aA
Karbauskio rūmas ant marių kranto tarp nelegaliai aptvertų 11 ha pušų dar nepastatytas. Bet jau vertas romano. Balzaco ir Dickenso užmojo pažinti žmogaus šykštumo gelmes. Ebenezeris Skrudžas ir Gobsekas knygų grabuose vartosi. Jų XXI a. klonas iš Naisių dar nepastatė namo, o valstybę ant milijono eurų PVM jau apstatė.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Seimo dvarponiui rezidenciją stato „Agrokoncernas“. Jei ją už 5 mln. eurų statytųsi pats, statyboms finansuoti turėtų pasiimti dividendus iš „Agrokoncerno“. Bet tada reikėtų susimokėti 15 proc. mokesčių. O už statybas – 21 proc. PVM priklauso. Kaip kiekvienam mirtingam lietuviui.

Bet Naisių skrudžas ne tam veržėsi į valdžią, kad suktųsi kaip mirtingasis. Šykštuolis atėjo į Seimą, kad nemirtingai sutaupytų. Ant džipų, plytų, cemento, varžtų ir spygliuotos vielos, danielių ir mergų, net gėlių joms tesusimeta valstybė. Mes visi.

Bet Naisių skrudžas ne tam veržėsi į valdžią, kad suktųsi kaip mirtingasis. Šykštuolis atėjo į Seimą, kad nemirtingai sutaupytų. Ant džipų, plytų, cemento, varžtų ir spygliuotos vielos, danielių ir mergų, net gėlių joms tesusimeta valstybė. Mes visi.
Rimvydas Valatka

Todėl „Agrokoncernas“ dividendų valstybei nemoka. Arba moka mažai. Statydamas rūmus ir pirkdamas danielius Karbauskiui „Agrokoncernas“ susimažino įmonės pelną. Ir pelno mokestį. Dar susigrąžina išleistą namo statyboms PVM.

Du, o gal ir trys viename. Keturi viename – jei prisiminsime, kad „Agrokoncernas“ dar ir muitų už įvežamą rusišką salietrą nemoka. Pabarsto salietrą kalio trąšom, o gal tik užrašo, kad barsto, paskelbia, kad salietra nebe salietra, ir še tau, Lietuva, špygą iš 3 mln. eurų nesumokėtų mokesčių.

Kam mokėti mokesčius, jei gali nemokėt? Šaukia Naisių drignių apsiėdusi Apolionija-Anželika. Niekas nemokėtų jo vietoje. Ir kiti nemoka, drąsiai mėtosi kaltinimais Naisių Apolionija, o gal Vilniaus Anželika.

Ar kiti šykštuoliai taip nedaro, kaip Karbauskis daro?

Turbūt daro. Bet tarp tų kitų šykštuolių ir Karbauskio yra vienas esminis skirtumas. Tie bent jau į Seimą ir mūsų dūšią nelenda. Grobia žemes ir PVM, kaip Karbauskis, bet bent jau nemoralizuoja. Neaiškina, ką turim gerti ir ko ne, ką valgyt ar kokiais trinyčiais vaikus dabinti.

Nedurnina žmonių, kaip Karbauskis, pūsdamas raudoną miglą, kad jei tik galėsime geriau apsiginti nuo Putino beprotystės, tai blogiau gyvensim.

Seimas yra vieta, kurioje visiems gobsekams turėtų trenkti per nagus. Kai tik kyla mintis namus, mergas ir danielius nurašyti į verslo išlaidas. Jei šykštuoliai sąžiningai mokėtų visus mokesčius, Lietuva ir geriau gyventų, ir būtų geriau pasiruošusi gintis nuo maro žiurkės iš Rytų.

Bet ar gali Seimas tai padaryti, jei jo daugumos lyderis pats yra šykštuolis, kuris blusą gelžkeliu iš Vilniaus į Kauną varytų, kad tik dar centą nuo valstybės nusuktų?

Žinoma, negali. Valdžia su šituo šykštuoliu ir jo Skverneliu daugiau mokesčių gali paimti tik iš tų, kurie, sunkiai dirbdami, užkala vienu kitu šimtu eurų daugiau už Naisių baudžiauninkus. Taip netrukus ir padarys. Atims, kad įtiktų apolionijoms-anželikoms.

Yra dar vienas skirtumas tarp kitų turtuolių-šykštuolių ir Karbauskio. Anie, kai įkliūva, puola teisintis. Kvailai, nenuoširdžiai, bet akių nedrasko. Naisių šykštuolis neverkia. Nesiteisina. O paskui jį ir jo aplinka nesiteisina. Meluoja. Drasko akis. Vis įžūliau drasko.

Norit ištirti, kaip susigrobiau 35 000 hektarų ariamos? Tai ištirsim, kaip Landsbergis kelis ha persikėlė. Ir varo Naisių Ebenezeris kaip Kremliaus pasamdytas: „Opozicijai norėtųsi, jog dabar tas įsipareigojimas gynybai būtų vykdomas, nes tada mes negalėsim investuoti į žmonių gerovę.“

Tai tu PVM susimokėk, kai statais rezidenciją. Kokį 1000 susigrobtų ha kaimiečiams padalyk. Nenubiednėsi. Muitus už Putino salietrą susimokėk. Meilužę išlaikyk iš savų, o ne mūsų pinigų. Ir žiūrėk, gal 500 lietuvių nei emigruos, nei jų gyvenimas blogyn. Dar porai prieštankinių raketų liks.

Čia pribėga Skvernelis ir kad užkauks vilku mėnesienoj: „Juknevičieeeenėė, Kubyyylius!“ O kaip MP vertina tai, kad jo žemės ūkio ministras pavogė gabalą kaimynų žemės ir arė kaip savo? Ar neturėtų atsistatydinti?

Tai tu PVM susimokėk, kai statais rezidenciją. Kokį 1000 susigrobtų ha kaimiečiams padalyk. Nenubiednėsi. Muitus už Putino salietrą susimokėk. Meilužę išlaikyk iš savų, o ne mūsų pinigų. Ir žiūrėk, gal 500 lietuvių nei emigruos, nei jų gyvenimas blogyn. Dar porai prieštankinių raketų liks.
Rimvydas Valatka

Neee, čia tik šeimos reikalas, pučia varano akis skaidrumo ženklu pažymėtos Vyriausybės premjeras. Po to, kai ministras pats pripažino, kad jis pavogė svetimą žemę ir naudojo kaip savo!

Valstiečių šykštuoliai nesiteisina. Kai pavagia vargšas, tai – vagystė. Kai pavagia ministras – tai šeimos reikalas. Karbauskinių šeimos sustiprintas ministras Markauskas varo dar įžūliau. Sako, kad dėl to, jog jis apvogė porą žmonių, kalti patys apvogtieji. Ups. Kas bus po metų? Apkaltins, kad duoklės laiku nesumokėjo už tai, kad ministeris jų žemę arė, apsėjo?

Pasirodo, jei su mandatu, tai vagies kepurė nedega. Dalis tautos mūru už Karbauskinių šeimą. Markausko ir Karbauskio suktybes atkapsčiusius žurnalistus keikia. Darom. Ypač, kai progresnius kaip Švedijoj prisiminsite. Kaip ten būtų Švedijoje Karbauskiui ir Markauskui?

2006 metų spalį viena paskui kitą atsistatydino tik savaitę dirbusios dvi Švedijos ministrės – prekybos ministrė M. Borelius ir kultūros ministrė C. Stegoe Chilo. Apie kokius milijonus kalbam?

Jūs nepatikėsite, kaip rašo mūsų internetai, bet kultūros ministrė turėjo atsistatydinti dėl to, kad 16 metų nemokėjo visuomeninės televizijos mokesčio ir nedeklaravo algos, kurią mokėjo vaiko auklei.
Niekai kažkokie. Borelius taip pat nukentėjo dėl auklės. Ir dar – o tai kaip du vandens lašai panašu į Karbauskio rezidencijos statybą, tik suma daug menkesnė – nusipirko vasarnamį, pasinaudojusi Džersyje registruotos įmonės paslaugomis. Taip susimažino nekilnojamojo turto mokestį.

Beje, tai buvo legalu. Tik politikams Švedijoje, skirtingai nei Karbauskio ir Skvernelio Lietuvoje, keliami aukštesni reikalavimai nei kitiems šykštuoliams.

O dar viena Švedijos ministrė atsistatydino po to, kai išaiškėjo, kad ji netyčia valdiška kortele sumokėjo už šokoladuką. Kitas ministras (regis, gynybos) buvo priverstas trauktis dėl to, kad rėkė ant finansų ministro.

Jei taip, kaip Švedijoje, tai Karbauskis, Skvernelis, Pranckietis, Kukuraitis, Markauskas, Petrauskienė, Ruokytė-Jonsson jau po penkis kartus būtų turėję atsistatydinti.

Kas būtų, jei įvestume operaciją „Auklė“, baisu ir pagalvoti. Seimas ir Vyriausybė ištuštėtų kaip juodųjų archeologų nusiaubtas Mindaugo laikų kapinynas.

Jei taip, kaip Švedijoje, tai Karbauskis, Skvernelis, Pranckietis, Kukuraitis, Markauskas, Petrauskienė, Ruokytė-Jonsson jau po penkis kartus būtų turėję atsistatydinti. O kas būtų, jei įvestume patikrą „auklė“, baisu ir pagalvoti. Seimas ir Vyriausybė ištuštėtų kaip juodųjų archeologų nusiaubtas Mindaugo laikų kapinynas.
Rimvydas Valatka

Mokykitės, švedai, kaip Karbauskis daro. Seimo daugumos vadas milijoninių mokesčių išvengia, nes namą statosi „ant įmonės“. O su Putino prieteliu užverčia šalį salietra, už kurią nemoka muito mokesčių. Dar išvengia mokesčių įregistravęs save ir Ispanijoje gyvenančius sūnus ūkininkais.

Jo ministro šeima pelnosi iš užgrobtos žemės. Kitas ministras tuo metu kalbasi su numirėliu. Trečias ministras buvusiai savo įmonei skiria 17 mln. eurų. Kad viskas būtų čiki-piki, paprašo, kad popierių pasirašytų ministras, kuris vagia kaimyno žemes.

Mokesčių inspekcija čia gali tampyti pilietį ir dėl 17 eurų, bet prie marių pavogto PVM milijono ji nepamatytų net tada, jei visos šalies televizijos nuo ryto iki vakaro transliuotų tą patį reportažą apie tai, kaip Karbauskis ir namą stato, ir danielius perka „ant įmonės“.

Kažkada viena Seimo liberalė buvo pasiskelbusi nacionaline vertybe. Tada iš jos visi juokėsi. Pagrįstai turbūt. Jei kas ir vertas nacionalinės vertybės vardo, tai tik Karbauskis. Už klaikų šykštumą. Už tai, kad Gobsekas ir Ebenezeris Skrudžas šalia jo atrodo, kaip nukvakę filantropai.

Seimo šykštuolio viskas yra „ant įmonės“. Rezidencija ant įmonės. Nuosavi ir svetimi ūkiai ant įmonės. Partija ant įmonės (kreditas rinkimams). Vyriausybė ant įmonės. O premjeras tai išvis lizinginis. Žmona ant įmonės (neterminuotas lizingas). Net meilužė, ir ta „ant įmonės“. Tik lizingas terminuotas. Maždaug džipo išpirkimo terminui.

O ne geriau būtų pagal individualią veiklą? Ar verslo liudijimą? Seimo šykštuolis dar jaunas, o kadencija nė neįpusėta. Šykštumo schemų šedevrams ir Lietuva, ir VMI – atviros.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis: slaptame dokumente minimos konkrečios pavardės

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis stoja į premjero Sauliaus Skvernelio pusę, ir...

Per šaudynes Strasbūre nelaimės epicentre atsidūrusi lietuvė: susipratau tik išgirdusi šūvius instrukcijos, kaip elgtis teroristinio išpuolio metu (68)

Į Strasbūrą darbo reikalais nuvykusi naujienų agentūros „Elta“ žurnalistė Paulina...

Vladimiras Laučius. Išlikimo klausimas: ar rinkimai mums vis dar leidžia rinktis? (61)

Eilinė kova dėl mokesčių ir ateinančių metų biudžeto eilinį kartą sukėlė viešas...

DELFI pristato laidų ciklą „Kalėdų stalas“: pirmasis patiekalas – tikra smaližių svajonė (1)

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Vestminsterio rūmuose – absurdo teatras: Briuseliui teliko kraipyti galvas (60)

Pirmadienį Vestminsterio rūmai labiau priminė ne parlamentą, o farso komediją. Košės privirta...

Garsi lietuvė palygino Kalėdų puošmenas ir kainas Ispanijoje: jiems nerūpi jokia konkurencija, kaip Lietuvoje! (9)

Daugiau nei 10 metų Ispaniją tyrinėjanti ir prieš metus visai šalia Barselonos atsikrausčiusi...

Jau visai netrukus pensijai kaupsime kitaip: bus galima pasirinkti iš kelių sprendimų (20)

Naujus metus lietuviai pradės sukdami galvas apie naują pensijų kaupimo tvarką. Pokyčiai...

Pietų pertrauka Vilniaus centre: čia mažamečiai vaikai ir šunys – nepageidaujami (46)

Iškart turiu įspėti, kad jeigu savo augintiniams draudžiate užlipti ant jūsų valgomojo stalo ar...

Savo žodį tarė ir Meilutytė: pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį finalo vaizdo įrašas (103)

Rūta Meilutytė Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine 50 m...

Lietuvos sporto pasaulio milijonierių sąraše krepšinio žvaigždes lenkia britų turtuolio sužadėtinė (32)

Žurnalo „Top“ paskelbtame turtingiausių 500 Lietuvos žmonių sąraše netrūksta buvusių ir...