aA
Paskui proto, išsilavinimo ir padorumo kartelę – tos seniai buvo žemiau grindjuostės – Seimo dauguma nuleido ir patekimo į Seimą kartelę. Gražbyliavo, lakštingalom suokė, kiek tauta gausianti demokratijos, nuleidus rinkimų kartelę partijoms iki 3 procentų. Iš tiesų tai tauta gaus tą patį, tik kitoj saujoj ir su daugiau š.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© DELFI / Domantas Pipas

Puteikį ir Žemaitaitį su Zuoku. Kuriems jau seniai laikas buvo lagaminą krauti. Gal net Dagys ir Kirkilas su kokia bebriene Seime išliks. Nors ne, Kirkilo bebrams net ir 3 proc. užtvanka – per aukšta. Kirkilo partijai kartelės nuleidimas padės kaip nabašnikui kompresas.

Užtat Rusų aljansas su dviem partizanų kovos niekintojais titovais ir pora rozovų garantuotai dabar pateks į Seimą atskiru sąrašu. Bene toks buvo Latvių gatvės prašymas dėl kartelės mainais į nešvarios rusiškos salietros garantuotą tiekimą ir „Rostselmaš“ kombainų prekybos monopolį?

Nuo kito rudens Kremliaus klapčiukai Seime bus nebe prielipas vienam asmeny prie Tomaševskio koloradinio vežimaičio. Po 1990-ųjų, kai Parlamente posėdžiavo maskolių statytiniai Pirožkovas ir Švedas, Seime pirmąkart garantuota vieta penktajai kolonai. Su kuo ir sveikinam Karbauskį, Puteikį ir prie jų kažkodėl tai prilipusį liberalą Gentvilą Jr.

Serijale „Seimo viešbutis“ bus dar daugiau gašlumo, godumo ir šiaip avarijų su pabėgimu iš įvykio vietos vietos.

Bet Lietuva ištvėrė sovietų okupaciją, parlamentinę rezistenciją, LDDP, Paksą, rublinių indėlių grąžinimą ir naktinį mokesčių perversmą, ištvers ir tris procentus. Tiesą sakant, o koks skirtumas, 10 ar 17 durnių Seime bus daugiau nei protingų? Kad Seimas kvailiotų taip, kaip dabar, užtenka išrinkti ir vienu durnium daugiau.

Užtat Rusų aljansas su dviem partizanų kovos niekintojais titovais ir pora rozovų garantuotai dabar pateks į Seimą atskiru sąrašu. Bene toks buvo Latvių gatvės prašymas dėl kartelės mainais į nešvarios rusiškos salietros garantuotą tiekimą ir „Rostselmaš“ kombainų prekybos monopolį?
R. Valatka

Turim siurrealistinę valdžią. Prezidentas yra nežemiškai pakantus pastarojo mėnesio premjero ir ministrų nuodėmėms. Bet yra griežtesnis net už kaimo kleboną dienos centrų vaikų nuodėmėms. „Vaikai, ką jūs esate blogo padarę per šitą mėnesį“, klausia ir keliskart perklausia Aukštas ir Gražus paplonintu operinio mauro Otelo balsu.

Ar jau meldeis prieš miegą, Dezdemona?

Vaikai nesuprato. Nesuprato ir žurnalistai, kuriems Prezidento viešųjų ryšių gizeliai Kremliaus valdovo pavyzdžiu tą dieną primygtinai rekomendavo neklausinėti Prezidento apie nieką kitą, kaip tik apie eglutę.

Šalyje, kurios Vyriausybė tris mėnesius de facto dirba be vadovo, o Seimo dauguma už parankės su Prezidentu klejoja įvedinėdami naujus mokesčius ir didindami senus, eglutės tema, žinoma, yra pati ta. Jūsų Kilnybe, o kuri eglė jums gražesnė – Vilniaus ar Kauno?

Nepulkite žvengti. Tik Konstitucijos ir įstatymų logika, Dekalogu bei mokslo vyrų ir moterų protu grįstoje valstybėje toks klausimas nuskambėtų juokingai. Dėl valdžios ypatumų siurrealistine virstančioje šalyje loginio mąstymo dėsniai nebegalioja. Čia teks atsiduoti pasąmonei ir nepaisyti moralės normų. Užtat leista absurdiškai gretinti visokius objektus.

Todėl nėra ko konservatoriškai krizenti, kad tokioje šalyje gatvės iki Ministro Pirmininko namų išsiasfaltuoja pačios. Absurdiško visokių objektų gretinimo neatitinka nebent tai, kad Ministro Pirmininko patarėjas šį stebuklą pavadino meškos paslauga premjerui.

Vargšas Kristus. Jei Viešpats lapkritį būtų pasinaudojęs proga, kad jį kažkada paskyrė faktiniu Vilniaus r. meru ir jis būtų pasirodęs rajono merijoje su klausimu dėl 300 000 eurų pakišos nebibliniam Sauliui, o drauge priminti Krikščioniškajai šeimų sąjungai 7-ą, 8-ą ir ypač 10-ą Dievo Tėvo įsakymus, jį būtų nuryžiavoję antrąkąrt. Kaip dirbantį konservatoriams ir opozicijai.
R. Valatka

Visiems, įskaitant premjero munduro skalbėją rankiniu būdu, turėtų būti žinoma, kad stebuklą Upės g. pademonstravęs susisiekimo ministeris priklauso partijai, kuri dar prieš dešimt metų pavedė Vilniaus rajoną valdyti Jėzui. Kuris yra karalius, bet tikrai ne šios karalystės. Juolab ne pagonių. Gal tik todėl valstiečiai stebuklą Upės gatvėje užkoduotai vadina meškos paslauga?

Vargšas Kristus. Jei Viešpats lapkritį būtų pasinaudojęs proga, kad jį kažkada paskyrė faktiniu Vilniaus r. meru ir jis būtų pasirodęs rajono merijoje su klausimu dėl 300 000 eurų pakišos nebibliniam Sauliui, o drauge priminti Krikščioniškajai šeimų sąjungai 7-ą, 8-ą ir ypač 10-ą Dievo Tėvo įsakymus, jį būtų nuryžiavoję antrąkąrt. Kaip dirbantį konservatoriams ir opozicijai.

Pasakytume sekdami Naisuvos folkloru. O ministeris Narkevičius, kurio padorumu premjeras nepaliovė tikėti ir apie kurį gražiai kalbėdamas vasarą negalėjo „preziumuoti, kad jis bus blogesnis ministras negu R. Masiulis“, geriau už Poncijų Pilotą dangiškajam sumaišties kėlėjui būtų paaiškinęs, kad jiems čia viskas galima. Ypač veikiant asfalto grupėje ir iš anksto susitarus.

Bet ir vėl. Kadangi mūsų valstybė dėl valdžios ypatumų tapo siurrealistine, o ministeris Narkevičius, kuris, kaip žmonės kalba, yra nerealus pirtelių temperatūros, vantų, aliejų ir kt. priemonių ekspertas, greičiausiai pakviestų Jėzų į pirtį, pavaišintų rūkyta žuvim iš ežero, kuriame galimai pažeidinėjo 7-ąjį Dievo įsakymą, ir pabandytų su Viešpačiu susitarti gražiuoju.

Likus mėnesiui iki Naujųjų nė pats gerasis Dievas negalėtų lietuviui pasakyti, kokius mokesčius jam jau po kelių dienų užkraus dvigalvis Erodas – Seimo dauguma ir tas, kuris Rusijos caro pavyzdžiu majestotiškai save vadina „Mes“. Ir ką tu jiems padarysi?
R. Valatka

Kaip antai Seimo dauguma susitarė su ūkininkais. Nespėjo tie pakelėm prismaigstyti žalių kryžių ir patikrinti traktoriais miestų grindinio, o visi nenaudingi ūkininkams įstatymų projektai Seime buvo atmesti ypatingos skubos būdu. Būna stebuklų ne tik Upės gatvėje.

Atmetus nesuvokiamu būdu kardo išvengusius ūkininkus, kitų šios karalystės gyventojų mokesčių ateitis skendi rūke. Nors jau užžiebtos miestų eglės ir iki Naujųjų liko mažiau kaip mėnuo, šimtai tūkstančų žmonių dar nežino, kokius mokesčius jiems teks papildomai mokėti jau po 30 dienų.

Ar nekilnojamojo turto mokestis liks toks pat, kaip buvo? Kaip rėtis. Todėl Prezidentas ir premjeras galės jo toliau nemokėti, aiškindami, kad gyvena tokiose lūšnose, kad gėda ir žmogų pakviesti? Ar naują mokestį po Naujųjų jau turės mokėti kas antras vilnietis, kaunietis ir klaipėdietis?

Ar individuali veikla, sekant Charlesu Handy, dar gali ir Lietuvoj tapti daugumos žmonių ateities darbo portfeliu, ar individualistams reikia skubėti pasinaudoti paskutine proga tepti slides į Londoną? Papildant ten barų indų plovėjų gretas.

Ar galėsi pirkti naują automobilį, kaip planavai dar vasarą, ar teks toliau dūminti miestą ir pasaulį su senuoju, nes tik už naujus ratus valdžia baus dideliais mokesčiais?

Likus mėnesiui iki Naujųjų nė pats gerasis Dievas negalėtų lietuviui pasakyti, kokius mokesčius jam jau po kelių dienų užkraus dvigalvis Erodas – Seimo dauguma ir tas, kuris Rusijos caro pavyzdžiu majestotiškai save vadina „Mes“. Ir ką tu jiems padarysi?

Valdžią turintiems viskas galima. Vidaus reikalų ministrė gali šaukti VAD vadui: „Šautuvu gerbk naują mano sijoną!“. Tik mažutėliai čia privalo išpažinti savo vaikiškas nuodėmes. Pačiam Prezidentui.

Išėjęs iš susisiekimo ministro pirties. Prie nuleistos į purviną griovį Seimo pra-kartelės. Kristus verkia. Ašara Dievo aky, Lietuva, ką tu veiki?

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(506 žmonės įvertino)
4.5968

Top naujienos

Kur, kaip ir už kiek galima privačiai išsitirti dėl COVID-19? (257)

Užsiregistruoti koronaviruso tyrimams į mobiliuosius punktus ir po to sulaukti atsakymo gali...

Lietuvė jau septynerius metus su šeima gyvena Ruandoje: papasakojo, kaip čia auginami vaikai ir kodėl ši šalis tapo jos namais (98)

Sutikite, kad susidūrimas su lietuviu Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar netgi tokioje tolimoje...

Orai: spaus vis stipresnis šaltukas (5)

Gruodžio 1-os dieną mūsų šalies orus pradės lemti nuo Rusijos į vakarus tįstantis...

Žmonės patraukė gyventi į naujai statomus kaimus, tačiau galima ir labai skaudžiai suklysti ką būtina įvertinti bėgant iš miesto (188)

Gerėjant pragyvenimo lygiui žmonės iš miestų patraukė gyventi į priemiesčius ir netgi netoli...

Kasiulevičius palaiko mokytojų prašymą: tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą (447)

Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius (73)

Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriose...

Siūlo Seime kurti „auksinio balso frakciją“: pretenduotų ir į postus (76)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis parlamentaras...

Eugenija Grižibauskienė | D+ nariams

Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino...

Laisvės frakcija dėl Valkiūno žodžių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (253)

Reaguodama į Seimo nario Valdemaro Valkiūno žeminančius žodžius, išsakytus iš Seimo tribūnos,...

|Maža didelių žinių kaina