aA
Karas – chiernia, svarbiausia – manevrai! Turbūt populiariausias po keiksmų Brežnevo laikų sovietų armijos šūkis. Kartojamas nuo majoro iki metus ištarnavusio eilinio, tik vietoj chiernia vartotas stipresnis žodis. Pandemija – niekis, svarbiausia – manevrai iki rinkimų! Kartoja mintyse valstiečių majorai ir virštarnybiniais norintys likti eiliniai.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© DELFI / Domantas Pipas

800 policijos ekipažų gaudyti piliečių Motinos dienos proga, ir nė žodelio apie Gegužės 3-iosios Konstituciją. Turime Kolūkiečių, Kosmonautų, L. Giros, P. Cvirkos ir kitų kolaborantų gatvių bei mokyklų, bet ne Gegužės 3-iosios Konstitucijos. Pirmąją Europoje ir antrąją pasaulyje Konstituciją praignoravome dar kartą. Pagauta 100 pažeidėjų.

Mažoka tiekai ekipažų? Karas ir pandemija – chiernia, svarbiausia – manevrai!

Žiniasklaida skelbia 1000-ies ir vieno vienas kitą neigiantį mokslininko „tyrimą“, kurių dauguma tokie pat gražūs, kaip „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakos, bet visi – už gryną pinigą. Nuo jų įrodymų, simptomų, patarimų ir komplikacijų karantininio žmogaus galvoje – ultragarsas.

Ultragarsas įsijungia ir klausantis nesibaigiančių A.V., S.S. ir G.N. būrimo seansų. Pandemijos skaičiai traukiasi. Karantino varžtai atsileidžia tai ten, tai šen. Bet šitie, kartą pradėję taukšti niekus, panašu, niekada nebesustos. Trečią dieną po smerties grabe spaudos konferencijas su vertėjais į gestų kalbą rengs.

Karas – niekis, svarbiausia – manevrai! Tą dar brežneviniai soldafonai ir mentai žinojo.

Sustabdytų ekonomikos turbinų nebeišjudinsi. Net jei Skvernelis su Šapoka būtų genijai, pristatyti 2020-ųjų ekonomikos Nobeliui. Nuo Lietuvos valdžios dabar tiek mažai priklauso, kad, dabar jau visai be juokų, svarbiausia – jų pačių manevrai prieš Seimo rinkimus.

JAV – per 30 mln. bedarbių. Tai – jau ne sloga, nuo kurios iškart čiaudi visas pasaulis. Net ne virusas. Ekonomikos maras. W.Buffettas prarado 50 milijardų. Pasaulio prekyba gali susitraukti trečdaliu.

Pandemija atėjo ne viena. Pasaulinis vandenynas įšilęs kaip niekada. Pandemiją lydi miškų gaisrai, potvyniai, o kai kur jau ir skėrių antplūdis. Jei ne koronavirusas, pasaulis su tuo dar susitvarkytų, bet dabar net tokios anksčiau pasaulį gelbėjusios valstybės kaip JAV, kartoja, kad Amerika pirmiausia.

Lietuvai, kuri laikėsi ant eksportuojančios pramonės ir jai būtinos atviros prekybos, tai visiškos šakės. Su Skverneliu-mentu ar Skverneliu-nobelistu, koks skirtumas?

Liks apribojimai ar neliks, atsidarys restoranai ar ne, skraidys ar ne lėktuvai į Kretą ir Kanarus, baimė žmones ir verslą jau sukaustė ne blogiau kaip amžinas įšalas Sibire žemę. Verslas bijos atnaujinti įprastas operacijas įprastu mastu, žmonės – leisti pinigus taip, kaip iki kovo 16-osios.
Nėra nieko pastovesnio už tai, kas laikina. Kas lieka?

800 policijos ekipažų gaudyti piliečių Motinos dienos proga, ir nė žodelio apie Gegužės 3-iosios Konstituciją. Turime Kolūkiečių, Kosmonautų, L. Giros, P. Cvirkos ir kitų kolaborantų gatvių bei mokyklų, bet ne Gegužės 3-iosios Konstitucijos. Pirmąją Europoje ir antrąją pasaulyje Konstituciją praignoravome dar kartą. Pagauta 100 pažeidėjų.
R. Valatka

Laimėti rinkimus. Bet kokia kaina. Matot, ką daro J. Kaczynskio PiS Lenkijoj? Savas Prezidentas bet kokia kaina kitą sekmadienį. Kuo mūsų cholopai prastesni už Lenkijos ponus?

Galima ir turbūt reikia piktintis tuo, kad tuo metu, kai šimtai tūkstančių žmonių šalyje prarado darbus ir pajamas, tūkstančiai verslų sulošė į dėžę, o tokios sritys, kaip turizmas, viešbučiai ir restoranų verslas atsigaus gal tik po poros metų, kai individualia veikla užsiimantys žmonės gavo tik po 257 eurus mėnesiui, Vyriausybė nutarė paremti pensininkus, kuriems pensijos, priešingai nei algos, mokamos taip pat tvarkingai, kaip iki karantino.

Po 200 eurų už gražias akis likus mėnesiui iki rinkimų. Kone penktadalis iš valstybės paramos nukentėjusiems milijardo nueis „Agrokoncerno“ ir LŽVS valdybos pirmininko bandymui perimti lizingu pensininkus rinkimams.

Tik kas iš to pasipiktinimo? Svarbiausia čia manevrai, ne ekonominė ar kita logika.
Še, tau, pensininke 200 eurų ir tylėk, kai atėjęs į vaistinę išgirsi, kad tau asmeniškai daktaro pritaikytus ir laiko jau patikrintus vaistus nuo užvakar gali nusipirkti tik už savus. Kompensuojami dabar bus tik patys pigiausi. Veryginiai.

Generikai pačiam netinka? Nepatinka? Neimk. Dar padėkosi, kad dykai gausi tuos 200. Tuo metu, kai tavo vaikai ir anūkai sėdi be darbo. Kubyyylius... Ir t.t.

Pamėginkite įsivaizduoti, kaip jūsų piniginės ir valstybės iždas atrodys baigiantis vasarai. Tai štai tie 200 eurų už balsą dar gali pasirodyti kaip nekaltas pokštas.

Juolab, kad ir tas bandymas papirkti pensininkus atrodo labai senamadiškai. Kaip laikraštinės eros reliktas. Rugpjūtį pensininkų statusą turės visi gyvieji, gimę prieš 1956-ųjų balandį. Demografinio bumo karta. Vadinasi, labai daug tokių, kurie buvo Sąjūdžio varomoji jėga. O šitie nejaučia nostalgijos Karbauskio kolchozams.

Gali būti, kad „200 eurų“ didžiausias efektas bus tik toks, kad prie Seimo nario algos prisidurs Seimo pensininkai – Kirkilas, Šiaulienė, Bernatonis, E. Jovaiša, Kepenis, Vinkus, Imbrasas.

Še, tau, pensininke 200 eurų ir tylėk, kai atėjęs į vaistinę išgirsi, kad tau asmeniškai daktaro pritaikytus ir laiko patikrintus vaistus nuo užvakar gali nusipirkti tik už savus. Kompensuojami dabar bus tik patys pigiausi. Veryginiai.
R. Valatka

Imbrasas ir Vinkus perbėgo pas Karbauskį. Pandemija yra niekis, svarbiausia – manevrai.

Apsaugok, mus, Viešpatie, Lietuvą bent jau nuo Valstybinio komercinio banko, kuris kainuotų milijardus. Nuo STT ir FNTT opričnikų uolumo, apsaugok, Viešpatie, tikrinant tuos, kurie išjungus verslus, gavo kokį eurą iš valstybės.

Verslininkai ir individualia veikla užsiimantys žmonės dar nebuvo gavę nė euro, o Seimo valstiečių ir bebrų dominuojamas Biudžeto ir finansų komitetas jau svarstė, kaip FNTT ir STT privalo kontroliuoti paramą gavusį verslą.

FNTT jau krato. Tegu žino, kas Lietuvos miške karalius. STT agentai nesislėpdami tvarko reikalus viceministrių ir teisėjų kabinetuose. O tvarkydamiesi ten kaip savo kieme dar ir urzgia, kad ne visus teisėjus pavyko pajungti Bartkaus reikalui suimti.

Verslininkai – nusikaltėliai. Emigrantai – ne žmonės. Mokytojai prastai moko, todėl išvis neverti oraus atlyginimo. O gydytojai ir taip ar ne per daug uždirba? Ar ne jie keliavo ilsėtis (tuo pat metu kaip premjeras – kaip įžūlu), tai parvežė koronavirusą į savo ligonines, kuriose, o siaube, klesti betvarkė, piktinasi sveikatos apsaugos ministras taip, tarsi jis vadovautų muitinei ar krašto apsaugai.

Galima tik įsivaizduoti, kokios smarvės ekskrementus Veryga ir Seimo dauguma svaidys į gydytojus ir gydymo įstaigas, kai, atnaujinus planines paslaugas, poliklinikos dėl padidinto saugojimosi sugebės priimti tik pusę etatinių vaikščiotojų pas daktarus, ir dėl to kils staugimas.

Kuo ne proga atimti medikų algų priedus, kurie buvo prižadėti valdžiai trumpam sustingus iš baimės dėl pandemijos, ir kuriems realių pinigų tai juk nėra. Vienu šūviu – du zuikiu: nepaklusnūs daktarai nubausti, o paklusniam rinkėjui prieš pat rinkimus raportuota, kaip Skvernelis su Veryga juos apgynė nuo tingių daktarų.

Verslininkai – nusikaltėliai. Emigrantai – ne žmonės. Mokytojai prastai moko, todėl išvis neverti oraus atlyginimo. O gydytojai ir taip ar ne per daug uždirba? Ar ne jie keliavo ilsėtis (tuo pat metu kaip premjeras – kaip įžūlu), tai parvežė koronavirusą į savo ligonines, kuriose, o siaube, klesti betvarkė, piktinasi sveikatos apsaugos ministras taip, tarsi jis vadovautų muitinei ar krašto apsaugai.
R. Valatka

Pandemija ir karantinas – chiernia, svarbiausia – manevrai.

„Dabar, kai turime atskirą tėvynę nuo Lenkijos (kaip ir lenkai – nuo Lietuvos), drąsiai galime minėti (net tie, kas bijo švęsti) šį keistą istorijos momentą, kai dvasia ir idėja laimėjo – bent trumpam – prieš jėgą ir bukumą“, – įsisvajojo filosofas V.Ališauskas, prisimindamas Gegužės 3-iosios Konstituciją.

Norėtųsi sutikti. Bet bukumas ir jėga valdo. Išskyrus tą trumpam. Kai kada. Kai valdo ne dvasia ir idėjos, o bukumas ir jėga, pandemijos ir krizės valdžiai buvo ir bus chiernia. Svarbiausia – manevrai. Ypač prieš Seimo rinkimus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(748 žmonės įvertino)
4.3142

Top naujienos

Policijai teks atsiprašyti emigranto: išprovokavę konfliktą patruliai vairuoti pasiūlė 2-mečiui (135)

Trumpų atostogų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą su dvimečiu sūnumi atskridęs ir iš oro...

Daugiabučių gyventojai gali sulaukti pokyčių: įtaria norą užkrauti finansinę naštą ir sužlugdyti bendrijas (63)

Daugiabučių gyventojai jaučiasi apgauti. Nuo lapkričio mėnesio Aplinkos ministerijos rengtas...

ECB: ekonomikai atsiveriant, euro zona vis dar žengia netvirtais žingsniais (4)

Euro zonos ekonomika vis dar susiduria su rimtomis grėsmėmis, nors politikos formuotojai ėmėsi...

Ne viskas, kuo tikėjome apie tyrimus, tiesa: Morozovas sudėjo visus taškus ant i (5)

Anksčiau mano kolegoms reikėjo žinoti daugiau nei 60 apčiuopiamo pulso rūšių, iš gleivinių ir...

Vilnietis atliko eksperimentą su erkėmis: štai būdas, kaip savo kieme galite sugaudyti erkes (30)

Tikėtina, kad Lietuvai atsigaunant nuo karantino, bet vis dar esant neužtikrintumo dėl keliavimo...

Užkalnio ir Faustos šunų auklės alga kai kuriuos privers žagtelėti: uždirba ir 1,5 tūkst. eurų (6)

Paradoksas, tačiau nors žurnalistai Andrius Užkalnis ir Fausta Marija Leščiauskaitė laikomi...

Susirūpino: ką Billas Gatesas ir koronavirusas veikia ant Australijos dolerių banknotų?

Ką Billas Gatesas ir naujasis koronavirusas veikia ant neseniai išleistų Australijos dolerių...

Prasideda vasara – profesionalus sodininkas pataria, ką būtina nuveikti sode ir kokių klaidų šiukštu nedaryti ar išsigąsti raudonų šilauogių lapų

Laidoje Delfi 11 kalbamės su Gediminu Cijūnaičiu, gediminosodai.lt savininku, kuris papasakoja, ką...

The Economist

Nesibaigianti „Kraftwerk“ įtaka

Neseniai miręs Florianas Schneideris paliko viliojantį, tačiau tikra vizija netampantį Europos...

Psichologė paaiškino, kodėl vaikų geriau nebučiuoti į lūpas

Prieš kurį laiką Victoria Beckham paskelbė nuotrauką, kurioje sveikindama savo dukrą Harper su...

|Maža didelių žinių kaina