aA
Tymai spraudė į kampą Kepenį, antivakcinistus ir kiekvieną, kuris su antivakcinistu susidūrė gatvėj, krautuvėj ir kitur. Lova ir kortos – Guogą, ir tas pavirto tuštuma. Prezidentiniai reitingai spraudė Nausėdą. Bet ir džiaugsmas tų, kurie kabinosi cedeliukus už prie Nausėdos per šapą priartėjusią Šimonytę, irgi gali būti kiek per ankstyvas.
Edmundas Jakilaitis, Vytautas Briuveris ir Rimvydas Valatka
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pagal pastarąją „Vilmorus“ apklausą Prezidentinių lenktynių trikampis tapo lygiakraščiu. Jei tik įskaitysime galimą paklaidą. Kraštinės 23,5 – 22 – 18,4 lengvai gali virsti po 21,3. Arba kaip tik nori apvirsti.

Antra, šita apklausa buvo bene pirmoji tikrai prezidentinė. Ankstesnėse jų rengėjai kažkodėl tai primaišydavo matijošaičių ir ušackų bei kitų neįmanomų kandidatų ingredientų, o sociologijoje tai tas pats, kaip į šaltibarščius vietoj batvinių pritarkuoti čili pipirų.

Ir viena, ir kita tampa neįmanomi naudoti pagal paskirtį.

O dabar trumpam įsivaizduokim, kad Šimonytė būtų įvykdžiusi duotą pažadą nedalyvauti Prezidento rinkimuose ir apskritai mesti politiką. Kaip atrodytų Prezidentinis trikampis?

Pagal pastarąją „Vilmorus“ apklausą Prezidentinių lenktynių trikampis tapo lygiakraščiu. Jei tik įskaitysime galimą paklaidą. Kraštinės 23,5 – 22 – 18,4 cm lengvai gali virsti po 21,3. Arba kaip tik nori apvirsti.
Rimvydas Valatka

Teisingai, jokio Prezidentinio trikampio nebūtų. Atrodytų, kad Nausėda tvirtai pirmauja su daugiau kaip 40 procentų, o Skvernelis pūškuoja antras kaip gaištančios nenugaištančios Naisių kumelės tempiamos vežėčios su mėšlu ir 18,4 proc. reitingu ant jo. Nausėda tvirtai laimėtų pirmąjį turą.

Bet ateitų antrasis, ir, visuotinai griaudint apokaliptinėms valstiečių triūboms apie erkėmis ant apačių genties kūnų virtusiais švediškais bankais, paaiškėtų, kad nedidele persvara laimi Skvernelis. Kuris susirinktų visus balsus, likusius nuo Andriukaičio, Juozaičio, Puteikio, Mazuronio, Tomaševskio, Puidoko ir tų, kurie po kablelio.

Valdžios piramidė būtų triuškinamai užviršuota bent pusantrų metų. O per pusantrų metų turint savo ir dar tokį Prezidentą, kuris gali paprasčiausiai liepti „užčiaupti tą žmogų“, galima padaryti taip, kad naisynas atgautų permuštą kvėpavimą ir net įgautų antrąjį. Žmonės yra tik žmonės – jie greitai pagauna stipraus vėjo kryptį.

Paimti LRT, imtis Konstitucinio teismo, Konstitucijos ir visokių ten valdžios kritikų pusantrų metų yra į valias. O toliau jau kaip karvašūdžiu patepta: kas čia mus puls, kam tie 2 proc. BVP gynybai ir gal išvis geriau jau būtų draugauti su Putinu?

Todėl ačiū Dievui, kad Šimonytė nusprendė dalyvauti Prezidento rinkimuose.

Šimonytės misija yra nugalėti lizinginį Karbauskio „Agrokoncerno“ kandidatą. Nugalėti dar pirmajame Prezidento rinkimų ture. Būtent pirmajame. Misija – išgelbėti Lietuvą nuo dar vieno riboto žmogaus ir pasipūtėlio valstybės vadovo poste. Lietuvai per akis ir vieno Pakso, kuris – kaip netikėta, ar ne? – ir atvedė į politiką Skvernelį.

Vienas šios prezidentinės kampanijos dalyvių kažkada senovėje parašė „Istorinę klaidą“, nors tai tebuvo jo paties politinis blėnis, o Šimonytei išties tenka įvykdyti istorinę misiją. Apsaugoti Lietuvą nuo Karbauskio valdžios piramidės. Kurioje visus kampus tvarkys piktas ir ribotas Rusijos nešvarios salietros stumdytojas, per pusantrų metų arogantiškai leidęs sau neatsakyti nė į vieną iš 24 žurnalisto Jakilaičio klausimų apie santykius su rusiška salietra.

Šimonytės misija yra nugalėti lizinginį Karbauskio „Agrokoncerno“ kandidatą. Nugalėti dar pirmajame Prezidento rinkimų ture. Būtent pirmajame. Misija – išgelbėti Lietuvą nuo dar vieno riboto žmogaus ir pasipūtėlio valstybės vadovo poste. Lietuvai per akis ir vieno Pakso, kuris – kaip netikėta, ar ne? – ir atvedė į politiką Skvernelį.
Rimvydas Valatka

Ar Skvernelis kaip Ministras Pirmininkas galėjo atsakyti į šiuos klausimus? Be abejo. Nors tai jam ir galėjo kainuoti postą. Ar kandidatas į Prezidentus Skvernelis turėtų priversti Karbauskį bent dabar tai padaryti arba pats vietoj jo atsakyti į itin svarbius Lietuvos nacionaliniam saugumui klausimus?

Privalo. Tai daug svarbiau, nei pjauti šėką apie tai, kaip Minsko batka Naisių Jemeliai panorėjus Astravą pavers šilumine elektrine. 24 klausimai lygiai kaip ant Karbauskio krenta ir ant premjero. Kodėl jis tyli? Todėl, kad 1) postas Skverneliui yra ir Dievas tėvas, ir sūnus, ir šventoji dvasia; 2) abu labu tokiu.

Jei laimės Skvernelis, Lietuva tokia ir bus – be atsakymų į svarbius klausimus, pateiktus valdžiai. O jei tiksliau, tokioje Lietuvoje klausimų pamažu niekam ir nebekils.

Šimonytės misija yra ne tik istorinė. Tai tragiška misija – nugalėti Skvernelį, bet nelaimėti rinkimų. Kodėl taip žiauriai?

Šimonytė, galima sakyti, neturi slaptų rinkėjų. Visus savo balsus iš esmės ji pasiims dar pirmajame rinkimų ture. Jei pateks į antrąjį, daugiausia, ko galėtų tikėtis, tai gauti tuos varganus 2,3 proc., kurie kol kas šviečiasi liberalui Auštrevičiui.

Žinoma, ten, kur veikia žmogus, visaip būna. Tikėtis, kad tie, kurie balsuos už Andriukaitį, Juozaitį, Puteikį, Tomaševskį ir Puidoką, antrajame ture savo balsą perleis Šimonytei, irgi galima. Bet juk iliuzijos nėra pats geriausias palydovas politikoje, tiesa?

Paradoksalu, bet sėkmingesnis Andriukaičio, Juozaičio, Puteikio, Mazuronio, Puidoko ir net Tomaševskio pasirodymas pirmajame rinkimų ture taip pat būtų Lietuvos sėkmė. Visi šie veikėjai taip pat bus prisidėję prie istorinės Šimonytės misijos. Jei tik ji pateks į antrąjį rinkimų turą su Nausėda. Būtinai su Nausėda.
Rimvydas Valatka

Juo labiau kad valstiečiai, žviegdami kaip tris dienas nešertos kolchozo kiaulės, dvi savaites baubs saviškiams balsuoti už Nausėdą, jei tik jis antrajame ture bus su Šimonyte. Ne todėl, kad Nausėda būtų kaip nors bent per nagą valstietiškas. Tiesiog žodis „konservatorius“ Naisių kareivijai yra kaip koridos buliui – raudonas skuduras: būūūū.

Paradoksalu, bet sėkmingesnis Andriukaičio, Juozaičio, Puteikio, Mazuronio, Puidoko ir net Tomaševskio pasirodymas pirmajame rinkimų ture taip pat būtų Lietuvos sėkmė. Visi šie veikėjai taip pat bus prisidėję prie istorinės Šimonytės misijos. Jei tik ji pateks į antrąjį rinkimų turą su Nausėda. Būtinai su Nausėda.

Liūdnos mišios. Jei tik, žinoma, pagalvoji, kad tai ne muzikinės radijo stoties konkursas renkant geriausią bosą, o renkame tai šen, tai ten lygioje vietoje vis klumpančios ES valstybės lyderį.

Ar Lietuvai pavyks dar kartą kaip tam kupranugariui pralįsti pro adatos bulę?

O gal Šimonytės misija neįmanoma? Būsim valstiečių įvaryti į kampą taip, kaip antivakcinistai su piktybiniu nesiskiepijimu įvarė į kampą savo šalį ir savo artimą, ir Lietuva ilgam pavirs tokia pat tuštuma, kaip gulinėjantis ant lovos politinis šuleris? Aborto liekana ir beždžionės ląstele Kepenio mekenime Seime? Brrrr.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(581 žmogus įvertino)
3.9122

Top naujienos

Lauras Bielinis. Labai, labai sunkus valstiečių-žaliųjų pasirinkimas prieš balsavimus

Jau tampa aksioma nuomonė , kad valstiečiams-žaliesiems palaikyti Ingridą Šimonytę reiškia...

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino dešimtmečius veikiantį monopolį (268)

Privalomąją techninę apžiūrą Lietuvoje teikia dešimt pelningai dirbančių įmonių. Visos jos...

Šimonytė išdėstė savo komandos viziją ir pažėrė netikėtų pastabų kai kuriems ministrams (518)

Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusi Ingrida Šimonytė sakė, kad į savo komandą, jei...

Grybauskaitė: Lietuvos žmonėms pasisekė nerekomenduoja sekti Zelenskio pavyzdžiu (68)

Balsą antrame prezidento rinkimų ture atidavusi kadenciją baigianti šalies vadovė Dalia...

Lietuvos pienininkams skirtos milžiniškos baudos: mokės ir 200 tūkst. eurų (8)

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad AB „ Vilkyškių pieninė “ ir AUGA group , AB...

Specialiai DELFI iš Kanų: radikaliausias „Ypatingo žvilgsnio“ filmas

Kanų „Ypatingo žvilgsnio“ programoje pristatytas filmas „Laisvė“ („Liberté“) – dvi...

Rusijos nešvarios naftos krizė ligi galo neišspręsta: uostus toliau pasiekia užteršta žaliava Rusija nekomentuoja (80)

Rusijos pastangos įveikti beprecedentę naftos taršos krizę buvo nesėkmingos, šaliai pakrovus dar...

Cirkui – pirmenybė: LKL pusfinalis bus žaidžiamas „Ryto“ arenoje (3)

Penktadienį antrosios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe LKL“) pusfinalio serijos tarp...