aA
Slapta inauguruotas OMON prezidentas Lukašenka kreipėsi į lietuvių, lenkų ir ukrainiečių tautas. Meldė paveikti savo vadus, kad tie neremtų baltarusių laisvės kovos. Tik Putinas ir čia jį perspjovė. Paskambinusiam prezidentui Macronui pasiguodė, kad Kontoros apnuodytas Navalnas nėra opozicionierius, tik interneto chuliganas ir smulkus šantažistas.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© DELFI / Domantas Pipas

Macronas iš Putino sužinojo, kad Navalnas yra trenktas blogeris. Šantažuoja savo tyrimais dorus matuškos Rasiejos valdininkus, kurie nugvelbia milijardą kitą su jo, Putino, žinia. O tą nuodą, kurio Rusija niekada negamino, bet visą sunaikino, blogeris simuliantas galėjo ir pats užkrimsti pusryčiams. Kad dar labiau pakenktų jam, Putinui.

Putinas dar galėjo papasakoti, kad Nemcovas, atėjęs prie Kremliaus sienos, pats sau keturis kartus šovė į nugarą, Politkovskaja užmynė ant vaikų paliktos kulkos, o Ščekočichinas buvo toks senas, kad jam natūraliai nusinėrė oda. Krymas į Rusiją irgi atplaukė pats – povandeninių jūros srovių nešamas, tai negi išmesi gerą daiktą.

Bet, matyt, paliko tai kitam telefoniniam pokalbiui. Ilga patirtis diktatorius išmoko dozuoti geras naujienas. Į pabaigą jų vis mažiau ir mažiau.

Macronas iš Putino sužinojo, kad Navalnas yra trenktas blogeris. Šantažuoja savo tyrimais dorus matuškos Rasiejos valdininkus, kurie nugvelbia milijardą kitą su jo, Putino, žinia. O tą nuodą, kurio Rusija niekada negamino, bet visą sunaikino, blogeris simuliantas galėjo ir pats užkrimsti pusryčiams. Kad dar labiau pakenktų jam, Putinui.

Tai, kad artėjant galui tenka verstis vis fantastiškesniais išmislais, paskui Putiną pademonstravo ir pats demokratiškiausias žmogus Naisių žemėje.

Tuo metu, kai papulkininkis Putinas informavo prezidentą Macroną, nuplėšdamas kaukę Kontoros nuodytam Navalnui, Lietuvoje Pirminykas Karbauskis grakščiu seno Maskvos armėno stiliumi talentingai demaskavo socialdemokratų vado Palucko dviveidystę.

Karbauskis atskleidė nieko iki tol nenutuokusiai tautai, kad jau trejus metus brandinamas, net ir nuo opozicijos narių slepiamas planas po Seimo rinkimų sudaryti konservatorių ir socialdemokratų valdžią. Tą informaciją LŽVS kontržvalgyba gavusi tiesiai iš LSDP prezidiumo narių. Jiems Paluckas kabinąs makaronus, kad apie koaliciją po rinkimų jis šnekasi su valstiečiais.

Tai yra melas, grąžydamas naisias rankeles aiškino Pirminykas. Niekada per trejus metus, girdi, niekada, nei su juo, nei su Skverneliu, nei su kokiu trečiu ar ketvirtu karbauskiniu Paluckas nėra šnekėjęsis apie galimą jų koaliciją. Karbauskiui yra šimtu procentų absoliučiai aišku, kad socialdemokratai jau netrukus bus valdžioje poroje su konservatoriais.

Pažįstama putiniška intonacija. Tokios pat į šalis nuo pašnekovo bėgiojančios akys. Tokia pat kalbos maniera su įsitikinimu, kad galima malti kokius tik nori blėnis, o vis tiek atsiras tūkstančiai tokių, kurie tą žodinę trydą sulapnos kaip bankucheną po cepelinų baliaus.
Vienas tik skirtumas – Seimo Kultūros komiteto frajeris, skirtingai nei visos Rusijos frajeris, kur reikia ir kur nereikia vis mėgsta įkišti „aš nemeluoju, šimtu procentų absoliučią teisybę sakau“.

Įprotis greičiausiai likęs iš tų laikų, kai pas tėvą buvo tik šešiukė. Trūksta tik „dantį duodu“: „Mes šnekame tiktai faktais, tiktai dokumentais. Visi, kas šneka, kad Karbauskis yra, reiškia ten, vamzdis ar dar kažkas ten, Karbauskis anoks, toks. Niekada niekas nepasakė, kad mes meluojame. Faktų mes neiškraipinėjam.“

Tai citata iš Karbauskio kažkurio rečitalio radijuje. Tokių „niekas niekada nepasakė, kad mes meluojame“ – nors jo paties eskalade vežk. Pasakė. Nebesuskaičiuojamą kiekį kartų.

Per pusketvirtų metų, praėjusių nuo 2016 m. Seimo rinkimų, vien tik vieno naujienų portalo žurnalistai 25 kartus specialiai tikrino, ar Kultūros komiteto Pirminyko žodžiais, prasidedančiais „mes niekada nemeluojame“, galima nors kiek tikėti. Net 15 kartų iš tų 25-ių valstiečių Miunchauzenas melavo per akis ir tik du kartus sakė tiesą.

Karbauskis aistringai skiedė, kad jo „Agrokoncernas“ yra pasirašęs „šimtus ir tūkstančius“ automobilių išperkamosios nuomos sutarčių. Po kelių dienų Lietuvos bankas, atsakydamas į tuomet dar Seimo narės Maldeikienės užklausą, informavo, kad koncernas yra sudaręs vieną lizingo sutartį – su Kildišiene. Pagautas Pirminykas rietė, kad jį „ne taip suprato“.

Tai citata iš Karbauskio kažkurio rečitalio radijuje. Tokių „niekas niekada nepasakė, kad mes meluojame“ – nors jo paties eskalade vežk. Pasakė. Nebesuskaičiuojamą kiekį kartų.

Karbauskis viešai dievagojosi, kad jo vaikai nėra žemę nuomojančių įmonių savininkai. Po žurnalistinių tyrimų išaiškėjo, kad dviejų sūnų bent trys bendrovės priėjo prie tos ariamos žemės, kurios tėvas nebegalėjo pirkti dėl įstatymo apribojimų.

Po vieno žurnalistinio tyrimo Karbauskiui teko į savo turto ir pajamų deklaraciją įrašyti per 30 bendrovių („Agrolabas“, „Draugo ŽŪB“, „Gečių ŽŪB“, Žvirblonių agrocentras, „Elma“). Per 30, Karlsonai! Pagrįstai įtarta, kad dalis jų padėjo apeiti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymą.

Kaip žinoma, Pirminykas vienaip ar kitaip valdo per 30 tūkst. ha ariamos žemės (kitais šaltiniais – per 22 000 ha). Įstatymas leidžia valdyti 500. Neliečiamasis par excellence.

Mokytojų streiko metu Karbauskis viešai skalambijo, kad pedagogų algos augo daugiausia visame viešajame sektoriuje. Statistikos departamento duomenys tuo metu rodė, kad mokytojai pagal atlyginimų augimo tempus buvo 11-oje vietoje.

Pirminykas melavo, kad už suskystintų gamtinių dujų terminalą valstybė moka ofšorinei kompanijai. Karbauskį demaskavo jo paties Vyriausybės Energetikos ministerija, paskelbusi, kad įmokos mokamos Lietuvoje įregistruotai įmonei.

Apie ką tik, dievagodamasis, kad šimtu procentu kalba tiesą, nemelavo Karbauskis? Melavo apie kylančius partijos ir visų valstiečių vadų reitingus, kai jie smuko. Melą apie Gretos kuriamą Medžioklės įstatymo pataisą ir Anykščių medžiotojų kerštą Kildišienei pamiršo taip greitai, kad tik dėl to įkliuvo. Melavo sakydamas, kad Seimo pirmininko neįmanoma pakeisti per dieną.

Kartą tiesioginiame radijo eteryje skiedė, kad blogiausiai Seimo posėdžius lanko opozicija, o paaiškėjo, kad blogiukiai tuo metu buvo jo koalicijos partneriai iš LSDDP.

Prigriebtas markstėsi kaip Češyro katinas, klijavo kvailį: „Pasitaiko klaidų“, „aš pavėlavau“, „nežinojau“. Kartą „pamiršo“ 900 tūkst. eurų, kitą – 3,5 milijono, trečią – 770 tūkst. eurų paskolą, gautą iš Ispanijos banko „Popular Espanol“. Buvo „pamiršęs“ žmonos garaže Ispanijoje stovintį „Porsche Cayenne“. Tik žurnalistai privertė Pirminyką prisiminti tą kuklią mašinikę ir dar žmonos versliuką – už 2,5 tūkst. eurų per mėnesį nuomojamą butą ispanui.

Visus ketverius metus, kai Lietuva buvo valdoma iš Seimo Kultūros komiteto kabineto, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas tyliai verkė kampe prie šiukšlių dėžės. Bet Neliečiamasis vis tiek moralizuoja visus (įskaitant socialdemokratus, su kuriais kone pasmerktas sudaryti kitą valdžios koaliciją), taip, tarsi šalį būtų valdę marsiečiai, o ne naisiečiai.

Visus ketverius metus, kai Lietuva buvo valdoma iš Seimo Kultūros komiteto kabineto, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas tyliai verkė kampe prie šiukšlių dėžės. Bet Neliečiamasis vis tiek moralizuoja visus (įskaitant socialdemokratus, su kuriais kone pasmerktas sudaryti kitą valdžios koaliciją), taip, tarsi šalį būtų valdę marsiečiai, o ne naisiečiai.

Putinas piriverkė sterblę dūsaudamas, kad SSRS žlugimas buvusi geopolitinė katastrofa. Pats jis su Lukašenka yra įrodymas, kad jei katastrofa kokia ir įvyko, tai tik tai, jog blogio imperija žlugo ne iki galo. Faktas, kad Seimo daugumos Neliečiamasis Nr.1 skiedžia blėnis taip pat frajeriškai kaip ir Putinas, rodo, kad tos katastrofos recidyvų vis dar apstu ir Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(677 žmonės įvertino)
4.5244

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Ruošia staigmeną Putinui: NATO Rusijai paliko du pasirinkimus ir abu jie – pražūtingi (4)

Vakarų sankcijos ne tik nustums į prarają Rusijos ekonomiką, bet ir paralyžiuos gynybos...

Drastiškai išaugus grūdų kainoms, ūkininkai nebeišgali auginti vištų: kiaušiniai galėtų kainuoti ir 5 eurus (4)

Miestą į kaimą išmainę Kaišiadorių rajono ūkininkai Rasa ir Andrius Prusakovai džiaugiasi...

Karas Ukrainoje. Rusijai apšaudant Ukrainos Donecko sritį žuvo 5 civiliai mūšiuose dėl Lysyčansko žuvo baltarusių bataliono vadas

Didžiojoje Ukrainos dalyje penktadienio vakarą buvo paskelbtas oro antskrydžio pavojus. Vietos...

Augant sergamumui koronavirusu, primena SAM pasiūlymus: 4 rekomendacijos

Nauja koronaviruso banga grįžta anksčiau nei tikėtasi. Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM )...

Lavrovas: Putino ir Macrono skambučio nutekinimu pažeistas diplomatinis etiketas (1)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį sakė, kad Prancūzijos ir...

Kodėl režisierė išlaikė savo mylimąjį: mama sakė – o kas daugiau tokią negražią darboholikę ims?

Pasisvečiuoti pas režisierę, baleto artistę ir Baltijos baleto teatro įkūrėją Mariją Simoną...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Transformacija nuo lietuviško į tarptautinį prekės ženklą: svarbiausios pamokos

Prekės ženklas – nėra vien logotipas , tai ir priemonė, padedanti įmonei judėti į priekį...

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja: baigiasi Rusijos kariavimo ištekliai

Rusijos vadovybė svarsto kelis tolesnio karo prieš Ukrainą scenarijus ir orientuojasi į situaciją...