aA
Įsistebeilijęs į sparčiai augančius COVID-19 susirgimų skaičius ir taip pat mažėjantį savo reitingą Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atrado genialią išeitį susieti prievolę dėvėti kaukę kavinėse ir restoranuose su sėdmenų padėtimi.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Naujoji tvarka, pasak daktaro A. Verygos, inicijuota „įsiklausius į SAM pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus, kai prie stalo reikėdavo būti su kauke, kol nevalgai ar ko nors negeri“. Iki šiol galioję prievolės tikrai buvo juokingos, bet ir dabartinė – ne ką logiškesnė. Ar sėdėjimas prie stalo sumažina riziką ką nors užkrėsti arba pačiam užsikrėsti? Pakeli sėdmenis nuo kėdės – užsidedi kaukę, nuleidi – nusiimi. Genialu.

Gal yra kokios slaptos Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijos, paremtos viešai neskelbiamais tyrimais, kad tuo metu, kai sėdmenys prispaudžiami prie kėdės žmogaus kūno svorio, oras nustoja cirkuliuoti ir nebeiškvepiame virusų? O jei kėdės sėdimoji vieta ne itin sandariai prisispaudžia arba yra skylėta, gal vis tik kaukę dėtis reikėtų?

Jei jau pradėjau retorinius klausimus uždavinėti, tai gal ir nesustosiu. Pavasarį, kai buvo fiksuojama po 50-60 užsikrėtimų COVID-19 per dieną, reikėjo uždaryti ne tik mokyklas, bet ir parduotuves, restoranus bei riboti eismą tarp miestų. Aš pats šv. Velykų išvakarėse vežiau žmoną į darbą kitame rajono pakraštyje, tai prie Veisiejų mus stabdė pasieniečiai, prie Lazdijų – policijos pareigūnai. Specialiai vežėmės jos darbo sutartį ir keleto skirtingų sodybų nuosavybės pažymėjimų išrašus, kad galėčiau grįžti namo.

Rugsėjo viduryje susirgimų skaičius muša pavasarinius rekordus, bet šį kartą užtenka kaukių parduotuvėse. Tai ar dabar Vyriausybė ignoruoja pandemiją, ar pavasarį mus be reikalo buvo užkarantinavę ir visi ekonominiai nuostoliai buvo beprasmiai?

Tokie nemandagūs klausimai skatina abejoti, ar pelnytai Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas ir premjeras prisiskyrė sau pandemijos nugalėtojų titulus. Gal ir SAM valdininkams išdalintus medalius reikėtų grąžinti laikinai pasaugoti kokiame seife, kol paaiškės, kuris ten iš jų neįsipainiojęs į COVID-19 testų pirkimą išpūstomis kainomis? O pirmiausia – grąžinti Ginklų fondui nepelnytai įteiktą A. Verygai vardinį ginklą.

Nes tokioje situacijoje palikti pistoletą politikui, kuris užvakar jautėsi tautos gelbėtoju, o šiandien mato, kaip jo reputacija byra į šipulius, būtų tiesiog neatsakinga. Jo profesijos medikų šalyje tikrai nėra per daug, dar bus Lietuvai naudingas net ir tada, kai rinkėjų valia nebeliks valdžioje, o gal ir išvis politikoje.

Kuo mažiau laiko lieka iki rinkimų, tuo labiau valdantieji praranda savitvardą, bijo atsakinėti į žurnalistų klausimus, bando permesti sprendimų dėl vakcinos pirkimo priėmimą Prezidentūrai ir Valstybės gynimo tarybai. Net ir provincijos derliaus šventėse LVŽS kandidatai jau vis mažiau vaikšto iškelta galva, nes iš rinkėjų sulaukia ne padėkų už esą nuveiktus darbus, o pašaipių žvilgsnių.

Ramūno Karbauskio išdidžiai pristatytas leidinys apie didžiąsias Landsbergių nuodėmes nustebino net nuosaikesnius LVŽS šalininkus: negi tikrai jo partijai gresia toks sutriuškinimas, kad tenka imtis nuo Rolando Pakso išrinkimo prezidentu laikų nematytų purvinųjų politikos technologijų?

Rinkimų baigtis man jau daugmaž aiškėja, bet lieka dar vienas kvailas klausimas: kai dabartiniai valdantieji smarkiai prapils Seimo rinkimus, bet jų Sauliaus Skvernelio vyriausybė dar turės keletą mėnesių dirbti, kol bus suformuota nauja, ar Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas A. Veryga galės viską užkarantinuoti, kad naujai valdžiai nebūtų per saldu gyventi?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(196 žmonės įvertino)
4.5357

Top naujienos

Delfi PliusVytautas Bruveris, laida „Kaip pas žmones“, Virginija Spurytė

Istoriko įžvalga: Putinas daro tai, ko net neįmanoma įsivaizduoti (1)

Rusijos sukeltas karas Ukrainoje , jo eiga ir pabaiga po gegužės 9-osios minėjimo Maskvoje...

Mados ekspertė įvertino „Eurovizijos“ dalyvių stilių: nuo blogiausių iki geriausių įvaizdžių

„Eurovizija“ – ne tik muzikos, bet ir teatro, šokio, mados renginys. Visapusiškas šou ....

Erdoganas: Turkija neištars „taip“ Švedijos ir Suomijos narystei NATO papildyta (20)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis nepritaria...

Delfi PliusSniego pilys

Kaip SSRS „nebuvo“ korupcijos: už kyšį tapdavo milicijos viršininku ar ministru, o iš vogto aukso gaminosi virdulius su Brežnevo atvaizdu

Vienas stalinizmo laikų mitų – teisingas teismas. Korupcija milicijoje, teismuose buvo neretas...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! Ukraina atrėmė Rusijos bandymą pasiųsti karius į Sumų sritį

Ukraina pirmadienį rengiasi naujam Rusijos puolimui rytiniame Donbaso regione, Kyjivui pareiškus,...

Filipinų salose su vyru atostogavusi Laura: vietinėms moterims buvo nesvarbu, kad esu šalia, – darė viską, kad jį suviliotų (2)

Neretai jaunavedžiai vyksta į Filipinus savo medaus mėnesio praleisti. Įstabių tropikų salų...

Delfi PliusBloomberg News

Pavojingas momentas Putinui: iš Maskvos orbitos svarsto trauktis dar kelios šalys

Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijai į Ukrainą stringant, kitos buvusios sovietinės...

Tik vienu žalgiriečiu nenusivylęs Maksvytis: nėra ką slėpti, mus sutriuškino

Dar vienoje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“ ) pusfinalio serijoje – lygybė. Visiškai...

Panacėja nuo odos senėjimo ar pinigų išmetimas į balą? Kosmetologė papasakojo apie LED kaukes ir jų poveikį

Jei sekate naujausias odos priežiūros tendencijas, turėjote pastebėti veido kaukes it iš kokio...