Kur trumpa, ten trūksta. Kol „Naisių vasaros“ pakerėti retėjantys valstiečių draugai senu papročiu ragino nedrabstyti purvais jų mylimo agronomo, Seimo Kultūros komitete pakvipo tikru Karbauskio karvės mėšlu. Bet du dideli įvykiai Naisiamiestyje žalvalstiečiams buvo ypač mėšlini. Prie Elmos upelio ir Jonavoje.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Per 100 m nuo Elmos ant plyno sniego ir dar beveik po žmonių langais buvo išverstos kelios priekabos karvių mėšlo. Netoliese – žemės ūkio bendrovės „Elma“ karvių ferma. Karbauskio „Agrokoncerno“ valdos. Buvęs direktorius ir pajininkas – Seimo žalvalstietis Baura.

Gandrų mylėtojai, blyn. Apšiko tėviškės žemelę ir Elmos upelį kaip kokie danai.

Prieš patekdamas į Elmą, mėšlinas reikalas nutekėjo į socialinius tinklus. Nekalta aš, grąžė rankas valstietė, metams pritvirtinta prie rupūžėms ir žalčiams praviros Karbauskio burnos. Žalvalstiečiai pagonių papročiu paaukojo fermos traktoristą. Tai jis, lodorius ir pijokas, taip su tėviškės žemele pats vienas iškreiptai, kaip danas, santykiavo.

Po mėšlinio aukojimo Kultūros komiteto agronomas atgavo gandrumą. Surašė postą apie savo kritikų, kuriems pristigo parako, puikybę ir bevertę etiką. O, kad atitiktų Naisių melodramą, suskrebeno ir kažką apie tikėjimą, kad bent Vasario 16-ąją opozicija šnekės ne tik apie „Naisių vasarą“ ir gandrus.

Bet net Karbauskio bėdos nevaikšto po vieną. Iš Jonavos, kur buvo suvažiavę 3 000 ūkininkų, trenkė žinia. Ne žaibu. Mėšlo krūvomis ant sniego per visą Lietuvą. Nusitaškė kaltinimai, kad taip blogai ūkininkams, kaip prie valstiečių, Lietuvoje dar nėra buvę. Net prie Kubiliaus nebuvo!
Po Karbauskio kojomis saviškiai išvertė nacionalinio dydžio mėšlo priekabą?

Kaip čia pasakius. Ūkininkų suvažiavimas iš esmės brėžia liniją, kad tarp Karbauskio valstiečių klikos ir ūkininkų – mažai bendro. Todėl, kad Karbauskis – ne ūkininkas. Oligarchas. Susigrobiantis riebų gabalą žemės ūkiui skirtos ES paramos. Ne tik per užgrobtas žemes. Per ūkininkų įbaudžiavinimą parduodant jiems rusišką salietrą ir superkant jų grūdus.

Po mėšlinio aukojimo Kultūros komiteto agronomas atgavo gandrumą. Surašė postą apie kritikų, kuriems pristigo parako, puikybę ir bevertę etiką. O, kad atitiktų Naisių melodramą, suskrebeno ir kažką apie tikėjimą, kad bent Vasario 16-ąją opozicija šnekės ne tik apie „Naisių vasarą“ ir gandrus.
Rimvydas Valatka

Privačiai ūkininkai turbūt galėtų pasakyti ir daugiau. Pavyzdžiui, kad Karbauskis valdžioje jiems dabar tik gadina gyvenimą. Nuteikęs prieš save visus, ką tik galėjo, jis atkreipė dėmesį į tarsi šalia mokesčių sistemos gyvenantį kaimo turtuolių sluoksnį. O tai ūkininkams – tiek mažiems, tiek po kelis tūkstančius ha žemės turintiems – galiausiai išlįs per gerklę.

Nes kare kaip kare. Mokesčių rojus gali baigtis, ir tai gali atsitikti juodžiausiame rinkos ir orų taške. O kaip tada, jei dar ūkininkai supras, kad pats Karbauskis dėl jo latifundijos dydžio ne tik išsisuks, bet dėl to tik dar labiau prispaus visus nuo jo priklausančius ūkininkus?

Kodėl toks mėšlas?

Kai Seimo agronomas tampa vaikų ligoninių architektu, gero nelauk. Kol Kultūros komiteto pirmininkas pieštuku braižė, kaip sumažinti Santariškių ortopedijos ir traumatologijos centrą ir įkelti ten Vaiko raidos centrą, mėšlo tiekimas Vasario 16-osios Šimtmečiui buvo pakeltas į valstybės valdymo aukštumas.

Valstiečiai valdžioje primena trejų metų vaiką, kuris kaip papūgėlė atkartoja, ką išgirdęs, ir dažniausiai tai daro ne vietoje. Vaiko krykštavimų klausytis smagu. Bet kai ministrai „profesionalai“ ar Seimo pirmininkas krykštauja vaiku?

Štai ministras Kukuraitis sako, kad dėl to, jog šeimos už vaikus vis dar negauna tų kelių valdiškų eurų, kaltas „didžiulis kiekis vaikų“.

Mėšlinas reikalas, ministre. Vaikų kiekis Lietuvoj jau ketvirtį amžiaus kasmet yra mažesnis už numirėlių kiekį. Tačiau ką paimsi iš nuvaikėjusio ministro? Pasakė ir, vaikydamasis vaizduotės maumus, nubėgo slėptis į kitą kambarį.

Jei dirbi Skandinavijos banke ir žmonės tave laiko kandidatu į Prezidentus, tai gali būti grėsmė šalies saugumui, nutaisęs aktinidijos veidą dėsto Seimo Pranckietis. O kad reikalas būtų mėšlinesnis, priduria: bet jei dirbi su Kantoru dėl nešvarios rusiškos salietros, apeidamas ES muitus, tai čia jokios grėsmės Lietuvos saugumui nėra, ir kodėl aš apie tai išvis turiu kalbėti?
Ministras Markauskas su savo buduliu viceministru įraše tujina pavaldinį, grasina jam vtekais, prokuratūromis ir Dargužaite.

Valstiečiai vis labiau primena trejų metų vaiką, kuris kaip papūgėlė kartoja, ką išgirdęs, ir dažniausiai tai daro ne vietoje. Vaiko krykštavimų klausytis smagu, bet kai ministrai „profesionalai“ ar Seimo pirmininkas krykštauja vaiku?
Rimvydas Valatka

Policine valstybe besižavintis premjeras turėtų krykštauti iš džiaugsmo. Bet nekrykštauja. Pyksta, kad negerai taip. Ne, ne tujinti. Ir ne grasinti pavaldiniui, užuot tyrimą pradėjus. Negerai tai, kad įrašas slapta padarytas! Bet tai kieno čia žodžiai: „O tai ko bijoti slapto įrašo, jeigu nieko blogo nedarai?“

Taigi, tų pačių. Ir suprask, žmogau, tu jų mėšlinus reikalus.

Miliūtė atliko puikią Seimo rinkimams skirto Karbauskio reklaminio serijalo „Naisių vasara“ analizę. Tokią, kokią seniai turėjo atlikti VRK. Bet neatliko. Nors tik aklas rinkimų prievaizdas gali nematyti čia uždraustos rinkimų reklamos. O net jei ir aklas rinkimų prievaizdas, tai būtų ją išgirdęs.

Nei matė, nei girdėjo. Nusimuilino VRK. Susuko dinamą kaip tik tada, kai turėjo parodyti tokį pat užsidegimą, kaip Verygos, kai tas laisvalaikiu plėšydavo žurnalus su vyno reklama.

Mėšlinas reikalas, ponia Matjošaityte. Daug mėšlinų reikalų. Tikrai per daug prieš Vasario 16-osios Šimtmetį. Už kurio bando slėptis Naisių gudrutis.

Reikia pasakyti, kad priedangos klausimu Karbauskis skrupulų neturi. Jis apskritai be skrupulų. Ne taip seniai, kai buvo paragintas pradėti parlamentinį ariamų žemių užgrobimo tyrimą, Karbauskis melodramatiškai atsakė negalįs, nes tai prilygtų trėmimams, kai „buvo sąrašai sudarinėjami“.

Mėšlinos manipuliacijos. Nei Vasario 16-oji, nei juolab tremtinių patirtos kančios neturi nieko bendro su žemgrobyste ar nešvarios rusiškos salietros stumdymu apeinant ES muitus. Toks gudravimas – etiškai niekšingas dar ir todėl, kad žemgrobiai daug kur už centus antrąkart iš tremtinių atėmė jų atgautą žemę.

Kaip ir veidmainiavimas dėl Karbauskiui kaip žemių kolekcionieriui naudingo Kaimo reikalų komiteto posėdžio įrašo neišslaptinimo ar Skardžiaus apkaltos blokavimas, tuo pat metu sekant pasakas apie valstiečių skaidrumą.

O kas iš tiesų yra etiškai bevertis, tai užkeikimu tapęs Kultūros komiteto pirmininko atsakymas į žurnalistų klausimus, kai jo teiraujamasi apie žemės įsigijimą ar apskritai to, apie ką jis nelabai linkęs kalbėti: „Jūs norite pasakyti, kad pažeistas įstatymas? Ir „Agrokoncernas“, ir aš viską visada darėme pagal įstatymą.“

Įstatymai nėra etikos sritis. Tai – teisės sritis. Etika – tai, kas dora-nedora, tiesos sakymas-melavimas. Varymas ant danų yra neetiškas, kai pats apsisukęs atvirai darai ant tėviškės žemelės – pesticidais, salietra, net mėšlu.

O kas iš tiesų yra bevertis etiškai, tai užkeikimu tapęs Kultūros komiteto pirmininko atsakymas į žurnalistų klausimus, kai jo teiraujamasi apie žemės įsigijimą ar apskritai to, apie ką jis nelabai linkęs kalbėti: „Jūs norite pasakyti, kad pažeistas įstatymas? Ir „Agrokoncernas“, ir aš viską visada darėme pagal įstatymą.“
Rimvydas Valatka

Kartais, tiesa, etika su teise sutampa. Kaip ir tada, kai „Agrokoncernui“ priklausanti bendrovė per žiemos speigus kaimynams po langais išverčia kelis vežimus karvių mėšlo. Tai – ir neetiška, ir aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimas. Kurį nedora nurašyti ant vargšo traktorininko, neva tai jis pats sugalvojo šitaip.

Tai, kaip ir aplinkos ministro Navicko pavedimas įmonei, buvusiai savo maitintojai, už 17 mln. eurų gelbėti paukštelį meldinę nendrinukę, yra visiškas mėšlas. Kuris net per šalčius dvokia. Bet, kaip sakoma, kai savas, žalvalstiečiams ir š... kvepia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nutylėta sovietų armijos katastrofa: panikos apimti gyventojai lėkė iš namų ir sodino vaikus pas svetimus žmones (53)

Nedaug trūko, kad netoli Berlyno 1977 metais būtų įvykęs branduolinis sprogimas, – rašo...

Žymūs ekonomistai susiginčijo, kokia yra skurdo kartelė (113)

Žymūs ekonomistai – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis ir Vilniaus...

Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (317)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės...

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (101)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (193)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Pavogė mirusio vaiko tapatybę, buvo demaskuotas, tačiau tada kilo dar daugiau mįslių (17)

Jis pavogė mirusio vaiko tapatybę, galiausiai buvo demaskuotas, tačiau kilo dar daugiau mįslių....

Profesorius Lukoševičius apie visuotinę problemą: niekas nemoka sveikai maitintis (40)

Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus...

Kaip pasikeis jūsų organizmas atsisakius alkoholio? (98)

Alkoholio poveikis žmogaus organizmui gali būti labai pragaištingas. Laimei, vis daugiau žmonių...

Nėštumas: kūno pokyčiai, kurie išlieka net ir pagimdžius (18)

Sakoma, kad motina tapusi moteris pasikeičia, ir tai nėra pokštas. Jokiu kitu gyvenimo periodu...

Pagimdžiau dukrą: vyras tai atšventė namie su prostitutėmis... (28)

Mūsų šeimos nebeliko po 24 bendro gyvenimo metų, jei galima sakyti, kad tas gyvenimas buvo...