aA
Du Naisių ufonautai turėjo idealią galimybę sugrįžti iš politinio kosmoso prie pilietinės taikos Lietuvos žemėje. Tereikėjo patraukti iš posto susimovusį žemės ūkio ministrą. Iškart, kai tik paaiškėjo, kad Markauskas dėjo ant privačios nuosavybės. Būtų tikę ir po to, kai jo skalpo po pauzės pareikalavo Prezidentė.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Turbūt ir Naisiuose dar nepamiršta liaudies išmintis: brolis ne brolis, o lipk iš grūšios. Įprasta kaip „Tėve mūsų“ demokratijų politinė litanija: Markauską mylim ir gerbiam, bet ministras pamynė šventą privačios nuosavybės principą, todėl ministras traukiasi.

Markausko atstatydinimas buvo proga parodyti, kad valstiečiai, nepaisant jų politinio ribotumo ir net įgimto kai kurių kvailumo, laikosi rinkimų pažado – siekti skaidrumo ir politinio padorumo. Kad yra politinė partija, o ne Karbauskio fermos veršiai.

Valstiečių kritikai būtų ploję ir kėlę nykščius į viršų. Pilietinė taika, po Seimo rinkimų pakišta po Gretos džipo melų ratais, būtų atstatyta. Bent jau trumpam. Žengus pirmąjį žingsnį ir kitus galima būtų dėlioti skaidriai – dėl rusiškų trąšų dempingo ir muitų, oligarchų užgrobtos ariamos žemės.

Karbauskis su savo gizeliu Skverneliu pasirinko kitą kelią – karo su visais, kas ne su jais. Politiniai kosmonautai Prezidentei Grybauskaitei atkišo riebią špygą, o Konstituciją pridavė į makulatūrą.

Markausko atstatydinimas buvo proga parodyti, kad valstiečiai, nepaisant jų politinio ribotumo ir net įgimto kai kurių kvailumo, laikosi rinkimų pažado – siekti skaidrumo ir politinio padorumo. Kad yra politinė partija, o ne Karbauskio fermos veršiai.

Pats Markauskas irgi praleido progą parodyti, kad yra politikas, o ne Karbauskio pastumdėlis. Neatsistatydinęs jis tapo šios Vyriausybės Trečioku. Buvo toks Butkevičiaus kabineto aplinkos ministras. Žmogus carų zadanijoms vykdyti.

Kodėl Skvernelis taip nepadarė? Juk nėra toks durnas, kaip tarška: „Prezidentė pareikalavo Markausko galvos, nes taip jai liepė konservatoriai.“

Skvernelis yra lizinginis Karbauskio premjeras, ir viskas tuo pasakyta. Po 1700 EUR/mėn. su palūkanomis. Kaip Karbauskis liepė, taip Skvernelis čiulba.

Kodėl to nepadarė pats Karbauskis? Kodėl stojo į karą su Grybauskaite? Iki šiol Karbauskis to vengdavo.

Pasikeitė tai, kad Grybauskaitei liko tik metai? Neatmestina. Kita vertus, kadangi Karbauskis gyvena susikurtame politiniame kosmose, iš ten viskas atrodo kitaip?

Karbauskis atsakė taip: todėl, kad tokių atvejų, kaip Markausko, kai valstiečiai ir jų rėmėjai pasiima kelis hektarus dirvonuojančios žemės, yra tūkstančiai. Ar net keli šimtai tūkstančių. Negali priimti jo žodžių už gryną pinigą – kai kalba apie skaičius, Karbauskį paprastai ištinka dislekcija.

Žiūrim, ką turim?

Nei Karbauskis su Markausku, nei buvęs policijos vadovas Skvernelis, nei ekskonservatorius Vareikis, nei teologijos daktarė Širinskienė, nei katalikas Kukuraitis, nei eksteisėjas Misiūnas nelaiko masinio smulkių žemės sklypų užgrobimo vagyste ir šiurkščiu Konstitucijos 23 str. pažeidimu.

Šaikos principas. Kad ir šmikis tas Markauskas, bet tai mūsų šmikis. Jei duosim suėsti Markauską, kitąkart už tą patį gali tekti aukoti Stančiką, Mažeiką ar patį Karbauskį.

Naisiai valdo, ir pabučiuokit jūs mums į subinę. Šeimos reikalas, anot premjero. O šeimų, kaip visiems žinoma, yra visokių: tradicinių, nepilnų, su motina kaip Markausko, Daktarų, Brigadų, Agurkinių. Čia, suprask, Karbauskinių reikalas.

Bet kuriuo atveju tai – principo reikalas. Atvira konfrontacija su Prezidente ir Konstitucija gali būti aiškinama ir kitu tokių „projektų“, kaip LŽVS, „principu“.

Tokių „projektų“ užduotis niekada nėra pilietinė taika. Priešingai, jų tikslas yra kuo didesnės sumaišties visuomenėje kėlimas, kad niekinama mažuma pasijutę kūrybingiausi, protingiausi ir darbščiausi visuomenės sluoksniai nusiviltų valstybe ir balsuotų kojomis.

Kuo mažiau šaly liks kritiškai mąstančių žmonių, tuo lengviau „projektui“. Karas iki paskutinio kraujo lašo. Turbūt nereikia aiškinti, iš kur šita nuostata ir koks jos tikslas.

Tokių „projektų“ užduotis niekada nėra pilietinė taika. Priešingai, jų tikslas yra kuo didesnės sumaišties visuomenėje kėlimas, kad niekinama mažuma pasijutę kūrybingiausi, protingiausi ir darbščiausi visuomenės sluoksniai nusiviltų valstybe ir balsuotų kojomis.

Gaunam kosminį Lietuvos vaizdą. Vyriausybėje toliau posėdžiaus žemės skvoteris, bet MP nemano, kad nustatytas vagystės faktas yra tiesiogiai susijęs su ministru. Jam tai susiję tik su konservatoriais, Prezidente, gal kokiais paluckininkais, bet tik ne su gudručiu jo ministru.

Dviejų Naisių ufonautų kvankt komentarų iki visiško kosmoso dar per mažai? Seimo valstietis Puidokas rašo laišką NATO generaliniam sekretoriui Stoltenbergui, kuriame apskundžia Seimo konservatorę Juknevičienę. Už tai, ką ji rašo feisbuke. Bet ir to dar negana. Pagavęs įkvėpimą jau pats puidokauja FB: „Markauskas nieko nevogė, žemė nebuvo aptverta, atimta, pavogta – vietoj dirvonavimo ji buvo dirbama.“

Čia priėjo Seimo Tomilinas ir pasakė: „Požiūris į privačią nuosavybę mieste ir kaime skiriasi. Mieste tai šventa, o kaime – kas kita.“ Lietuvos kaime įstatymai negalioja, o jei jie negalioja kaime, tai jie negalioja nei Karbauskiui, nei Puidokui su Tomilinu. Jėga! Iki laimės trūkio trūko tik Solovjovo giesmės, kad Trumpas paleido raketas tik tam, kad pridengtų tyrimą prieš jį.

Pruoteli pruoteli, atek paveišietė bent pas tus Seima dornius, katrėj bova KTU pruopesuore. Išties vargani mūsų universitetai, jei net KTU politikos mokslus dėstė toks jų aiškintojas kaip Puidokas.
Bet gal Puidokas teisus? Gal išties žemės ūkio ministras ir kiti skvoteriai daro gerą darbą? O Markauskui Vyčio kryžiaus ordiną už tai? Žemė usnimis, balandomis ir kiečiais neapleista!

Gerais norais ir kelias į pragarą grįstas. Ką apie tai sako Lietuvos Konstitucija?

Konstitucijos 23 str. socialinių mokslų daktaro Puidoko tauškalus sutrina taip pat smulkiai, kaip „Lemken Zirken 12“ kultivatorius – grumstus prieš sėją: „Nuosavybė neliečiama. Nuosavybės teises saugo įstatymai. Nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama.“

Kur čia apie usnis, balandas ir kiečius? Kur yra leidimas, kad skvoteris Markauskas ar į jį panašūs kombinatoriai gali paimti ir suarti svetimą žemę, jei tik ji apleista usnimis?

Konstitucija niekam tokios teisės nesuteikia. Visų šalių vagių gynėjai, įsikalkite į savo nuo vaikystės vis dar minkštus maumenėlius – net ta žemė, kuri apleista Sosnovskio barščiais, iš savininko gali būti paimta tik įstatymo nustatyta tvarka ir tik visuomenės poreikiams, o ne Trušelių Markauskui sumanius!

O jei Konstitucija draudžia paimti svetimą žemę be savininko žinios, tai apie ką kalbame?

Apie Ministrą Pirmininką, ginantį apsimelavusį smulkų sukčių. Ar kėlė Markauskas kada usnimis apleistų smulkių žemės sklypų klausimą? Nekėlė. Nors buvo ne koks Triušelių kaimo traktoristas. Labai ilgai – Žemės ūkio rūmų pirmininkas. Pusantrų metų kaip ministras.

Konstitucija niekam tokios teisės nesuteikia. Visų šalių vagių gynėjai, įsikalkite į savo nuo vaikystės vis dar minkštus maumenėlius – net ta žemė, kuri apleista Sosnovskio barščiais, iš savininko gali būti paimta tik įstatymo nustatyta tvarka ir tik visuomenės poreikiams, o ne Triušelių Markauskui sumanius!

Kodėl nesiūlė keisti tvarkos? O kam vargti, jei gali tiesiog atvaryti su traktorium ir suarti svetimą lauką kaip savo? Kam savininkas ir valstybė, jei pats esi valstybė?

Irgi mat karalius Saulė iš Triušelių kaimo. Daug karalių saulių šitam Seime ir Vyriausybėj. Išpučia veizolus ir čia pat ant batų tau myža. Su pasitenkinimu. Tiek daug karalių saulių, kad šitaip apžlibo akys, jog ufonautai jaučiasi amžiams išskraidinti į pagonizuoto kolchozo kosmosą.

Iš kurio žiūrint Lietuva atrodo kitaip. Iš ten Prezidentė ne Konstituciją Markauskui cituoja, o pridenginėja konservatorius. Iš ten šviečiasi, kad nereikia nei Konstitucijos, nei kitų tik „miestui būdingų šventų dalykų“. Jų kietiems sprandams tie dalykai per sunkūs.

Lietuva varoma į dviejų ufonautų kosmosą-kolchozą. Vieną dieną ne tik priminti, kad vogti yra negražu, bet ir kritiškai mąstyti taps visuotine gėda. Užtat nebebus gėda varyti ant svetimų batų spoksant žmogui į akis. Tobulas kaimo manerkio kosmosas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežius kreipėsi į Lietuvos gyventojus: ši tauta turi tvirtą sielą nuolat pildoma (738)

Į Vilnių atvykęs popiežius Pranciškus šeštadienį paragino lietuvius būti atvirais bei...

11 metų Velse dirbantis gydytojas: mums įprasta pacientui prisistatyti ir paklausti, ar galima jį paliesti (28)

Intervencinis kardiologas Eduardas Šubkovas (48 m.) jau 11 metų dirba Šiaurės Velso Glan Clwyd...

Šalčininkų r. gyventojui jau pavyko pamatyti Popiežių: nustebino Šventojo Tėvo pasirinkimas nuolat pildoma (239)

Antroji Šventojo Tėvo stotelė – Katedros aikštė. Tačiau jau prie Aušros vartų renkasi...

Po ištisus dešimtmečius tvyrojusios įtampos Vatikanas skelbia apie svarbų susitarimą

Vatikanas šeštadienį paskelbė su Kinija sudaręs „preliminarų susitarimą“ dėl vyskupų...

Arūno Valinsko sūnus – apie vaikystę garsioje šeimoje ir kodėl dar neskuba vesti savo vaikelio mamos (19)

Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo...

Išskirtinę dieną – retai kartu matomos Adamkų šeimos pasirodymas (26)

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje nepraleido ir pastaruosius mėnesius viešumoje retai...

Dūžtantys langai ir ore skriejančios nuolaužos: tai matyti teko tik filmuose (2)

Kanados sostinės apylinkes penktadienį užklupo sumaištį sukėlęs tornadas; buvo sužeisti...

Iš Gariūnų stovėjimo aikštelės pavogtas 90 tūkst. eurų vertės „Porsche“ (29)

Policijos departamentas informavo, kad ketvirtadienį buvo pastebėta, jog iš Gariūnų automobilių...

Išsiaiškino, kaip padangas renkasi Lietuvos vairuotojai: rūpi net keliamas triukšmas (4)

Kas antras lietuvis mano, jog padangų skleidžiamas triukšmas yra labai arba iš dalies svarbus,...

Popiežiaus vizito Lietuvoje programa: sužinokite viską minučių tikslumu (14)

Vatikano vėliavomis pasipuošęs rudeninės dulksnos apimtas Vilnius šeštadienio rytą ruošiasi...