesnės infliacijos siekis įgauna aiškesnius kontūrus žengiant į...

Vyriausybė riboja barų darbo laiką, o Katkus siūlo idėją: vienam žmogui – ne daugiau kaip trys bokalai (160)

Vyriausybei nutarus barų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laiką riboti iki 24 valandos, barai...

Tyrimas parodė, kaip ilgai ant telefono ekrano ir kitų paviršių išlieka koronavirusas: metas dezinfekcijai (1)

Koronavirusas ant mobiliojo telefono ekrano ir banknotų gali išgyventi vieną mėnesį. Taip pat...

Lietuvoje – 415 naujų koronaviruso atvejų ir 5 mirtys plečiasi židiniai (714)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje...

Mykolas Katkus | D+ nariams

Ar Donaldas Trumpas dar gali laimėti Prezidento rinkimus?

Nepaisant prastesnių prieš ketverius metus reitingų, siaučiančios koronaviruso pandemijos,...

|Maža didelių žinių kaina