aA
Ko neatimsi iš Karbauskio, tai arogancijos ir fantazijos. Priešingai nei dauguma jo į Seimą atsivestų naisinių žemažiūrių, Pirmininkas gali skiesti nesustodamas. Antai praėjusią savaitę prifantazavo, kad Grybauskaitė norėjusi jį patraukti iš valdžios per pirmalaikius rinkimus. Protingesni kraipė galvas.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Bet juk ne protingiems ir skirtas tas Pirmininko mostas-postas. Tarnybiniam naudojimui. Išskirtinai valstiečių pono mylėtojams. Kaip ir visa kita, ką fantazuoja Pirmininkas.

Tiems, kurie tiki valstiečių stebukline pasaka, kasdien reikia vis naujų trečiojo brolio, kurio nekenčia du vyresnieji sisteminiai broliai, žygdarbių vaduojant menamą princesę iš dar labiau menamo Mėlynbarzdžio pilies.

O kiek valstiečių mylėtojų žino, kad Prezidentė, net nekęsdama viso Seimo in corpore ir kiekvieno valstiečio atskirai, niekaip negalėtų paleisti Seimo? Kad tai gali padaryti tik pats Seimas ir kad net pačiam Karbauskiui liepus saviškiams balsuoti „už“, balsų Seimui pasileisti greičiausiai pritrūktų?

Tiems, kurie tiki valstiečių stebukline pasaka, kasdien reikia vis naujų trečiojo brolio, kurio nekenčia du vyresnieji sisteminiai broliai, žygdarbių vaduojant menamą princesę iš dar labiau menamo Mėlynbarzdžio pilies.
Rimvydas Valatka

Taigi. Per pačius vasaros karščius Pirmininkas neatsitraukdamas nuo varstoto nė savaitei drožė ir drožė savo stebuklinės pasakos tęsinį. Apie prieš jį susimokiusius visokius priešus ir koks jis pats raitelis šaunus. Spėdamas dar ir parašyti scenarijų savo teologei. Kuri papūgos tikslumu atkartodama Pirmininko žodžius prieš savo žvaigždės pasirodymą paleisdavo apšildančią pasakaitę.

Tuo metu opozicija džiaugėsi vasara, ir tik kartais vangiai atsišaudydavo nuleipusiame iš karščio feisbuke. Bet ir tai tik tada, kai paliesdavo kokią jų šeimos investiciją. Pamiršo opozicija, kad pas mus košerinės yra tik kolchozo pirmininkų investicijos į ariamą žemę (užgrobimas) ir „Naisių vasaros“ vėpsotojų galvas.

Pagirtinas Pirmininko kietakaktiškumas. Tai yra kaip tik tai, ko reikia balsuotojų publikai. Mokykitės.

Taip minimaliomis pastangomis išlaikoma maksimali nabagų priklausomybė nuo kolchozinės Naisių adatos. Vien panaudodamas savo benderišką fantaziją (kiti turbūt sakytų – melavimą per akis) – Pirmininkas be didesnių praradimų (savąjį G tašką jau pamiršo) pasiekė valdžios ekvinokciją.

Prasideda paskutiniai neribotos valstiečių arogancijos metai. Trečiųjų Seimo kadencijos metų pradžioje valdančiają partiją paprastai ištinka regėjimas, kad bet kuri jūra – iki kelių.

Tai metai, kai jie jau jaučiasi kaip tikra valdžia, o dėl savo gerbėjų tolesnio prasto gyvenimo vis dar gali kaltinti prieš tai buvusią valdžią. O kadangi valstiečiai yra ypatingai apdovanoti, – dar ir tą valdžią, kuri valdė prieš buvusią valdžią.

Palyginti su buvusiomis Seimo daugumomis, valstiečių užsipompavimą smarkiai didina tai, kad partijos jau sunaikintos. Ir niekas naujų iki kitų metų rinkimų nebesukurs. Tie, kurie kūrė partijas, seniai miega kapuos. Liko pabaigti tik su Tėvynės sąjunga. Ir Lietuvos senos nebėr – Lietuva vėl LSSR. Valstiečių ir nepartinių darbo žmonių blokas – per amžius!

Štai kodėl valstiečių arogancija viršija jų politinę amuniciją taip, kad gyvsidabris jau susprogdino termometrą. Dabar tai jau jie pavarys. Visos nesąmonės, kurios tik buvo tvarte, šį sezoną bus ištrauktos iš gardų. Kelių dienų įvykiai tai patvirtina.

Premjeras eina policijos žirgu. Ir palieka didelę arklio krūvą ant Vilniaus senamiesčio asfalto – uždraus mums apsipirkti maisto sekmadieniais. O kodėl neuždrausti ir šeštadieniais? Juk tokia pat poilsio diena, kaip ir sekmadienis.
Rimvydas Valatka

Premjeras eina policijos žirgu. Ir palieka didelę arklio krūvą ant Vilniaus senamiesčio asfalto – uždraus mums apsipirkti maisto sekmadieniais. O kodėl neuždrausti ir šeštadieniais? Juk tokia pat poilsio diena, kaip ir sekmadienis. Ponas MP vadovaujasi Dievo mokymu „sekmą dieną švęsk“?

Bet mes seniai švenčiame ir šeštą. Tai kodėl toks nenuoseklumas? Juolab, kad Ministras Pirmininkas kažkaip išmąstė, jog krautuvėms uždraudus dirbti sekmadieniais, kainos jose ims smukti taip, kad tik spėk cedelius keisti. Tai uždraudus prekiauti maistu dar ir šetadieniais, balta mišrainė ir rūgpienis po kokio pusmečio bus dalijami už dyką ar net primokant už tai, kad imi?

O batus vaikui ir suknelę žmonai bus galima pirkti sekmadieniais ar irgi eisim mažų kainų link? O kaip su teatrais, LKL kašio rungtynėmis – ar ir jų nereikėtų uždrausti sekmadieniais? Kaip ir traukinių, autobusų, troleibusų eismo ir lėktuvų skrydžių pagal tvarkaraščius, karvių melžimo beigi kiaulių šėrimo?

Pagonybę jau beveik įvedėm. Tai įsiveskim dar ir šabą. Vienu daugiau ar mažiau, koks skirtumas. Užtat kaip kainos kris.

Čia priėjo ilgai tylėjęs Seimo Kepenis ir pasakė: šįmet legalizuosim šundaktarius, ot!

Negali ginčytis. Gydytojai tokie pasikėlę, visi medalininkai, blyn, nori išrašinėti ligoniams gerus, bet brangius vaistus ir dar tuntais emigruoja, niekšai. Lietuviui tiks ir burtininkai, žiniuonės, danties užkalbėtojos ir pliko užpakalio šaldytojai ant ledo lyties, kaip pats dr. Kepenis.

Prostatų šaldytojo Baltijos bangomis sukurti 33 psl. Sveikatos stiprinimo politikos gairių mums apreiškia, kad bet kokia alternatyvi medicina bus įteisinta, o šarlatanai prilyginti gydytojams.

Kad nesugalvotumėte sukioti pirštą prie smilkinio, Kepenis paruošė kontrpriemonę – valdžia įves kiekvieno padaro Asmens sveikatos pasą. Jame bus surašyti visi jūsų apsilankymai pas tikrus gydytojus (pas šundaktarius galite nors ir miegoti) ir kiekvienas tomografui ar net aspirinui išleistas euras. Viską valdžia išaiškins!

Kepenio taikiklyje – modernėjanti Lietuva ir naujos technologijos. Išmaniuosius greit galėsite maigyti tik po antklode, ir tai dar klausimas. O sirgimą jau dabar galite pamiršti. Nuolat sergantiems dr. Kepenis siūlo įvesti ilgesnę darbo dieną ir mažesnę algą nei tą patį darbą dirbantiems sveikiems kaip ridikams jūsų kolegoms.

Pigius maisto produktus importuoti gairiuoti valstiečiai uždraus. Su tuo, matyt, ir yra susijęs premjero siūlymas drausti prekybą sekmadieniais. Kad kainos išeitų tas ant to.

Ėsti daug gairės irgi uždraus. Maisto pramonė turės persiorientuoti. Pasukas, grikių kruopas, III rūšies miltus, sausainius „Gaidelis“ ir „Palangos“ duoną po gairių įteisinimo fabrikai turės gaminti atskirai vaikams, paaugliams, senoliams ir skirtingų biologinių konstitucinių tipų žmonėms. Katruos išras įteisinti šundaktariai turbūt.

Trečdalis ar net pusė pamokų – valstiečiai čia dar nėra iki galo apsisprendę – mokyklose net per speigus bus perkeltos į lauką. O žiniasklaida, kuriai bus uždrausta reklamuoti visus blogus maisto produktus, privalės įstatymo nustatyta tvarka dieną naktį girti visą šitą dr. Kepenio briedą.

Išsamiose Kepenio „gairėse“, kurios galimai yra nuplagijuotos nuo raudonųjų khmerų vado Pol Poto žmonių sunaikinimo 1975 m. plano, galima pasigesti nebent eilutės apie trąšas. Kaip žinoma, raudonieji khmerai reikalaudavo iš kiekvieno badu marinamo kambodžiečio kasdien atnešti bemaž tiek pat ekskrementų ant lotoso lapo, kiek tas gyvulys surijo maisto. Trąšoms.
Rimvydas Valatka

O juk galėjo žmogus pavaryti ir paprasčiau – visi vilniečiai, kauniečiai ir klaipėdiečiai bus parvaryti gyventi atgal į savo kolchozų brigadas.

Išsamiose Kepenio „gairėse“, kurios galimai yra nuplagijuotos nuo raudonųjų khmerų vado Pol Poto žmonių sunaikinimo 1975 m. plano, galima pasigesti nebent eilutės apie trąšas. Kaip žinoma, raudonieji khmerai reikalaudavo iš kiekvieno badu marinamo kambodžiečio kasdien atnešti bemaž tiek pat ekskrementų ant lotoso lapo, kiek tas gyvulys surijo maisto. Trąšoms.

Prasikaltusį raudonieji khmerai užplumpindavo kauptukais. Bet Kepenis, matyt, tai sąmoningai bus praleidęs. Trąšos Lietuvoje – Kultūros komiteto Pirmininko ir Putino draugo Kantoro kompetencija.

Ir tik nebandykite svarstyti, kuris iš tų dviejų iškilių valstiečių yra toliau nušokęs į dilgėles – tas, kuris teisėtai viską matuoja kelių policininko lazdele, ar tas, kuris su tokiu Stašaičiu, regis, ne visai teisėtai rinko indėlius iš savo sveikuolių?

Pavasarį gali pasirodyti, kad šitie du dar buvo palyginti sveiko proto. Lenktynės tik prasidėjo. Neišgėręs nesuprasi, nuo ko jie dar mus išgelbės – nuo šiuolaikinės medicinos, patogaus apsipirkimo, išmaniųjų telefonų, start-upų, prancūziškų kruasanų, tautinių šakočių ar vytintos „Dieduko“ dešros?

Kad bent apytiksliai nuspėtum, ką jie iš mūsų atims ar neatims per trečiąjį savo politinį sezoną ar prieš parvarydami mus atgal į rusiškus kolchozus, reikia turėti nežabotą Pirmininko fantaziją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (54)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (78)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Gyvai / Kitokie pasikalbėjimai. Oskaras Koršunovas ir Rytis Zemkauskas (39)

„Kitokie pasikalbėjimai“ su režisieriumi Oskaru Koršunovu — tiesiogiai gruodžiai 16 d. nuo...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (301)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (6)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kelionių ekspertai patarė, ką verta aplankyti žiemos pasaka virtusioje Danijoje (4)

Daniją neabejotinai galima vadinti kalėdinių tradicijų puoselėtoja: nuo visiems gerai žinomų...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (54)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Laikai, kai berniukai dėvėjo sukneles. Ir tam yra įtikinamas paaiškinimas (3)

Sakoma, kad pagal drabužį sutinkama. Tiesa tai ar ne, tačiau faktas, kad mes kaip visuomenė...

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (558)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Ar galima namuose vazone visus metus auginti eglutę (7)

Prieš šventes norisi pasipuošti namus, tačiau gaila kirsti gyvą eglutę? Yra išeitis – galite...