aA
„Tai yra normali praktika“, kartoja Karbauskis po kiekvieno laidos vedėjo klausimo į kaktą garsiajame „Dėmesio centre“ prieš 15 mėnesių. Tada Kultūros komiteto pirmininkas tiek prisimelavo apie „Agrokoncerno“ lizingus, kad po to į LRT nebedrįso daugiau nė kojos kelti.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Žmogaus kalba – didžiausia jo išdavikė.

Gali baisiau už daną pesticidais, rusiška salietra ir srutomis sušikti šventą mūsų žemę ir aiškinti, kad ją gini. Gali popigiai nusipirkti premjerą ir net laimėti Seimo rinkimus. Gali pūsti miglą į akis, kad ir kiti eina į kairę. Bet užtenka 5 kartus pakartoti vieną frazę, ir tu – nuogas dilgėlėse.

Galite patikrinti: frazę „tai yra normali praktika“ Karbauskis per pirmąsias 10 tos laidos minučių pakartojo net 5 kartus. Bandydamas delnais pridengti savo gėdą, kad yra toks pats, kaip ir kiti politikai, ant kurių kritikos pramaišiui su pažadu būti skaidriu ir pūkuotu jis atjojo į valdžią.

Daryti to paties. Tik be jokios gėdos jausmo.

Prisimenate klasiką – jis vogė, vogė nuolat ir jam buvo dėl to labai gėda? Tai štai atsakymas: šiandien turime tokią valdžią, kuri nuo kitų blogų valdžių skiriasi tuo, kad anoms dar būdavo šiek tiek gėda. Įkliuvusios teisindavosi.

Rinkėjai, kurie visaip bando nuslėpti savąjį gėdos jausmą, kad balsavo už Karbauskynę, dažniausiai slepiasi už klausimo: ko čia prie tų valstiečių prikibai, juk ir kiti valdžioje buvo tokie pat?


Prisimenate klasiką – jis vogė, vogė nuolat ir jam buvo dėl to labai gėda? Tai štai atsakymas: šiandien turime tokią valdžią, kuri nuo kitų blogų valdžių skiriasi tuo, kad anoms dar būdavo šiek tiek gėda. Įkliuvusios teisindavosi.

Šitie nesiteisina. Šoka į akis. Karbauskio frazė „tai yra normali praktika“ toje laidoje nebuvo riktas. Tai – kodas, iš kurio net vaikas gali atpažinti Kultūros komiteto pirmininką ir visą Naisių kariauną.


„Tai yra normali praktika“ Nr.1. Karbauskis įsigijo būsimą premjerą Skvernelį, sumokėjęs 6 kartus po 1700 EUR. Ar tai normalu? O kas čia tokio? Na, įdarbinome. Tai normali praktika, ir kitos partijos taip daro, atkerta Karbauskis.

Apie tai, kad Karbauskis prieš rinkimus kalbėjo, jog visos partijos yra susidirbusios, o valstiečiai bus tokie pūkuoti Kultūros komiteto Pirmininkas būdingai pamiršo. Kur ten viską prisiminsi.


O pats nupirktas MP tyli kaip pabučiuotas. Ar populiariausiam politikui nebuvo gėda parsiduoti agituojant už Kildišienę, Kepenį, Širinskienę, kitus juokdarius? Kokia čia gėda? Tai yra normali praktika. Policininkas visada dirba už etatą.

Virš „Agrokoncerno“ laukų, fermų ir Karbauskio miškų prie marių kyla apmusijęs žalvalstiečių rinkimų šūkis: „Grąžinsime pasitikėjimą Seimu ir partijomis, prisiimdami atsakomybę už rinkiminių pažadų vykdymą!“

Nr.2. Ant sniego išpiltos srutos iš „Agrokoncernui“ priklausančios „Elmos“ fermos teka į upelį? Ar tai normalu, premjere? Pasakykite ką nors. Juk Kovo 11-osios išvakarės. Ar negėda būti kišeniniu gamtą teršiančio ir už traktoristo pasislėpusio tipo premjeru? Ko sulaukėme?


Ogi nieko. Tai yra normali praktika. Pilti srutas ant Lietuvos. Ir slėptis už traktoristo nugaros. Jomajo.


Nr.3.
Pripūti arabų, kad statai observatoriją, už 2 900 „Agrokoncerno“ paramos pinigų parko direkcijai apeini įstatymą ir apsitveri nuo kitų lietuvių 11 ha mūsų miško su vaizdu į Kauno marias. Tai yra normali praktika. Sakai tiems, kuriems tai nepatinka.

Ką į tai kovotojas su korupcija Skvernelis, aplinkos ministras be zadanijų Navickas, Seimo komiteto pirmininkas Mažeika ir STT? Ogi nieko. Tai yra normali praktika.

Virš „Agrokoncerno“ laukų, fermų ir Karbauskio miškų prie marių kyla apmusijęs žalvalstiečių rinkimų šūkis: „Grąžinsime pasitikėjimą Seimu ir partijomis, prisiimdami atsakomybę už rinkiminių pažadų vykdymą!“

Nr.4. Santaros klinikose sau ir visam koncernui nusiperki teisę pas profesorius lįsti be eilės kitų ligonių sąskaita, ir ką? Ogi nieko. Tai yra normali praktika, sako Karbauskis.

Nr.5. Pranckietis sutinka dalyvauti diskusijoje su jaunimu. Tris savaites sutinka. Bet likus 3 valandoms iki diskusijos bac ir nebesutinka. Nei jis, nei Širinskienė. Vedėjas nepatinka. Diskutantų proporcijos ne Naisių bezmėnu išmatuotos. Ateikit geriau į ekskursiją po Seimą, pakviečia Seimo Pranckietis ir, prisiminęs, koks jis raitelis šaunus, priduria: ot, jei paklaustumėte to, ko žurnalistai manęs dar nėra klausę, tada gal kada.

Tai yra normali praktika. Jos tikslas – sustabdyti jaunimo emigraciją, susigrąžinti emigrantus.

Nr.6. VRK pirmininkė Matjošaitytė, vos tik išgirdusi, kad diskusijoje su jaunimu atsisakė dalyvauti Pranckietis ir Širinskienė, irgi gvoltų rėkia: nebegaliu. Užsiėmusi baisiai. Tris savaites žinojo, kad tądien nebus užsiėmusi, bet Pranckietis su Širinskiene „užsiėmė“, tai ir Matjošaitytė su jais.

„Blogas statybininkas niekada nepastatys gero namo, tad nėra ko tikėtis iš politikų, imituojančių profesionalus“. Žiauru? Taip. Bet taip pasakė ne koks sumautas Karbauskio kritikas. Tai paties Karbauskio žodžiai. Ši citata vis dar puošia valstiečių partijos interneto puslapį.

Tai yra normali praktika. Nepriklausoma VRK pirmininkė turi būti lojali ją pastačiusiems valstiečiams.

Nr.7. Buvusiai ministro Navicko darbovietei BAF valdžia skyrė 17 mln. eurų. Tai yra normali praktika, vienbalsiai nendrinuke pragysta Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Mat ministras nusišalino nuo parašo. Už 17 mln. eurų skyrimą pasirašė žemės ūkio ministras Markauskas.


Tai yra normali praktika. Sugalvoji korupcinę schemą, sutvarkai popierius, pakišti juos pasirašyti nieko nesusigaudančiam kitam ministrui, išeini porai dienų atostogų, ir ką? Ogi nieko. Tai yra normali praktika, sako VTEK. Kaip pasirūpinti savais žmonėmis, kad ir šuo nesulotų.

O gal ir policijai tai yra normali praktika? Tarkim, plėšiant bankus? Vienas tipas sugalvojo nusikaltimo schemą, suorganizavo transportą, gavo ginklų, padirbo reikalingų dokumentų ir nusišalino. Kiti apiplėšė. Tai normali praktika. Jis tuo metu, kai apiplėštas bankas, uodegą spa mirkė. O kaip su kitais? „Elmos“ fermos srutų atveju traktoristas Grybė vis dėlto nubaustas. O kaip bus su Markausku?

Iš tiesų tai reikia įžūlumo būnant žaliųjų partijos Vyriausybės vadovu sugebėti per dvi savaites nieko nepasakyti apie 11 ha aptverto nuo Lietuvos žmonių miško su vaizdu į marias, nutylėti apie „Agrokoncerno“ pilamas srutas ant sniego ir nuduoti, kad 17 mln. eurų, kuriuos Vyriausybė bendromis ministrų pastangomis skyrė ministro Navicko buvusiai įstaigai, yra teisėta.

Nr.8. Vainiutė, 15 mėnesių taip profesionaliai vadovavo Teisingumo ministerijai, kad į pabaigą apie savo pagrindinį valdininką – kanclerį sugebėjo pasakyti, kad jo dar nepažįsta: „Nepažįstu tų žmonių, reikia laiko susipažinti.“ Pusantrų metų susipažinti su darbuotojais? Tai yra normali profesionalų Vyriausybės praktika.

„Blogas statybininkas niekada nepastatys gero namo, tad nėra ko tikėtis iš politikų, imituojančių profesionalus“. Žiauru? Taip. Bet taip pasakė ne koks sumautas Karbauskio kritikas. Tai paties Karbauskio žodžiai. Ši citata vis dar puošia valstiečių partijos interneto puslapį.

Tai yra normali praktika – meluoti. Prieš rinkimus rodyti veido kaukę, užtemptą ant užpakalio. Su visomis iš tos „Elmos“ ištekančiomis srutomis.

Net Pranckietis netikėtai iš Seimo tribūnos pripažino, kad kai kurie jų „jaučiasi esantys aukščiau kitų“. Matyt, netyčia. Norėjo įkąsti kitiems, bet liežuvio ir smegenų kontaktas – silpnas, tai ėmė ir visą teisybę apie Karbauskį išrėžė.

Valdžios viršūnę pasiekę tipai, kurie vos išgirdę klausimą, kodėl taip elgiasi, ima aiškinti, kad tai yra normali praktika, žūtbūt siekia savo valią ir suktybes primesti visiems. Jiems neužtenka, kad žmonės nesipiktintų. Jiems reikia, kad mes juos liaupsintume. Kad jie galėtų iš viršaus ant galvų mums sisioti, o apsisiotieji dar čiulbėtų: kaip gražiai lyja!

Tam, kad paslėptų savo suktybes, jie skelbia už širdies griebiantį rūpestį mūsų miškų apsauga nuo kryžiuočių ir danų, mūsų valgiu ir maistu, net aprangos stiliumi.

Net Pranckietis netikėtai iš Seimo tribūnos pripažino, kad kai kurie jų „jaučiasi esantys aukščiau kitų“. Matyt, netyčia. Norėjo įkąsti kitiems, bet liežuvio ir smegenų kontaktas – silpnas, tai ėmė ir visą teisybę apie Karbauskį išrėžė.

Ar tik ne psichoanalitikas C. Jungas yra pasakęs, kad „psichologiškai problemiški žmonės yra sveikos gyvensenos fanatikai“: „Jie nuolat ieško teisingo maisto ir gėrimų, nerūko ir negeria vyno, jiems reikia visokiausių druskų ir jie yra pakvaišę dėl vaistinių. Amžinai pilni visokių išmislų, jie niekada nėra sveiki iki galo. Ši nevaldoma aistra gerti tam tikrą vandenį kyla iš nuolat juos kankinančios mirties baimės. Todėl, kad kažkas jų viduje nuolat šnibžda: „Viešpatie, neleisk man numirti, juk aš dar negyvenau.“

Pakvaišęs dėl vaistinių Urbšys įregistravo įstatymo projektą, kad vienam tinklui viename mieste bus leista turėti tik 5 vaistines. Jungas buvo teisus. Tai yra normali jų praktika: visiems rodyti užpakalį.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (36)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (11)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Pirmąją popiežiaus Pranciškaus vizito dieną – netikėtas gestas ir gausios pagyros Lietuvai (1484)

Šeštadienio vakarą baigiasi pirmoji popiežiaus Pranciškaus diena Lietuvoje. Ko gero, svarbiausiu...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (440)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Orai: bus šalta ir lis

Virš Skandinavijos besisukantis galingas žemo slėgio sūkurys į šalį atnešė rudenišką orą....

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (18)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...

Kaune piligrimai popiežiaus lauks per naktį – vieni melsis iki ryto, kiti nakvos tiesiog prie scenos (34)

Į Lietuvą atvykęs ir Vilniaus mieste su geros valios žmonėmis susitikęs popiežius Pranciškus...

Darbuotojai pasipiktinę – atlyginimai vėluoja po pusmetį (87)

Pledus, baldinius ir kitokius audinius gaminančios bendrovės „Lanalita“ gamybinio padalinio...

Tokių Prezidento rinkimų Lietuva seniai nematė: Pakso referendumas dėl lito ir kiti nežinomieji (759)

Likus mažiau nei metams iki prezidento rinkimų, prie starto linijos rikiuojasi kandidatai. Nors per...

Ypatingą vaidmenį popiežiaus vizito metu atlikęs 14-metis: iš pradžių tuo nepatikėjau (258)

Nors popiežius Pranciškus jau išvyko nakčiai į Apaštališkąją nunciatūrą, tūkstančiai...