aA
Palikęs Vilniaus ir Kauno gatvėse šalti n+k patiražuotą vienplaukį ir vienšvarkį savo portretą, MP Skvernelis išmovė šiltų atostogų. Nenutraukė jų nė tada, kai korumpuoti elementai užgrobė Teisingumo ministeriją siekdami iš jos išėsti korupciją Kauno tardymo izoliatoriuje atskleidusią MP favoritę.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

MP – šaltas kaip belgas?

Skvernelis turi keistą įprotį numigti tada, kai valstybėje vyksta negeri dalykai. Būdamas vidaus reikalų ministru oficialiai miegojo, kai kažkoks provincijos vagišius nuginklavo du policininkus ir su iš jų atimtu automatu surengė sau ekskursiją po naktinį Vilnių.

Štai ir dabar, jei ne ryžtinga MP antikorupcinio patarėjo spaudos konferencija, R. Kazėnienės jau nė padujų Teisingumo ministerijoje nebūtų.

Ką turėjo padaryti Skvernelis? Ką būtų padaręs bet kuris kitas MP, per šalį nusiritus žiniai, kad teisingumo ministrė Vainiutė nekontroliuoja situacijos ministerijoje, kurią užvaldė sukčiai? Būtų nutraukęs šiltas atostogas, grįžęs į speigo ir korupcijos sukaustytą Lietuvą ir parodęs, kas valdo šalį.

Iš pradžių būtų atleidęs teisingumo ministrę Vainiutę. Visi plotų atsistoję. Vainiutė, kaip ir pusė kitų ministrų, į Vyriausybę pateko per klaidą. Niekam, panašu, kad net pačiai ministrei nebūtų jos gaila.

Paskui – viceministrą Bakšį. Jei valstybėje gali kilti viešas kipišas, po kurio atrodo, kad viceministras – svarbesnis už ministrę, abu juos reikėjo vyti dar prieš atostogas. Vien tokia mintis trenkia hierarchine erezija. O ją, kaip ir faktą, kad Bakšys buvo prietaisas.com patarėjas, kelinta diena po apsnigtą Lietuvą kaip kiaulės pūslę tampo kas tik netingi.

Lygiai taip pat triukšmingai premjeras turėjo atleisti savo patarėją. Ovacijų dėl to MP gal ir nebūtų sulaukęs, bet užtat kokia proga sublizgėti politikos mokslų žiniomis. Nuo amžių taip buvo, kad patarėjas pataria, o MP veikia. O jei viešai veikia patarėjas, o MP kaitinasi saulėje, tai ir katinui aišku, kad iš tokio MP net kilbukai po ledu kikena.

Skvernelis turi keistą įprotį numigti tada, kai valstybėje vyksta negeri dalykai. Būdamas vidaus reikalų ministru oficialiai miegojo, kai kažkoks provincijos vagišius nuginklavo du policininkus ir su iš jų atimtu automatu surengė sau ekskursiją po naktinį Vilnių.
Rimvydas Valatka

Dievas atsiuntė karvelį Skverneliui. Ką ten karvelį. Pilną katilą balandėlių. Su bulvėmis ar be jų – valgyk pasičepsėdamas.

Sutvarkei Teisingumo ministeriją? Tada pasikvieti VRK Matjošaitytę, Vobolevičių ir Valčiukienę. Lyg tarp kitko paklausi, ar veikė grupėje ir iš anksto susitarę, pažvengi iš savo bajerio ir palieki juos su tuo patarėju, kurį atsivedei iš policijos. Kuris visokių popierių iš ten atsinešė. Na, jūs supratote.

Tada įsakai šoferiui nuvežti į Burių gatvę Kauno marių regioniniame parke. Prieš tai, žinoma, pasirūpini ten atvaryti porą buldozerių, keletą ryškiai geltonai aprengtų bičų su vieloms karpyti žirklėmis ir „Aro“ būrį dėl fasono.

Tiesiogiai transliuojant visoms TV ir portalams, įskaitant „Naisių žemgrobį“, išlaisvini 11 ha šventų tėviškės miškelių, kuriuos iš lietuvių pagrobė Naisių kryžiuotis. Pažeistas Miškų įstatymo 8 str. ir Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo teisės aktai tai leistų be įtampos.

Lietuva ploja ir žliumbia atsistojusi taip, kad Nemune ledus išneša. Įprasta, kad pasipūtę turčiai privaloma tvarka ne vietoje renčiasi sau pilis, bet niekas taip įžūliai ir masiškai, kaip Seimo Kultūros komiteto pirmininkas, nepažeidinėja visų įstatymų iš eilės.

O kas tada?

O tada švilpiant publikai, gal net ir tautininkams, buvusiems Karbauskio žemės nepardavimo užsieniečiams referendumo kareiviams, Kultūros komiteto pirmininkas nuleidęs galvą grįžta į „Agrokoncerną“. Vekselių už nešvarią rusišką salietrą ūkininkams išrašinėti.

Tada įsakai šoferiui nuvežti į Burių gatvę Kauno marių regioniniame parke. Prieš tai, žinoma, pasirūpini ten atvaryti porą buldozerių, keletą ryškiai geltonai aprengtų bičų su vieloms karpyti žirklėmis ir „Aro“ būrį dėl fasono.
Rimvydas Valatka

Tai dar ne viskas. Grybauskaitė anksčiau laiko grąžina Prezidento įgaliojimus. Nausėda, Pavilionis, Ušackas, o gal ir pati Maldeikienė pirmalaikiuose rinkimuose ragina balsuoti už principingą kovotoją su korupcija.

Nebus taip.

Dar prieš tai, kol MP kibtų į Karbauskio tvorą, „Naisių žemgrobys“ parašytų ką nors apie Juodkrantę. Tarkim, kad už VIPC pastatyto restorano Juodkrantėje nugriovimą kompensaciją gavo ne iš VIPC butus iš bankų kreditų pirkę bei įkaitais tapę jų gyventojai, o tokia bendrovė „Meirona“. Kuri perėmė reikalavimo teises iš restoraną ir namus stačiusios, bet bankrutavusios įmonės, dėl ko gyventojai ir kiti VIPC kreditoriai tos kompensacijos neteko. (patikslinta 2018-03-30 d. 10:30 val.)

Dar NŽ galėtų parašyti, kad „Meirona“ yra susijusi su restoraną ir namus stačiusiu VIPC ir tokiu verslininku D. Vilčinsku. Kuris gaus iš valstybės kompensaciją ir už du Juodkrantėje nugriautus namus, o juose butus pirkę žmonės negaus nieko, kaip ir nugriovus restoraną. (patikslinta 2018-03-30 d. 10:30 val.

Dar „Naisių žemgrobys“ būtinai parašytų, kad Vilčinskas buvo MP Skvernelio liudininkas antrosiose vestuvėse.

Svarbiausia, kad „Naisių žemgrobiui“ nieko nereikėtų išgalvoti. Pernai apie du valstybės griaunamus namus, įkaitais paverstus butų pirkėjus juose ir MP Skvernelio vyriausiojo pabrolio pėdsaką ne kartą rašė delfi.lt ir dar vienas nacionalinis naujienų portalas.

„Naisių žemgrobys“ galėtų pakartoti ir tai, kad maždaug tuo pat metu išlindo dar vienas sutapimas. Po to, kai Seimo nariai su valstiečiu Jovaiša priešaky pasiūlė Vyriausybei perimti dūlančius Profsąjungų rūmus Tautos namams, išaiškėjo, kad daugiau nei dešimtmetį juos valdė to paties MP vyriausiojo pabrolio bendrovė, ne kartą bandžiusi griuveną iškišti valstybei.

Šio NT savininkų kaita tokia, kad velnias ragus nusilaužtų: MP vyriausiojo pabrolio įmonės ir įmonės Nyderlanduose, Kipre. Be Interpolo velnią atseksi. Kaip ir rasi teisybę kovose tarp Aplinkos ministerijos (ir premjero?) remiamos Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) ir Kultūros ministerijai priklausančio Kultūros paveldo departamento (KPD).

Nors VSTT pagal įstatymą turėtų rūpintis tik miškais, kopomis ir gyvūnais, o žmogaus sukurtus objektus turėtų palikti kultūrai ir KPD, VSTT vis dažniau elgiasi taip, tarsi tik tai ir būtų pagrindinė jos teisė ir pareiga.

„Atidaroma Pandoros skrynia – prasidės griovimas be ribų“, piktinosi KPD direktorė D. Varnaitė ir siūlė tų dviejų namų Juodkrantėje negriauti. Žmonės neliktų su špyga kišenėje ir skola bankui. Valstybei nereikėtų mokėti 20 mln. eurų kompensacijų.

Bet tada ir MP Skvernelio vyriausias pabrolys liktų be valstybės kompensacijų? Taip. Gal šuo čia ir pakastas?

Aišku tik tiek, kad MP nesikišo į dviejų pavaldžių institucijų ginčą, nors ar ne jo pareiga čia būti arbitru? Taip, be abejo, MP Skvernelis galėtų pakartoti ir tai, ką pernai kartojo delfi.lt dėl Profsąjungų rūmų pavertimo Tautos namais: „Premjeras nėra susipažinęs su tokiu Seimo narių siūlymu. Premjeras nedalyvavo ir nedalyvaus jo svarstyme ir/ar priėmime.“

Bet tada ir MP Skvernelio vyriausias pabrolys liktų be valstybės kompensacijų? Taip. Gal šuo čia ir pakastas?
Rimvydas Valatka

Klausimas tik, ar Karbauskis, jei tik į jo tvorą Burių gatvėje, neduok, Dieve, pasikėsintų kovotojas su įstatymų pažeidėjais, norėtų tai išgirsti.

Galbūt kaip tik Kultūros komiteto pirmininkas ant MP užsiundytų kone fizinę priklausomybę nuo Naisių pono turinčią Seimo teologę, kuri, kaip jau žinoma, savo Vado akyse ir stulpo nematys, bet priešų akyse ir mikroninį šapą įžvelgs.

Vėlgi derėtų pridurti, kad nei Seimo teologei, nei kokiam „Naisių žemgrobiui“ to šapo ieškoti nereikėtų. Užtektų pakartoti tai, ką pernai apie Skvernelį, jo vyriausiojo pabrolio biznį su Profsąjungų rūmais citavo didieji naujienų portalai: „Jautėsi tam tikras spaudimas, kad savivaldybė pastatą išpirktų. Tam tikras premjero suinteresuotumas matėsi, ir tai kelia nerimą.“

MP atstovas tada tai pavadino „šmeižtu ir melu“. Pakartotų tai dar ir dar kartą. Jei tik reikės. Bėda, kad kai tik Karbauskis ir K užsuka kaukimo ant ko nors dinamą, proto balsas nyksta Seimo tyruose.

Parlamentinės LRT tyrimo komisijos veiklos „akcentai“ ir Karbauskio reakcija į prisvilusius neleistinos Valstiečių partijos politinės reklamos blynus VRK, kaltinant visus ir viską aplink, MP Skverneliui primena, kas jo lauktų tuo atveju, jei tik jis išlįstų iš po Karbauskio žipono skverno.

Kad ir kaip būtų, Skvernelis ir Dievo siųstą karvelį, ir visą garuojančių balandėlių bliūdą, atidavė savo patarėjui. Tyliai tupėsi – ilgiau važiuosi?

Parlamentinės LRT tyrimo komisijos veiklos „akcentai“ ir Karbauskio reakcija į prisvilusius neleistinos Valstiečių partijos politinės reklamos blynus VRK, kaltinant visus ir viską aplink, MP Skverneliui primena, kas jo lauktų tuo atveju, jei tik jis išlįstų iš po Karbauskio žipono skverno.
Rimvydas Valatka

Ilsėkitės ramybėje, MP. Sušikti danai prie Kauno marių ir kitose vietose su gražiais vaizdais mūsų miškų nebeaptvers. Tą brutaliuoju būdu jau padarė Karbauskis ir į jį panašūs. O jums ir vienšvarkio portreto gatvėje per speigą pakaks.

patikslinta 2018-03-30 d. 10.30 val.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aušros vartuose – popiežiaus atvykimas: Pranciškų lydi minia tikinčiųjų nuolat pildoma (675)

Popiežiaus Pranciškaus lankomoje Lietuvos sostinėje gyventojai užplūdo gatves - vieni rikiuojasi,...

Žmonių gelbėjimo drama Baltijos jūroje: sudužo jachta, kapitonas nuskendo ieškoma dar vieno vyro (60)

Šeštadienį Klaipėdoje gelbėtojai išskubėjo į pagalbą skęstantiems žmonėms. Pranešama apie...

Dalia Popiežių pirmą kartą išvydo prie oro uosto: prisiminimas išliks visam gyvenimui nuolat pildoma (186)

Nuo 15 val. įėjimas į Aušros vartų gatvę uždarytas. Susirinkusieji kartu su Popiežiumi...

11 metų Velse dirbantis gydytojas: mums įprasta pacientui prisistatyti ir paklausti, ar galima jį paliesti (63)

Intervencinis kardiologas Eduardas Šubkovas (48 m.) jau 11 metų dirba Šiaurės Velso Glan Clwyd...

Arūno Valinsko sūnus – apie vaikystę garsioje šeimoje ir kodėl dar neskuba vesti savo vaikelio mamos (115)

Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo...

Popiežiaus laukiantis Henrikas užvis labiausiai norėtų vieno: sveikatos (2)

75 metų Henrikas kartu su kitais Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso pacientais laukia...

Mokslininkai rado rimtą priežastį, kodėl šiukštu negalima atsisakyti angliavandenių

Vienas didelio masto tyrimas padarė išvadą, kad vartojant mažai angliavandenių, kyla pirmalaikės...

Į mokyklą tėvai vaikus išlydi su baime: iki mirtinos tragedijos – vos žingsnis (18)

Prasidėję naujieji mokslo metai ir besitęsiantis Panevėžio gatvių remontas atnešė iššūkių...

Išskirtinę dieną – retai kartu matomos Adamkų šeimos pasirodymas (38)

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje nepraleido ir pastaruosius mėnesius viešumoje retai...

Gerais norais ir pragaras grįstas: „sveikas“ maistas mokyklose virto „jokio“ maisto? (44)

Jau praėjo trys mokslo metų savaitės. Trys savaitės, kai mokiniai mokyklose turi būti maitinami...