aA
Tai laukiam antradienio? Špygas laikydami kišenėj. Išeis ar neišeis? Štai kur klausimas. Maldaus ar nemaldaus konservatoriai ir liberalai pono pasilikti? Ponas ir vėl pamirš aušros pažadą ir liks lyg niekur nieko? Lažybos, lažybos. Kitų klausimų ant Lietuvos kaip ir nebėr. Atkeršyti Karbauskiui – misija įmanoma?
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© DELFI / Domantas Pipas

Antradienį Seimas turėtų balsuoti už Šimonytę – ar užteks balsų? Paskirtosios premjerės gali tekt palaukti. Tokiu metu.

Kam tai įdomu. Gali šaukti karalius, gali kardinolas ir net pats ponas Dievas. Trys Seimo daugumos muškietininkai su Karbauskio gvardiečiais smagiai kapojasi špagom. Miledi Norkienė patraukta. Miledi Širinskienė bus nukirsdinta. Statuto pataisomis. Ypatingos skubos tvarka. Kas, kad dar vakar tą tvarką nuoširdžiai kritikavo tie patys muškietininkai.

Seimo špagų turnyro fone daugumos atstovus vieną po kito leisgyvius neša iš salės. Dauguma kaip ir yra, daugumos lyg ir nėra. Koronavirusas kala antirekordus: 1 999, 2 200, 2 307. Pandemija nuvežė į kapus dar 14, 16, 19. Per vieną dieną nuo COVID-19 jau miršta tiek, kiek nuo gripo mirdavo per metus. Per dieną.

Kam tai, be Kasiulevičiaus ir poros Vilniaus daktarų, įdomu? Laikinasis premjeras atostogauja. Guli katinėlis ant pečiaus, letenėles nuo ugnies saugodamas.

Valstybės lygio ekstremalių situacijų operacijų valdymo vadovas irgi atsipūtęs kaip Češyro katinas. Sako, kad jo įsakymų nebūtina vykdyti. Tik Seimą gerai būtų uždaryti. Pandemija – ne kiškis, į mišką nepabėgs. Ar antradienį Lietuva turės naują premjerę, spręs opozicija.

Kam tai rūpi. Linksminkimos, pakol Seime esam? Išdursim Karbauskį su Širinskiene, ir bulvės vėl žydės.

Karbauskis ir Širinskienė – tikrai ne patys maloniausi politiniai tipai. Bet gyvenime tu negali pasirinkti net tėvų, brolių ir seserų, dažniausiai – net kaimynų ir bendradarbių. Tai iš kur tas lietuvio konservatoriaus, liberalo ir valstiečio noras pasirinkti tinkamą opoziciją?

Kam tai įdomu. Gali šaukti karalius, gali kardinolas ir net pats ponas Dievas. Trys Seimo daugumos muškietininkai su Karbauskio gvardiečiais smagiai kapojasi špagom. Miledi Norkienė patraukta. Miledi Širinskienė bus nukirsdinta. Statuto pataisomis. Ypatingos skubos tvarka. Kas kad dar vakar tą tvarką nuoširdžiai kritikavo tie patys muškietininkai.
R. Valatka

Tai opozicija pasirenka tave. Visi bandymai išvengti nemalonių tipų opozicijoje yra nenatūralūs. Niekur neveda. Neišplečia valdžios socialinės bazės, ko turėtų siekti bet kuri demokratinė Vyriausybė, o tik susiaurina. Šiuo atveju – net neperėmus valdžios.

Taip, žinoma, keršyti daugumai drąsių lietuvių yra malonumas. Kitam, žiūrėk, ir vienintelis gyvenimo tikslas. Bet politikai nėra sonetų ir trioletų rašytojai.

Geras karvedys turi vengti bet kokių veiksmų, kurie, būdami nereikšmingi, gali padaryti kariuomenei blogą poveikį – stoti į grumtynes, kuriose panaudojamos ne visos jėgos, bet rizikuojama visa laime, be galo neprotinga, taip ar kažkaip pan. rašė dar Machiavellis.

Kerštas yra nesugebėjimas susitvarkyti su savo sielos demonais. Politinis, kaip ir kraujo kerštas, neturi pabaigos. O pažiūrėk, kaip jie elgėsi! O jie irgi tą patį daro! Ir t.t., ir panš., kai tas š apačiose baigiasi tradiciniu „visi jie vagys!“

Konservatoriai ir liberalai turėjo progą sustabdyti kerštų politiką. Situacija, kuri susiklostė po Seimo rinkimų, buvo itin tam palanki. Niekas nebuvo pamiršęs, kaip elgėsi valstiečiai. Užuot kalbėję apie savo darbą, jie ketverius metus tik šnypštė, kokie blogi nuo Adomo ir Ievos laikų buvo konservatoriai ir landsbergiai.

Kiek tyrė, neištyrė, bet ir toliau tą patį gargaliavo.

Naujajai daugumai nieko nereikėjo daryti. Tik balsuoti už valstiečių į Seimo vicepirmininkes pasiūlytą Norkienę. Nekišti nagų prie Seimo statuto, bandant eliminuoti net galimybę, kad Širinskienė taptų Audito komiteto pirmininke.

Bet kažkam panižo nagai. Didžiausia opozicinė frakcija liko be Seimo vicepirmininko ir dar liks be Audito komiteto ir turbūt Antikorupcinės komisijos pirmininkų postų.

Kerštas yra nesugebėjimas susitvarkyti su savo sielos demonais. Politinis, kaip ir kraujo kerštas, neturi pabaigos. O pažiūrėk, kaip jie elgėsi! O jie irgi tą patį daro! Ir t.t. ir panš., kai tas š apačiose baigiasi tradiciniu „visi jie vagys!“
R. Valatka

Konservatoriai su liberalais liuobėsi į tą pačią kiaulių fermos balą, kurioje murkdėsi valstiečiai. Tik dabar LŽVS netgi atrodo kiek padoriau.

Kas ką tik buvo Seimo vicepirmininkė nuo didžiausios konservatorių frakcijos? Degutienė. Sprendžiant iš Tėvynės sąjungos pirmininko rinkimų, antras žmogus partijoje. O kas vadovavo Audito komitetui? Šimonytė. Konservatorių kandidatė į prezidentus, partijos sąrašo vedlė.

Visi išvedžiojimai, kad Norkienė „netinka“, niekiniai. Dėl Statuto skubių pakeitimų numanomai LŽVS nenaudai – išvis jokio rišlaus paaiškinimo.

Teisintis laisvu balsavimu, žinoma, galima. Juolab kad tavo šalininkai šaukia „Vivat!“ ir „Mušt Karbauskį taip, kaip jis mus mušė!“ Tik kokia iš to vaikiško gudragalviavimo ir dar vaikiškesnio džiūgavimo nauda? Kraujo keršto tradicija išsaugota, naujos politinės kultūros – ba.

Ko tu vertas kaip politikas, jei sugebi numatyti tik vieną politinių šachmatų ėjimą? Paniškai bijai aukoti savo figūrą dėl tolesnio žaidimo kokybės? Seimo daugumai nesugebėti susitarti balsuoti dėl vienos Norkienės? Baikit, nemanau. Bet jei jau taip, tai šakės lipa pro tavo langą.

Karbauskiui tie dešiniųjų „ėjimai“ buvo pasas „ant lėkštutės“. Neišturėjusių nekeršyti konservatorių ir liberalų rankomis jis kelias dienas per visus eterius už dyką kūrė panoraminį viešųjų ryšių paveikslą, kokie nuožmūs žvėrys yra tie konservatoriai ir liberalai.

Taip, Karbauskis ir taip audė mintį, kaip jam čia iš to Seimo dingti. Ir jo karvei aišku, kad oligarchui, valdančiam 150 mln. eurų turtą ir 30 000 ha ariamosios, trintis opozicijoje yra kankynė.

Tačiau kokia prasmė Seimo daugumai buvo padėti Karbauskiui surengti jo rečitalį? Ar ne geriau būtų žaidęs tomis savo rusiškomis šaškėmis – be tokių efektų? Kas sugalvojo tą liberaliai konservatyvų blūdą „atjungti“ valstiečius nuo opozicijai tradiciškai priklausančių pareigybių?

Sunku patikėti, kad blūdo scenaristė ir režisierė būtų Šimonytė. Ne jos būdui žaisti po kilimu. O ir laiko, užimta kabineto formavimu, ji tokiems niekams vargu ar turėjo. Panašu, kad ir ne G. Landsbergis. Būtent konservatoriams po pralaimėtų kitų rinkimų tektų riaugėti šitais kerštais.

Namų karo Seimo smėlio dėžėje sumanytojai ir organizatoriai – Liberalų sąjūdis, laisvistai ir antri treti konservatorių numeriai?

Supaisysi ten. Bet keistai skambėjo Čmilytės-Nielsen aiškinimas jau po viskam, kad „yra kelios priemonės, kurias mes norime aptarti su opozicine LVŽS“. Planavusi su valstiečiais aptarti ketvirtadienį po pietų, bet nespėjo. Ar tai ne pripažinimas, kad dauguma per stipriai užlenkė? Kam tas reverensas, jei tu teisus?

Šaškininkas Karbauskis, tegu ir ceitnoto sąlygomis, bet apžaidė šachmatų didmeistrę. Anksčiau nei Seimo pirmininkė spėjo ką nors pasiūlyti, jis paskelbė, kad meta Seimą.

Nėra didelio skirtumo, ar Karbauskis paliks Seimą, ar ne. Per kelias naujojo Seimo dienas Lietuva prarado galimybę būti šiek tiek kitokia. Kelių šimtų tūkstančių Karbauskio šalininkų dūšios liko tvirtai užrašytos Naisių ponui.

Sunku patikėti, kad blūdo scenaristė ir režisierė būtų Šimonytė. Ne jos būdui žaisti po kilimu. O ir laiko, užimta kabineto formavimu, ji tokiems niekams vargu ar turėjo. Panašu, kad ir ne G.Landsbergis. Būtent konservatoriams po pralaimėtų kitų rinkimų tektų riaugėti šitais kerštais.
R. Valatka

Tikrai vertėjo keršyti Karbauskiui?

Gal koks teatras rodo Sofoklio „Antigonę“: „O dėl jo brolio tikrojo, dėl Polineiko, / Kurs ištremtas sugrįžo ir kėsinosi / Gimtinį miestą ir gimtos šalies dievus / Paleisti pelenais, kėsinos atsigerti Jis brolių kraujo, / o kitus paverst vergais – / Dėl jo paskelbė kraštui nuosprendį šaukliai: / Nelaidoti kapan ir jo neapraudot.

Visi teatrai uždaryti. Karantinas. Seime tik špagomis muškietininkai ir gvardiečiai velėja šonus narsiai viens kitam.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(569 žmonės įvertino)
4.1933

Top naujienos

Karo ekspertai: ataka Kryme kelia minčių jau apie kitokius ginklus, rusai tikrai keršys (3)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, po...

Būsto rinka išgyvena dideles permainas: NT ekspertai paaiškino, kur dingo naujų butų pirkėjai ir ko laukti toliau

Liepos mėnuo būsto rinkoje buvo prasčiausias per dešimtmetį. Nepaisant to, liepą pasiektas ir...

Landsbergis: URM komandoje laukia didelės permainos į partijos pirmininkus daugiau nebekandidatuos (3)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad pasigenda turinio jam interpeliaciją...

Politikams ieškant kaltųjų, „Perlo Energijos“ klientai bando rasti išeitį: likti su nuvylusiu tiekėju ar bėgti pas kitus

Po nepriklausomo tiekėjo „ Perlas Energija “ sprendimo atsisakyti fiksuotos elektros kainos...

Krymo gyventojus pasiekė karo garsai: Rusijos versija netiki net palaikantys valdžią rusų turistai visais įmanomais būdais bando ištrūkti

Po sprogimų kariniame aerodrome Kryme medikų pagalbos prireikė trylikai žmonių. Turistai...

Rusija vėl grasina dėl tranzito į Kaliningradą: atsakomosios priemonės jau yra parengtos papildyta (11)

Rusijos užsienio reikalų ministerijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, taip pat...

Nausėda atėmė valstybės apdovanojimą iš čiuožėjų Drobiazko ir Vanago papildyta (28)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo...

Karas Ukrainoje. „Minus 9 okupantų lėktuvai“: Ukraina skelbia apie Rusijos nuostolius Kryme per Rusijos smūgius Dnipropetrovsko regione žuvo 13 civilių

Virš Zaporižės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai paskelbė...

Prekybos centro „CUP“ savininkas vis dar turi verslų Rusijoje – žada juos parduoti

Vilniaus Upės g. 9 veikiantį prekybos centrą „ CUP “ valdančios įmonės įmonės...

Delfi PliusAndrejus Kolesnikovas, delfi.lv

Putinas suka gaublį ne į tą pusę: Stalinas – ir tas savu laiku pripažino priešų galią

Imperija, žlugusi dar 1991 metų gruodžio 25 dieną, jau daugiau nei tris dešimtmečius mus nuodija...